Jump to content

Windows 11_PL MOD Pro 21H2 1000.22000.348.0 i wersja 1000.22000.466.0

woj_ani217
 Share

Recommended Posts

Windows 11 Pro 21H2  1000.22000.348.0 - instalacja na sprzęcie nie spełniających wymagania  jedenastki

i wszystkich co  chcą  go wypróbować.

Zmodyfikowany  boot.wim  -  wyłączone  TMP

Kompresja  Install.wim do Install.esd   ( aktualizacja na dzień 03.12.2021  )

Zrzut-ekranu-1.png

Pozostawiony  SKLEP  ale jeżeli komuś to nie pasuje może to śmiało usunąć.

screenshot-9.png

Usunięte i pozostawione aplikacje  ( ZNAK + oznacza pozostawione aplikacje , ZNAK  -  oznacza usunięte aplikacje  )

- Edge Chromium Browser
    + Animacja pierwszego logowania
    - Eksplorator gry | Potrzebne do: gier Microsoft
    - Rozpoznawanie mowy | Potrzebne do: Cortana
    - Windows Media Player
    + Przeglądarka zdjęć systemu Windows
    - Narzędzie do oceny systemu Windows

+ Przydzielony dostęp
    + Program poprawy jakości obsługi klienta (CEIP)
    - Rozpoznawanie twarzy
    + Debugowanie jądra | Zależy od: Raportowanie błędów systemu Windows
    - Usługa lokalizacyjna
    - hasło obrazkowe
    - PIN Wsparcie dla logowania
    - Klient ujednoliconej telemetrii (Asimov) | Zależy od: Raportowanie błędów systemu Windows
    + Menedżer sieci WiFi (WiFi Sense)
    - Raportowanie błędów systemu Windows
    - Centrum niejawnych testerów systemu Windows

+ złącze wielopunktowe
    - Pomoc zdalna

- Blokada urządzenia (wbudowane doświadczenie)
    - Motywy łatwego dostępu
    - Łatwy transfer
    + Historia plików
    + konfiguracja ręczna (aktualizacja w miejscu)
    - Centrum bezpieczeństwa | Zależy od: Windows Defender
    - Rejestrator kroków
    - Przywracanie systemu | Zależy od: Kopia zapasowa systemu Windows
    - Kopia zapasowa systemu Windows
    + Zapora systemu Windows
    + podsystem Windows dla systemu Linux
    - Windows To Go
    - Wordpad

- Kontrola kont | Potrzebne do: Sklepu Windows
    + Przypisana aplikacja blokady dostępu | Zależy od: Przypisany dostęp
    + asynchroniczna usługa tekstowa
    - wtyczka Azure Active Directory AppX Broker | Potrzebne do: konta Microsoft, sklepu Windows
    + Konfiguracja Windows Hello
    + Wywołanie aplikacji Shell
    + Selektor przechwytywania
    - Skaner kodów kreskowych aparatu
    - Menedżer dostarczania treści | Potrzebne do: Doświadczenie po wyjęciu z pudełka
    + Host okna dialogowego poświadczeń
    - Klasyczna przeglądarka Edge
    - klient Edge Developer Tools | Zależy od: Edge Classic Browser
    - Aplikacja do sterowania wzrokiem
    + aplikacja Eksplorator plików
    - aplikacja blokady ekranu
    - Kontrola mapy
    - Szybki start Narratora
    - Klient pulpitu OneDrive
    + Portal przechwytujący sieci OOBE
    + Przepływ połączenia sieciowego OOBE
    - Kontrola rodzicielska
    - Bar osób
    - aplikacja Szybka pomoc
    - Treść demo detaliczna
    - Skype ORTC
    + Inteligentny ekran
    - Weź aplikację testową
    + Win32 Web View Host
    - aplikacja Windows Defender
    - Windows Mixed Reality
    - Czytnik Windows (PDF) | Zależy od: Edge Classic Browser
    - Klient zaplecza Sklepu Windows
    - Klient zaplecza aplikacji towarzyszącej konsoli Xbox
    - Xbox Live (XboxGameCallableUI)
    + Nowoczesna zewnętrzna aplikacja do wysuwania GPU (XGpuEjectDialog)

- Alarmy i zegar
    - Instalator aplikacji
    + Kalkulator
    + kamera
    - Cortana | Zależy od: Rozpoznawanie mowy
    - Centrum opinii
    - Filmy i telewizja
    - Aplikacja do gier (aplikacja Xbox) | Zależy od: Klient zaplecza aplikacji Xbox Console Companion
    - Uzyskaj pomoc
    + wtyczka Google VP9 do kodeka wideo WebM
    - Muzyka Groove
    + Wtyczka do kodeka o wysokiej wydajności (HEIF)
    - Mapy | Zależy od: Kontrola mapy
    - Moje biuro
    - Aktualności
    + Notatnik
    + Farba
    - Ludzie | Zależy od: People Bar
    + Zdjęcia
    - Pulpit Power Automate
    + Szkic ekranu
    - Kolekcja pasjansów | Zależy od: Xbox Live
    - Karteczki samoprzylepne
    - Gospodarz doświadczenia w sklepie | Zależy od: aplikacji Sklepu Windows
    + Terminal
    - Porady
    - Todos
    - Dyktafon
    - Pogoda
    + Wtyczka Web Media Codec
    + Wtyczka WebP Image Codec
    - Widgety
    - Poczta systemu Windows
    - Aplikacja Sklepu Windows | Zależy od: klienta zaplecza sklepu Windows Store, dostawcy tożsamości Xbox
    - Wtyczka paska gier Xbox | Zależy od: Klient zaplecza aplikacji Xbox Console Companion
    - Pasek gier Xbox |Zależy od: Klient zaplecza aplikacji towarzyszącej konsoli Xbox
    - Dostawca tożsamości Xbox | Zależy od: Klient zaplecza aplikacji Xbox Console Companion
    - Wrażenia z gry w usłudze Xbox Live | Zależy od: Klient zaplecza aplikacji Xbox Console Companion
    - Interfejs użytkownika konsoli Xbox | Zależy od: Klient zaplecza aplikacji Xbox Console Companion
    - Twój telefon

oraz  sporo usług i zależności  jedyne co przeoczyłem z pośpiechu to  UAC  - dołączyłem skrypt do wyłączenia lub zrobić to ręcznie  trzy kliknięcia myszką.

INSTALACJA NA " CZYSTO " z odłączonym internetem.

screenshot-10.png

MBR - GPT  jak komu pasuje
 ( można też jako aktualizację - nie polecam )
dlaczego bez internetu ? - szybsza instalacja nie pobiera tego co nie chcemy a w szczególności użytkownicy
sprzętu MSI nie pobiera sterowników szpiegujących Nahimic - wszystkie aktualizacje   itd.. możemy zainstalować ręcznie i wówczas wiemy co mamy.

- odłączyć dodatkowe dyski - zostawić tylko ten na jakim będziemy instalować
- odłączyć internet
- odpalamy instalator
- kasujemy dysk
- ustawiamy partycje instalatorem ( lub tak jak komu pasuje )
- instalacja - podczas instalacji wszystko wskazujemy na NIE włącznie z siecią WiFi

- przechodzimy do APLIKACJE usówamy wszystko z autostartu ( przełącznik NIGDY ) i klikamy na PRZERWIJ  ( jeżeli była by  taka konieczność  - jest to wyłączone - poustawiane  )
  otwieramy CCleanerPortable i usówamy pozostałe programy.  ( jak jest taka potrzeba  )

Panel prywatności dla Windowsa    WPD.1.5.2042 RC 1

mainwindow.png
- Destroy Windows 10 Spying 2.2.2  ( robimy plik hosts )   tego  programiku  używają  tylko Ci co nie korzystają ze sklepu tak jak widać na zdjęciu  -  sklep można odinstalować.
  1.png

screenshot-2.png

screenshot-3.png

Te  osoby co chcą  korzystać  ze SKLEPU   pobierają  ten   plik  HOSTS   (  nie korzystają z  Destroy Windows 10 Spying 2.2.2 ) 

hosts dla  użytkowników  sklepu  ( system musi być  aktywny i trzeba być zalogowanym  do konta MS  )

Wszystko sprawdzone  po dziesięć  razy  i po kablu i po WiFi  wszystko działa w 100 % jak Tobie nie działa  to Twoja wina

Lub serwerów MS.

Plik do pobrania :
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- Wyłączyć hibernacje w systemie ( w CMD - powercfg -h off )
- DefenderControl ( blokujemy defendera )
- EdgeBlock       ( blokujemy edge      )
- zabieramy się do czyszczenia i blokowania zaczynając od zapory
  ( w ustawieniach zaawansowanych też wszystkie " bzdety " a przedewszystkim łączniki do MS)
-Ustawić plan zasilania
- instalujemy swoje sterowniki  ( opcja automatycznego instalowania przez MS wyłączona )
- podłączyć internet
- aktywujemy WIN - jeżeli miałeś wcześniej wersję PRO Win 8 - 10 zarejestrowaną to nic nie robimy system sam się aktywuje jeżeli inną wersję aktywujemy swoim kluczem lub DigitalLicense_v3.1.0  lub innym aktywatorem.
- aktualizacja WIN przez WU
- zabieramy się do drugiego sprawdzenia ,czyszczenia i blokowania  zapory
  ( w ustawieniach zaawansowanych też )
- po każdej aktualizacji radzę sprawdzać zaporę czy nie doinstalowało sobie jakiejś " rodzynki ".

screenshot-7.png

screenshot-3.png

Oprogramowanie każdy instaluje sobie  takie jakie mu pasuje a nie jak pasuje MS.

SYSTEM sprawdzony na SAMSUNGU , INTELU i MSI na wszystkich sprawuje się  bardzo dobrze jak na innych ? nie wiem szklana kula się potłukła.

Plik do pobrania :

====================================================================================================================================================

Wersja - 2

Windows 11 Pro 21H2  1000.22000.466.0 - instalacja na sprzęcie nie spełniających wymagania  jedenastki

Arch: x64
Kompresja: esd
Język: PL
Rozmiar pliku: 3,98 GB

Zmodyfikowany  boot.wim  -  wyłączone  TMP    ( aktualizacja na dzień 19.01.2022  )

Wszystko  jak wersja pierwsza  tylko bardziej zoptymalizowana  pod kontem telemetrii, ustawiona zapora

dodany FILM - TV ,ustawione konto użytkownika - zautomatyzowana instalacja.

Zaktualizowane  wszystkie aktualizacje ,NetFX35 ,VCRuntime , kodeki  itd...

Zrzut-ekranu-2.png

Zrzut-ekranu-3.png

INSTALACJA :

- przygotowanie " paluszka " jak wyżej w opisie

- ustawiamy  partycje  tak jak na zdjęciu wyżej albo

można ustawić tak jak robi to instalator lub tak jak komu pasuje ja polecam tak jak na zdjęciu (diskpartem ) .

klikamy instalacja  i czekamy do końca  NIC NIE TRZEBA  ROBIĆ  

Po restarcie  ukarze się :

Zrzut-ekranu-1.png

SYSTEM   GOTOWY DO PRACY  i NIC  NIE TRZEBA ROBIC !  po za instalacją swoich sterowników i

aktywowaniem systemu  ( jeżeli już był instalowany to aktywuje się automatycznie ) lub swoim kluczem

albo innym wiadomym sposobem.

Zmieniamy użytkownika " admin "  na swoją nazwę  lub  zostawiamy  i ustawiamy  hasło .

Ewentualne kosmetyki , programy itd.. robimy według własnych upodobań i potrzeb.

Polecam jak na więcej z korzystania oprogramowania PORTABLE  zrobić sobie katalog np. programy użytkowe na

innym dysku ,partycji i w razie zmiany ,formatu systemu  mamy gotowe oprogramowanie jedynie co trzeba zrobić to 

" powyciągać " skróty do nich na pulpit.

Plik do pobrania :

witam po zastosowaniu programu dws nie łączy mi się laptop z wifi znajduje sieć ale brak netu ktoś pomoże? punkt przywracania zrobiony ale cofnięcie nie pomaga

Jeżeli  użyjesz  programiku  Destroy Windows 10 Spying 2.2.2   tak jak na zdjęciu i podmieni plik   HOSTS  i SKLEP nie   będzie działał to w pliku  HOSTS

trzeba sklep odblokować albo jak nie wiesz który  adres  to wykasować  te wszystkie wpisy zapisać  pobrać co potrzeba i  ponownie zablokować.

sklep faktycznie tez przestał działac prosze o i

jakas instrukcje jak moge cofnac dokonane zmiany tym programem.

W tej chwili sprawdziłem  i wszystko działa ok 

screenshot-2.png

nie wiem co tam namieszałeś ?   takiej telepatycznej mocy to ja nie mam ?

USUŃ   zawartość z pliku  HOSTS  - ma zostać tylko tak jak jest na zdjęciu   zapisz ,restart  i sprawdź  ale to nie powinno wpływać na łączenie z WiFi ?  sprawdzałem  to z pełnym plikiem HOSTS ?

screenshot-1.png

4 minuty temu, sasik007 napisał:

edytowałem plik hosts wykasowałem wszystko co tam było zapisałem uruchomiłem program i wszystko wruciło do normy czyli sklep dziala i wifi działa skad mozna wziasc jakis hosts ktory bedzie mniej blokowal?

Zrób jeszcze raz ten plik HOSTS  i wyślij mi go  sprawdzę  co Ci tam wpisuje ?  może w zaporze wyłączyłeś to co nie potrzeba ?  ciężko  tak wyrokować jak nie mam sprzętu w rękach ?

Wyślij plik będę  dumał nad tym ?  bo jak u Ciebie jest do D  to i u mnie też powinno być tak a jest OK ?

sprawdziłem jeszcze raz i po załączeniu dws z pełnym plikiem hosts blokuje na pewno sklep ale i ma jakiś wpływ na wifi łączy bardzo długo ikona pokazuje brak połączenia ale jak odpalę przeglądarkę to jak by net działał dziwne zachowanie po skasowaniu pliku hosta i odpaleniu ponownym programu wifi działa normalnie czyli błyskawicznie znajduje i łączy się z wifi nic innego nie grzebałem i nie zmieniałem :-)

12 minut temu, sasik007 napisał:

sprawdziłem jeszcze raz i po załączeniu dws z pełnym plikiem hosts blokuje na pewno sklep ale i ma jakiś wpływ na wifi łączy bardzo długo ikona pokazuje brak połączenia ale jak odpalę przeglądarkę to jak by net działał dziwne zachowanie po skasowaniu pliku hosta i odpaleniu ponownym programu wifi działa normalnie czyli błyskawicznie znajduje i łączy się z wifi nic innego nie grzebałem i nie zmieniałem :-)

To normalne że  tak jak piszesz nie od razu  widać ikonkę połączenia  ( internet działa  )  zaskoczy po chwili  bo wertuje te adresy poblokowane  na kablu takiej przypadłości nie ma   jak znajdę  chwilę to zrobię ten HOSTS

tak żeby nie było już tam nic grzebać.

Praktycznie  tego programiku  Destroy Windows 10 Spying 2.2.2  po za pierwszym i trzecim  okienkiem  resztę można odznaczyć  jest to usunięte - zablokowane podczas modyfikacji WIN jak robiłem.

Godzinę temu, bombardier napisał:

nie mogę aktywować systemu chociaż orginał i ma cyfrowa licencję wcześniejsza 11 bez problemu teraz nie moge może coś zablokowal ten program do usuwania szpiegów itp?

Nic nie blokuje aktywacji i jeżeli wcześniej miałeś aktywowany system to nic nie musisz robić sam się aktywuje na 100 % .

A czy na pewno wcześniej miałeś wersję PRO ?  bo jak nie to ci nie aktywuje automatycznie  i wówczas aktywator do dzieła.

screenshot-2.png

W dniu 24.10.2021 o 11:14, sasik007 napisał:

witam po zastosowaniu programu dws nie łączy mi się laptop z wifi znajduje sieć ale brak netu ktoś pomoże? punkt przywracania zrobiony ale cofnięcie nie pomaga

Pewnie program wykasował tobie  DNS stąd brak połączenia z internetem.  Musisz na nowo ustawić we właściwościach połączenia dns dla protokołu Ipv4. Polecam ten od google szybki jest :)

jakas instrukcje jak moge cofnac dokonane zmiany tym programem.

Najrozsądniej to wykasować cały plik host który znajduje się w C:\Windows\system32\drivers\etc\hosts lub po prostu pobrać ten od autora wątku i wrzucić do tej lokalizacji z hostem 

A co można by było jeszcze wyrzucić z tego systemu. Bardzo mocno zależy mi na jak najmiejszej ilości procesów w tle oraz na małym rozmiarze systemu (Gdzieś na yt widziałem jak gościu miał taki specjalny skrypt który dosłownie potrafił system skroić z 17.5gb do 1.8gb) tylko nie pamiętam jak to się nazywało...

@Spawacz. ... Tutaj nikt bajek nie pisze a jak chcesz takich sztuczek  to szukaj tego czarodzieja na yt . Zapamiętaj, że nie ma nic za darmo. Albo funkcjonalność i stabilność albo wieczne problemy i zakładanie kolejnych tematów typu - nie działa, zamula lub zawiesza. Można wiele ale zawsze z umiarem bo konsekwencji to nawet spece w Microsoft nie są w stanie przewidzieć.

woj_ani217 likes this

Godzinę temu, Spawacz. napisał:

A co można by było jeszcze wyrzucić z tego systemu. Bardzo mocno zależy mi na jak najmiejszej ilości procesów w tle oraz na małym rozmiarze systemu (Gdzieś na yt widziałem jak gościu miał taki specjalny skrypt który dosłownie potrafił system skroić z 17.5gb do 1.8gb) tylko nie pamiętam jak to się nazywało...

W nazwie masz spawacz  powinieneś wszystko spajać a Ty chcesz robić wielką rozpierduchę  !.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]   już Ci to bardzo dobrze wyjaśnił   nic dodać nic ująć .

36 minut temu, jacek66 napisał:

Nie mam drugiego dysku, ale mam dwie partycje, C i D, to też źle?

NIE  to jest ok  chociaż to cudo jakim jest WIN potrafi i sektor rozruchowy zapisać i na innej partycji tego samego dysku.

51 minut temu, Luckystrike1979 napisał:

Hej, w jaki sposób można już do postawionej instalki dodać jakieś elementy , które zostały usunięte ?

np Windows Defender, etc 

Nie po to tego zamulacza  systemu usuwałem  żeby go  teraz dodawać   (  testuje wersje  z defenderem , sklepem  i paroma innymi pierdołami  a jak to będzie !?  tylko wróż  Maciej by wiedział chyba ? ) teoretycznie

można ale może narobić więcej szkody niż pożytku  więc po co !?.

Zainstaluj sobie pełną wersję i samemu po  jednym  usuwaj  ale jak Ci to będzie działało  ?  tego nie wie nikt  za dużo  spójności  , powiązań  między programami i usługami  żeby czegoś nie  zepsuć  a dochodzenie i naprawa co  jest tego powodem  to  !!!!!!  lepiej od nowa zrobić.

Skoro 1258  osób  pobrało tego moda  i   nie narzekają  to nie jest tak  źle z nim .

35 minut temu, sasik007 napisał:

Mam pytanie po zainstalowaniu jak klikam w ikony np wifi albo godziny nic się nie dzieje i czy można jakoś włączyć centrum powiadomień wraz z tymi wszystkimi przełącznikami?

WiFi - prawo klik myszką

screenshot-11.png

Powiadomienia w ustawieniach

screenshot-9.png

a data ? co Ci nie działa ?

screenshot-10.png

A co  ma ciebie powiadamiać ? nie po to to kasowałem żeby to włączać  i dodawać niepotrzebnych procesów  i przymulania systemu  jeżeli potrzebujesz bzdetów psu na budę potrzebnych to

ten mod jest nie dla Ciebie tylko dla tych co wiedzą co robią  i potrzebują szybkiego i czystego systemu od bzdetów od MS.

screenshot-13.png

screenshot-12.png