Skocz do zawartości

Windows na C2D.


wwd

Rekomendowane odpowiedzi

Świerzy system zawsze chodzi szybciej, na lapku z w10 po instalacji była cisza a teraz ciągle pobiera, szuka, szuka, szuka i podnosi zużycie cpu/ram żeby w końcu wywalić komunikat o office 365 którego nie chcę bo mam 2007...

Coś kombinowałem, usuwałem z rejestru wpis i dalej to samo.

 

Generalnie chodzi mi o to czy kolejne aktualizacje nie spowolnią systemu no i   jak po tych aktualizacjach wyczyścić dysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaki w końcu system się zdecydowałeś ? Aktualizacje i poprawki w zasadzie nie powinny "spowalniać" a wręcz odwrotnie choć przy 7-ce na wiele już bym nie liczył ... co miał to już z siebie dał. :laie_67:

 

Co do oczyszczania to systemowy odkurzacz - narzędzia systemowe / oczyszczanie dysku lub jakieś obce narzędzia typu CCleaner czy Glary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam się, bo nie chcę wchodzić w zbędne dyskusje, a podbijanie cyferek to raczej Twoja specjalność, a nie moja. 

Co do samego tematu to jeśli chcesz zoptymalizować działanie możesz użyć RemoveSpy v24 od @m4s w trybie Core. Oczywiście jeśli zainstalowałeś system który wysłałem kilka godzin temu.

13 minut temu, zdzisiek24 napisał:

PS Oooo ... i jeszcze judzi i podpuszcza. Szukaj kumpli w piaskownicy :P

Nie muszę szukać kumpli, powiem więcej nawet nie zależy mi na tym czy ktoś mnie na tym forum lubi czy nie lubi. Doradzam jedynie na podstawie swoich obserwacji i doświadczeń.  Nie wiem gdzie Ty widzisz podpuszczanie :) 

m4s lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

 [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Dziś 19:32

Zdzisiek to jakiś taki głupio mądry aż nie wiadomo jak skomentować
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Dziś 19:33
To możesz wiadomość wysłać default_szczerbaty.gif
 
A to co?  Wstyd chłopie i echo komuny       :doh:
 
 
crypt lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu czatbox to luźne wypowiedzi, gdybyś napisał post z sensem to nie byłoby się czego czepiać, nadal nie wiem do czego prowadzi ta dyskusja i co chcesz tym osiągnąć. Bo na razie zaśmiecasz tylko post. 

 

Żeby nie pisać postu bez celu. 

@wwd jak ogarniesz system sobie to napisz jakie są efekty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki.... jak dzieci.... 

 

System postawiony, teraz ogarniam steam - 2.5h robi kopię z backupa... 

Co do programów czyszczących to używałem w/w ale wolałbym systemowe czyszczenie żeby czegoś przypadkiem nie usunąć. 

Czasem po tych cudownych programach kwiatki wychodzą.

Zostały mi jeszcze WU, czyszczenie, jakieś drobne programy, av i backup acronisem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wwd napisał:

Co do programów czyszczących to używałem w/w ale wolałbym systemowe czyszczenie żeby czegoś przypadkiem nie usunąć. 


Jeśli chodzi o DISM to możesz być spokojny, u mnie jeszcze nigdy się nie zdarzyło aby wynikły jakieś działania nie pożądane. 

crypt lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć dysk SSD pod USB, kieszeń na dysk ze złączem sata pod USB kupisz na allegro np. 

Na forum zapewne znajdziesz program do klonowania/przenoszenia danych z dysku HDD na SSD. Jednym z takich programów do klonowania jest EaseUS Todo Backup Free. 

Przed klonowaniem systemu jak i danych warto oczyścić system Windows choćby systemowym programem ze zbędnych plików. 

Po sklonowaniu możesz odłączyć stary hdd i podłączyć sam dysk ssd w celu sprawdzenia czy wszystko przebiegło poprawnie. 

wwd lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie