Skocz do zawartości
  • 0

Jak zrobić hard reset - GoClever Insignia 800 Win - Windows 8.1 z usługą Bing


131XIII

Pytanie

Witam wszystkich serdecznie!
Na początku zaznaczę że jestem początkujący jeśli chodzi o windowsa, nie wszystkie rzeczy dobrze rozumiem
Ale do rzeczy:
Dostałem tablet (GoClever Insignia 800 Win, 32 bity, intel atom, windows 8.1 z usługą bing) do przywrócenia ustawień fabrycznych, niby nic trudnego, wszedłem głębiej w ustawienia, dałem opcje przywróć tablet do stanu początkowego wraz z usunięciem danych.
Niestety nie udało się, wyskoczył błąd:

Plik: \windows\system32\winload.efi
Kod błędu: 0xc0000001

Sprawdzałem ustawienia w uefi, szczególnie te od secure boot
-Erase all secure boot settings
-Restore secure boot to factory settings
niezależnie czy obie opcje są disabled albo enabled, albo disabled i enabled, zawsze to samo

Próbowałem przez uefi wejść w partycje recovery, ale ten sam błąd

Próbowałem również zainstalować windowsa z pendrive'a, wyciągnąłem z systemu klucz do windowsa (produkey), wypaliłem na pendrivie system , pobrałem go ze strony microsoftu (win 8.1,32 bity, dystrybucja pl) przez huba usb podłączyłem myszke, klawe i pendrive'a, skopiowałem folder z sterownikami,  ale po wpisaniu klucza niestety pokazuje mi się błąd że to klucz nie do tego systemu ;/
Może być tak że jak instaluje windowsa 8.1 bez usług bing, to klucz który mam już nie podpasuje do tej wersji, bo jest on wykorzystany do windowsa 8.1 z usługami bing?

I już mi się skończyły pomysły, wiem że to wiekowy sprzęt ale to dla starszej osoby, chciałbym go przyspieszyć choć trochę bo nie był formatowany od nowości

Ma ktoś jakiś pomysł jak naprawić ten błąd podczas factory resetu? Albo jakiś inny pomysł jak wgrać od nowa?
Dzięki z góry za odpowiedzi i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
10 godzin temu, 131XIII napisał:

Witam wszystkich serdecznie!
Na początku zaznaczę że jestem początkujący jeśli chodzi o windowsa, nie wszystkie rzeczy dobrze rozumiem
Ale do rzeczy:
Dostałem tablet (GoClever Insignia 800 Win, 32 bity, intel atom, windows 8.1 z usługą bing) do przywrócenia ustawień fabrycznych, niby nic trudnego, wszedłem głębiej w ustawienia, dałem opcje przywróć tablet do stanu początkowego wraz z usunięciem danych.
Niestety nie udało się, wyskoczył błąd:

Plik: \windows\system32\winload.efi
Kod błędu: 0xc0000001

Sprawdzałem ustawienia w uefi, szczególnie te od secure boot
-Erase all secure boot settings
-Restore secure boot to factory settings
niezależnie czy obie opcje są disabled albo enabled, albo disabled i enabled, zawsze to samo

Próbowałem przez uefi wejść w partycje recovery, ale ten sam błąd

Próbowałem również zainstalować windowsa z pendrive'a, wyciągnąłem z systemu klucz do windowsa (produkey), wypaliłem na pendrivie system , pobrałem go ze strony microsoftu (win 8.1,32 bity, dystrybucja pl) przez huba usb podłączyłem myszke, klawe i pendrive'a, skopiowałem folder z sterownikami,  ale po wpisaniu klucza niestety pokazuje mi się błąd że to klucz nie do tego systemu ;/
Może być tak że jak instaluje windowsa 8.1 bez usług bing, to klucz który mam już nie podpasuje do tej wersji, bo jest on wykorzystany do windowsa 8.1 z usługami bing?

I już mi się skończyły pomysły, wiem że to wiekowy sprzęt ale to dla starszej osoby, chciałbym go przyspieszyć choć trochę bo nie był formatowany od nowości

Ma ktoś jakiś pomysł jak naprawić ten błąd podczas factory resetu? Albo jakiś inny pomysł jak wgrać od nowa?
Dzięki z góry za odpowiedzi i pozdrawiam!

 

zobacz tutaj

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, ewabem5 napisał:

 

zobacz tutaj

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Sprawdzałem to, żaden z tych sposobów nie działa :/

23 godziny temu, stens napisał:

Ściągnij sobie binga

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Chętnie bym pobrał, ale to jest wersja 64-bity, a ja mam 32 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie