Jump to content

Niektóre z tych ustawień są ukryte lub zarządza nimi twoja organizacja

dudus2072
 Share

Recommended Posts

Po najnowszych aktualizacjach nie mogę włączyć kamerki w laptopie. Gdy wchodzę w : Ustawienia/ Prywatność/ kamera to pisze na czerwono, że Niektóre z tych ustawień są ukryte lub zarządza nimi twoja organizacja>  i w tych ustawieniach kamerka jest wyłączona ale z racji z tego że moim systemem zarządza jakiś czereśniak z microsoftu to i nie można przesunąć suwaka z wyłączone na włączone. Dziwne bo  jestem na koncie administratora a pomimo to takie kwiatki? Dodam tylko że sterownik od kameki mam aktualny i oficjalnie w menadzerze sprzętu kamerka jest widoczna , sprawna i rzekomo "włączona"

1 minutę temu, dudus2072 napisał:

13 godzin temu, renatan napisał:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Proszę Cię tak na przyszłość nigdy, ale to nigdy  więcej gdy zakładam wątek tu z prośbą o pomoc,  nie podsyłaj mi wskazówek z forum microsoft. To to oni tam doradzają, jest niczym innym jak zwyczajnym i nie godnym sposobem na naprawienie czegokolwiek w systemie windows.  A ponadto ameryki nie odkryłeś, bo pierwsze co uczyniłem to ratowałem się wujkiem google, a gdy nie znalazłem rozwiązania swojego problemu to dopiero potem założyłem wątek z prośbą o pomoc tu na forum ;)

9 godzin temu, GT500s napisał:

@dudus2072 jest coś takiego jak "zasady grupy" - sprawdź wpis:

Mam win 10 Home wstarej wersji windowsa dogrywałem sobie gpedit.msc  ale teraz patrzę, że po najnowszach aktualizacjach edytor zasad grup uległ destrukcji :)

Prośba do admina/moda w przyszłości kiedy ktoś założy podobny jak wyżej temat bez podania niezbędnych parametrów/konfiguracji , danych sprzętu/systemu itp. ..... taki temat do kosza . Tak to będziemy dalej rozmawiac o d...e Maryny a user będzie się produkował niepotrzebnymi/niegrzecznymi  uwagami 

jarexpol likes this

8 godzin temu, GT500s napisał:

Yyy spoko? Wpis działa czy nie?

Jak może działać, skoro pisałem przecież że win 10 Home nie ma takiej przystawki jak edytor zasad grup. To nie profesjonal, że wszystkie zaawansowane programy masz na tacy w Home  tak nie ma,  Żeby móc sprawdzić Twój wpis musiałbym wpierw zainstalować  przystawkę gpedit  którą indywidualnie sobie trzeba poszukać na forach zazwyczaj wymagających założenia konta  i dodatkowo dodać do folderu z systemem kilka pliczków w postaci pliczków TXT... Szczerze za dużo roboty i nie warte zachodu jak dla mnie :)

Gdzie nie zajrzę ... tracę wiarę w człowieka.

Gość ma problem, zakłada wątek - ludzie próbują pomóc a na koniec słyszą, że za dużo roboty i dla niego to nie warte zachodu.

Ten objaw koniecznie trzeba zgłosić lekarzom jako dodatkowy objaw covida albo niezbadany poszczepienny NOP bo przecież innego racjonalnego wytłumaczenia nie ma.

Chyba poproszę admina o bana bo mnie szlag trafi.

jarexpol, tadziu123 and renatan like this

21 godzin temu, Rom50 napisał:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]           to dotyczy wszystkich takich kwiatków

Niby jakich kwiatków heh...  chłopie nic nie blokowałem, system oryginał, a stało się tak po aktualizacji z 21H1 do 21H2.  Naczytasz się jakiejś szarlataniny z palca wyssanej,  a potem siejesz ferment :doh:

W dniu 19.12.2021 o 19:45, dudus2072 napisał:

Jak może działać, skoro pisałem przecież że win 10 Home nie ma takiej przystawki jak edytor zasad grup. To nie profesjonal, że wszystkie zaawansowane programy masz na tacy w Home  tak nie ma,  Żeby móc sprawdzić Twój wpis musiałbym wpierw zainstalować  przystawkę gpedit  którą indywidualnie sobie trzeba poszukać na forach zazwyczaj wymagających założenia konta  i dodatkowo dodać do folderu z systemem kilka pliczków w postaci pliczków TXT... Szczerze za dużo roboty i nie warte zachodu jak dla mnie :)

Wiesz na jakiej zasadzie działa gpedit? Widać, że nie wszedłeś nawet w podany przeze mnie link... Totalna ignorancja z Twojej strony. Bez gpedit można zarządzać zasadami grupy.

@dudus2072 - przecież w linku który podał GT500s masz podany - jak byk - klucz rejestru - i nie potrzeba gpedit.

Cytat

Wiesz na jakiej zasadzie działa gpedit? 

Bez gpedit można zarządzać zasadami grupy.

Przez wpisy w rejestrze.

21 godzin temu, GT500s napisał:

Wiesz na jakiej zasadzie działa gpedit? Widać, że nie wszedłeś nawet w podany przeze mnie link... Totalna ignorancja z Twojej strony. Bez gpedit można zarządzać zasadami grupy.

Jak nie wszedłem jak wszedłem.  Wtedy nawet szukałem  w rejestrze  tego folderu w  HKEY_LOCAL_MACHINE software\Policies\Microsoft\Camera  ale ku mojemu zdziwieniu takiego folderu nawet w moim rejestrze to i nie ma.  W sumie można byłoby stworzyć nowy folder z confingiem który podałeś mi wcześniej i wrzucić go w  HKEY_LOCAL_MACHINE  software\Policies\Microsoft\ i tu dodać folder Camera +  dane wartości  na 1 no

ale i tak wątpię w to, czy w taki o to sposób to by się mi odblokowało  gdyż  tu nie chodzi jedynie o samą kamerę problem z zablokowaniem- kamerka to tylko wierzchołek góry lodowej :)

9 godzin temu, helmut112 napisał:

Może się mylę ,ale ComboFix działa do ósemki włącznie.

Przecież to jest oczywiste, że się mylisz. Chodzi normalnie na win 10 w końcu jest to wersja  samodzielna, uniwersalna cyt: /32 >64 bit pisana pod wszystkie systemów z rodziny windows nawet te najnowsze...