Skocz do zawartości

Optymalizacja dysku SSD


Athread2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czytalem pewien artykul jak optymalizowac dysk SSD.

 

1. Jest napisane, zeby wylaczyc indeksowanie i usluge Windows Search, tylko po zrobieniu tego Windows nie wyszukuje mi moich plikow... Dopiero jak wlaczam i odbudowuje indeks jest okej, wiec o co tutaj chodzi? 

 

2. Jest napisane rowniez, zeby ustawic poczatkowe sektory od ktoregos tam, ale rozumiem, ze skoro juz postawilem system to za pozno na zmiane tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam ten - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

albo ten - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

:E

Ja mam zrobiony plik .reg, który odpalam po zainstalowaniu nowego systemu i mi te rzeczy automatycznie wyłącza, i problemu żadnego nie mam ze znajdowaniem moich plików. A sektor masz pewnie dobrze ustawiony, o ile nie tworzyłeś partycji na tym dysku spod XP. Zresztą sprawdź sobie, jakie masz przesunięcie początkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, VACek napisał:

Ja tylko zapytam z którego roku te artykuły? 

No właśnie z tego co podał Widzior :D

4 godziny temu, Widzior napisał:

Zresztą sprawdź sobie, jakie masz przesunięcie początkowe.

U mnie tak to wyglada:

image.png.cad27fe9eed58aac2bc5d2c393bb4fd8.png

 

 

A w skrocie co masz zoptymalizowane w tym pliku .reg? I dlaczego u mnie po wylaczeniu uslugi Windows Search calkowicie nie wyszukuje mi plikow? Moze wprowadzaja tam w blad i nie trzeba tego wylaczac, a jedynie samo indeksowanie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, VACek napisał:

Ja już olałem temat głaskania ssd, u mnie ma zapierdzielać :) 

Akurat temat SSD to mam u siebie fajny przypadek ponieważ dostaliśmy z Orange laptopa i to jeszcze najgorszego i najtańszego (Wcisnęli nam) a miał być pod gry i na tym dysku na nowym laptopie jest zapisane ponad 20 PB danych odczytu i zapisu :3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Athread2 napisał:

1. Jest napisane, zeby wylaczyc indeksowanie i usluge Windows Search, tylko po zrobieniu tego Windows nie wyszukuje mi moich plikow...

Nie wiem dlaczego się dziwisz? Co tu jest niezrozumiałego? Chyba logiczne. Zamiast korzystać z usługi lepiej mieć w głowie poukładaną lokalizację swoich plików.

22 godziny temu, Athread2 napisał:

2. Jest napisane rowniez, zeby ustawic poczatkowe sektory od ktoregos tam, ale rozumiem, ze skoro juz postawilem system to za pozno na zmiane tego?

Od Visty wzwyż nie musisz się martwić o sektory początkowe. Otrzymałeś odpowiedź:

22 godziny temu, Widzior napisał:

A sektor masz pewnie dobrze ustawiony, o ile nie tworzyłeś partycji na tym dysku spod XP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wiktorynek napisał:

Nie wiem dlaczego się dziwisz? Co tu jest niezrozumiałego? Chyba logiczne. Zamiast korzystać z usługi lepiej mieć w głowie poukładaną lokalizację swoich plików.

No w sumie logiczne, ale w ogole nie bralem tego pod uwage, ze sa osoby, ktore moga wyzbyc sie opcji wyszukiwania, dlatego nie bralem nawet czegos takiego pod uwage, ze tak ma byc. U mnie to nie mozliwe posiadac tysiace plikow i setki folderow :D Usluge Windows Searcher juz wlaczylem, bo tak nic nie dalo rady wyszukiwac, pytanie co z indeksowaniem? 

 

Swoja droga co jeszcze mozna po za tym wylaczniem indeksowania obecnie zastosowac, zeby wydluzyc zywotnosc dysku?  Tamte artykuly sa juz archeologiczne, wiec najlepiej jakbym dostal odpowiedz tutaj :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Athread2 napisał:

U mnie to nie mozliwe posiadac tysiace plikow i setki folderow 

Mam tak samo i nie mam z tym żadnego problemu. Do tego dziesiątki haseł, loginów, kodów, pin kodów, numer dowodu, numery kont bankowych, numery telefonów. Nie używam żadnych menedżerów, zapamiętywaczy haseł, niczego. Wszystko mam w głowie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie