Skocz do zawartości

Czy mam się bać jeżeli wersja windows nie ma już wsparcia?


marox

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy straszy żeby nic nie robić online na systemie bez wsparcia, nie wchodzić na konto bankowe etc.

Jak to jest w rzeczywistości? Czy chodzi jedynie o aktualizacje systemowe? O jakie zabezpieczenia chodzi? Windows defender?

Co jeżeli ktoś instaluje system zmodyfikowany win 10 bez defendera i updatera?  Wtedy też nie ma wsparcia?

Jeżeli tylko o to chodzi, to czemu mam niby nie instalować win 7 skoro poprawne sterowniki mojego sprzętu są tylko do tego systemu?

W komentarzach yt ludzie panikują, piszą że niedługo będą musieli przejść z win 8.1 na 10 czy 11 a nie chcą tego robić, ale i tak muszą - według nich. Jak na to wszystko patrzą specjaliści, czyli Wy?

 

Jak dla mnie nic ciekawego:
"An unsupported version of Windows will no longer receive software updates from Windows Update. These updates include security updates that can help protect your PC from harmful viruses, spyware, and other malicious software which can steal your personal information. Windows Update also installs the latest software updates to improve the reliability of Windows—such as new drivers for your hardware."

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Więc skąd ta panika, nie rozumiem ludzi.
Windows 11 to zasobożerny kombajn z resztą 10 też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo myślisz. Ja na niewspieranym Win7 (chociaż co miesiąc dorzucam łaty ESU, ale tylko te krytyczne security) robię wszelkie akcje z $$$, a trochę mam uciułane, i jakoś spać mogę spokojnie, a gwarantuję ci, że z moją banią jest mocno źle jeśli chodzi o natręctwa i lęki różnorakie :22 Najważniejsze to aktualna przeglądarka + dobry bloker z filtrami + mózg. Ja nawet AV mam dla beki starego Avasta Free wersja z 2015 roku :E W systemie mam defendera, nie zrobiłem jego aktualizacji do MSE (możesz zrobić, niby jest spoko), jedynie czasem też bardziej dla jaj zaktualizuję jego "bazę wirusów", chociaż wiem, że to nie ma żadnego sensu.

brygada69 i Adiwin&& lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie