Jump to content

Windows 11_PL MOD Pro 21H2 1000.22000.348.0 i wersja 1000.22000.466.0

woj_ani217
 Share

Recommended Posts

15 minut temu, PanKracyk13 napisał:

Za każdym razem przy instalacji...

Plik ZIP pobrany dwa razy, wypakowuje się poprawnie. Testowane na dwóch penach USB2 i USB3. W laptopie na portach USB2 i USB3. W każdym przypadku wynik jak na screenie. 

Jakieś sugestie?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Formatuj dysk GPT, wrzuć ventoy i powinno przez niego iso dobrze wchodzić?

Czemu piszecie ze z tego  ventoy nie można instalować?

Będę zaczynać przygodę z win11 :)

A to ciekawe, przy czym u mnie "pen" to dyski sata3 ssd (kieszeń 2.5")  albo nvme tez w kieszeni malutkiej. 

image.png.34f774e71a3cd07a7b0f7618eec31ff5.png

Problem podatności na USB 3. Załatwił me ventoy, który zawsze potrafi jakoś obejść.
Wcześniej faktycznie starsze maszyny  nie chciały mi czytać z dysku instalek. 
Trzeba było prawdziwego pendrive sandisk używać.

Godzinę temu, PanKracyk13 napisał:

Nie mogę na GPT zrobić pena ponieważ nie będzie działał. U mnie UEFI powoduje problemy. Wszystkie systemy od 7 do 10 instaluję na MBR i nie ma z tym problemu. Do teraz.

A ja na czym  instalowałem !? na  liczydle - kalkulatorze ?

CZYTAĆ  - CZYTAĆ   i liznąć   odrobinkę wiedzy  a nie będzie problemów.

jarexpol likes this

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - pusc instalacje od razu raz jeszcze, napisze Ci ze masz juz tam Windowsa i ze pliki beda zgromadzone ble ble ble

i za 2 -3 razem idzie normalnie, to jakis wewnetrzny blad instalatora nie majacy nic wspolnego z kompilacja czy bledem autora,

mocno zakladam ze podczas instalacji steronika do USB cos rozlacza na zbyd dlugo ISO i stad klopot - metoda sprawdzona chocby

przed chwila na moim laptopie MSI GS63

W dniu 17.12.2021 o 16:58, PanKracyk13 napisał:

Chętnie bym przeczytał jak rozwiązać w/w problem ale widocznie to wiedza tajemna. :D

Ty to jak koń  wyścigowy klapki na oczy i tylko do przodu :tooth:   a jedna strona do tyłu i pod koniec jej masz  łopatologicznie  napisane co i jak robić  i dla tego napisałem czytać  no i tam tą wiedzę tajemną możesz zgłębić.

@woj_ani217
Wziąłem się za instalacje Twojej 11'tki, ale punkt 3 i 4 jest dla mnie zupełnie niejasny. Bardzo proszę o dokładniejsze opisanie krok po kroku co trzeba zrobić. Dzięki.Mam na myśli dokładnie tą część:

"3 - przechodzisz do instalacji  wywołując wiersz poleceń   ( spisz sobie wcześniej te komendy do partycjonowania na kartkę żebyś wiedział co wpisywać )  

- wykonujesz  format  dysku tak jak robiłeś paluszka

4 - odpalasz instalator od nowa i przechodzisz do instalacji niestandardowej  

-  kasujesz dysk

- instalatorem  ustawiasz nowy

- formatujesz tą  większą partycje

- instalujesz  na niej system  - powinno być OK"

- "przechodzisz do instalacji  wywołując wiersz poleceń" - odpalam z poziomu systemu, czy boota? "Wywołując wiersz poleceń" - a da się trochę jaśniej, jakiej komendy mam użyć?
- "wykonujesz  format  dysku" - podczas instalacji, czy też poprzez cmd?

- "kasujesz dysk, instalatorem  ustawiasz nowy, formatujesz tą  większą partycje" - tego nawet nie skomentuje, bo całość to jedna wielka niewiadoma.

@frank ... wiersz poleceń wywołujesz skrótem shift+F10 podczas instalacji na ekranie wyboru języka. Z konsoli (jeśli konieczna) konwersja do odpowiedniego formatu GPT lub MBR (uważaj przy kilku dyskach).  Dalej już jak autor opisał:

13 godzin temu, frank napisał:

Bardzo proszę o dokładniejsze opisanie krok po kroku co trzeba zrobić. Dzięki.Mam na myśli dokładnie tą część:

Wyjaśnił  Ci to już dokładnie   zdzisiek24   " dwa piętra wyżej "   nie musisz tego robić chociaż  ja bym to polecał  - podczas instalacji masz tam opcje instalacja  lub napraw  - klikasz napraw i tam masz wiersz poleceń..

NAJWAŻNIEJSZĄ   ŻECZĄ   jest to żebyś pamiętał  ( tak jak i inni  )  żeby podczas instalacji mieć podpięty tylko ten dysk co na nim  będzie  instalowany system  bo nawet jak coś się  " namiesza  " to format i ustawienie partycji od nowa  DISKPARTEM    albo INSTALATOREM WIN  i po kłopocie.

13 godzin temu, slawek1219 napisał:

Jak przywrócić przywracanie systemu ? Utworzenie punktów przywracania.

Nie przywrócisz jest to usunięte  ( nie warte przywracania i używania  )  do takich celów polecam  AOMEI Backupper Technician Plus 6.6.1 Portable     masz link do niego na forum i  instrukcję co i jak z tym robić.

Robisz kopię  całego dysku ( nie systemu )  zaraz po instalacji systemu , aktualizacji sterowników ,instalacji  ( ja polecam programy portable )  oprogramowania jakie kto tam potrzebuje i w razie  W   masz w 15 min

system przywrócony  i gotowy do pracy - pewne ,sprawdzone dziesiątki razy.

12 godzin temu, doominik1986 napisał:

Siema podeślę ktoś link skąd ściągnąć windowsa tego przerobionego. Dziękuję

Kolego a TY  jak zaczynasz czytać ten wątek ?  od ostatniej strony !?   przecież na pierwszej stronie masz działające linki do pobrania ?;)

jarexpol likes this

Windows normalnie śmiga..... ale same pliki wondowsa ważą 15GB ! Mam systemik z neta extreme co waży po zainstowaniu 5 GB. Wszystkie systemy zrobione przez Sromotnika są lekkie i ważą 5-6 gb. To 3 razy za dużo dziadostwa.

43 procesy..... 500 mb ram a nie 2.8 jak u ciebie...... i waży 3 gb po zainstalowaniu

9 godzin temu, woj_ani217 napisał:

Wyjaśnił  Ci to już dokładnie   zdzisiek24   " dwa piętra wyżej "   nie musisz tego robić chociaż  ja bym to polecał  - podczas instalacji masz tam opcje instalacja  lub napraw  - klikasz napraw i tam masz wiersz poleceń..

NAJWAŻNIEJSZĄ   ŻECZĄ   jest to żebyś pamiętał  ( tak jak i inni  )  żeby podczas instalacji mieć podpięty tylko ten dysk co na nim  będzie  instalowany system  bo nawet jak coś się  " namiesza  " to format i ustawienie partycji od nowa  DISKPARTEM    albo INSTALATOREM WIN  i po kłopocie.

Nie przywrócisz jest to usunięte  ( nie warte przywracania i używania  )  do takich celów polecam  AOMEI Backupper Technician Plus 6.6.1 Portable     masz link do niego na forum i  instrukcję co i jak z tym robić.

Robisz kopię  całego dysku ( nie systemu )  zaraz po instalacji systemu , aktualizacji sterowników ,instalacji  ( ja polecam programy portable )  oprogramowania jakie kto tam potrzebuje i w razie  W   masz w 15 min

system przywrócony  i gotowy do pracy - pewne ,sprawdzone dziesiątki razy.

Kolego a TY  jak zaczynasz czytać ten wątek ?  od ostatniej strony !?   przecież na pierwszej stronie masz działające linki do pobrania ?;)

OK Dziękuje.

W dniu 17.12.2021 o 15:22, PanKracyk13 napisał:

Nie mogę na GPT zrobić pena ponieważ nie będzie działał. U mnie UEFI powoduje problemy. Wszystkie systemy od 7 do 10 instaluję na MBR i nie ma z tym problemu. Do teraz.

Czas dobrobytu się kończy, niestety przestarzała technologia idzie już do lamusa

System działa bardzo ładnie i generalnie jestem zadowolony z przesiadki - wszystko działa bez zarzutu. Aczkolwiek, jedynym problemem jest dla mnie brak dostępu do menu szybkiego dostępu, to znaczy bluetooth, głośność, jasność itp. Widziałem poradę, aby zmienić parametr wpisu w rejestrze - "DisableNotificationCenter". Niestety, u mnie taki wpis nie istnieje, a jego stworzenie i ustawienie pożądanej wartości tak czy owak niczego nie zmienia. Ktoś jeszcze wspomniał, że Destroy Windows 10 Spying może być winny. Jeśli tak, to czy jest opcja, żeby jakoś to cofnąć, bez formatu? Bo ja już tego programiku użyłem, tak jak proponował twórca modyfikacji. W win10 ten pasek dostępu był dla mnie bardzo przydatny, często z niego korzystałem i nie chce z niego rezygnować. Jakieś pomysły? Opcja na ponowny reinstall odpada - i tak poświęciłem na to zbyt długi wieczór.

W dniu 14.01.2022 o 23:44, frank napisał:

Widziałem poradę, aby zmienić parametr wpisu w rejestrze - "DisableNotificationCenter". Niestety, u mnie taki wpis nie istnieje, a jego stworzenie i ustawienie pożądanej wartości tak czy owak niczego nie zmienia.

Użyłeś  pewnie  StartAllBack  ?  i dla tego masz te " problemy "  albo źle ustawiony  ? - użyj  najnowszej wersji  ona rozwiązuje ten problem albo odinstaluj to całkowicie.

W dniu 14.01.2022 o 23:44, frank napisał:

Destroy Windows 10 Spying może być winny.

zależy jak go użyłeś  - edytuj plik hosts  i  zrób sobie kopie i usuń wpisy jakie tam widzisz  > zapisz > restart > i powinno być ok jeżeli  jakiś tam adres blokuje to ?  i wówczas  użyj tej porady o której  mówisz.

W dniu 14.01.2022 o 17:08, profilm34 napisał:

Windows normalnie śmiga..... ale same pliki wondowsa ważą 15GB ! Mam systemik z neta extreme co waży po zainstowaniu 5 GB. Wszystkie systemy zrobione przez Sromotnika są lekkie i ważą 5-6 gb. To 3 razy za dużo dziadostwa.

43 procesy..... 500 mb ram a nie 2.8 jak u ciebie...... i waży 3 gb po zainstalowaniu

Moja rada, skoro tak Ci się podobają  Systemy Sromotnika to je instaluj, dlaczego szukasz skoro masz ideały pod ręką.

jarexpol likes this

39 minut temu, CzarnyPSP napisał:

ale nie grzebałem nic przy tych plikach HOST nic nie wyłączyłem i śmiga mi WiFi bez problemu 

To nie wpływa na " prędkość jazdy "   WiFi  tylko blokuje adresy  do MS i ich usług i z tego mogą być problemy ale nie muszą - WiFi musi działać bo nic nie jest tam wycinane i zmieniane.

Mam już i testuje  wer..... 22000.466   trochę to potrwa bo  robię to tylko w wolnych chwilach.

Jak by ktoś chciał szybciej zmienić "  numerki tej wersji "   to może to zrobić  tak :

Pobrać   Windows10.0-KB5008353-x64-full_psfx.cab   z tego adresu :  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

skopiować ten plik do dysku C:\

uruchomić  powershell jako admin

skopiować i wkleić   tą komendę :   dism /online /add-package /packagepath:"C:\Windows10.0-KB5008353-x64-full_psfx.cab"

restart  i mamy  wer..... 22000.466

Jerzy68, jarexpol and JanKo6 like this

19 godzin temu, woj_ani217 napisał:

To nie wpływa na " prędkość jazdy "   WiFi  tylko blokuje adresy  do MS i ich usług i z tego mogą być problemy ale nie muszą - WiFi musi działać bo nic nie jest tam wycinane i zmieniane.

Mam już i testuje  wer..... 22000.466   trochę to potrwa bo  robię to tylko w wolnych chwilach.

Jak by ktoś chciał szybciej zmienić "  numerki tej wersji "   to może to zrobić  tak :

Pobrać   Windows10.0-KB5008353-x64-full_psfx.cab   z tego adresu :  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

skopiować i wkleić   tą komendę :   dism /online /add-package /packagepath:"C:\Windows10.0-KB5008353-x64-full_psfx.cab"

Jeżeli jest  to możliwe, mam prośbę żeby w Aplikacjach był "Filmy i Tv". Jeżeli nie, to i tak dziękuję za wspaniały System.

jarexpol likes this

W dniu 17.01.2022 o 09:46, woj_ani217 napisał:

Użyłeś  pewnie  StartAllBack  ?  i dla tego masz te " problemy "  albo źle ustawiony  ? - użyj  najnowszej wersji  ona rozwiązuje ten problem albo odinstaluj to całkowicie.

zależy jak go użyłeś  - edytuj plik hosts  i  zrób sobie kopie i usuń wpisy jakie tam widzisz  > zapisz > restart > i powinno być ok jeżeli  jakiś tam adres blokuje to ?  i wówczas  użyj tej porady o której  mówisz.

Nie używałem StartAllBack, a modyfikowanie pliku host przez Destroy Windows 10 Spying odznaczyłem, przez właśnie problemy jakie powoduje, które ludzie tutaj opisywali. U mnie plik ma domyślną zawartość. Więc to musi być coś innego.

26 minut temu, frank napisał:

Nie używałem StartAllBack, a modyfikowanie pliku host przez Destroy Windows 10 Spying odznaczyłem, przez właśnie problemy jakie powoduje, które ludzie tutaj opisywali. U mnie plik ma domyślną zawartość. Więc to musi być coś innego.

A ten użyłeś  Panel prywatności dla Windowsa    WPD.1.5.2042 RC 1  ? może coś tam za dużo wyłączyło  ?  musisz po kolei " jechać  "  co jest wyłączone  według wszelkich prawideł  powinno to działać.

Już ktoś z tym walczył  i zrobił  to - ja zamieniam  suwak  głośności na stary  i wówczas też mi ginie ten panel ?.

W dniu 17.01.2022 o 15:45, woj_ani217 napisał:

Wszystko OK, zrobiłem według opisu i mam wersję 22000.466, Po zakończeniu aktualizacji  trzeba uruchomić ponownie System. Podziękowanie.

2 godziny temu, Jerzy68 napisał:

Wszystko OK, zrobiłem według opisu i mam wersję 22000.466, Po zakończeniu aktualizacji  trzeba uruchomić ponownie System. Podziękowanie.

Pospieszyłeś się troszeczkę  - mam zrobioną  wer... 22000.466   z  Filmy i Tv  i wszystkimi aktualizacjami  biblotekami  itd..  system po instalacji gotowy do pracy.

Wstawie go dzisiaj jeszcze parę testów  i powinno być ok ? 

JanKo6 likes this

Godzinę temu, woj_ani217 napisał:

DODANA  

Wersja - 2

Windows 11 Pro 21H2  1000.22000.466.0

link w pierwszym poście.

Czy to jest ten plik   "Windows 11_PL PRO_MOD_1000.22000.348_S_K.zip"

4 minuty temu, Jerzy68 napisał:

Czy to jest ten plik   "Windows 11_PL PRO_MOD_1000.22000.348_S_K.zip"

Przepraszam, znalazłem dobry link, trzeba najechać strzałką pod napis "Plik do pobrania" i wyświetla się link. Dzięki za System będzie się testować, dla mnie jest to najlepszy System chociaż mam starego laptopa.