Jump to content

Windows 11 05.2022 x64 (22000.706) noTPM PL

hip3r
 Share

Recommended Posts

Zintegrowane aktualizacje na dzień: 19.05.2022. 

Numer kompilacji: 22000.706.

Kompresja ESD.

Uaktywniony Pakiet Net Framework 3.5.

Obraz zawiera następujące edycję .

-Windows 11 Home

-Windows 11 Home N

-Windows 11 Home Single Language

-Windows 11 Pro

-Windows 11 Pro N 

-Windows 11 Pro for Workstations

-Windows 11 Pro Education

-Windows 11 Pro N for Workstations

-Windows 11 Pro Education N

-Windows 11 Education

-Windows 11 Education N

-Windows 11 Enterprise

-Windows 11 Enterprise N

-Windows 11 Enterprise for Virtual Desktops

-Windows 11 IoT Enterprise

Server Google Drive

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Server MEGA.nz

@Groszek1962

to wersja z TPM

podaje sposób jak zainstalować Windows 11 nie spełniając oficjalnych wymagań Windows 11:

Aby zainstalować system Windows 11 w systemie, który nie ma układu TPM lub nie ma modułu TPM 2.0, wykonaj następujące kroki.

Stuknij skrót klawiaturowy Win + R, aby otworzyć okno uruchamiania.
W polu uruchamiania wpisz regedit i naciśnij klawisz Enter.
Przejdź do konfiguracji HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM
Kliknij prawym przyciskiem myszy klucz Setup i wybierz Nowy> Klucz z menu kontekstowego.
Nazwij ten klucz: LabConfig.

Kliknij prawym przyciskiem myszy nowo utworzony klucz LabConfig i wybierz Nowy>Wartość DWORD (32-bitowa) z menu kontekstowego.
Nazwij tę wartość DWORD: BypassTPMCheck.
Kliknij dwukrotnie wartość BypassTPMCheck i ustaw jej wartość na 1.

Ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy klucz LabConfig i wybierz Nowy>Wartość DWORD (32-bitowa) z menu kontekstowego.
Nazwij go BypassRAMCheck.
Kliknij go dwukrotnie i ustaw jego wartość na 1.

Ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy LabConfig i wybierz Nowy>Wartość DWORD (32-bitowa).
Nazwij tę wartość BypassSecureBootCheck.

Kliknij OK i zamknij edytor rejestru.
Uruchom plik instalacyjny dla systemu Windows 11.

Uwaga: możesz uaktualnić do systemu Windows 11, tworząc dysk instalacyjny, podłączając go do systemu Windows 10 i uzyskując do niego dostęp z Eksploratora plików.

METODA 2. Czysta instalacja systemu Windows 11

Jeśli nie dokonujesz aktualizacji do systemu Windows 11 z systemu Windows 10, a zamiast tego decydujesz się na czystą instalację nowego systemu operacyjnego, nadal musisz edytować rejestr. Sztuczka polega na dostaniu się do rejestru przed zainstalowaniem systemu Windows 11.

Wyłącz komputer.
Włącz system i przejdź do BIOS-u.
Zmień pierwsze urządzenie rozruchowe na USB.
Podłącz dysk USB/instalacyjny systemu Windows 11.
Zrestartuj komputer.
Po uruchomieniu dysku instalacyjnego systemu Windows 11 zostanie wyświetlony komunikat „Ten komputer nie może uruchomić systemu Windows 11”.
Naciśnij skrót klawiaturowy Shift + F10, aby otworzyć wiersz polecenia.
W wierszu polecenia wpisz regedit i naciśnij Enter.
Otworzy się edytor rejestru.
Wykonaj czynności opisane w poprzedniej sekcji i wprowadź wszystkie zmiany w rejestrze.
Po zakończeniu edycji wpisz Exit w oknie wiersza polecenia.
Kliknij przycisk Wstecz na ekranie „Ten komputer nie może uruchomić systemu Windows 11”.
Uruchom instalację ponownie i rozpocznie się instalacja Windows 11 na niewspieranym sprzecie

ja stosuje metodę 2

mam nadzieję ze Ci pomogłem

Pozdrawiam :-)

hip3r, JanKo6 and czarek1212 like this

W tej wersji pojawiły się nowe funkcje.‎

Naprawiono problemy:

Dzięki za wstawke bo szybciej się pobrało i tego potrzebowałem, zamiast tego pobrać z uupdumpa :rolleyes:

hip3r likes this

Wrzucaj config uupdump. Mam nadzieję, że robisz pełny resetbase (czyli cleanup = 1 i resetbase = 1).

Gotowy obraz przepuść przez bieżący fix z mdl [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

hasło: MDL2021 [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

na drugim ustawieniu [ 2 ] - rekomendowanym, nie pierwszym [ 1 ] 

i nie przepakowuj do esd, każdy kto ściąga cały system raz w tygodniu na pewno woli szybszą instalację.

no i dla tych którzy nie instalują w vm - rozsądnie byłoby porzucić wszystkie dziwne edycje i zostawić pro z uaktywnionymi pochodnymi. wim home + business + n jak na złość zawsze zajmuje ciut ponad 4gb.

W dniu 17.03.2022 o 13:31, hip3r napisał:

Zintegrowane aktualizacje na dzień: 15.03.2022.

Numer kompilacji: 22000.588.

Kompresja ESD.

Uaktywniony Pakiet Net Framework 3.5.

Obraz zawiera następujące edycję .

-Windows 11 Home

-Windows 11 Home N

-Windows 11 Home Single Language

[...]

-Windows 11 Enterprise for Virtual Desktops

-Windows 11 IoT Enterprise

21 godzin temu, werwaok napisał:

Wrzucaj config uupdump. Mam nadzieję, że robisz pełny resetbase (czyli cleanup = 1 i resetbase = 1).

Gotowy obraz przepuść przez bieżący fix z mdl [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

hasło: MDL2021 [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

na drugim ustawieniu [ 2 ] - rekomendowanym, nie pierwszym [ 1 ] 

i nie przepakowuj do esd, każdy kto ściąga cały system raz w tygodniu na pewno woli szybszą instalację.

no i dla tych którzy nie instalują w vm - rozsądnie byłoby porzucić wszystkie dziwne edycje i zostawić pro z uaktywnionymi pochodnymi. wim home + business + n jak na złość zawsze zajmuje ciut ponad 4gb.

Robię modyfikację wg własnej wizji, zdarza mi się poprawiać modyfikację innych i udostępniać poprawione wersję dla innych pisząc co zmieniłem, możesz pobrać moją modyfikację, zmodyfikować jak chcesz i wrzucić dla innych. I naucz się czytać rozmiary plików, moje ISO waży 3,94GB a nie ponad 4GB:trollface:

sławek likes this

Witam wszystkich. 
Mam pytanko, zrobiłem bootowalny pendrive, zaznaczyłem opcje No tpm/No secure, partycja GPT / Target UEFI (non CSM i dostałem taki komunikat przy próbie instalacji systemu na czysto. Próbowałem niżej wymienionych opcji ale zero rezultatu, po czym wykonałem kolejny bootowalny pendrive ale tym razem z partycją MBR (reszta bez zmian). Tym razem instalacja z powodzeniem. 

Czy mogę tak zostawić czy jednak lepiej kombinować z GPT ? 

Czy napis w prawym dolnym rogu „wymagania systemowe nie zostały spełnione” da radę jakoś usunąć ? 

pozdrawiam serdecznie 

47 minut temu, blade99 napisał:

Witam wszystkich. 
Mam pytanko, zrobiłem bootowalny pendrive, zaznaczyłem opcje No tpm/No secure, partycja GPT / Target UEFI (non CSM i dostałem taki komunikat przy próbie instalacji systemu na czysto. Próbowałem niżej wymienionych opcji ale zero rezultatu, po czym wykonałem kolejny bootowalny pendrive ale tym razem z partycją MBR (reszta bez zmian). Tym razem instalacja z powodzeniem. 

Czy mogę tak zostawić czy jednak lepiej kombinować z GPT ? 

Czy napis w prawym dolnym rogu „wymagania systemowe nie zostały spełnione” da radę jakoś usunąć ? 

pozdrawiam serdecznie 

Jeśli nie masz w komputerze dysku/ów o pojemności większej niż 2TB lub/i nie chcesz mieć na komputerze więcej niż 2 Windowsów to lepiej zostawić MBR.

W dniu 20.03.2022 o 17:06, FILAGOL napisał:

@Groszek1962

to wersja z TPM

podaje sposób jak zainstalować Windows 11 nie spełniając oficjalnych wymagań Windows 11:

Aby zainstalować system Windows 11 w systemie, który nie ma układu TPM lub nie ma modułu TPM 2.0, wykonaj następujące kroki.

Stuknij skrót klawiaturowy Win + R, aby otworzyć okno uruchamiania.
W polu uruchamiania wpisz regedit i naciśnij klawisz Enter.
Przejdź do konfiguracji HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM
Kliknij prawym przyciskiem myszy klucz Setup i wybierz Nowy> Klucz z menu kontekstowego.
Nazwij ten klucz: LabConfig.

Kliknij prawym przyciskiem myszy nowo utworzony klucz LabConfig i wybierz Nowy>Wartość DWORD (32-bitowa) z menu kontekstowego.
Nazwij tę wartość DWORD: BypassTPMCheck.
Kliknij dwukrotnie wartość BypassTPMCheck i ustaw jej wartość na 1.

Ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy klucz LabConfig i wybierz Nowy>Wartość DWORD (32-bitowa) z menu kontekstowego.
Nazwij go BypassRAMCheck.

Ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy LabConfig i wybierz Nowy>Wartość DWORD (32-bitowa).
Nazwij tę wartość BypassSecureBootCheck.

Kliknij OK i zamknij edytor rejestru.
Uruchom plik instalacyjny dla systemu Windows 11.

Uwaga: możesz uaktualnić do systemu Windows 11, tworząc dysk instalacyjny, podłączając go do systemu Windows 10 i uzyskując do niego dostęp z Eksploratora plików.

METODA 2. Czysta instalacja systemu Windows 11

Jeśli nie dokonujesz aktualizacji do systemu Windows 11 z systemu Windows 10, a zamiast tego decydujesz się na czystą instalację nowego systemu operacyjnego, nadal musisz edytować rejestr. Sztuczka polega na dostaniu się do rejestru przed zainstalowaniem systemu Windows 11.

Wyłącz komputer.
Włącz system i przejdź do BIOS-u.
Zmień pierwsze urządzenie rozruchowe na USB.
Podłącz dysk USB/instalacyjny systemu Windows 11.
Zrestartuj komputer.
Po uruchomieniu dysku instalacyjnego systemu Windows 11 zostanie wyświetlony komunikat „Ten komputer nie może uruchomić systemu Windows 11”.
Naciśnij skrót klawiaturowy Shift + F10, aby otworzyć wiersz polecenia.
W wierszu polecenia wpisz regedit i naciśnij Enter.
Otworzy się edytor rejestru.
Wykonaj czynności opisane w poprzedniej sekcji i wprowadź wszystkie zmiany w rejestrze.
Po zakończeniu edycji wpisz Exit w oknie wiersza polecenia.
Kliknij przycisk Wstecz na ekranie „Ten komputer nie może uruchomić systemu Windows 11”.
Uruchom instalację ponownie i rozpocznie się instalacja Windows 11 na niewspieranym sprzecie

ja stosuje metodę 2

mam nadzieję ze Ci pomogłem

Pozdrawiam :-)

Tak da się usunąć ten napis, masz tu napisane jak.

Niestety nie udało mi się zlikwidować napisu tworząc nowe pliki w rejestrze. Próbowałem na różne sposoby, przed zainstalowanie systemu, po i nawet w trakcie. 

btw system chodzi płynnie, jak narazie zero problemów po za w/w. Aktywacja pomyślna. Super robota 

hip3r likes this

W dniu 24.03.2022 o 22:03, TediPower napisał:

niby nowa aktualizacja Windows 11 Insider Preview 22581.1 (ni_release)

ale od 6h nie ruszyło z pobieraniem nadal 0%

To co próbujesz zainstalować jest wersją beta, a modyfikacja którą udostępniłem jest to wersja stabilna.

Też sobie zrobiłem no TPM przez  MediaCreationTool.bat i jest ok po aktualizacjach już nie wyskoczyło że „wymagania systemowe nie zostały spełnione” a na poprzednim w11 wyskoczyło poradziłem sobie z wpisem do rejestru stary system nie był na czysto instalowany tylko aktualizowany do w11.

W dniu 9.04.2022 o 18:06, Dziadek13 napisał:

Też sobie zrobiłem no TPM przez  MediaCreationTool.bat i jest ok po aktualizacjach już nie wyskoczyło że „wymagania systemowe nie zostały spełnione” a na poprzednim w11 wyskoczyło poradziłem sobie z wpisem do rejestru stary system nie był na czysto instalowany tylko aktualizowany do w11.

Ja po stworzeniu tytułowej modyfikacji, nagrałem ją z odpowiednimi ustawieniami Rufusem na pendrive a następnie nagrane pliki z pendrive wsadziłem do ISO i zapisałem, a na końcu przetestowałem w VirtualBox.

O to lista rozwiązano problemy i zmiany w buildzie 22000.613

Manualny download do pobrania: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

wazon1 likes this

4 godziny temu, stens napisał:

Sprawdziłem z ciekawości  wszystko działa jak powinno a jeżeli widzisz  taki komunikat to albo czekasz ,albo  logujesz  się i pobierasz bez problemu - nie masz konta to sobie załóż  na Rumcajsa z Iczyna  i

po problemie  w drugim Twoim przypadku zmień przeglądarkę.

hip3r and Jerzy68 like this

5 minut temu, Jerzy68 napisał:

Polecam        [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników][Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

To nadaje się do ogólnej dyskusji a nie tu jest konkretna modyfikacja konkretnego twórcy. 

2 minuty temu, hip3r napisał:

To nadaje się do ogólnej dyskusji a nie tu jest konkretna modyfikacja konkretnego twórcy. 

Jest to konkretna modyfikacja, jest podany link do ściągnięcia torrent  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

można ściągnąć i instalować, świetna modyfikacja, właśnie rano zainstalowałem.

jarexpol likes this