Jump to content

WIN_11_21H2_1000.22000.318.0_PRO_PL_MOD_V1a

woj_ani217
 Share

Recommended Posts

Windows 11 Pro 21H2  1000.22000.318.0 - instalacja na sprzęcie nie spełniających wymagania  jedenastki.

Zmodyfikowany  boot.wim

Kompresja  Install.wim do Install.esd   ( aktualizacja na dzień 09.11.2021  )

Ta modyfikacja nie jest dla użytkowników  sklepu MS ,Xbox ,Defendera ,Edge  itd..  nie pobierać i instalować   dla

tych wszystkich  system jest tu :   [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

albo  tu  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Zrzut-ekranu-1.png

Usunięte i pozostawione aplikacje  ( ZNAK + oznacza pozostawione aplikacje , ZNAK  -  oznacza usunięte aplikacje  )

- Edge Chromium Browser
    + Animacja pierwszego logowania
    - Eksplorator gry | Potrzebne do: gier Microsoft
    - Rozpoznawanie mowy | Potrzebne do: Cortana
    - Windows Media Player
    + Przeglądarka zdjęć systemu Windows
    - Narzędzie do oceny systemu Windows

+ Przydzielony dostęp
    + Program poprawy jakości obsługi klienta (CEIP)
    - Rozpoznawanie twarzy
    + Debugowanie jądra | Zależy od: Raportowanie błędów systemu Windows
    - Usługa lokalizacyjna
    - hasło obrazkowe
    - PIN Wsparcie dla logowania
    - Klient ujednoliconej telemetrii (Asimov) | Zależy od: Raportowanie błędów systemu Windows
    + Menedżer sieci WiFi (WiFi Sense)
    - Raportowanie błędów systemu Windows
    - Centrum niejawnych testerów systemu Windows

+ złącze wielopunktowe
    - Pomoc zdalna

- Blokada urządzenia (wbudowane doświadczenie)
    - Motywy łatwego dostępu
    - Łatwy transfer
    + Historia plików
    + konfiguracja ręczna (aktualizacja w miejscu)
    - Centrum bezpieczeństwa | Zależy od: Windows Defender
    - Rejestrator kroków
    - Przywracanie systemu | Zależy od: Kopia zapasowa systemu Windows
    - Kopia zapasowa systemu Windows
    + Zapora systemu Windows
    + podsystem Windows dla systemu Linux
    - Windows To Go
    - Wordpad

- Kontrola kont | Potrzebne do: Sklepu Windows
    + Przypisana aplikacja blokady dostępu | Zależy od: Przypisany dostęp
    + asynchroniczna usługa tekstowa
    - wtyczka Azure Active Directory AppX Broker | Potrzebne do: konta Microsoft, sklepu Windows
    + Konfiguracja Windows Hello
    + Wywołanie aplikacji Shell
    + Selektor przechwytywania
    - Skaner kodów kreskowych aparatu
    - Menedżer dostarczania treści | Potrzebne do: Doświadczenie po wyjęciu z pudełka
    + Host okna dialogowego poświadczeń
    - Klasyczna przeglądarka Edge
    - klient Edge Developer Tools | Zależy od: Edge Classic Browser
    - Aplikacja do sterowania wzrokiem
    + aplikacja Eksplorator plików
    - aplikacja blokady ekranu
    - Kontrola mapy
    - Szybki start Narratora
    - Klient pulpitu OneDrive
    + Portal przechwytujący sieci OOBE
    + Przepływ połączenia sieciowego OOBE
    - Kontrola rodzicielska
    - Bar osób
    - aplikacja Szybka pomoc
    - Treść demo detaliczna
    - Skype ORTC
    + Inteligentny ekran
    - Weź aplikację testową
    + Win32 Web View Host
    - aplikacja Windows Defender
    - Windows Mixed Reality
    - Czytnik Windows (PDF) | Zależy od: Edge Classic Browser
    - Klient zaplecza Sklepu Windows
    - Klient zaplecza aplikacji towarzyszącej konsoli Xbox
    - Xbox Live (XboxGameCallableUI)
    + Nowoczesna zewnętrzna aplikacja do wysuwania GPU (XGpuEjectDialog)

- Alarmy i zegar
    - Instalator aplikacji
    + Kalkulator
    + kamera
    - Cortana | Zależy od: Rozpoznawanie mowy
    - Centrum opinii
    - Filmy i telewizja
    - Aplikacja do gier (aplikacja Xbox) | Zależy od: Klient zaplecza aplikacji Xbox Console Companion
    - Uzyskaj pomoc
    + wtyczka Google VP9 do kodeka wideo WebM
    - Muzyka Groove
    + Wtyczka do kodeka o wysokiej wydajności (HEIF)
    - Mapy | Zależy od: Kontrola mapy
    - Moje biuro
    - Aktualności
    + Notatnik
    + Farba
    - Ludzie | Zależy od: People Bar
    + Zdjęcia
    - Pulpit Power Automate
    + Szkic ekranu
    - Kolekcja pasjansów | Zależy od: Xbox Live
    - Karteczki samoprzylepne
    - Gospodarz doświadczenia w sklepie | Zależy od: aplikacji Sklepu Windows
    + Terminal
    - Porady
    - Todos
    - Dyktafon
    - Pogoda
    + Wtyczka Web Media Codec
    + Wtyczka WebP Image Codec
    - Widgety
    - Poczta systemu Windows
    - Aplikacja Sklepu Windows | Zależy od: klienta zaplecza sklepu Windows Store, dostawcy tożsamości Xbox
    - Wtyczka paska gier Xbox | Zależy od: Klient zaplecza aplikacji Xbox Console Companion
    - Pasek gier Xbox |Zależy od: Klient zaplecza aplikacji towarzyszącej konsoli Xbox
    - Dostawca tożsamości Xbox | Zależy od: Klient zaplecza aplikacji Xbox Console Companion
    - Wrażenia z gry w usłudze Xbox Live | Zależy od: Klient zaplecza aplikacji Xbox Console Companion
    - Interfejs użytkownika konsoli Xbox | Zależy od: Klient zaplecza aplikacji Xbox Console Companion
    - Twój telefon

POZOSTAŁO TYLKO  SEDEM PROGRAMÓW - każdy  instaluje sobie takie jak potrzebuje a nie jak narzuca  MS. 

Zrzut-ekranu-1.png

INSTALACJA NA " CZYSTO " z odłączonym internetem.

MBR - GPT  jak komu pasuje

rufus.png

( można też jako aktualizację - nie polecam )

INSTALACJA  jako aktualizacja  z odłączonym internetem  ( koniecznie bo jej nie zrobisz ! ).

screenshot-34.png

screenshot-33.png

dlaczego bez internetu ? - szybsza instalacja nie pobiera tego co nie chcemy a w szczególności użytkownicy
sprzętu MSI nie pobiera sterowników szpiegujących Nahimic - wszystkie aktualizacje   itd.. możemy zainstalować ręcznie i wówczas wiemy co mamy.

Zrzut-ekranu-4.png

- odłączyć dodatkowe dyski - zostawić tylko ten na jakim będziemy instalować
- odłączyć internet
- odpalamy instalator
- kasujemy dysk
- ustawiamy partycje instalatorem ( lub tak jak komu pasuje )
- instalacja - podczas instalacji wszystko wskazujemy na NIE włącznie z siecią WiFi
- przechodzimy do APLIKACJE usówamy wszystko z autostartu ( przełącznik NIGDY ) i klikamy na PRZERWIJ,
  otwieramy CCleanerPortable i usówamy pozostałe programy.

- Destroy Windows 10 Spying 2.2.2  ( robimy plik hosts )  

1.png

- Wyłączyć hibernacje w systemie ( w CMD - powercfg -h off )
- DefenderControl ( blokujemy defendera )
- EdgeBlock       ( blokujemy edge      )

Zrzut-ekranu-5.png

Zrzut-ekranu-7.png

- zabieramy się do czyszczenia i blokowania zaczynając od zapory
  ( w ustawieniach zaawansowanych też wszystkie " bzdety " koniecznie łączniki do MS)
-Ustawić plan zasilania

- instalujemy swoje sterowniki  ( opcja automatycznego instalowania przez MS wyłączona )
- podłączyć internet
- aktywujemy WIN - jeżeli miałeś wcześniej wersję PRO Win 8 - 10 zarejestrowaną to nic nie robimy system sam się aktywuje jeżeli inną wersję aktywujemy swoim kluczem lub     DigitalLicense_v3.1.0  lub innym aktywatorem.
- zabieramy się do drugiego sprawdzenia ,czyszczenia i blokowania  zapory
  ( w ustawieniach zaawansowanych też )
- po każdej aktualizacji radzę sprawdzać zaporę czy nie doinstalowało sobie jakiejś " rodzynki ".

screenshot-25.png

Zrzut-ekranu-2.png

SYSTEM sprawdzony na SAMSUNGU , INTELU i MSI na wszystkich sprawuje się dobrze jak na innych ? nie wiem szklana kula się potłukła.

Plik do pobrania :
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Plik do pobrania :

Nowy windowsdesktop-runtime-6.0.0-win-x64.exe

18 minut temu, CzarnyPSP napisał:

u mnie, łaczy mi sie z karta WIFI Asus pce-ac88 i rozłącza i tak kilka razy :{  

Masz problem  ze sterownikami - kartą  ?  ( może MS ma coś z tym spaskudzone ? )  z WIFi   nic nie było  "  grzebane "  więc powinno działać bez problemu  .

Odinstaluj  sterowniki od WiFi  potem otwórz  ten programik co tam dodałem do usuwania sterowników sprawdź  w nim czy nie ma jakiś pozostałości  po nim  jak by coś było to usuń  i zainstaluj  te od producenta  - mogą być  stare i sprawdź  powinno być ok.

Nie korzystam z WiFi  jadę po kablu  (  w końcu światłowód )  dzisiaj już mi się nie chce  ale jutro to sprawdzę .

Wszystko co człowiek zrobił można zrobić no prawie wszystko  ale po co Ci takie kombinacje !?  zainstaluj sobie jedenastkę na wirtualce albo osobnym dysku  ( czystą od MS )  i testuj.

Ten mod jest dla ludzi co lubią  " chodzić w luźnych  gaciach  " żeby bzdety MS ich nie uwierały :tooth:.

qwer likes this

16 godzin temu, woj_ani217 napisał:

Nie korzystam z WiFi  jadę po kablu

No ja też mam światłowód ale za krótki kabel istąd ta karta, jednak ona nie ma problemów by ogarnąć mój Internet 400mb/s , "Jestem Idiotą" wywaliłem przypadkowo cały folder z pulpitu bo jak naściągałem programów na pulpit to później instalki wywaliłem i wraz z tym cały folder z dodatkami. Mógłbyś same dodatki tutaj udostępnić jako ZIP czy cos? 

4 godziny temu, CzarnyPSP napisał:

No ja też mam światłowód ale za krótki kabel istąd ta karta, jednak ona nie ma problemów by ogarnąć mój Internet 400mb/s , "Jestem Idiotą" wywaliłem przypadkowo cały folder z pulpitu bo jak naściągałem programów na pulpit to później instalki wywaliłem i wraz z tym cały folder z dodatkami. Mógłbyś same dodatki tutaj udostępnić jako ZIP czy cos? 

WiFi działa bez  najmniejszego problemu tak jak na 2.4  tak i na 5 G   więc szukaj błędu u siebie - pewnie sterowniki ? .

Jak się wyrobię  z robotą to wrzucę  ten folder  a na przyszłość skopiować   sobie na inny dysk - partycję i dopiero usunąć  z pulpitu .

1 godzinę temu, darszp napisał:

Fajnie mimo instalacji sterowników karty nie idzie odpalić netu nie widzi ich 

Robisz coś nie tak ? może kartę masz klawiszem  funkcyjnym wyłączoną ? .

W WiFi   nic nie było " grzebane  "  palcem dotykane więc musi działać  na 100%  masz  dowód  zdjęcia  blokady Edge , Defendera   masz tam na dole ikonki że WiFi działa.

Zdjęcia są zrobione z instalacji   na   " padlince  "   Intel® NUC DC3217BY  i tam nie ma innej karty jak tylko WiFi.

Musisz  u siebie posprawdzać co tam się " namieszało  "  czy sterowniki  , czy masz wyłączoną  , czy karta padła  raczej nie ale nigdy nie wiadomo  teraz działa a za pięć minut już nie działa ? .

Tak jak widać w opisie  a na pewno  to nie dla Ciebie  bo ty lubisz " bajery  " MS  a ten jest  mocno wycięty dla tych co nie potrzebują  bzdetów  tylko  " goły , czysty "  system  do  codziennego użytkowania

co to nie wysyła GB  danych do MS  i żeby nie wiedzieli czy grochówkę  jesz łyżką  Ludwika XVI  czy drewnianą . :tooth:

Witam

przy 67 procencie instalacji wywala mi błąd 0x000005 za każdym razem ten sam nie wiecie co może być powodem ?

org win11 instaluje się normalnie , nie ważne czy tpm włączę wyłącze to samo pendrive tez zmieniałem wiec raczej nie tego wina 

Godzinę temu, malezlo22 napisał:

Witam

przy 67 procencie instalacji wywala mi błąd 0x000005 za każdym razem ten sam nie wiecie co może być powodem ?

org win11 instaluje się normalnie , nie ważne czy tpm włączę wyłącze to samo pendrive tez zmieniałem wiec raczej nie tego wina 

A wiecie  !

Źle ustawione partycje  .

1 - przy instalacji ma być  tylko  i wyłącznie dysk ten na jakim to będziesz  instalował.

2 - paluszka tworzę  tylko i tylko tym   ( nie sprawdzałem nowszych  ? )   rufus-3.1p.  Portable  

3 - przed  wgrywaniem  na paluszka  sformatować go  tą metodą  :

Uruchomić  CMD z prawami administratora
diskpart
list disk
select disk #   za miast #  wpisać nr USB drive,HD.
clean
create partition primary
format fs=ntfs quick 
active
assign
exit
exit

4 - odpalamy instalator z paluszka

5 - kasujemy  wszystkie  partycje  i  instalatorowi  każemy ustawić je od nowa  

6 - instalujemy  - jak by  znowu  takie coś wyskoczyło to klawiszem wyłączamy   i   od nowa w instalator jak  nie będziesz widział tej partycji  600 MB to

robisz jeszcze  raz od nowa  ustawienie partycji  i musi  zadziałać   inaczej ja bym też nie zainstalował.

Rzeczywiście  i mi   też taki błąd wyskoczył  co jest tego  przyczyną  ? na razie nie wiem  czy  instalator , ich nowa poprawka ?  , dysk , paluszek ? nie miałem czasu sprawdzać  ale jak znajdę wolny czas

to się temu przyjrzę  i postaram naprawić  żeby nie wyskakiwały takie  " kwiatki "  no niestety   winzgroza jest nieprzewidywalna  ale na pewno idzie  ja zainstalować .

Po instalacji  działa bardzo płynnie bez jakichkolwiek   " kwiatków "  .

26 minut temu, sasik007 napisał:

nie wiem dlaczego tak jest widocznie tak byc musi

Nic nie musi !  " musi  to na Rusi  a w Polsce jak kto chce "  trzeba się nauczyć  że  to Ty rządzisz  a nie MS  - trzeba odpowiednią linijkę z hosts   usunąć  i po sprawie ciekawe że u mnie   tak się nie dzieje ? 

wprawdzie  nie używam wi fi   ( sporadycznie  )  ale to powinno działać  i kropka.

W dniu 22.10.2021 o 20:17, dudus2072 napisał:

a można na jednym dysku w laptopie mieć dwa systemy?  Na przykład coś takiego że przy włączeniu laptopa wybieram sobie czy ma odpalić win 10, czy win 11 np... coś w ten deseń?

Można mieć nawet kilka Systemów, tylko trzeba dysk podzielić na partycje, każdy System wgrywać na innej partycji. Podczas uruchamiania wybierasz System, który chcesz uruchomić. Polecam program  "EasyBCD   2.4".

19 godzin temu, profilm34 napisał:

Pytanie nr 1 - ile waży system 11 po instalacji ?   królem jest tu Sromotnik i jego systemy co ma przełożenie na 5-6 gb

Pytanie 2 - kastracja musi być taka by system był lekki i wydajny.

Ale i tak brawo za moda.......

Jak  długo taki wykastrowany System Sromotnika będzie dobrze działał, i jak wygląda w porównaniu z Systemem woj_ani217.

W dniu 13.11.2021 o 09:16, malezlo22 napisał:

przy 67 procencie instalacji wywala mi błąd 0x000005

Poprawiłem ten   błąd robiła   go jedna z DLL z aktualizacji   (  nie zawsze zaskakiwał ten błąd  ? )  podmieniłem , posprawdzałem jeszcze raz wszystko  i powinno być już OK.

Testowałem  na    Samsung NP-RF711-S07PL  i  Intel NUC DC3217BY   system działa szybko płynnie  nie ma żadnego problemu  więc jak na takich

" padlinkach "  działa  bardzo dobrze to na porządnym sprzęcie   powinna być " rakieta "  :tooth: