Jump to content

Kiano Inelect 8 MS - 16 GB/1GB Ram - potrzebna pomoc w uzyskaniu Win 8 Core JG w wersji Windows To Go.

Slovian
 Share

Recommended Posts

Witam Wszystkich bardzo serdecznie.

Zwracam się do Was z bardzo serdeczną Prośbą o Wasze wsparcie.

Proszę o przesłanie mi informacji czy uruchomię Windows 8 w wersji Core/ Home - czyli to jest ta podstawowa wersja wydana przez Microsoft jako Windows To Go na dysku MicroSDCX 128 GB ze slotu na karty Micro SD w tablecie Kiano Intelect 8 MS ?

Szanowni przyjaciele forum potrzebuję uzyskać uruchomienie się systemu Microsoft Windows 8 32-bitowego w wersji Home/Core. 

Jeśli byłby dostępny system Win 8 w wersji Core od Mod By JG - to było by cudnie.

Pytanie moje jest takie.

Czy Szanowny Autor By Sromotnik aby nie usunął sterowników  z Win 8 do uruchamiania się Windows 8 w Trybie Windows To Go albo z PenDrive, albo z MicroSD.

Kolejne pytanie jak w Menu Bios w Kiano ustawić aby Bios widział partycję z Windows To Go z karty MicroSDXC 128 GB ?

Kolejne pytanie, po uruchomieniu się Windows 8 Core/Home Mod By JG x86 - w trybie Windows To Go otrzymam również pytanie czy system został zainstalowany na dysku SSD ?

Słowem wytłumaczenia spieszę.

Skąd te pomysły aby uruchamiać Win 8 w Trybie Win To Go.

Ponieważ przez dłuższy okres użytkowania normalnej wersji systemu Operacyjnego Microsoft Windows 8,1 x86 - zapchał się Twardy dysk. 

W tej chwili mam tylko wolne niecałe 3 GB z dostępnych 16 GB.

W związku z tym potrzebuję obejść ten wbudowany system operacyjny Microsoft Windows 8,1 w Tablecie przez właśnie skonfigurowanie Nośnika z Windows To Go.

Kolejne pytanie jak mam w Menu Bios tak ustawić aby Windows To Go włączył mi się w Tablecie ? 

Nie znam narzędzia którym mógłbym skutecznie oczyścić partycje System w tym Windows 8,1.

Co ciekawe aplikacja MSI Afterburner wykrywa oprawnie GPU w Kiano Intelect 8 MS na płycie głównej.

21 minut temu, Dziadek13 napisał:

Tam  jest chyba system na EFI nie na mbr.

Ja mam kiano ale x3 hd i mogę zabotować z sd lub z pena.

Potrzebuje Twojego wsparcia. Prześlij mi Twoje wsparcie.

Sprawdź na X3 HD - czy ruszy u Ciebie Z MicroSD Card Windows 8 Core/Home x86 Mod By JG.

5 minut temu, Dziadek13 napisał:

Nie mogę bo to tablecik do serwisu samochodowego mam tam troche programów, u mnie od nowości był windows 10 i sterowniki mam tylko do 10 szczególnie chodzi o dotyk i dźwięk.

A możesz sprawdzić mi ustawienia EFI tak aby ustawić Bootwanie z SD Card ? 

Sprawdź proszę w Menu samo bottowanie z SD Card/ USB.

Potrzebuje dowiedzieć się czy jest Hub z USB 3.0  - kompatybilny z Kiano Intelect.

Ty masz windows 8.1 od nowości i taki powinien być podczas robienia obrazu na pendrive rufusem musisz ustawić na gpt a format na fat32.

Z tego co pamiętam to ty musisz włożyć czystą sd przynajmniej 16gb bo może ci wyskoczyć komunikat że masz mało miejsca i musisz wskazać miejsce gdzie on co będzie gmerał, więc pokazujesz mu na sd.

Tu troche poczytaj może znajdziesz jakiś pomysł.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Hub staraj się na 2.0, po zainstalowaniu będzie działał ale przy instalowaniu systemu nie wiem.

Co do zapchanego miejsca na dysku użyj programu dism++ + ,po co komplikujesz sobie życie zastosuj Media Creation Tool ze strony [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Slovian likes this

16 godzin temu, razor1995 napisał:

Witamy ponownie @whitewolf1608.

Wiesz, że posiadanie multikont na forum jest zabronione?

Łap swój stary temat i sobie poczytaj: 

Z SD raczej nie zbootujesz systemu. Pozostaje reinstalacja tego na eMMC.

Witam czy mogę prosić o wyłączenie konta whitewolf1608 ?

Zwracam się do Moderatora z bardzo serdeczną prośbą o wyłączenie konta whitewolf1608 z forum Winclub.pl.

16 godzin temu, Dziadek13 napisał:

Tam  jest chyba system na EFI nie na mbr.

Ja mam kiano ale x3 hd i mogę zabotować z sd lub z pena.

15 godzin temu, Dziadek13 napisał:

Nie mogę bo to tablecik do serwisu samochodowego mam tam troche programów, u mnie od nowości był windows 10 i sterowniki mam tylko do 10 szczególnie chodzi o dotyk i dźwięk.

16 godzin temu, razor1995 napisał:

Witamy ponownie @whitewolf1608.

Wiesz, że posiadanie multikont na forum jest zabronione?

Łap swój stary temat i sobie poczytaj: 

Z SD raczej nie zbootujesz systemu. Pozostaje reinstalacja tego na eMMC.

Jak poznać wersję EFI Bios ? Czy może mi Ktoś przesłać komendę dla Power Shell w celu uruchomienia narzędzia którym mogę sprawdzić wersję EFI Bios w Kiano Intelect 8 MS.

Ty masz windows 8.1 od nowości i taki powinien być podczas robienia obrazu na pendrive rufusem musisz ustawić na gpt a format na fat32.

Z tego co pamiętam to ty musisz włożyć czystą sd przynajmniej 16gb bo może ci wyskoczyć komunikat że masz mało miejsca i musisz wskazać miejsce gdzie on co będzie gmerał, więc pokazujesz mu na sd.

Hub staraj się na 2.0, po zainstalowaniu będzie działał ale przy instalowaniu systemu nie wiem.

Co do zapchanego miejsca na dysku użyj programu dism++ + ,po co komplikujesz sobie życie zastosuj Media Creation Tool ze strony [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Dzięki za odpowiedź. A czy możesz przesłać informacje jak dostać tylną szybkę do Kiano Intelect 8 MS ?

W serwisie Kiano kiedy kontaktuje się z serwisem, dostaje informacje że części już nie ma.

Poszukuje nową szybkę tylną - tą która jest nakładana na tylną obudowę.

Z Szacunkiem Luke

Edited by Slovian
Poprawa tekstu.

Tablet wyświetla BlueScreen.

Proszę mi pomóc.

Potrzebuje uruchomić bootowanie z karty MicroSD.

Potrzebuje uruchomić sobie bootowanie z MicroSD Card.

Ponieważ w tej chwili mi nie działa bootowanie z karty MicroSD.

Proszę wysłać mi pomoc i wsparcie.

Tworzę instalkę Windows 8,1 Bing w trybie Windows To Go przez Rufus.

4 minuty temu, Dziadek13 napisał:

A co robiłeś?, zrób fotke.

20 minut temu, Dziadek13 napisał:

Ale instalka idzie?

Nagrywam na nowo przez Rufus.

Zgodnie z Twoimi zaleceniami GPT / Fat32.

Stworzyłem W taki sposób Windows To Go dla Nośnika 128 GB Karta Micro SDXC.

Tworzę teraz dla nośnika 32GB karta Micro SDHC - UHS-I Nośnik z instalką Windows 8,1 Bing. 

W Sobotę, lub w Niedzielę ma przyjść do mnie przyjaciel - który ma Hub.

Ale zanim On przyjdzie chciałbym sam uruchomić się przez PowerShell - komendami.

Skoro mam już przygotowany nośnik z tj: karta MicroSDHC UHS-I 32 GB, oraz Karta Micro SDXC 128 GB z Windows To Go.

Proszę mi podać pomoc.

Proszę mi przysłać poradnik dla Power Shell.

Potrzebuje komendy dla PowerShell jak mam przestawić się jako Admin tego Tableta w Menu na Bootowanie z karty MicroSDHC 32 GB lub Micro SDXC 128GB.

Z głębi pola mego serca proszę o Twoje wsparcie. Wejdź do Menu Bios i srawdź jaką masz wersję Bios-u EFI.

Z Szacunkiem Luke

14 minut temu, Dziadek13 napisał:

A co ci da mój bios mam całkiem inny laptop (tablet) a taką mam procedure aktualizacji lub wgrywania systemu na moim nie wiem jak na twoim.

Napisz gdzie kupić Intelect X3 HD + 64 GB / 4 GB Ram.

29 minut temu, Dziadek13 napisał:

A co ci da mój bios mam całkiem inny laptop (tablet) a taką mam procedure aktualizacji lub wgrywania systemu na moim nie wiem jak na twoim.

Potrzebuje pomocy. W jaki sposób znaleźć Kianio Intelect X3 HD + 64 GB - Dysk / 4 GB Ram. Na stronie Kiano ten Laptop/ Tablet jest opisany jako Kiano Intelect X2 HD - który ma 64 GB / 4 GB Ram. Ja poszukuje Intelect X3 HD + 64 GB / 4 GB Ram. 

Jest tutaj dostępny opis dla tego modelu. 

> [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Ten Kiano ma 2x 32 GB dysk czy 1x 64 GB ?

Proszę mi odpisać.

Dzwoniąc do Kiano informuje że Konsultanci ze Sklepu Kiano nie potrafią określić dostępności tego modelu.

Więc proszę o wsparcie dla mnie,,

Kianio Intelect X3 HD

Dysk emmc 32gb ram 2gb

tablety z windows 4 ram i 64gb dysku emmc to całkiem inna półka cenowa ale nie Kianio Intelect X3 HD tylko z  Kianio Intelect X3 HD +. A plus robi różnice i nie widziałem go w sprzedaży.

Slovian likes this

40 minut temu, Dziadek13 napisał:

Kianio Intelect X3 HD

Dysk emmc 32gb ram 2gb

tablety z windows 4 ram i 64gb dysku emmc to całkiem inna półka cenowa ale nie Kianio Intelect X3 HD tylko z  Kianio Intelect X3 HD +. A plus robi różnice i nie widziałem go w sprzedaży.

Do Kogo napisać wiadomość z zapytaniem o ten Model  Kiano 64 GB / 4 GB Ram ?

Potrzebuje mieć ten model.

Ponieważ 32 GB / 2 GB jest dla mnie za mało do stabilnej pracy. 

Może jest gdzieś 64 GB / 4 GB na innym serwisie niż Allegro ?