Jump to content

Utracona zawartość pulpitu Windows 10

lukcio31
 Share

Recommended Posts

Mam dysk SSD 512GB z zainstalowanym na mim 64bitowym Windows 10.Wczoraj 10.09.2021 wszystko było dobrze.Dziś 11.09.2021 spotkała mnie przykra niespodzianka-brak zawartości pulpitu(nie ma tego co było na pulpicie),cały pulpit jest pusty,brak ikon,folderów,skrótów do gier i programów.

Próbowałem przywrócić system za pomocą punktów przywracania,ale jak się okazało,funkcja przywracania za pomocą punktów przywracania została wyłączona dla dysku systemowego i musiałem na nowo włączyć przywracanie systemu za pomocą punktów przywracania dla dysku systemowego,ale i tak nie mam utworzonych żadnych punktów przywracania.

Mam kopię zapasową dysku systemowego zrobioną w programie Acronis True Image 2021,zapisaną na dysku zewnętrznym i stworzony pendrive ratunkowy programu Acronis True Image,by odzyskać kopię zapasową zapisaną na dysku zewnętrznym.

Jeśli uda mi się przywrócić kopię zapasową dysku za pomocą ratunkowego pendrive programu Acronis True Image 2021,to czy przywróci mi się zawartość pulpitu,ale jeśli tak nie będzie to jak przywrócić zawartość pulpitu,jeśli nie mam żadnych punktów przywracania,a jedynie kopię zapasową dysku systemowego utworzoną w programie Acronis True Image 2021?

Liczę na bardzo dokładna pomoc użytkowników forum

Godzinę temu, lukcio31 napisał:

Jeśli uda mi się przywrócić kopię zapasową dysku za pomocą ratunkowego pendrive programu Acronis True Image 2021

Licz na Acronisa. A przypadkiem nie jesteś na innym koncie? Sprawdź "C:\Users\Twoje konto\desktop"

Jestem na koncie administratora.Wszedłem w "C:\Użytkownicy\Nazwa konta\Pulpit"  i mam tam zawartość pulpitu,może nie wszystko,ale część zawartości pulpitu.

Próba skopiowania na pusty pulpit tego co jest w "C:\Użytkownicy\Nazwa konta\Pulpit" skutkuje stworzeniem kopii tego co jest już na pustym pulpicie

Kliknąłem na pulpicie PPM i wybrałem "Pokaż ikony systemowe"  i wyświetliło mi się wszystko co miałem na pulpicie

Jak i co zrobić by zapobiec ewentualnemu zniknięciu zawartości pulpitu-ikon pulpitu i wszystkiego co jest na pulpicie?

Mam za pomocą programu Easeus Todo Backup Home zrobioną kopię zapasową dysku systemowego i kopię zapasową systemu Windows.

Zrobiłem też kopię zapasową rejestru systemu Windows.

Zabezpieczyłem się w ten sposób przed ewentualnymi problemami z Windows 10jaki mam obecnie zainstalowany na dysku SSD 512GB(jeśli takie problemy się kiedyś pojawią)