Skocz do zawartości
WinSxS

Windows 2000 Pro w 2015 - to możliwe? [Worklog+Download]

Rekomendowane odpowiedzi

Procek AMD Sempron 2400+ 1,7ghz 

Grafika: Ati Radeon 9550

Płyta główna: ASRock K7-Upgrade 880

Pamięć ram: 1GB  2 x 512 MB

Dysk: 20GB

System: Win XP SP3 Home Edition

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

. Aktualnie jestem nad rozpracowaniem Microsoft Security Essentials. Jak na razie wysypuje się instalator.

Spróbuj zmodyfikować instalator programem Orca, podmieniając wersję systemu na której może się zainstalować. Z Defenderem to działało, to może z MSE też ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@WinSxS słuchaj mam do ciebie takie pytaniko czy programy które testujesz i działają na tym systemie to czy byś mógł wrzucać nazwy z linkami albo bez linków na forum?  Fajnie by było wiedzieć poprostu które programy napewno działają.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem, wiem, przez prawko (zdałem!) nie miałem trochę czasu uzupełniać worklogu, niemniej będę od dziś już wstawiać. :)

To tak - działają:
Windows Defender - poprzez ustawienie zgodności z XP [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  (żeby działały aktualizacje trzeba kliknąć ten plik reg)
Office 2007 - poprzez ustawienie zgodności pliku setup.exe w KDW (knows dll wrapper)
Firefox 39 - wymaga ustawienia zgodności i instalatora standalone (nie stub!) [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
foobar2000 - najnowszy, niestety instalator nie działa i trzeba wypakować go 7-zipem z instalatora

Posiadam również instalator do Windows Media Player 10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualnie wrzuciłem po prostu VLC (działa 100%), a MPC-HC również idzie... do czasu. Wysypuje się przed uruchomieniem.

4472131untitled.PNG

Aplikacja nie startuje.

Ok, postęp - trzeba uruchomić bezpośrednio z folderu (także ze zgodnością), bo ze skrótu się sypie - na razie sprawdziłem z muzyką, działa.
9253198untitled.PNG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem Windows 2000 na chipsecie KT400, działał, ale to dawno i nieprawda - w planach mam postawić na laptopie z Sandy Bridge, już ruszał bo sprawdzałem ale niestety miałem problem z obsługą wifi :P

Na razie ogarniam wszystko na VMware, żeby potem już tylko gotowy system zainstalować i nie kombinować. A przy okazji sprawdzam to dla Was :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm świeżego... pojęcie względne, tu raczej po prostu instalacja nowych poprawek Daily/Weekly jedynie coś może pozmieniać, podstawą jest i tak uaktualniony do 2010 roku :P

Niedługo powrzucam listę aplikacji itp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pod Ivy Bridge nie chce zabootować instalator (próbowalem trzy wersje, Pro SP3, Pro SP4+Rollupy, Server SP3).

Na Sandy Bridge rusza, instaluje się.

Przynajmniej u mnie :v

Czyli pewnie trzeba by kombinować z nowszym instalatorem - nie wiem czy się w tym przypadku da

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie