Jump to content

Windows 10 problem win update

krasnal145
 Share

Recommended Posts

Siemka mam problem z aktualizacją w Windows Update czy też aktualizacja z ISO bez usuwania plików i aplikacji

Błąd w Windows Update

image.png.7e8c36c88f2c10dc5ea66427e6e4b401.png

Nie działają mi też komendy z DISM, przykładowa

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Przy próbie instalacji z ISO z zachowaniem plików i aplikacji na sam koniec przy około 94% po kilku restartach cofa zmiany i po zalogowaniu się do systemu wyskakuje

image.png.b17ab6a95121f0634e3491b318152931.png

Czy jest możliwość naprawy tego bez formata?

Nie pamiętam kodu błędu, ale opis SECOND_BOOT najczęściej widziałem przy nieudanych próbach aktualizacji systemu spowodowanych obecnością zewnętrznego programu antywirusowego.

Jeśli usunięcie antywirusa nie pomoże, możesz spróbować "nadinstalować" obecny system z fabrycznego nośnika / obrazu iso o takiej samej wersji, jaką obecnie masz zainstalowaną (21H2, 22H2 itp.) z zachowaniem aplikacji i plików. Wtedy DISM powinien przejść do końca bez problemu, aktualizacja również.

krasnal145 likes this

Może, nie musi, trudno powiedzieć. Możesz jeszcze wykonać sprawdzenie integralności plików systemowych. 

Często pomaga też przywracanie systemu.

Daj znać, czy udało się.

Zazwyczaj takie combo (błąd aktualizacji, błąd dism) rozwiązują się u mnie właśnie po takiej nakładce systemu z użyciem zgodnej instalki.

10 godzin temu, krasnal145 napisał(a):

Mam wyłączonego windows defender tym programem 

Przywróciłbym jego działanie tym samym programem. Defender nie robi problemów przy takich zabiegach, za to nieautoryzowane modyfikacje jego konfiguracji mogą być potraktowane jako problem nie do naprawienia (np. nieaktywne / stare pliki przeniesione w inne miejsce niż to, do którego przenosi je Windows na wypadek przywracania), co również może skutkować błędem.

crypt and krasnal145 like this

Otwórz wiersz polecenia CMD jako administrator, wklej - DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth i kliknij enter. Poczkaj na zakonczenie procesu. Zresetuj komputer i ponownie uruchom wiersz polecenia CMD jako administrator i wklej - sfc /scannow i kliknij enter. Poczekaj na zakończenie procesu. Zamknij CMD i uruchom ponownie komputer.

1 godzinę temu, koben napisał(a):

Otwórz wiersz polecenia CMD jako administrator, wklej - DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth i kliknij enter. Poczkaj na zakonczenie procesu. Zresetuj komputer i ponownie uruchom wiersz polecenia CMD jako administrator i wklej - sfc /scannow i kliknij enter. Poczekaj na zakończenie procesu. Zamknij CMD i uruchom ponownie komputer.

Po tym poleceniu mam error 

W takim razie spróbuj sfc /scannow. Jeżeli to nie pomoże to :

Utwórz nośnik instalacyjny Windows 10. Wykonaj instalację jako "uaktualnienie" z zachowaniem danych (chodzi o tzw. uaktualnienie w miejscu - z Windows 10 do Windows 10). Operacja ta spowoduje nadpisanie plików systemowych przy jednoczesnym zachowaniu danych. Nośnik instalacyjny możesz utworzyć korzystając [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

1 godzinę temu, koben napisał(a):

W takim razie spróbuj sfc /scannow. Jeżeli to nie pomoże to :

Utwórz nośnik instalacyjny Windows 10. Wykonaj instalację jako "uaktualnienie" z zachowaniem danych (chodzi o tzw. uaktualnienie w miejscu - z Windows 10 do Windows 10). Operacja ta spowoduje nadpisanie plików systemowych przy jednoczesnym zachowaniu danych. Nośnik instalacyjny możesz utworzyć korzystając [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Spróbuję tym sposobem ponieważ wyżej wkleiłem że wyszukało błąd a próbowałem z iso windows 10 instalować ale wersję 22h2 zamiast 21h2 tak jak mam i się nie powiodło