Jump to content

Kodek AAC zamiast domyślnego SBC dla Bluetooth - czy jest to możliwe?

molszar7
 Share

Recommended Posts

Niedawno zakupiłem słuchawki bezprzewodowe QCY T13, zauważyłem, że na telefonie dźwięk z tych słuchawek jest nieco lepszy. Za pomocą programu Bluetooth Tweeker zobaczyłem z jakiego kodeka korzysta Windows obsługując słuchawki. Zgodnie z poniższym screenem, wychodzi na to, że Windows 10 (a mam najnowszą wersję 21H1 build: 19043.1288) obsługuje te słuchawki używając kodeka SBC, czyli starego/gorszego (nie tak jak telefon obsługujący AAC, który to słuchawki zresztą obsługują, co nawet było zawarte w recenzji na scarbir.com).

Czy  jest jakakolwiek możliwość zmiany w Windowsie 10 tego kodeka na AAC aby osiągnąć efekt taki jak na telefonie? Znajduję sprzeczne informacje, że niby od wersji 21H1 to miało być zaimplementowane w jakiejś aktualizacji Windowsa, a później, że opcja jest lub będzie dopiero w Win11...

Dzięki za pomoc.

bluetooth-tweaker.png

@razor1995 no to ja mam najnowszy build Windowsa 10 i u mnie świeżo po sparowaniu słuchawek wygląda to tak jak po lewej stronie (Before)...

// edit: sorry, nie zauważyłem tego co napisałeś nad screenem.

Jak zrobić update systemu do tego buildu Insider Preview? i czy jest to opłacalne/wskazane? Obecnie używam Windowsa 10 ze znanej tu wrzutki od djrys, zaktualizowanego do 21H1, build: 19043.1288.

Pobrać ISO z [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i zaktualizować.

Jedyny problem:

image.png

Że ten build wygasa z końcem października. Trza będzie pokombinować.

Edit: Podobno mając normalną aktywację nic się nie dzieje i można korzystać. 

Generalnie 21390 jest "prawie" Windowsem 11 - konkretnie pod spodem to 11ka, z interfejsem i stabilnością 10ki.

molszar7 likes this

Czyli w praktyce z końcem października Windows i tak wróci mi do poprzedniej wersji czy jak to wtedy wygląda? Nie chciałbym też wysypać sobie całego Windowsa tylko dlatego aby mieć trochę lepszy kodek.

Z tego co patrzyłem to na moim wiekowym już laptopie (Asus K53SV) Windows 11 chyba nie pójdzie. Taka opcja "prawie" Windowsa 11 pod 10tką to byłoby dla mnie optymalne wyjście (choć nie ukrywam, że odświeżony interface 11 bardzo mi przypadł do gustu).

Teraz, molszar7 napisał:

Czyli w praktyce z końcem października Windows i tak wróci mi do poprzedniej wersji czy jak to wtedy wygląda?

Tego nie wie nikt :L 

Mogą być tylko ostrzeżenia, zobaczymy.

Ja tez nie mam zamiaru wracać na 11kę, a ta 10ka 21390 ma wszystko to, czego mi trzeba :E 

Że zacytuję @urban92 z Techvortal.pl:

y4Jo42b.png

molszar7 likes this

Przetestowałem, zmieniając datę - pojawia się tylko takie coś:

screenshot-1.png

Można usunąć zmieniając nazwę pliku LicensingUI.exe pod ścieżką C:\Windows\System32. Najpierw trzeba sobie nadać uprawnienia do tego pliku.

Ta kopia systemu Windows wkrótce wygaśnie - dodaję tłumaczenie, żeby łatwiej można było znaleźć w szukajce.