Jump to content

Windows 8.1 Desktop Edition 2022.02 x64 - by razor1995

razor1995
 Share

Recommended Posts

Windows 8.1 Desktop Edition 2022.02x64

Jak sama nazwa wskazuje - edycja typowo desktopowa, kafelków ani aplikacji Metro tutaj nie uświadczycie.

Z małym wyjątkiem - został Sklep, z powodu kompatybilności - inaczej system nie zainstaluje aktualizacji.

Informacje:

- dwie edycje - Core i Professional,

- poprawione, w pełni Polskie WinPE,

- wersja x64,

Reszta niżej.

Z rzeczy zintegrowanych mamy tak:

- aktualizacje do dnia 20.02.2022,

- aktualizacje "szpiegujące" nie zostały zintegrowane - można sobie ukryć na WU,

- zintegrowany .NET 3.5 i .NET 4.8,

- StartIsBack,

- zintegrowane gadżety z Windows 7 + działający gadżet Pogoda,

- pełne Aero Glass,

- włączony DirectPlay,

- szybki skrót do Menadżera urządzeń pod PPM na Komputer,

- zintegrowany Microsoft Edge,

- dodane gry z Windows 7 i "Pinball" z Windows XP :E

-wyłączony SmartScreen,

- poprawki obsługi skalowania w MMC.exe,

- dodany Take Ownership,

- dodane zaawansowane opcje zasilania,

- dodany Hash Check,

- dodany "dark mode", 

- dodane nowe tapety :trollface: 

- dodane uruchamianie skryptów PowerShella jako admin pod PPM na plikach ps1,

- usunięta możliwość  szybkiego drukowania pod PPM (w pliku reg, można sobie zedytować),

Nadane pełne prawa administratora, za pomocą skryptu FullRights od @m4s - credits ;)

System nie jest również "wykastrowany" jeśli tak go można nazwać - poleciała jedynie większość aplikacji Metro - sklep został, w celu zachowania kompatybilności - nie powinno być problemów z instalacją aktualizacji.

Nic innego nie zostało wycięte. Naprawiłem również skojarzenia plików, na ich desktopowe odpowiedniki.

Bazą dla systemu jest Windows 8.1, z własnoręcznie zintegrowanymi aktualizacjami.

System aktywować można własnym kluczem lub dowolną inną metodą.

Screeny:

u4qOzDl.png

eaxiqll.png

JoOdvKK.png

FZa7ZGW.png

Z zastosowanym OldNewExplorer - został zintegrowany - ustawić tak:

tYzI8x7.png

Omr9rMW.png

Użyciem RAM czy procesami się nie sugerujcie, screen z PC na którym piszę tego posta i mam odpalone mnóstwo innych rzeczy w tle ;) 

ngIwYC9.png

Procesy bez żadnych optymalizacji, można sobie zejść jeszcze niżej ;) 

Nowa wersja systemu - zintegrowane poprawki z lutego 2022 + dodatkowe optymalizacje pliku wynikowego.

Do tego aktualizacja Edge do wersji 98.0.1108.56.

Sumy kontrolne:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

DOWNLOAD:

Starsze wersje systemu:

Do systemu polecam:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - iconpack z Windows 11

lord54, jorgusek, m4s and 6 others like this

System bardzo dobry, testuje od dziś i jestem bardzo zadowolony. Wcześniej korzystałem z Win 10 21H1, Dell E7240 na i5-4300U, ale nie działał zadowalająco. @VACek podpowiedział, że to prawdopodobnie wina procka "U". Dlatego postanowiłem poszukać Win 7 lub 8.1. Ostatecznie padło na 8.1 choć nie byłem przekonany do końca. Ale akurat ta modyfikacja spisuje się bardzo dobrze. Dostajemy StartIsBack od początku co mnie cieszy, bo tego Menu Start z 8.1 nie lubię. Sam laptop na 8.1 dostał mocnego kopa w porównaniu do 10-tki. Fajnie, że jest Pinball z Win XP :E 
Ogółem cały proces instalacji systemu + sterowniki zajął mi około 30-40 minut i już mogłem cieszyć się w pełni z laptopa :) Co do baterii zauważyłem jakby działała nieco lepiej niż na Win 10. Co do płynności w grach to nie wypowiem się, bo nie gram w gry na laptopie, ale do pracy biurowej jak znalazł. 

Jeśli ktoś szuka ciekawego moda 8.1 to ze swojej strony polecam tą modyfikację. Zwłaszcza jak ktoś nie lubuje się w kafelkach itd. U mnie na pewno zostanie na dłużej :) 

VACek likes this

1 godzinę temu, Radzior2010 napisał:

Wcześniej korzystałem z Win 10 21H1, Dell E7240 na i5-4300U

1 godzinę temu, Radzior2010 napisał:

@VACek podpowiedział, że to prawdopodobnie wina procka "U".

Bardzo dobrze podpowiedział.

Tak się składa, że... również mam E7240, z i5-4310U (i matrycą FullHD, co nie pomaga temu CPU :E ) - Windows 10/11 są nieużywalne, za bardzo mielą po dysku.

Windows 8.1 jest idealnym systemem na ten sprzęt, po moich optymalizacjach uruchamia się 5s, jest zdecydowanie najbardziej responsywny z Windowsów jakie na nim testowałem. 

Co polecam - poaktualizować sterowniki do najnowszych możliwych wersji - działa to stabilniej niż starocie ze strony Della. 

VACek likes this