Skocz do zawartości

reviOS 11


Qrdziel

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Jurecki napisał:

Skąd wiesz czy ten system jest czysty i nie dodano tam jakiegoś keylogera?

Z perspektywy użytkownika możesz tylko wypakować iso, potem pliki *.wim (boot i install)+ usunąć źródłowe pliki wim i przeskanować antywirusem, cały rozpakowany katalog iso. Tylko tyle i aż tyle.

obraz.png.6e90aa020b7347d9a6dfadae28c8f088.png

 

Używałem ich systemów na wersje windows 7,8.1 i 10. Nie uciekły mi miliony dolarów ;). Oczywiście nie namawiam do niczego.

MaciejB lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Qrdziel napisał:

Nowy revios: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

taki jak lubię

1. windows 11 pro eng

2. instaluje na starym sprzęcie

3. bez logowania do microsoft

4. można odblokować defender

Jak taki dobry jak piszesz to pochwal się   zrzutami ekranu wynikami wydajności i jak on ogólnie wygląda .napisać można byle co 

piotr55 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacja jak wiele innych. Niczym szczególnym się nie wyróżnia poza wyraźną fascynacją przeglądarką Brave.   ^_^

Na moim laptopie na start 70 a po sterach i kilku dodatkach ponad 100 procesów- więc standard. Fakt, że na początek śmiga żwawo ale to też żadna znowu perełka wobec wyłączonego defendera, braku Edge więc i widżetów itp. Podejrzewam też cięcia w usługach ze względu na wiele nieaktywnych ustawień. Spolszczenie zostawia kilka "chwastów" ale to może moja wina bo jestem mało obyty w tym towarzystwie.

Po pół godzinnej zabawie wróciłem do swojej "zagrody" i długo moja noga nie zawita na obce podwórko. Chyba, że gospodarz się postara i ugości ze smakiem ... choć bez rozpusty.  :laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2022 o 20:34, zdzisiek24 napisał:

Modyfikacja jak wiele innych. Niczym szczególnym się nie wyróżnia poza wyraźną fascynacją przeglądarką Brave.   ^_^

Na moim laptopie na start 70 a po sterach i kilku dodatkach ponad 100 procesów- więc standard. Fakt, że na początek śmiga żwawo ale to też żadna znowu perełka wobec wyłączonego defendera, braku Edge więc i widżetów itp. Podejrzewam też cięcia w usługach ze względu na wiele nieaktywnych ustawień. Spolszczenie zostawia kilka "chwastów" ale to może moja wina bo jestem mało obyty w tym towarzystwie.

Po pół godzinnej zabawie wróciłem do swojej "zagrody" i długo moja noga nie zawita na obce podwórko. Chyba, że gospodarz się postara i ugości ze smakiem ... choć bez rozpusty.  :laie_67:

g***o sie znasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2022 o 23:01, Adi2071 napisał:

Mod przetestowany i tragedia. Może jako drugi system tylko pod gry będzie super ale pod daily tragedia. Pokazuje , że szuka aktualizacji a tak naprawde jest to usunięte. Nie da się systemu zaktualizować nawet manualnie z pliku. 

 

Widze, ze jestes nowy w modach. Po co chcesz aktualizowac modowany Windows? Chcesz sie pozbyc czesci pracy moddera, uzyskana stabilnosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2022 o 11:27, kacper444 napisał:

 

Widze, ze jestes nowy w modach. Po co chcesz aktualizowac modowany Windows? Chcesz sie pozbyc czesci pracy moddera, uzyskana stabilnosc?

nie jestem nowy w modach bo używam modów od 2k17 roku albo i wcześniej. System aktualizuje się po to by błędy konstrukcyjne windowsa zostały naprawione. Po co komu mod , który ma usunięte albo wyłączone aktualizacje? Takie zabiegi można było robić w windows 10 RS5. Wtedy system 10 raczkował i każda nowa aktualizacja naprawiała jedno a psuła drugie. Windows 11 jest niedorobiony i aktualizacje to podstawa. Chyba że twórca moda naprawił sytstem za Microsoft i dlatego windows update jest wywalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Adi2071 napisał:

nie jestem nowy w modach bo używam modów od 2k17 roku albo i wcześniej. System aktualizuje się po to by błędy konstrukcyjne windowsa zostały naprawione. Po co komu mod , który ma usunięte albo wyłączone aktualizacje? Takie zabiegi można było robić w windows 10 RS5. Wtedy system 10 raczkował i każda nowa aktualizacja naprawiała jedno a psuła drugie. Windows 11 jest niedorobiony i aktualizacje to podstawa. Chyba że twórca moda naprawił sytstem za Microsoft i dlatego windows update jest wywalony.

Okej czyli nie masz świadomości, że aktualizacje najczęściej są wyłączone, albo niepolecane bo w momencie gdy moder wywala jakieś śmieci, zamulacze Windowsa to aktualizacja przywraca je spowrotem, np. wraca telemetria, defender i dużo pomniejszych zamulaczy. Windows 11 jest już trochę z nami, jakie niedorobienia widzisz? Poza tym Windows Update naprawiający niedorobienia.. świeżak jesteś i widać bardzo zero własnej inwencji, wszystko na tacy nawet jeżeli nie wiesz co pobierasz i instalujesz, jak np. pobieranie Windowsa bez żadnego opisu i instalowanie go, a potem się prucie w komentarzach że coś nie działa. Było dołączyć na Discord i poczytać, ale pod daily to nawet nie ma sensu instalować 11 bo niby po co? Szukasz problemu, który leży po twojej stronie. Zawsze możesz zainstalować czysty samodzielnie poczyścić kilkoma programami, GhostSpectre, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kacper444 napisał:

Okej czyli nie masz świadomości, że aktualizacje najczęściej są wyłączone, albo niepolecane bo w momencie gdy moder wywala jakieś śmieci, zamulacze Windowsa to aktualizacja przywraca je spowrotem, np. wraca telemetria, defender i dużo pomniejszych zamulaczy. Windows 11 jest już trochę z nami, jakie niedorobienia widzisz? Poza tym Windows Update naprawiający niedorobienia.. świeżak jesteś i widać bardzo zero własnej inwencji, wszystko na tacy nawet jeżeli nie wiesz co pobierasz i instalujesz, jak np. pobieranie Windowsa bez żadnego opisu i instalowanie go, a potem się prucie w komentarzach że coś nie działa. Było dołączyć na Discord i poczytać, ale pod daily to nawet nie ma sensu instalować 11 bo niby po co? Szukasz problemu, który leży po twojej stronie. Zawsze możesz zainstalować czysty samodzielnie poczyścić kilkoma programami, GhostSpectre, 

Windows update w Windows 10 nie przywraca nic. Chyba , że aktualizacja z 2004 do 2009 to owszem. Mało jest modów które nadawały by się pod daily.  Ja poszukuje moda co będzie lite ale będzie działać sklep, windows update sam sobie przywrócę o ile nie jest wywalony. Ustawienia o i o shutup i innymi to w modach ustawiam po swojemu. Są wtedy jeszcze bardziej okrojone a działają stabilnie. Także nie mów , że jestem zwierzak bo bawię się w to o kilku lat tylko mam swoje sztywne preferencje co do systemu pod daily. Ten mod się nie nadaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adi2071 napisał:

Windows update w Windows 10 nie przywraca nic. Chyba , że aktualizacja z 2004 do 2009 to owszem. Mało jest modów które nadawały by się pod daily.  Ja poszukuje moda co będzie lite ale będzie działać sklep, windows update sam sobie przywrócę o ile nie jest wywalony. Ustawienia o i o shutup i innymi to w modach ustawiam po swojemu. Są wtedy jeszcze bardziej okrojone a działają stabilnie. Także nie mów , że jestem zwierzak bo bawię się w to o kilku lat tylko mam swoje sztywne preferencje co do systemu pod daily. Ten mod się nie nadaje. 

Czyli chcesz moda ale nie chcesz moda. W Twoim wypadku po prostu zainstalowałbym zwykły niezmodowany system z programem typu win10privacy lub O&O Shut up.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mbielak012 napisał:

Czyli chcesz moda ale nie chcesz moda. W Twoim wypadku po prostu zainstalowałbym zwykły niezmodowany system z programem typu win10privacy lub O&O Shut up.

oprócz tego co ty piszesz jeszcze jest multum rzeczy do usuniecia, zoptymalizowania, itd. Po zainstlowaniu moda, wczytuje swoje cfg do win10privacy, o i o shutup i jeszcze kilka innych i wtedy windows update działa o ile nie jest usunięty, jest system mocniej okrojony i zajmuje to 10 minut + sterowniki a nie 3h albo i dłużej gdy instalujemy zwykły system z strony MS niezmodyfikowany. Jeden warunek. Mod nie może mieć usuniętego windows update. Nawet jak jest wyłączony na stałe to ja sobie go włącze i będzie działać bez problemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System dla mnie nawet nie ma startu do ghost spectre. Tak czy siak wydaje się dobrze zoptymalizowany, jednak na tym się kończą w zasadzie plusy użytkowania. Zmuszony na szybko z reinstallem postanowiłem użyć revi i jak to szybko się skończyło?  Godzinami naprawiania zostawionych niedociągnięć. 

Wywalmy bezmyślnie Edge i użyjmy Brave. Ich argument? Protocol-Edge. Można było zostawić Edge i pobawić się programami do przejmowania tego protokołu, a są takie na githubie. Dzięki temu zmiana domyślnej przeglądarki dla większości protokołów jak https, htttp, ftp, pdf itd itp kończy się zabawą w rejestrze, bo default apps krzaczy podczas wyboru.  Przeciętniak już dawno się podda i będzie siedział na tym bravie.

Wywalmy statystki gpu z taskmgr. No ok wywalili to fakt, ale na ich stronie dali instrukcję ala uderz się młotkiem w łeb to przestanie w końcu boleć. Karzą włączyć usługę nazwy już nie pamiętam i ma być cały czas dla nich aktywna. Usługa ta jest aktywna tylko chwilę, po czym automatycznie się stopuje.  Support nie wie czemu tak się dzieję.

Support na Discordzie to dno, dno i dno. Sami nie wiedzą co czynią i jeszcze mnie zbeształ gostek, że jakieś keylogerry czy uj tam wie dodałem do dll, bo ważą więcej jak znalazłem brakujące biblioteki aby to przywrócić. Nawet nie sprawdził z jakiego buildu pochodzą i się farmazonią. Chłopaczki z Indii są już bardziej rozumni. A i tego fixa nie stosują dalej tak czy siak - jak ktoś zapyta czemu nie działa np wyżej to wyświetalnie, to dają odnośnik do swojego common-questions czy do google. Walenie się młotkiem x2

Windows Update jest nie do przywrócenia. Spędziłem chyba 3 dni bawiąc się rejestrem, bibliotekami i ustawieniami policy. Niestety nic nie ruszyło - DISM nie ruszy - może i  by ruszył ale nie będę tracił więcej czasu na to.  @Adi2071 ma tu rację. Aktualizacja w win11 to podstawa - dla powiedzenia tego lepiej aktualizację bezpieczeństwa to dopiero podstawa raz na jakiś czas.

Reasumując, ten mod ma jedynie start do jakiś hinduskich wersji ala "WIN 11 PRO ULTRA CLEAN OS GAMERS FULL". Chcieć, a móc zrobić  dobrze to zasadnicza różnica. Im się skończyło na chcieć. 

 

 

Adi2071 i szwejq2 lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Esta Wiesz , że przeglądarkę nie problem pobrać i ustawić domyślnie ? :D - Akurat Edge dla mnie jest zupełnie nie potrzebna i zbędna no ale cóż jest zintegrowana domyślnie z systemem co idzie w parze z problemami aplikacji.

Skoro twoja opinia jest dość negatywna na temat ReviOS chyba dzięki tobie przejrzałem na oczy i chyba wrócę do czystej wersji od Microsoftu bo jednak aktualizacje są potrzebne i nawet domyślny Defender czasami się przydaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2022 o 21:06, Napromieniowany napisał(a):

@Esta Wiesz , że przeglądarkę nie problem pobrać i ustawić domyślnie ? :D - Akurat Edge dla mnie jest zupełnie nie potrzebna i zbędna no ale cóż jest zintegrowana domyślnie z systemem co idzie w parze z problemami aplikacji.
 

To nie problem, ale oni zrobili w ów wersji wtedy (czy naprawili nie wiem i mnie to głęboko nie obchodzi), że pozmieniali w rejestrze domyślny typ plików i kopiowali kolejne te wersy do kolejnych wpisów. Kończyło się to, że ustawienie domyślnej aplikacji do przeglądarki czy nawet domyślnej przeglądarki PDF (bo i na to brave był ustawiony) kończyło się żmudną zabawą w rejestrze. Po używaniu aplikacji M$, czyli te default apps kończyło się crashem wybraniem innej aplikacji i oczywiście po crashu nawet aplikacja się nie zmieniała.

 

Edge ustawia w praktyce tylko protokół własny do aplikacji własnych M$ typu odnośniki w menu start, ustawieniach itd. Robienie z tego takiego problemu jak wyżej i bycie zmuszanym do korzystania z Brave - bo inaczej wszystko się krzaczy to ja pier.... To nie jest założenie prawidłowego działania, tylko walenie przez autorów łbem o ścianę i wciskanie, że to feature. 

 

W dniu 19.12.2022 o 21:06, Napromieniowany napisał(a):

Skoro twoja opinia jest dość negatywna na temat ReviOS chyba dzięki tobie przejrzałem na oczy i chyba wrócę do czystej wersji od Microsoftu bo jednak aktualizacje są potrzebne i nawet domyślny Defender czasami się przydaję.

Defender potrzebny tak jak psu pielucha, ale co kto woli w tym wypadku. Ogólnie są dobrze i poprawnie zrobione modyfikacje, ale to już nie czasy WIN XP czy WIN 7. Byle jak, byle mało ramu- byle mało zasobów. Podstawowa stabilność leży. Rejestr bezmyślnie zmienainy itd - mogę dalej wymieniać, ale to już norma tych "hinduskich" modów ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po zaktualizowaniu systemu revio przy starcie juz profilu wywala za chwile takie cos. Po czym zostaje czarny ekran, by działa system dalej klikam na menadzer zadan i uruchamiam zadanie explorer, i od tej pory już ok. 

jak sie pozbyć tego okna albo jak zrobić by sie nie włączało?

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to BARDZO popularny system na tym forum - więc raczej na to nie licz.

Jeśli ci się podoba to przygotuj się raczej na instalacje od nowa. 

Sami -twórcy-to rekomendują.

Według ich changelogu - nowe wersje niewiele wnoszą - prócz podwyższenia numerku wersji.

Tak samo jak nowe updaty microsoftu :L

Ale tu chodzi mi o to że nic nie zmieniają w modzie - prócz nowej bazy.

 

Taki np. conan - phoenix - jest na tym forum - ma wiele - RÓŻNYCH -  wersji - każdy może wybrać co mu pasuje.

( Są dwa tematy o jego modach na tym forum )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie