Skocz do zawartości

Telewizja internetowa używając karty CAM CI+ - co i jak?


Nerdio

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mam parę pytań związanych z telewizją internetową, ponieważ niedawno podciągnęli mi światłowód od UPC i chciałbym wziąć pakiet Internet + Telewizja Internetowa z kartą CI+. Pierwszy raz mam z tym do czynienia a wujek Google milczy.

 

Po pierwsze:

W jaki sposób będzie trzeba podłączyć telewizor, kablem antenowym (telewizor póki co widzi tylko opcje szukania kanałów za pomocą anteny naziemnej/satelitarnej lub kablówki) czy jak podepnę pod Internet i wrzucę kartę CI+ do telewizora to sam wykryje, że to internetówka?

 

Po drugie:

Już takie trochę bardziej z ciekawości, czy po podłączeniu karty CI+ zmieni się interfejs graficzny telewizora, czy pozostanie taki sam?

 

Jak już jestem przy światłowodzie i internetowych rzeczach, orientuje się ktoś czy jest możliwość wzięcia pakietu w UPC na próbę? Bo gdzieś przeczytałem, że była taka możliwość, ale nie widzę nic na stronie UPC (pakiet Internet + Telewizja do 750 MB/S, karta CI+)

Uprzedzając pytania, telewizor Samsung z serii Q65+, z 2019 roku. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, nudzija napisał:

pewnie dostaniesz dekoder do którego będziesz musiał podłączyć neta i telewizor, tak jest np. w orange

Właśnie chodzi o to, że wolałbym kartę CI+ by się nie bawić w dekodery, akurat UPC ma taką możliwość wzięcia zamiast dekodera tej karty, więc bym ją wziął, tylko chce się dowiedzieć co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Nerdio napisał:

Właśnie chodzi o to, że wolałbym kartę CI+ by się nie bawić w dekodery, akurat UPC ma taką możliwość wzięcia zamiast dekodera tej karty, więc bym ją wziął, tylko chce się dowiedzieć co i jak

Najpierw poczytaj jak ten tv się sprawuje z modułem cam  ?

Opcja nie opłacalna  raz że CH  tam nocuje  , dwa jakość do D  , trzy cena  głowa boli.

Dekoder  sat z linuksem  

Talerz 90 cm

oscam   i masz szwagra w kasie ! przelicz - policz a potem  decyduj  a od nich tylko internet .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, woj_ani217 napisał:

Najpierw poczytaj jak ten tv się sprawuje z modułem cam  ?

Opcja nie opłacalna  raz że CH  tam nocuje  , dwa jakość do D  , trzy cena  głowa boli.

Dekoder  sat z linuksem  

Talerz 90 cm

oscam   i masz szwagra w kasie ! przelicz - policz a potem  decyduj  a od nich tylko internet .

 

Patrzyłem trochę i telewizor powinien współpracować dobrze z każdym modułem CI+.

Jakość podobno lepsza niż z dekodera, a 3 cena taka sama.

Dekodera SAT nie kupię bo nie wiem czy będzie to działało. Po przeliczeniach najtaniej wychodzi mi wszystko w jednym pakiecie tak jak to przedstawiłem. Ludzie chwalą ten pakiet, więc wziąłbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Nerdio napisał:

Patrzyłem trochę i telewizor powinien współpracować dobrze z każdym modułem CI+.

to w czym problem  ? - wkładasz i według  instrukcji ich lub tv ustawiasz i po kłopocie .

7 minut temu, Nerdio napisał:

Dekodera SAT nie kupię bo nie wiem czy będzie to działało.

:laie_67: a to niby dlaczego ?  - kolorek nie ten !?  kolego będzie działał i to 100 % lepiej  a korzy............ ści   nawet jednej setnej od nich nie dostaniesz  :tooth:

ile u nich abonament  wynosi ?   150 ?   i to na  24 miesiące  to  masz przykładowo licząc   1800 za rok  

Dekoder   1000  - 1100 zł  

talerz z osprzętem   180 - 200 zł + 50  ?  ( wszystko w zaokrągleniu  )

to masz 1400  z palcem   jeden rok i masz  co !  drugi już tv jedziesz za 30 - 60 zł  i masz  min 2000 kan......

o czym tu dyskutować !  ale to Twoja sprawa i decyzja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, woj_ani217 napisał:

to w czym problem  ? - wkładasz i według  instrukcji ich lub tv ustawiasz i po kłopocie .

:laie_67: a to niby dlaczego ?  - kolorek nie ten !?  kolego będzie działał i to 100 % lepiej  a korzy............ ści   nawet jednej setnej od nich nie dostaniesz  :tooth:

ile u nich abonament  wynosi ?   150 ?   i to na  24 miesiące  to  masz przykładowo licząc   1800 za rok  

Dekoder   1000  - 1100 zł  

talerz z osprzętem   180 - 200 zł + 50  ?  ( wszystko w zaokrągleniu  )

to masz 1400  z palcem   jeden rok i masz  co !  drugi już tv jedziesz za 30 - 60 zł  i masz  min 2000 kan......

o czym tu dyskutować !  ale to Twoja sprawa i decyzja.

 

abonament w całym pakiecie jest za 100 zł wychodzi mi 1200zł na rok XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób jak uważasz  moduł możesz brać  śmiało  jak by w razie czego  coś nie tak było to zawsze możesz im kazać dać dekoder ich.

Też mam sramsunga   i tam chyba z automatu UPC   jest dodany ? nie chce mi się  grzebać  tego  ja zresztą mam te wszystkie ich G wyłączone u mnie TV  idzie bardziej jak monitor a nie ich bzdety.

Musisz sporo czasu posiedzieć i poczytać sobie  co i jak ugryźć  żeby  był wilk i Ty syty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, woj_ani217 napisał:

Rób jak uważasz  moduł możesz brać  śmiało  jak by w razie czego  coś nie tak było to zawsze możesz im kazać dać dekoder ich.

Też mam sramsunga   i tam chyba z automatu UPC   jest dodany ? nie chce mi się  grzebać  tego  ja zresztą mam te wszystkie ich G wyłączone u mnie TV  idzie bardziej jak monitor a nie ich bzdety.

Musisz sporo czasu posiedzieć i poczytać sobie  co i jak ugryźć  żeby  był wilk i Ty syty .

Mam UPC z automatu dodany, ale w wyszukiwaniu na kablówce. Póki co posiedzę poszukam jeszcze, ewentualnie skontaktuję się z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nerdio napisał:

Mam UPC z automatu dodany, ale w wyszukiwaniu na kablówce. Póki co posiedzę poszukam jeszcze, ewentualnie skontaktuję się z nimi.

ale co ty masz za problem ?

kartę masz ?  to ją wtykasz  do dziury  ( wiem że jak kłaków nie ma to pocelować trudno  :tooth:  )  

ustawiasz w TV antenę na kablówkę  ( nie wiem jak u nich )  i skanujesz albo z automatu kanały wskoczą.

Zobacz instrukcje Twojego tv ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, woj_ani217 napisał:

ale co ty masz za problem ?

kartę masz ?  to ją wtykasz  do dziury  ( wiem że jak kłaków nie ma to pocelować trudno  :tooth:  )  

ustawiasz w TV antenę na kablówkę  ( nie wiem jak u nich )  i skanujesz albo z automatu kanały wskoczą.

Zobacz instrukcje Twojego tv ?

właśnie w tym sęk że to internetowa a nie kablówka XDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nerdio napisał:

właśnie w tym sęk że to internetowa a nie kablówka XDDD

:doh: a dlaczego  taką opcje a nie po kablu takiego G to bym nawet  nie o.......ł .

ale jak już to w czym problem !?

kabel  od internetu do tv  klikasz ikonę domek wchodzisz do smart  szukasz   apki UPC  albo ją pobierasz i po  ptakach.

Na UPC stronie nie ma tam info jak to podłączyć ? - musi być jakaś instrukcja  - nie mam pojęcia nie ustawiałem takich cudów  inne i owszem  ale to całkowicie " prywatne "   ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz od operatora kartę i moduł CI/CI+ (pewnie dodatkowo płatny) wsadzasz to do TV. Wybierasz, w zależności od TV wyszukaj dvt-c. Jak ci znajdzie kanały i będą zakodowane jeszcze to musisz "chwilę" poczekać na aktywację/sparowanie karty

Nic Ci sie w TV nie zmieni.

Akurat mam samsunga z 2018 i żeby zmienić na dvtc/dvbt klikasz na pilocie CH LIST , potem strzałka w prawo, wybrierasz antena i zmieniasz naziemna/kablówka . Wygoda to opcja bo jak ci np kablówka chwilowo padnie to możesz naziemna oglądać bez potrzeby szukania od nowa kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, woj_ani217 napisał:

ale jak już to w czym problem !?

kabel  od internetu do tv  klikasz ikonę domek wchodzisz do smart  szukasz   apki UPC  albo ją pobierasz i po  ptakach.

Na UPC stronie nie ma tam info jak to podłączyć ? - musi być jakaś instrukcja  - nie mam pojęcia nie ustawiałem takich cudów  inne i owszem  ale to całkowicie " prywatne "   ;)

szukałem na stronie ale w tym wsparciu to trzeba być chyba geologiem siatki stron internetowych XDD

3 minuty temu, woj_ani217 napisał:

:doh: a dlaczego  taką opcje a nie po kablu takiego G to bym nawet  nie o.......ł .

chodzi ogólnie o podłączenie do neta, nie ważne czy przez wi-fi czy kabelkiem

Edit: źle zrozumiałem, nie mam u siebie kablówki, mieszkam na wsi (nwm czy już nie pisałem) i mam tylko internetową, naziemną lub satelitę

1 minutę temu, bison616 napisał:

Dostajesz od operatora kartę i moduł CI/CI+ (pewnie dodatkowo płatny) wsadzasz to do TV. Wybierasz, w zależności od TV wyszukaj dvt-c. Jak ci znajdzie kanały i będą zakodowane jeszcze to musisz "chwilę" poczekać na aktywację/sparowanie karty

Nic Ci sie w TV nie zmieni.

Akurat mam samsunga z 2018 i żeby zmienić na dvtc/dvbt klikasz na pilocie CH LIST , potem strzałka w prawo, wybrierasz antena i zmieniasz naziemna/kablówka . Wygoda to opcja bo jak ci np kablówka chwilowo padnie to możesz naziemna oglądać bez potrzeby szukania od nowa kanałów.

ja tu ciągle piszę o internetowej a nie kablówce

Edytowane przez Nerdio
źle zrozumiałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bison616 napisał:

DO IPTV dostaniesz boxa. Podpinasz go do neta, wpisujesz (lub technicy) login i hasło od operatora i tyle. Przynajmniej u mnie tak było a boxa dali takiego [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

jest opcja z boxem, ale jest też opcja karty ci+, która po prostu nie będzie zajmowała mi miejsca. Dekodera nie mam zbytnio gdzie postawić XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Nerdio napisał:

jest opcja z boxem, ale jest też opcja karty ci+, która po prostu nie będzie zajmowała mi miejsca. Dekodera nie mam zbytnio gdzie postawić XD

Też bym został przy kablówce, ale operator całkowicie przeszedł na iptv. No i obsługa na 2 piloty do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bison616 napisał:

Też bym został przy kablówce, ale operator całkowicie przeszedł na iptv. No i obsługa na 2 piloty do bani.

dlatego też chciałbym CI+ z powodu tego że nie muszę się bawić dwoma pilotami

A, i drugie pytanie o interfejsie graficznym już jest nieważne, bo znalazłem odpowiedź jednak XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Nerdio napisał:

jest opcja z boxem, ale jest też opcja karty ci+, która po prostu nie będzie zajmowała mi miejsca. Dekodera nie mam zbytnio gdzie postawić XD

Chłopie mieszasz jak Wania w   T34  ! ?

To mak cam  ? czy iptv ?

Jak kam do do dziury - kabel ich do gniazda anteny tv  strojenie i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, woj_ani217 napisał:

Chłopie mieszasz jak Wania w   T34  ! ?

To mak cam  ? czy iptv ?

Jak kam do do dziury - kabel ich do gniazda anteny tv  strojenie i po kłopocie.

może wyślę zdjęcie oferty, może bardziej zrozumiesz jak wygląda ten pakiet. iptv z kartą CAM CI+image.png.06768e45297f58c0ac13047260cc61cb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nerdio napisał:

Internet + Telewizja Internetowa z kartą CI+

Coo? :L 

Moduł CI wkładasz do telewizora, podłączasz kabel koncentryczny z trójnika od UPC i masz normalną kablówkę. Żadna to telewizja internetowa. 

Moduł CI służy tylko do dekodowania płatnych kanałów.

Najedź sobie na ikonkę I na stronie UPC:

PSMXLSs.png

 

Żadna to karta 4K - dekoduje wszystko co ma dekodować, wszystko zależy od TV.

 

1 godzinę temu, Nerdio napisał:

Po pierwsze:

W jaki sposób będzie trzeba podłączyć telewizor, kablem antenowym (telewizor póki co widzi tylko opcje szukania kanałów za pomocą anteny naziemnej/satelitarnej lub kablówki) czy jak podepnę pod Internet i wrzucę kartę CI+ do telewizora to sam wykryje, że to internetówka?

Kablem antenowym od UPC, na telewizorze wyszukujesz kanały z kablówki - DVB-C.

 

1 godzinę temu, Nerdio napisał:

Po drugie:

Już takie trochę bardziej z ciekawości, czy po podłączeniu karty CI+ zmieni się interfejs graficzny telewizora, czy pozostanie taki sam?

Interfejs TV się nie zmieni. Moduł CI (w zasadzie karta CAM) dekoduje tylko kanały, nic więcej.

 

1 godzinę temu, Nerdio napisał:

Jak już jestem przy światłowodzie i internetowych rzeczach, orientuje się ktoś czy jest możliwość wzięcia pakietu w UPC na próbę? Bo gdzieś przeczytałem, że była taka możliwość, ale nie widzę nic na stronie UPC (pakiet Internet + Telewizja do 750 MB/S, karta CI+)

Biorąc przez internet do 14-tu dni  możesz zerwać umowe bez kosztów.

 

Godzinę temu, woj_ani217 napisał:

Dekoder   1000  - 1100 zł  

talerz z osprzętem   180 - 200 zł + 50  ?  ( wszystko w zaokrągleniu  )

to masz 1400  z palcem   jeden rok i masz  co !  drugi już tv jedziesz za 30 - 60 zł  i masz  min 2000 kan......

o czym tu dyskutować !  ale to Twoja sprawa i decyzja.

Chłop ma problem żeby ogarnąć jak działa moduł CI z kablówki, a Ty proponujesz sharing z dedoderem na E2 o Oscamie :E Bez sensu, przecież sam tego nie ustawi a przy pierwszym padnięciu linijek zasypie forum pytaniami :E 

Nerdio lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tego było trzeba zacząć   a nie poezje piszemy !.

tak jak pisałem  :

1 - kabel ich do gniazda anteny TV

2 - - kartę do slotu 

3 - wybierasz w tv ustawienia i  ustawiasz na kablówkę   ( może  lepiej posłuchać rady kolegi wyżej )

4 - strojenie i musi działać

a tą  tv  Go   to na komputer albo tv  ale przez apkę iptv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, razor1995 napisał:

Coo? :L 

Moduł CI wkładasz do telewizora, podłączasz kabel koncentryczny z trójnika od UPC i masz normalną kablówkę. Żadna to telewizja internetowa. 

Moduł CI służy tylko do dekodowania płatnych kanałów.

 

Kablem antenowym od UPC, na telewizorze wyszukujesz kanały z kablówki - DVB-C.

 

Interfejs TV się nie zmieni. Moduł CI (w zasadzie karta CAM) dekoduje tylko kanały, nic więcej.

 

Biorąc przez internet do 14-tu dni  możesz zerwać umowe bez kosztów.

 

Chłop ma problem żeby ogarnąć jak działa moduł CI z kablówki, a Ty proponujesz sharing z dedoderem na E2 o Oscamie :E Bez sensu, przecież sam tego nie ustawi a przy pierwszym padnięciu linijek zasypie forum pytaniami :E 

O, dzięki za wytłumaczenie :D

Dziękuję wszystkim którzy chcieli wytłumaczyć mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że warto sprawdzić czy TV jest na pewno wspierany przez ten moduł.

 

Miałem go, w niewspieranym TV TCL'a - problemy z dekodowaniem kanałów co prawda nie występowały, ale moduł narzucał mi "swoją" listę kanałów, do tego doszły problemy z dekodowaniem znaków UTF-8 w EPG przez co zamiast Polskich znaków miałem "krzaczki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, razor1995 napisał:

Dodam, że warto sprawdzić czy TV jest na pewno wspierany przez ten moduł.

 

Miałem go, w niewspieranym TV TCL'a - problemy z dekodowaniem kanałów co prawda nie występowały, ale moduł narzucał mi "swoją" listę kanałów, do tego doszły problemy z dekodowaniem znaków UTF-8 w EPG przez co zamiast Polskich znaków miałem "krzaczki".

Sprawdziłem, ten właśnie model jest wspierany i jest nawet o tym napisane na stronie UPC

1 minutę temu, Dziadek13 napisał:

Poczytaj o HbbTV w ustawieniach samsunga.

HbbTV to chyba trochę inna bajka, korzystałem trochę z tego mając naziemną i to są serwisy internetowe, no, na kanałach Polsatu pokazywał się polsat news do oglądania przez HbbTV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, razor1995 napisał:

Chłop ma problem żeby ogarnąć jak działa moduł CI z kablówki, a Ty proponujesz sharing z dedoderem na E2 o Oscamie :E Bez sensu, przecież sam tego nie ustawi a przy pierwszym padnięciu linijek zasypie forum pytaniami :E 

Tyż racja  :tooth:  

3 minuty temu, razor1995 napisał:

Dodam, że warto sprawdzić czy TV jest na pewno wspierany przez ten moduł.

Sramsungi tak  bo mają to z urzędu  wgrane  w ustawienia  i Philips  też.

4 minuty temu, Dziadek13 napisał:

Jak masz to odbierzesz tv internetową jak nie to przykro ale nie.

Ma to nie jest zabytek więc z automatu mu to wyskoczy do ustawienia  - przynajmniej u mnie tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie