Jump to content

A może temat kompedium wiedzy jak przyśpieszyć komputer ?

franekfranek
 Share

Recommended Posts

- jaki komputer optymalnie wybrać ? procesor, pamięć

- jak przygotować dysk ?

- jak poustawiać sytem, co wyłączyć ?

To wszystko niby jest, np fajne zebrane informacje:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

ale konkrety już średnio przynajmniej jeśli chodzi o :

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

kilka wpisów, linków, ale brak zwartej instrukcji.

ale trzeba przeszukiwać forum . Wiele rzeczy się pamięta, ale nie wszystko. A kowalski instaluje system z 1x / rok.. może nieco częściej zatem może o czymś zwyczajnie zapomnieć.

Wszystko dokładnie dla laika, żeby nie musiał przeglądać kilkadziesiąt stron wpisów w danym temacie, gdzie często 40-70 % to treść pozbawiona merytoryki i dopytywanie czego dotyczy temat. A to autor powinien zadbać o max przejrzystości i szczegółów.

Przy tym wszystkim amatorów z pytaniami "jaki sprzęt" mobilizować do założęnia zapytania w oddzielnym temacie konkretnie pod indywidualne wymagania.

Koncepcję mam taką, żęby kolejne wpisy zbierać  po czym usuwać. Następnie aktualizować o nie pierwszy wpis.

Będzie temat na 1-2 strony, czyli do przeczytania w kilka minut.

Nie wiem jak na to zarząd, bo chyba wyjdzie mniej przeklików ?

kitaro likes this

Dla mnie temat bez sensu. Jak przyspieszyć komputer ? ... wymienić procesor, dołożyć ramu, ssd zamiast hdd - to wszystko. Całe gadanie o odchudzaniu systemu to wyrzucanie z auta foteli tylko po to by było lżejsze. Zawsze jest za to jakaś cena - czy warto?

Dla graczy i fanatyków rekordów w ubijaniu procesów pewnie tak ale dla reszty?     :g:

Ale jego nikt nie krytykuje. Przecież napisano, chcesz załóż, prowadź.

A to że to wszystko jest na forum, tylko nigdy się nikomu poszukać nie chce. Że się wszystko szybko zmienia.

Będą mu wdzięczni za prowadzenie i aktualizację tamatu.

Ale jak czytam, że jest mało napisane o sektorach 512 vs 4kb to już się boję co będzie w tym temacie zawarte.

Jeszcze raz - post od @M4T - i wszystko na ten temat - chcesz to zrób!

A nowi -  JAK BĘDĄ CHCIEĆ - to poszukają - i to nie tylko na tym forum - przy okazji się czegoś nauczą.  :D

A nie tylko prosto do buzi-papu.

Większość  chce teraz - GOTOWE - rozwiązania - nie mając pojęcia co robią :angry:

A potem - dlaczego mi -TO-nie działa? :angry:

SZUKAJCIE I UCZCIE SIĘ :gt500s:

A na te - pytania

- jaki komputer optymalnie wybrać ? procesor, pamięć. -  Jakie kryteria?  Przewiduję setki postów typu - jaki system na mój sprzęt?

- jak przygotować dysk ? - Przecież to podstawy.

- jak poustawiać sytem, co wyłączyć ? - Tysiące poradników - w zależności od preferencji.

są tysiące poradników w internecie.

Bardzo głupi temat.

A tu całe sedno - cytat - Jak przyspieszyć komputer ? ... wymienić procesor, dołożyć ramu, ssd zamiast hdd - to wszystko :L

M4T, adonx, zdzisiek24 and 2 others like this

2 godziny temu, zbigniew59 napisał:

Bardzo głupi temat.

A tu całe sedno - cytat - Jak przyspieszyć komputer ? ... wymienić procesor, dołożyć ramu, ssd zamiast hdd - to wszystko 

Panie Zbigniewie - temat jest o przyśpieszeniu, a nie o ulepszeniu komputera. Żeby ulepszyć, trzeba zacząć od płyty, procesora, potem grafiki, pamięci i SSD. A to inna bajka.

Żeby przyspieszyć komputer, to trzeba z jakichś funkcji  i aplikacji zrezygnować, wysprzątać trochę, podkręcić sobie deko to i owo.

Komputer ma działać piorunem, ale nie na spowalniających programach!

Mnie ceneo ma za robota, gdy kliknę w allegro, z powodu, że człowiek nie jest w stanie tak szybko klikać. Pogięło ich. Wchodzę z google na allegro. Przeglądarka bije po oczach. bieg.gif.6b7557ed40ec99153e38b8a5b07f986d.gif

Od stycznia ustawiam pomalutku win 10pro. Teraz to już 21H2. Mam spokój od jedenastki, bo nie spełniam jednego kryterium. Ale fajnie!

renatan likes this

@ up ... panie kitaro mowa w temacie o komputerze a nie systemie. W tym względzie oczywistą jest zależność  ulepszanie / przyspieszanie. Natomiast system to jak sam pan pisze " inna bajka".

Osobiście uważam, że pozbycie się kilku rzeczy z systemu nie przyspieszy go znacznie a jedynie nieco go spersonalizuje i da ułudę czegoś odmiennego od przyjętego wzorca jakim jest oryginał.

Ludzie lubią się wyróżniać i na tym opiera się popularność modowanych systemów. Zastrzegam, że to moja osobista opinia i niekoniecznie zgodna z przyjętą narracją w mediach. :laie_67:

kitaro and Hells Angels like this