Skocz do zawartości

Gtx 950 i resetujacy sie sterownik


Kambix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam gtx 950 wersja od msi ocv1

Dual fan, problem polega na tym że podczas grania w gierki mocno dociskajace kartę gierka się zawiesza i po wylaczeniu z menadzera gry jest informacja ze sterownik karty napotkał problem i sie zresetowal, bywa i tak ze w Lolu zrobi sie czarny ekran, ale w tym momencie musze reseetowac kompa z resetartu na obudowie. 

Co zrobiłem :

Wgrywalem rozne sterowniki starsze czasem podzialalo dluzej, ale i tak byly te same problemy. 

Wgrywalem jakis inny bios pod karte, takze bez skutku. 

Ostatecznie zmniejszylem zegary na rdzeniu o jakies 50 +/- i ponad 100 na pamięciach. 

I puki co działa, bez problemu na najnowszych sterownikach. 

Karta pracuje na/z 

Mobo h110m - k

Cpu i3 6100

Ram 2x4gb ddr4 ballistix 2400mhz(z tym prockiem i tak chodzą bodajze na 2133)

Zasilacz nie pamietam modelu, ale wiem ze ma 400w z 80plus bronze

Poprzednio byl gtx 660 1.5gb i nie bylo problemu, takze na radku 6870 1gb rowniez bez problemu. 

Jest jeszcze jakis sposob/szansa zeby karta działala na pelnej swojej mocy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda , że nie pamiętam co konkretnie powoduję to bo ostatnio oglądałem filmiki z napraw i ktoś miał ten sam problem i chyba okazało się uszkodzona karta graficzna albo jedna z pamięci ponieważ również ustawił niższe zegary dla rdzenia i pamięci.Druga kwestia to sterowniki warto spróbować starsze zainstalować i zobaczyć co będzie się działo , 3trzecia opcja zasilania karty lub zasilacz.

Nie ma co się martwić to tylko moje sugestie.

VACek lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kambix napisał(a):

Troszke dziwi mnie to, ze funmark potrafi dzialac 10-15minut nic nie wyrzuca sam go wyłączam , gra dziala max 5 minut

To spróbuj obciążyć całą platformę jednocześnie np. aida64+funmark albo occt ale zakładka power

Tutaj masz inne programy to testów:
- [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
- [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często tak jest że Furmark nie boostuje ci rdzenia na full.
Spróbuj dać chociażby MSI Afterburner zrzuć mu zegary z 50/100 odpal MSI Kombustor i sprawdź co się stanie jak nie wywali przez 3-5 minut to daj gierkę.
Równie dobrze masz coś nie tak ze sterownikiem, często objawy sterów DCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No furmark bez trybu boost to juz wiem napewno. 

14 minut temu, TheStraight napisał(a):

Często tak jest że Furmark nie boostuje ci rdzenia na full.
Spróbuj dać chociażby MSI Afterburner zrzuć mu zegary z 50/100 odpal MSI Kombustor i sprawdź co się stanie jak nie wywali przez 3-5 minut to daj gierkę.
Równie dobrze masz coś nie tak ze sterownikiem, często objawy sterów DCH.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TheStraight napisał(a):

Ja bym zaczął od wywalenia systemu postawienia na czysto i sery standard a nie DCH.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

system ma może miesiąc, puki co postawie na czysto te stery co podesłałeś i zobaczymy co sie bedzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kambix napisał(a):

Wgrywalem rozne sterowniki starsze czasem podzialalo dluzej, ale i tak byly te same problemy. 

Wgrywalem jakis inny bios pod karte, takze bez skutku. 

Ostatecznie zmniejszylem zegary na rdzeniu o jakies 50 +/- i ponad 100 na pamięciach. 

I puki co działa, bez problemu na najnowszych sterownikach. 

póki 😡

 

Jest to typowy objaw niedomagania karty. Rdzeń albo kość pamięci nie trzyma parametrów. W dalszej kolejności może być niedomaganie zasilacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wiktorynek napisał(a):

póki 😡

 

Jest to typowy objaw niedomagania karty. Rdzeń albo kość pamięci nie trzyma parametrów. W dalszej kolejności może być niedomaganie zasilacza.

hmm, gtx 660 ciągnąl 200wat w tym samym kompie na tym samym zasilaczu, podobnie radeon 6870 2x6pin także na tym zasilaczu działał i nie stanowiło to problemu, no chyba, że chodzi ci o coś zupełnie innego.

14 minut temu, TheStraight napisał(a):

Użyj DDU zanim wgrasz sterowniki żeby wywalic resztę : [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

póki co karta w gierce w której wytrzymywała max 5min, działa już jakieś 15min bez problemu.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał że karta pada, skoro zmniejszył zegary i jest ok to chyba kończy swój żywot, zaczyna się od błędu sterowników, potem w grach obraz znika, temat przerabiałem na wielu starszych modelach bo takim jest już ten GTX, to nie będzie wina systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kambixmiałem podobne objawy na różnych nowych sterach na karcie GTX 1650s. Resetowanie się sterownika najczęściej podczas działania przeglądarki, w Cyberbugu po kilku minutach czarny ekran, który potrafił się utrzymywać dobre 30-40sek, potem obraz wracał. Już chciałem grafikę odsyłać na reklamację, ale wcześniej zainstalowałem moje stare, sprawdzone stery 452.06, i do dziś ani jednego problemu. NVidia idzie drogą starego ATI, co nowsze stery, to bardziej zbugowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest złożony zaczyna się od felernych sterowników kończąc na taktowaniu przez poszczególnych producentów swoich kart ,można pobawić sie zegarami albo szukać jakiś starszych stabilnych sterowników.Mam z tym problem do dziś "Sterownik ekranu przestal działać..":trollface:Pozdrawiam niedoszły ekspert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/1/2022 at 2:12 PM, Widzior said:

@Kambixmiałem podobne objawy na różnych nowych sterach na karcie GTX 1650s. Resetowanie się sterownika najczęściej podczas działania przeglądarki, w Cyberbugu po kilku minutach czarny ekran, który potrafił się utrzymywać dobre 30-40sek, potem obraz wracał. Już chciałem grafikę odsyłać na reklamację, ale wcześniej zainstalowałem moje stare, sprawdzone stery 452.06, i do dziś ani jednego problemu. NVidia idzie drogą starego ATI, co nowsze stery, to bardziej zbugowane.

Od zawsze korzystałem ze starych na 750. Teraz jak zmieniłem na 1660S to w brave mam dziwne skoki ekranu a raczej nie jest to wina karty bo jest nowa to raz a dwa ze tylko tam się takie cuda dzieją.

 

 

On 11/1/2022 at 2:44 PM, TECHNO said:

Problem jest złożony zaczyna się od felernych sterowników kończąc na taktowaniu przez poszczególnych producentów swoich kart ,można pobawić sie zegarami albo szukać jakiś starszych stabilnych sterowników.Mam z tym problem do dziś "Sterownik ekranu przestal działać..":trollface:Pozdrawiam niedoszły ekspert

A ja miałem podobnie właśnie ze starym GPU, przez 5 lat użytkowania potrafiła sobie czasem wywalić arty zresetować sterownik i działała jakby nigdy nic.
Testy furmarkiem przechodziła tak samo jak karta autora postu lecz po którym razie czyszczenia dała raz obraz i później powieźli ją windą do graficznego nieba :trollface:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim, za wszelkie informacje i zainteresowanie sie tematem. 

Efekt koncowy taki ze wszystkie testy przechodzi na standarowych zegarach, potem w grze, w ktorej wczesniej wywalała stery, działała. 

Nastepnie zaczelem sobie grac w inna gierke i w menu tej gierki sie sypnęła. 

Także, trochę zbite zegary i jest w pelni stabilna. 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2022 o 20:48, Kambix napisał(a):

 

Także, trochę zbite zegary i jest w pelni stabilna. 

Pozdrawiam :D

Można bios karty edytować, obniżyć tam taktowania na stałe i też można próbować obniżać napięcie rdzenia. Karta dogorywa a takie zabiegi wydłużą jej życie.  :tea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, winter5 said:

Można bios karty edytować, obniżyć tam taktowania na stałe i też można próbować obniżać napięcie rdzenia. Karta dogorywa a takie zabiegi wydłużą jej życie.  :tea:

Ja na nówce mam zbite napięcia i zegar o 80mhz i mam z fabrycznych ponad 1V 0.800mv i 63C max na pełnym obciążeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TheStraight napisał(a):

Ja na nówce mam zbite napięcia i zegar o 80mhz i mam z fabrycznych ponad 1V 0.800mv i 63C max na pełnym obciążeniu :)

63C to zacny wynik. Nie wiem czy jest tutaj potrzeba obniżania taktowania. Wystarczy undervolting i znalezienie idealnego napięcia do standardowego taktowania.

 

U @Kambix to co innego bo on już rdzeń karty zajechał i dopiero zajął się tematem jak karta pada:tea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie