Jump to content

Windows 11_PL MOD Pro 21H2 1000.22000.348.0 i wersja 1000.22000.466.0

woj_ani217
 Share

Recommended Posts

W dniu 4.11.2021 o 17:09, sasik007 napisał:

znalazłem rozwiązanie w rejestrze DisableNotificationCenter i zmieniłem wartość na 1 było 0 i teraz działa wszystko jak powinno .System śmiga aż miło próbowałem kilka modów win 10 i 11 i ten zdecydowanie działa najlepiej , zobaczymy jak będzie dalej :-) Pozdrawiam.

Zmieniłem ten wpis w rejestrze i dalej nie mam tego menu rozwijanego z głośnością wifi, itp.

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły gdzie to może być wyłączone?

Poza tym system petarda działa jak szalony.

18 minut temu, paulo007 napisał:

Zmieniłem ten wpis w rejestrze i dalej nie mam tego menu rozwijanego z głośnością wifi, itp.

Kolego Ty musisz dać więcej info  ( bo szklane kule nam się potłukły  )  jakie to menu masz ustawione ?  org...  Win  czy użyłeś   StartAllBack_3.0.2  itd.. bo bez tego jak Ci pomóc  ?.

Zrób zdjęcie tego menu co masz teraz i opisz co i jak zmieniałeś - ustawiałeś itd...   to będziemy główkować  żeby to rozwiązać .

W dniu 15.11.2021 o 17:39, woj_ani217 napisał:

Kolego Ty musisz dać więcej info  ( bo szklane kule nam się potłukły  )  jakie to menu masz ustawione ?  org...  Win  czy użyłeś   StartAllBack_3.0.2  itd.. bo bez tego jak Ci pomóc  ?.

Zrób zdjęcie tego menu co masz teraz i opisz co i jak zmieniałeś - ustawiałeś itd...   to będziemy główkować  żeby to rozwiązać .

W dniu 15.11.2021 o 19:46, sasik007 napisał:

jak dasz na 0 bedzie centrum akcji na 1 brak

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Dziękuję za chęć pomocy.

Zainstalowałem system jeszcze raz od nowa i pierwsze co zrobiłem to zmieniłem wpis podany przez kolegę @sasik007 co spowodowało przywrócenie panelu szybkich ustawień oraz centrum powiadomień.

Wcześniej bawiłem się ThisIsW11 i zmiana tego wpisu w rejestrze nic nie dawała.

EDIT:

To jednak użycie Destroy Windows 10 Spying powoduje u mnie, że przestaje się pojawiać panel szybkich ustawień. Używam domyślnych ustawień oprócz podmiany pliku hosts.

dj1 likes this

potestowalem na roznych maszynach bo... taki mam zawod i...

sadze ze wiekszosc Waszych problemow wynika z prob instalacji tego systemu na starszych maszynach,

co mam na mysli??

na przyklad Dell Vostro 3550 i od razu wystepuje 100% problemow, ktore opisywali poprzednicy

w jednym zdarzeniu czyli:

- blad instalacji chyba 68%; za ktoryms tam razem przechodzi

- brak centrum powiadomien w poprzedniej wersji moda

- wifi albo sie nie wlacza albo wlacza po paru minutach albo rozlacza co jakis czas

Destroy Windows 10 Spying powoduje ponowny i permanentny brak panel szybkich ustawień; wpisy w rejestrze go nie przywracaja

biore HP G7 sprzed pol roku i zaden z powyzszych problemow nie wystapil

biore stacjonarke z MSI na i7-9700K i zaden z powyzszych problemow nie wystapil

a teraz pytania do autora:

czemu usuwasz tak przydatne narzedzie jakim jest zwykly MS Sticky Notes? wbudowany karkulator (akurat ta kompilacja go posiada) czy logowanie za pomoca PIN?

to sa pi****ly ktore w zaden sposob nie ujmuja kompilacji a wielu osobom by sie przydaly - taki mam feedback ;)

czy zamiast uzywac narzedzia typu Destroy Windows 10 Spying nie mozna od razu podczas kompilacji ISO usunac telemetrii bez skutkow ubocznych?

NO I OFC BARDZO DZIEKUJE ZA PRACE JAKA WKLADASZ W TEMAT!!

3 godziny temu, radzio napisał:

sadze ze wiekszosc Waszych problemow wynika z prob instalacji tego systemu na starszych maszynach

Prawda i nie prawda bo instalowałem  też na " padlinkach "  i działało to bardzo dobrze  tu jakiś kolega instalował  na  " kalkulatorze "  z celeronem  i jest zadowolony  nie jestem w stanie na wszystkich sprzętach to testować  - fizycznie nie możliwe .

- blad instalacji chyba 68%; za ktoryms tam razem przechodzi

w tej  modyfikacji akurat  tego błędu nie było   bo nie była aktualizowana do wer.. 318 

ale w tej   modyfikacji    [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]    był  taki błąd  ale już go poprawiłem  właśnie ostatnia aktualizacja  to robiła.

Na 4161  pobrań   Ty  pierwszy  podajesz ten błąd ?  dziwne ?

czemu usuwasz tak przydatne narzedzie jakim jest zwykly MS Sticky Notes? wbudowany karkulator (akurat ta kompilacja go posiada) czy logowanie za pomoca PIN?

to sa pi****ly ktore w zaden sposob nie ujmuja kompilacji a wielu osobom by sie przydaly - taki mam feedback

czy to są  przydatne narzędzia !?  może  ?  - kalkulatora nie usuwam z  żadnego  mojego moda  chociaż  nie raz  ręka mnie swędziała  żeby to  G  wywalić  a PIN  ?  nie wiem czy z automatu go  usuwa przez powiązania ?

nie pamiętam  - sprawdzę.

czy zamiast uzywac narzedzia typu Destroy Windows 10 Spying nie mozna od razu podczas kompilacji ISO usunac telemetrii bez skutkow ubocznych?

TELEMETRIA  !?   - zobacz adresy w pliku hosts   to nie tylko MS  , telemetrię  blokuje  jako nr 1  moich modyfikacji ale  MS  coraz bardziej  " wiążę  " swoje programy , usługi pomiędzy sobą  że wyłączenie

telemetrii  w podstawie nie wystarcza  wystarczy przejrzeć zaporę  dogłębnie  to jak MS  by mogło to by zapisywało  puszczone  bąki  po grochówce.

czy zamiast uzywac narzedzia typu Destroy Windows 10 Spying

używać go można  ale z głową  i go poleciłem tym  mniej  zaprawionym w " boju  " żeby ręcznie nie musieli  blokować  adresy  różnych  " szpiegów " i tylko do tego  ci co wiedzą co robią  takiego  programiku

nie potrzebują.

Teraz nie mam za bardzo czasu  ( trzeba na chlebek zarobić )  ale jak znajdę chwilę to  zmodyfikuje  tego moda  ( może wydadzą znowu aktualizację  - chodzą takie słuchy ? )  i pododaje te " pierdoły "  do niego.

Dziękuje za uznanie oby była przydatna.

jorgusek likes this

nie odbieraj prosze mojej wypowiedzi jako krytyki, bron booooooosze,

to raczej spostrzezenia i "jakies tam" sugestie bo systemow instaluje bardzo duzo w skali tygodnia i wiecznie szukam tych chudych a dzialajacych 

na jak najwiekszejilosci maszyn i Twoja poki co wygrywa lecz w mojej skromnej ocenie moglaby byc lepsza :)

wiadomo: Twoj mod = Twoja praca = Twoja kompilacja,

lecz czasami inne spojrzenie kogos innego niz marudera moze pomoc stworzy produkt kompletny i niemal doskonaly a co najwazniejsze uniwersalny!!

zawsze czytam opisy autora po 15x bardzo wnikliwie i ze zrozumieniem a na dodatek calosc watku zanim podejme probe instalacji

TAK CZY SIAK: GOOD JOB I THX ZA TWOJĄ PRACĘ WŁOŻONĄ W ÓW PROJEKT !!

ps. jesli masz wiedze to moze pokusisz sie o ubijanie pewnych zbednych procesow tak aby kompilacja byla chuda a jednoczesnie funkcjonalna

ps2. najnowsze aktuale nie sa potrzebne w komplacji - tylko krytyczne, lepiej dopracowac jedna i ja "zamknac", 99% uzytkownikow nie ma

blado-zielonego pojecia co one wnosza i na kiego grzyba je instaluja - w razie wyraznej potrzeby kazdy odblokuje i 2-3 czy tam 5 aktuali pusci sobie recznie

bez straty dla Twojej kompilacji - tak sadze ;)

22 minuty temu, radzio napisał:

nie odbieraj prosze mojej wypowiedzi jako krytyki, bron booooooosze,

nie odbieram a nawet jak by  była krytyką to bym się nie obrażał  ( są gusta i guściki )  każdy  ma prawo do swojej opinii.

25 minut temu, radzio napisał:

to raczej spostrzezenia i "jakies tam" sugestie

wszelkie sugestie i spostrzeżenia  i wyławianie błędów są wskazane  bo nie jestem alfą i omegą  i też mam prawo do błędów , pomyłek  , niewiedzy  bo zawsze znajdzie się ktoś lepszy w temacie itd..

30 minut temu, radzio napisał:

lecz czasami inne spojrzenie kogos innego niz marudera moze pomoc stworzy produkt kompletny i niemal doskonaly a co najwazniejsze uniwersalny!!

oj ciężko by było  takie coś " spłodzić  "  nigdy wszystkim nie dogodzisz bo zawsze jest to coś  jeden lubi " mydło a drugi powidło  "  ale można próbować .

34 minuty temu, radzio napisał:

jesli masz wiedze to moze pokusisz sie o ubijanie pewnych zbednych procesow tak aby kompilacja byla chuda a jednoczesnie funkcjonalna

no myślę że  przez tyle lat  (  i osła by nauczył )  nauki , praktyki  coś tam umiem   ( w końcu pracodawcy za oceanu doceniają to nie tylko finansowo )  i tak jak piszesz o  " ubijaniu "  zbędnych procesów

to ja to robię ale nie wszystko do  " publiki "  wypuszczam bo wówczas by była  litania komentarzy  a tym bardziej w win 11  gdzie jedno zależy od innych 2 , 5 itd.   zależności .

Akurat te modyfikacje robiłem  jak " chlebek był jeszcze gorący "   trochę na szybkiego  ale mój  jest   " wygolony " jak moja glaca :tooth:  .

Jak się uporam z  pracą  to postaram się zrobić  z 2 - 3 modyfikacje   ( ale czy warto teraz jak co aktualizacja to coś niby naprawia a więcej pie.......li  )  jedną  dla  mniej wprawionych w boju  a drugą  

konkretnie " przyciętą   ( no prawie jak moją )  .

Co do  " chudości  " systemu  pewnie że można  go kompresować ,ściskać  za gardło  ale przy  dzisiejszych pojemnościach dysków ?  to pikuś 2 - 5 GB w tą czy w tamtą a i czasookres dostępu do nie

spakowanego jest lepszy no nie jest to  aż tak zasadnicze ale ? ja bardziej bym i idę w stronę że zanim kichnę  to system ma się otworzyć i odwrotnie zamknąć .

51 minut temu, radzio napisał:

najnowsze aktuale nie sa potrzebne w komplacji - tylko krytyczne, lepiej dopracowac jedna i ja "zamknac", 99% uzytkownikow nie ma

blado-zielonego pojecia co one wnosza i na kiego grzyba je instaluja - w razie wyraznej potrzeby kazdy odblokuje i 2-3 czy tam 5 aktuali pusci sobie recznie

bez straty dla Twojej kompilacji - tak sadze ;)

też jestem tego zdania  ale zrób tak to zaraz będzie lament że cyferki się w kompilacji nie zmieniają  a że są  psu na budę potrzebne  to nikt nie przeczyta sobie  tylko powie że ten mod to starota.

u mnie ten mod smiga bardzo ładnie wszystko czego potrzebuje działa wywaliłem dodatkowo sklep, teraz przekladam dyski i biore sie za ten 2 twoj mod  i zobacze jak sie sprawuje jako ze lubie jak jest mala ilosc procesow w tle ;)

takie pytanko poza tematem normalne ze z kazda minuta,godzina uzywania systemu rosnie uzycie ramu przez eksplorator Windows? np wlaczam kompa uzywa 40mb za godzine juz 120.

TAK, to normalne

chudosc - mialem na mysli ubite procesy a nie wielkosc GB

tak mi sie przypomnialo, WDS ubija powiadomienia bo likwiduje rejestr w ciagu koncowym "explorer" i do wpis "notification..." dodany recznie nie skutkuje powrotem powiadmien

jak starczy mi czasu to 15x zainstaluje system i sprawdze po kolei ktory to "ptaszek" likwiduje powiadomienie bo czysta instalacja pozostawia go aktywnym

Dziękuję za chęć pomocy.
Zainstalowałem system jeszcze raz od nowa i pierwsze co zrobiłem to zmieniłem wpis podany przez kolegę [mention=130858]sasik007[/mention] co spowodowało przywrócenie panelu szybkich ustawień oraz centrum powiadomień.

EDIT:
To jednak użycie Destroy Windows 10 Spying powoduje u mnie, że przestaje się pojawiać panel szybkich ustawień. Używam domyślnych ustawień oprócz podmiany pliku hosts.
włącz sobie w usługach ,,usługa platformy podłączonych urządzeń,, będziesz miał centrum akcji.
paulo007 likes this

1 godzinę temu, sasik007 napisał:
W dniu 16.11.2021 o 19:58, paulo007 napisał:
Dziękuję za chęć pomocy.
Zainstalowałem system jeszcze raz od nowa i pierwsze co zrobiłem to zmieniłem wpis podany przez kolegę [mention=130858]sasik007[/mention] co spowodowało przywrócenie panelu szybkich ustawień oraz centrum powiadomień.

EDIT:

włącz sobie w usługach ,,usługa platformy podłączonych urządzeń,, będziesz miał centrum akcji.

Działa. Dzięki za info! 

AKTUALIZACJA DO   WIN_11_21H2_1000.22000.348.0_PRO_PL

zmiany w ustawieniach - usługach  bardziej doczyszczony - dodanie  narzędzi - przetestowana spójność  .

Testowane na trzech różnych  sprzętach   wszystko działa bez zarzutu  - WiFi , aktualizacja , aktywacja  itd.   system działa szybko  , stabilnie.

JanKo6 likes this

29 minut temu, dziadzio napisał:

iNSTALACJA nie mozliwa brak sterownikow (póba na ventoy)laptop ASUS ROG GL703VM

???   Masz taki  sprzęt i masz problemy ?  :doh:  używaj więcej wynalazków   to Ci pokarze kiedyś jakiś  środkowy palec !.

Czytać   opis  , czytać   a nie " rura i jadę do przodu "   korzystać  z jakiś wynalazków gdy są proste sprawdzone  sposoby .

Ja kolego używam   rufus-3.1p   z 2018 roku  i jeszcze nie miałem z niczym problemu   albo  format paluszka DISKPARTEM

i przekopiowanie  ( rozpakowanego )   iso  na niego  i  w czym problem jakie sterowniki !? itd... 

Stosować  się do tego co napisałem 1 do 1  a nie będzie problemów   po to to napisałem  " łopatologicznie  "  żeby   " mniej wprawieni w boju  "  nie mieli problemów.

Zawsze co tu wstawiam  sprawdzam po " 50 razy "   no mogę coś pominąć  i ja nie jestem nieomylny  ale zdarza mi się to  rzadko.

Zrób  dokładnie tak jak napisałem a nie będzie problemów   - nie ma takiej opcji.

jarexpol likes this

7 godzin temu, sasik007 napisał:

jest sens aktualizować czy lepiej nie jak mam już wszystko poustawiane i działa dobrze? nie chciałbym żeby ta aktualizacja pomieszała mi coś w ustawieniach, cos nowego w tej aktualizacji ?

Nic nie rób  bo masz już to co pewnie ja zrobiłem  - to jest podniesienie cyferek do 348  i parę modyfikacji  itd..  nie musisz tego pobierać i instalować od nowa tym bardziej jak masz poustawiane jak potrzebujesz.

jarexpol likes this

14 godzin temu, sasik007 napisał:

a możesz napisać jakie to zmiany w ustawieniach , usługach?

Pewnie że może i bym mógł  ale po co ?  wykład na  cztery strony robić co i po co  jakie linijki kodu  usuwałem a jakie dodawałem  żeby zachować spójność  tu bezkarnie  nie możesz sobie tak ciąć  jak na łące trawę !.

Z takich co zobaczyć idzie okiem to dodałem logowanie PIN i karteczki bo ktoś tu  ubolewał że tego mu brakuje  a reszta to w plikach systemowych  i łatki KB od MS.

Nie szukaj dziury  w całym jak masz system  zrobiony pod Twoje oczekiwania i działa ok to nie mieszaj bo narobisz sobie  " bigosu "  i wówczas będziesz instalował od nowa  no jest zasada  " jak się nie wywrócisz  to się nie nauczysz "  .

43 minuty temu, xqs napisał:

Bardzo chciaem zainstalowac, ale przy 68% instalacji wywala blad. Widzialem ze wczesniej tez byl taki problem, jednak u mnie pojawia sie nadal w najnowszej wersj. Pendrive wypalany w rufusie. 

Wina tej ostatniej ich aktualizacji i widocznie co sprzęt to taka   przypadłość instalatora  sprawdzałem to wielokrotnie i nie było problemów  aż do Twojej instalacji  ale i z tym G  sobie poradzimy.

1 - do instalacji systemu zostaw tylko ten dysk co na nim będziesz instalował system  ( jak masz tam jakieś dane to zrób sobie kopie żeby można było go sformatować )

2  - zrób paluszka  tym sposobem :

- format paluszka  Diskpartem

Uruchomić  CMD z prawami administratora
diskpart
list disk
select disk #   za miast #  wpisać nr USB drive,HD.
clean
create partition primary
format fs=ntfs quick   
active
assign
exit
exit

jak zrobisz to to skopiuj   1: 1   rozpakowane  ISO  na paluszka  ( struktura plików ma być taka na paluszku jak po instalacji Rufusem

3 - przechodzisz do instalacji  wywołując wiersz poleceń   ( spisz sobie wcześniej te komendy do partycjonowania na kartkę żebyś wiedział co wpisywać )  

- wykonujesz  format  dysku tak jak robiłeś paluszka

4 - odpalasz instalator od nowa i przechodzisz do instalacji niestandardowej  

-  kasujesz dysk 

- instalatorem  ustawiasz nowy

- formatujesz tą  większą partycje

- instalujesz  na niej system  - powinno być OK

renatan and jarexpol like this