Skocz do zawartości
wiktorynek

Instalacja sterowników i podniesienie wydajności sprzętu. (2)

Rekomendowane odpowiedzi

Coś się zmieniło.

Microsoft zaczął sam dawać sterowniki.

To że daje na nowszy sprzęt nie dziwi:

6716115Przechwytywanie.PNG

Zaskoczenie jest że można przez windows update zaktualizować na starszym sprzęcie.

W tym wypadku Samsung. Zawsze trzeba to było robić ręcznie, przez pobranie i wskazanie sterownika samemu.

Warto więc sprawdzić u Siebie czy nie ma takiej możliwości.

3337169Przechwytywanie.PNG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś się zmieniło.
Microsoft zaczął sam dawać sterowniki.

Oczywiście dla MS komputer komputerowi nie równy. O ile 10.1.1.12 miesiąc temu mi wyszukało i zainstalowało tak 10.1.1.13 dla mojego komputera nie istnieje w wu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cały czas MS Was robi w bambuko - 10.1.1.12 czy 10.1.1.13 to nie najnowsza wersja - najnowsza to 10.1.2.10, a pomiędzy nimi jeszcze 2 inne(liczę tylko oficjalne z certyfikatem WHQL)

Nie obraźcie się(bo to z troski o Was), ale cały czas powtarzam, że sterowniki z WU są dla naiwnych - przestarzałe i zdarza się że wadliwe, albo oferowane starsze pomimo zainstalowania w systemie nowszych i poprawnie działających - życie z MS nie jest usłane płatkami róż.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@erectus - spoko, nie tak ostro - trzeba edukować - oczywiście wszelkie menedżery do pobierania sterowników też idą do kosza. Co innego zbiory i paczki sterowników - tam można czasem ręcznie wyszukać stare i nietypowe sterowniki - z nowymi nie ma żadnych problemów w samodzielnym wyszukaniu i zdobyciu. W [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] temacie dodałem kilka przydatnych linków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cały czas MS Was robi w bambuko - 10.1.1.12 czy 10.1.1.13 to nie najnowsza wersja - najnowsza to 10.1.2.10, a pomiędzy nimi jeszcze 2 inne(liczę tylko oficjalne z certyfikatem WHQL)

Nie obraźcie się(bo to z troski o Was), ale cały czas powtarzam, że sterowniki z WU są dla naiwnych - przestarzałe i zdarza się że wadliwe, albo oferowane starsze pomimo zainstalowania w systemie nowszych i poprawnie działających - życie z MS nie jest usłane płatkami róż.

Niestety to nie jest takie proste. 10.1.1 i 10.1.2 to dwie oddzielne gałęzie dla innych procesorów i płyt głównych. Wersja 10.1.1.13 jest nowsza od 10.1.2.10  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, posiadam B85M-E45 i i3-4160. Czy moglibyście mi powiedzieć w jakiej kolejności instalować sterowniki i czy lepiej szukać najnowszych sterowników przez strony np Realtek czy używać tych danych na stronie MSI dla danej płyty głównej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety to nie jest takie proste. 10.1.1 i 10.1.2 to dwie oddzielne gałęzie dla innych procesorów i płyt głównych. Wersja 10.1.1.13 jest nowsza od 10.1.2.10  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Nie do końca - 10.1.1 wspiera sprzęt od chipsetu 6 w górę, 10.1.2 od chipsetu 7 w górę + X99, czyli obydwa pokrywają się we wsparciu dla najpopularniejszych obecnie platform: Ivy Bridge, Haswell, Broadwell, Skylake.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co należy zrobić, aby Windows Update nie pobierało oraz nie instalowało swoich sterowników? Trochę to denerwujące gdy instaluje sobie najnowsze ich wersje a za 2 min Windows ściąga i instaluje mi jakieś swoje przedpotopowe :/

Jedyne co na razie udało mi się zrobić to wyłączenie Windows Update w usługach.

PS. System to Windows 10 Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Użyj mojego skryptu :)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

7. Zestaw narzędzi / hosts /Windows Update

i wybierz: d

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co należy zrobić, aby Windows Update nie pobierało oraz nie instalowało swoich sterowników? Trochę to denerwujące gdy instaluje sobie najnowsze ich wersje a za 2 min Windows ściąga i instaluje mi jakieś swoje przedpotopowe :/

Jedyne co na razie udało mi się zrobić to wyłączenie Windows Update w usługach.

PS. System to Windows 10 Pro

Aktualizacji i sterowników nie wyłączysz w Win 10 za pomocą usług czy suwaka - to bajka dla grzecznych dzieci. ;)

Jak kolega wyżej napisał - tylko agresywna ingerencja w system.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przestań tu rozsiewać głupoty. Producenci podzespołów dopracowują swoje sterowniki przez długi czas, a producenci gotowych "składaków"(płyty główne, laptopy) szybko porzucają aktualizację sterowników na swojej firmowej stronie. Oczywiście ze sterowników z  WU nie korzystamy nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam 

Może ktoś pomoże w doborze sterowników, lub ma sprawdzone do DELL M6800 pod Win7 64.

i7-4940

AMD FirePro M6100 FireGLV

Wireless DW5550 HSPA

Wirelss  AC-7260

Ethenet 1217-LM

SSD Samsung 850 PRO

HDD Samsung ST2000LM003

Będę wdzięczny za pomoc i pomocne uwagi!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sterowniki instaluj w podanej kolejności - jeśli nie zaznaczono inaczej służą do systemów Win 7/8.1/10 x64:

- chipset: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- IRST: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

lub te najnowsze jeśli umiesz zainstalować z pliku inf jako aktualizację sterownika: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- USB 3.0(tylko do Win 7): [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- grafika zintegrowana Intel Win 7/8.1: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- grafika zintegrowana Intel Win 10: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- IMEI: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- grafika dedykowana AMD: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Reszta sterowników(lan, wifi, touchpad, card reader, camera itp) możesz zainstalować ze strony Dell. Nie instaluj żadnego zbędnego softu czy narzędzi ze strony Dell. W przypadku jakichkolwiek problemów pisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam 
Może ktoś pomoże w doborze sterowników, lub ma sprawdzone do DELL M6800 pod Win7 64.

i7-4940
AMD FirePro M6100 FireGLV
Wireless DW5550 HSPA
Wirelss  AC-7260
Ethenet 1217-LM
SSD Samsung 850 PRO
HDD Samsung ST2000LM003

Będę wdzięczny za pomoc i pomocne uwagi!

Nie pobieraj sterowników z dziwnych stron.

Masz wszystko na Della stronie.

Jak już coś faktycznie nie chce ruszyć to pobieraj stery z oficjalnych stron, typu "Intel" itp. 

Jest jeszcze dobra pomoc tutaj [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Do tego stopnia dobra że w ciągu jednego dnia załatwiłem sobie płytę Della do M6800 z oryginalnym systemem Win7 pro. Jednego dnia rozmawiałem z pomocą Della na Twitter, następnego dnia kurier dostarczył płytkę ( za darmo, płyta i kurier ) Mało tego płyta jest z funkcją aktualizacji systemu. Miałem problemy z aktywacją Win7pro bo lapka miałem z win8pro po aktualizacji z dosłanej płyty system od razu się aktywował.

@wiktorynek

Co to znowu za wynalazek ta strona ??? "[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Ostatnio googel "oczy" ma zarośnięte mamoną i jak człowiek szuka sterów to tylko takie szpiegowskie strony wyskakują w wyszukiwarce "reklam" googel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi