Skocz do zawartości

RETRO 10 HDD ( wątek archiwalny, linki usunięte )


winter5

RETRO 10  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy RETRO 10 spełnił Twoje oczekiwania?

    • TAK ..... jestem bardzo zadowolony z RETRO 10, działa super czyli 5/5
      13
    • TAK ..... jestem zadowolony z RETRO 10, działa dobrze czyli 4/5
      3
    • TAK .... ujdzie w tłumie to RETRO 10, działa ok czyli 3/5
      6
    • NIE .... coś z tym RETRO 10 nie tak, muli i generalnie za zimno na dworze, czyli daje 2/5
      3
    • NIE .... chłopie RETRO 10 to badziewie, nie idzie nawet tego rozpakować, jakie hasło?? co to jest ISO?? jak to zainstalować?? czyli daje 1/5
      0
    • NIE .... mniej niż zero to RETRO 10, nie idzie nawet tego ściągnąć i nie znam żadnego Rufusa! czyli daje 0/5
      0

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 2023.09.27 o 00:38

Rekomendowane odpowiedzi

Moje systemy:

RETRO 10  HDD= komputery powyżej 1gb ram, low end pc, dyski HDD.

RETRO 10.1 = komputery od 2gb ram, low end - medium end pc.

RETRO GAMER = komputery od 2.5gb ram, medium end - high end pc.

RETRO PERFECTO = komputery od 2.5gb ram, low end - medium end - high end pc.

RETRO 11 = komputery od 3gb ram, low end - medium end - high end pc.

 

Wszystkie części systemu można ściągać jednocześnie. Nie trzeba czekać aż się osobno ściąganie każdy part. To dla osób szukających wygody :empathy3:

 

Osoby obrażające, szukające zaczepki, nie potrafiące czytać ze zrozumieniem, logicznie myśleć, narzekające że słaby system bo za zimno na dworze itp. będą ignorowane i trafiały na odpowiednią liste. :tea:

 

ORYGINAŁ TYLKO W TYM POŚCIE.

 

Przedstawiam system dla osób które:

 

- nie chcą by komputer mulił

- na komputery z dyskami HDD

- chcą systemu o szybkości zbliżonej do windows 7

- jeszcze nie przesiadły się na windows 10

- chcą aby to ładnie działało i miało małe wymagania sprzętowe

- chcą aby antywirus, przeglądarka i podstawowe programy już były.

- są ciekawe szybkości Retro 10 B)

 

System RETRO 10. System na bazie Windows 10 Enterprise 1511 64bit.
Dostosowany pod starsze komputery i nie tylko. Odchudzony, zoptymalizowany i SZYBKI.
Powinien dobrze działać nawet na 1GB RAM. Do Internetu zalecam minimum: 1,5GB RAM. Dodatkowa instrukcja dla niegramotnych: ( kilka godzin użytkowania, kilka uruchomień i system się bardziej zoptymalizuje ) :empathy3:
Do gier zalecam jednak nowsze systemy RETRO.

Jedyny taki na forum, unikat.

 

Zalecam:

- instalować system przy wyłączonym Internecie, cierpliwie czekać ( kompresja systemu )
- nic nie zamykać do czasu aż się po restarcie pojawi CZYSTY pulpit,
- nie włączać Windows Update i nic nie aktualizować, w innym wypadku może pojawić się
"mulenie" dysku twardego i użycie procesora na 100%,
- zainstalować antywirusa. Tego ode mnie albo swojego jak masz.

 

Zostawiony: windows update, internet explorer, sklep (kompatybilność) i windows media player, aplikacja Mapy i Xbox.

Wywalony: mulący defender, szpiegowanie microsoftu, reszta aplikacji.

Dodany: net framework 4.8

 

Podczas instalacji była kompresja systemu aby zajmował mniej miejsca. Stąd czas instalacji jest dłuższy.

Do Internetu dodałem Slimjet, jedną z najszybszych przeglądarek na windowsa.
Polecam doinstalować sobie dodatek blokujący reklamy:
Ublock Origin albo podobny.

Nie zapomnij o aktywacji systemu!

Niech RETRO 10 Wam służy!

 

Karty graficzne AMD:

- dla kart z serii HD 7700 i nowszych, proszę próbować sterownik AMD 17.12.2

- dla kart z serii HD 5000-6000  można próbować tego, Catalyst_15.11_Beta_UnifL_v1.0

- starsze karty, sterownik ATI Catalyst 12.11 B11 HotFix 11.09 V6 BETA

 

To tyle, piszcie wrażenia.

:cheers:

 

Wersja z 1 kwietnia:

- dodany net framework 4.8

- nowa baza systemu 1540

- nowsze programy

- bardziej odchudzony system

 

Wersja z 14 czerwca:

- automatyzacja podczas instalacji systemu ( znacznie mniej klikania )

- nowsza wersja przeglądarki i programów

 

Wersja 2023:

- mały rebranding (system docelowo na komputery z dyskami hdd)

- nowsze wersje programów i inne drobnostki

- mniej agresywne wyłączanie usług (lepsza kompatybilność)

 

Wersja LUTY 2023

- zmiana antywirusa

- inna metoda kompresji podczas instalacji (przyspieszenie instalacji)

- inne drobnostki

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2467394.jpg.5642c1830403910ec84932fe088f98ff.jpg

 

image.jpeg.675382410182c27617229422cba008ce.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, WunderWungiel napisał:

Wow! Szkoda, że wcześniej się nie dowiedziałem... Zainstalowałbym go na starym HP Compaq 6720s (2G RAM, Core 2 Duo, 128 GB SSD).

Na razie puściłem tam Win XP + Manjaro Linux. Może kiedyś zainstaluję Twoją modyfikację :E

Na Xp ta maszynka się marnuje, szczególnie z dyskiem ssd. Xp to na komputery z 512mb ram :tea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, winter5 napisał:

Witam,

 

Przedstawiam system dla osób które:

 

- nie chcą by komputer mulił

- chcą systemu o szybkości zbliżonej do windows 7

- jeszcze nie przesiadły się na windows 10

- chcą aby to ładnie działało i miało małe wymagania sprzętowe

- chcą aby antywirus, przeglądarka i podstawowe programy już były.

- są ciekawe szybkości Retro 10 B)

 

Testy beta już były, obecna wersja to RC ( release candidate ). Dostępna dla wszystkich chętnych.

 

Przedstawiam system RETRO 10. System na bazie Windows 10 Enterprise 1511 64bit.
Dostosowany pod starsze komputery i nie tylko. Odchudzony, zoptymalizowany i SZYBKI.
Powinien dobrze działać nawet na 1GB RAM.
Zadowoleni będą także gracze, więcej FPS w grach.

 

Jedyny taki na forum, unikat.

 

Zalecam:

 

- instalować system przy wyłączonym Internecie, cierpliwie czekać ( kompresja systemu )
- nic nie zamykać do czasu aż się po restarcie pojawi CZYSTY pulpit,
- nie włączać Windows Update i nic nie aktualizować, w innym wypadku może pojawić się
"mulenie" dysku twardego i użycie procesora na 100%,
- zainstalować antywirusa. Tego ode mnie albo swojego jak masz.

 

Zostawiony: windows update, internet explorer, sklep (kompatybilność) i windows media player, aplikacja Mapy i Xbox.

Wywalony: mulący defender, szpiegowanie microsoftu, reszta aplikacji.

Dodany: testowo net framework 4.7.1

 

Podczas instalacji była kompresja systemu aby zajmował mniej miejsca. Stąd czas instalacji jest dłuższy.

Do Internetu dodałem Slimjet, jedną z najszybszych przeglądarek na windowsa.
Polecam doinstalować sobie dodatek blokujący reklamy:
Ublock Origin albo podobny.

 

Nie zapomnij o aktywacji systemu!

 

Niech RETRO 10 Wam służy!

 

ps.

Na starsze komputery nie obsługujące 64bit polecam 

RETRO 7.

 

To tyle, testujcie i piszcie wrażenia.

:cheers:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

A weź sobie i testuj sam. Jak na razie wali błędami sum kontrolnych - uszkodzony part 2 i 4. Używam najnowszej wersji Rara. Strata czasu, nerwów i transferu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, winter5 napisał:

Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy ktoś nie potrafi ściągnąć pliku to tym bardziej nie zainstaluje systemu.

No co Ty nie powiesz...Ściągane 3 razy, bezpośrednio z hostingu, bez pośrednictwa ulepszaczy, downloaderów...Poza tym widzę, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Ściągnąłem bez problemu. Wypakowanie = błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, winter5 napisał:

Xp to na komputery z 512mb ram :tea:

Skoro XP to x86 to bez problemu obsługuje te 3-3,5GB RAM. 512MB to trochę mało nawet jak na XP. 

 

2 godziny temu, winter5 napisał:

ktoś nie potrafi ściągnąć pliku to tym bardziej nie zainstaluje systemu.

Pobieranie pliku w czterech partach jest dość nużące. Zazwyczaj system można pobrać z kilku źródeł w jednym pliku, a nie tylko z jednego źródła np. Mega, Drive Google itd.

Więc to nie chodzi o to czy ktoś umie czy nie umie tylko bardziej o wygodę. Takie moje zdanie. 

VACek lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na VHD załapał bez problemu, ale zanim się zainstalował to minęło sporo czasu. Samo kopiowanie plików przebiegło szybko, ale nim mogłem wpisać nazwę użytkownika to minęło z 5 minut bo się dość wolno ładował. Ale okej, kompresja. 
Po zainstalowaniu zajmuje 6,25GB+ Slimjet 275MB. 
Teraz tak...Zamiast instalki Winampa mogłeś dać 7zip, on bardziej się przydaje. Dałem tylko 1GB RAM. Aktywowałem, zainstalowałem antywirusa z folderu "pomocne". 55-60% pamięci zajęte na dzień dobry. Slimjet i włączony YouTube, a na nim film w 1080p. Z 1GB zostaje mi wolne jakieś 100MB. 
"- nie włączać Windows Update i nic nie aktualizować, w innym wypadku może pojawić się
"mulenie" dysku twardego i użycie procesora na 100%" - 
to jest dość ciekawe, bo sam Windows Update nie działa, pojawia się błąd więc choćby ktoś chciał instalować łatki to nie da rady. Autor chyba sam nie sprawdził do końca czy WU działa czy nie działa.
Napisane jest w opisie, że wywalone zostało szpiegowanie MS, jednakże jest program do "usuwania" telemetrii i widać, że jeszcze można sobie pewne rzeczy powyłączać samemu. 
RemoveSpy chyba robi tutaj większość roboty, bo z czystej ciekawości cofnąłem zmiany dokonane przez niego. I teraz najlepsze, bo to co zostało wyłączone powinno się włączyć (usługi etc.) po ponownym uruchomieniu komputera. Jednakże mamy zupełnie co innego. Na pulpicie zostaje tylko Kosz, Panel Sterowania i skrót do "Ten Komputer". Reszta zniknęła, Windows nie znajduje lokalizacji C:\Windows\system32\config\systemprofile\Desktop
Nie ma przeglądarki, folderu "Pomocne" i tej całej reszty widocznej na starcie. 
Jak dla mnie to bałbym się cokolwiek kliknąć żeby się czasem coś tutaj niewysypało, ale jak ktoś lubi się bawić to niech korzysta. Dobrze, że zainstalowałem na VHD więc mogę teraz śmiało usunąć bez obaw :E 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, widać że celowo ma zniechęcać do instalowania B)

 

"Zamiast instalki Winampa mogłeś dać 7zip" - a kto inny napisze że zamiast 7zip mogłeś dać co innego. Bez sensu.... :gt500s:

 

"55-60% pamięci zajęte na dzień dobry" - każdy system na początku bierze dużo ramu a potem po około 30 sekundach spada o kilkaset mega. Potem zejdzie w okolice 350mb-400mb. Normalna sprawa chłopaku. :empathy3:

 

"bo sam Windows Update nie działa" - działa chłopaku jak go włączysz w usługach. :gt500s:

 

"Napisane jest w opisie, że wywalone zostało szpiegowanie MS, jednakże jest program do "usuwania" telemetrii i widać, że jeszcze można sobie pewne rzeczy powyłączać samemu. " - Ty tego nie wiesz bo nie modujesz ale jak usuniesz za dużo to nie idzie postawić systemu. Trzeba usuwać po instalacji żeby się udało. :tea:

 

"bo z czystej ciekawości cofnąłem zmiany dokonane przez niego" - no sorry ale nie wiem co i jak cofnąłeś. Nie chcesz skryptów to instaluj zwykły system. Chłop się skarży że coś pozmieniał i teraz nie działa :nono:

 

"mogę teraz śmiało usunąć bez obaw :E" - spoko, baba z wozu to koniom lżej :shisha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, winter5 napisał:

Dzięki za opinie, widać że celowo ma zniechęcać do instalowania B)

Wg mnie kto chce niech instaluje, każdego wolna wola. To już nie pierwsza modyfikacja z tego forum którą z ciekawości testuje i jeszcze nikt nie pisał, że zniechęcam do instalowania.

 

6 minut temu, winter5 napisał:

"Zamiast instalki Winampa mogłeś dać 7zip" - a kto inny napiszę że zamiast 7zip mogłeś dać co innego. Bez sensu.... :gt500s:

No nie bez sensu, 7zip się przydaje i to bardzo, a to co napisałem to prosty przykład. Wielu korzysta częściej z 7zip niż z Winampa.
 

7 minut temu, winter5 napisał:

"55-60% pamięci zajęte na dzień dobry" - każdy system na początku bierze dużo ramu a potem po około 30 sekundach spada o kilkaset mega. Potem zejdzie w okolice 350mb-400mb. Normalna sprawa chłopaku. :empathy3:

No nie spada, miałem takie użycie pamięci z włączonym antywirusem przez dłuższy czas. 350MB to bierze sam Windows w tym przypadku. 

9 minut temu, winter5 napisał:

bo sam Windows Update nie działa" - działa chłopaku jak go włączysz w usługach. :gt500s:

Szkoda, że nie wspomniałeś o tym szczegółowo w opisie moda ;)
 

10 minut temu, winter5 napisał:

"Napisane jest w opisie, że wywalone zostało szpiegowanie MS, jednakże jest program do "usuwania" telemetrii i widać, że jeszcze można sobie pewne rzeczy powyłączać samemu. " - Ty tego nie wiesz bo nie modujesz ale jak usuniesz za dużo to nie idzie postawić systemu. Trzeba usuwać po instalacji żeby się udało. :tea:

O tym też można było wspomnieć zamiast wrzucać instalatory programów i róbta co chceta. :E 
 

11 minut temu, winter5 napisał:

"bo z czystej ciekawości cofnąłem zmiany dokonane przez niego" - no sorry ale nie wiem co i jak cofnąłeś. Nie chcesz skryptów to instaluj zwykły system. Chłop się skarży że coś pozmieniał i teraz nie działa :nono:

No sorry, ale użyłem tego samego skryptu co Ty :E Chyba, że nie wiesz co wrzuciłeś w obraz systemu. A skrypt jest mi znany dość dobrze i o dziwo można go używać na czystym systemie. Powiem więcej, do tego jest ten skrypt zeby samemu móc sobie powyłączać pewne usługi na czystym systemie :E Skoro użyłem go, aby cofnąć zmiany dokonane przez niego i operacja się powiodła to wg mnie nie jest to wina skryptu, bo u siebie nie raz i nie dwa cofałem zmiany dokonywane przez ten skrypt i sprzęty działały po ponownym uruchomieniu :E 

15 minut temu, winter5 napisał:

"mogę teraz śmiało usunąć bez obaw :E" - spoko, baba z wozu to koniom lżej :shisha:

No wybacz, ale to, że zrobiłeś moda to jeszcze nie znaczy żeby Cię tutaj wychwalać pod niebiosa, bo do moderów z tego forum którzy goszczą tutaj od lat to "trochę" Ci brakuje. 

VACek lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Radzior2010 napisał:

Wielu korzysta częściej z 7zip niż z Winampa.
 

No wybacz, ale to, że zrobiłeś moda to jeszcze nie znaczy żeby Cię tutaj wychwalać pod niebiosa, bo do moderów z tego forum którzy goszczą tutaj od lat to "trochę" Ci brakuje. 

Chyba mylisz cały czas winampa z winrarem B) 

 

Twoja opinia nie jest rzetelna. Masz np. na screenie postawiony ten system z antywirusem na 1gb ram i tam jest użycie ram jak byk "42%" czyli poniżej 450mb. Dodatkowo pokazałem że z youtubem jest poniżej 700mb. 

 

To co Ty zrobiłeś to uruchomiłeś system i jak tylko się pojawił pulpit to odpaliłeś youtube i piszesz że jest wolne 100mb ram. 

 

Manipulujesz żeby wyszło że masz racje i tyle w temacie.

 

Sorry ale nie jesteś autorytetem aby oceniać co komu do kogo brakuje :empathy3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, winter5 napisał:

Sorry ale nie jesteś autorytetem aby oceniać co komu do kogo brakuje :empathy3:

Wybacz ale ty też nie.

Dajesz moda i jesteś obrażony bo ktoś wyraził krytyczną opinię :)

Ok od dziś będziemy klepać po pleckach i wychwalać jakie to cuda tworzysz :) 

Nerdio lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, VACek napisał:

Wybacz ale ty też nie.

Dajesz moda i jesteś obrażony bo ktoś wyraził krytyczną opinię :)

Ok od dziś będziemy klepać po pleckach i wychwalać jakie to cuda tworzysz :) 

Ja się nie obrażam VACek, wyraziłem swoje zdanie i tyle :tea:

 

Chłop nie podszedł rzetelnie do sprawy a jego opinia może mylić innych użytkowników. 

 

Jemu nie odpowiada ten system, ma do tego prawo ale niech nie wprowadza w błąd.

 

Tylko tyle. :cheers:

 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojoj, chyba wjechałem Ci na ambicję, ale cóż trudno. Jak pojawił się pulpit i "przeleciał" skrypt to ten system uruchomił się ponownie. Bez antywirusa miałem 350MB, z antywirusem o 200MB więcej około. 

4 minuty temu, winter5 napisał:

To co Ty zrobiłeś to uruchomiłeś system i jak tylko się pojawił pulpit to odpaliłeś youtube i piszesz że jest wolne 100mb ram. 

Chyba wiem lepiej co zrobiłem, nie pierwszy raz mam doczynienia z instalacją systemu i późniejszą konfiguracją także tutaj nie próbuj polemizować ze mną, bo przegrasz. Po za tym napisałem o rozdziałce 1080p, na niższej zużycie będzie zapewne niższe. Czytaj wszystko, a nie tylko między wierszami. 

6 minut temu, winter5 napisał:

Manipulujesz żeby wyszło że masz racje i tyle w temacie.

Nie muszę manipulować, napisałem kilka dni temu, że sprawdzę czy ten 1GB RAM da radę i sprawdziłem. Zresztą kto zainstalował tego moda niech też się podzieli informacjami.

8 minut temu, winter5 napisał:

Twoja opinia nie jest rzetelna.

To już niech ocenią inni. :E 

9 minut temu, winter5 napisał:

Chyba mylisz cały czas winampa z winrarem B) 

Tutaj to już zostawię bez komentarza :L 

VACek lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie