Skocz do zawartości

Instalacja sterowników i podniesienie wydajności sprzętu. (2)


wiktorynek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam sterowników do ASUSa M2N z chipsetem NVIDIA nForce 430 MCP. Na stronie nvidii są sterowniki ale do wersji chipsetu ze zintegrowaną grafiką a ta płyta nie ma integry. Czy mogę więc instalować takie sterowniki? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

A co do grafiki - Radeona X800 GTO, czy ze strony AMD mam pobrać i zainstalować te dwie rzeczy czy tylko Catalyst Software Suite wystarczy? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Z góry dziękuję za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


czy tylko Catalyst Software Suite wystarczy

tylko to

 

Spróbuj zainstalować to z linka. Generalnie takie starocie i jeszcze na nietypowym sprzęcie, to masakra. Jak zechcesz uzżć menedżera od sterowników, to polecam: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Lepiej uzyć wersji offline(17GB!) i instalować w trybie offline, bacznie patrząc czy coś chce zainstalować dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem więc sterowniki ze strony nvidii oraz Catalyst Software Suite i wszystko działa jak należy (przynajmniej na razie :P ). Razem ze sterownikami do chipsetu zainstalowały się i sterowniki LANu, też od nvidii, ale Windows Update pokazuje jakąś nowszą ich wersję... ale chyba się nie skuszę ;)

Teraz jeszcze sterowniki do zintegrowanej karty dźwiękowej. Na stronie Asusa jest sterownik do SoundMAX ADI1988 dla Visty i chyba jego zainstaluję, bo po wpisaniu producenta w google nie pojawia się jego strona skąd mógłbym pobrać sterowniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tamten sterownik nie chciał działać... Chociaż zainstalował się dobrze to po uruchomieniu komputera wyskoczył komunikat o jakiejś zmianie sprzętu oraz aby przeinstalować program, dźwięk nie działał, nie dało się wejść do ustawień dźwięku klikając w ikonkę głośnika na pasku zadań a przy urządzeniu w menadżerze urządzeń widniał żółty krzyżyk i komunikat o błędnym podpisie sterownika.

 

Odinstalowałem go, uruchomiłem ponownie komputer i dźwięk działał na sterowniku Microsoftu. Zainstalowałem jednak nowszą wersję sterownika stąd: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Zainstalował się, działa, chyba jest już dobrze. ;) Martwi tylko ciche buczenie z głośników przy większej głośności oraz przy... używaniu myszki, np. przy scrollowaniu słychać dziwny brzęk. :D Nie wiem jednak, czy wcześniej coś takiego miało miejsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie diagnostyke w samochodach na w10 i nie mam problemu, wXP był by dobry jak by Dell Latitude E4200 posiadał fizycznie com1 ale to stare czasy.

Laptop jest dość szybki jeszcze z dyskiem ssd stawiaj w7x64 będzie dobrze ale zaznaczam nie żaden kastrat bo będą problemy z instalacją sterowników do fejsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj system będzie wifi pobierz stąd  na dole [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

IObit Driver Booster 4.2.0.478 Portable  uruchom i on ci zaktualizuje sterowniki albo wejdź na strone producenta i tam poszukaj pod swój sprzęt sterowników.

Np. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

ale pasują pod w8.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tam, że na Win 8.1 nie będzie działać(tylko Win 8), dlatego są sterowniki modowane pod Win 8(proteza od MS też), a nie ma pod Win 8.1 z powodu wykasowania wsparcia w systemie. Tego nie da się obejść, ani doinstalować.

Po drugie autorowi zależy raczej na stabilności.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie