Jump to content

Zmiana czcionki systemowej w Windows 10

jkaw
 Share

Recommended Posts

W dniu 24.05.2022 o 09:17, stens napisał(a):

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Z ciągnij sobie programik, zainstaluj i zmień czcionki.

Tak ten program działa dobrze podobnie jak MacType (Tylko "MacType" dodaje cień , kontrast , kolory itd. czcionka dalej pozostaje bez zmian jaką nie wybierzesz) ale minusem jest , że wymusza czcionkę w systemie nawet w przeglądarce przez co na stronach jest gruba nie przyjemna czcionka. Narazie nie wiem jak to naprawić jeszcze zauważyłem , że po zmianie czcionką brakuję różnych grubości od lekkiej do pogrubionej są przeważnie kilka np. Segoe ma 12 rodzajów po ustawieniu Winaero "System Font" już tylko 3 są znaczyłoby , że brakuję pogrubionych czcionek typowo grubości czcionek w formie CSS 400-500-600-700-800 oryginalnie a po ustawieniu w programie "Winaero" 500-700-800 przykładowo tak jakby niebyły obsługiwane.

W aplikacjach też są podobne (Messenger) na stronie Facebook`a również imiona itd.
Ktoś zmieniał w pliku styli (theme) (rectify11) czcionkę więc chyba pozostaję zmiana czcionki w stylizacji (Personalizacja>Theme>shell lub *.dll pliki).

rnikuvY.png

xlOOWFE.png

Grzebanie w rejestrze na W11 nie działa , program "System Font Size Changer" też jest kiepski.
MacType - Jest OK. tylko w grach np. Metin2 czcionka staje się nie wyraźna czy też w CS:GO w konsoli jest rozmazana podobnie jak wyświetlanie statystyk (Net_graph 1)

Winaero Tweaker - Jest fajny ale przy zmianie "System Font" nie wszędzie zmienia jak powinno tak jakby aplikacje/strony itd. nieobsługiwały lub sam program. - Tak sprawdzałem wyłącznie wbudowane systemowe czcionki jak i niestandardowe efekt ten sam może polskiego nie obsługuję ? :D 

Inna kwestia zmiany lub dodanie czcionki do stylu tylko nie mam pojęcia jak to można zrobić.
On chyba wie tylko :D

@razor1995

Cytat

W załączniku najnowsze wersje styli Rectify11, zmodyfikowane przeze mnie.

Głównie zmienione czcionki na normalne Segoe UI - przydatne jeśli korzystamy z eksploratora 10.