Jump to content
WinClub
wiktorynek

Zapowiadana kompatybilność Windows 10 ze sprzętem obecnym na rynku

Recommended Posts

Testował ktoś win10 RTM na procesorach bez obsługi CMPXCHG16B

wiem że wersja x64 na pewno nie działa a x86 niby powinna jednak u mnie na amd x2 4200 socket 939 i win 10 w wersji 9xxx zawieszał się

być może to już naprawili

Więc proszę jeżeli ktoś już testował niech się wypowie

A komu się coś wydaje i że gdzieś co wyczytał to niech to zachowa dla siebie

Zdziwiłbyś się, Sprawdź konfigurację dell optiplex 745. Mi graf stery do tej pory działają oki. To co TY piszesz to jest tylko naciąganie nowych konsumętów na najnowszy sprzęt IT. TZN

- płyty główne;

- procki;

- oraz grafika;

P.S.

Czy któryś z Was TYCH najmądżejszych zajnstalował Wind-ę 10 na procku C2D 6300 i płyta główna na "czipsecie" 965?

ta 10 to jedna wielka klapa...mam laptop DELL 7348 ( model z tego roku) ...wiec wszystko nowe, procek i5 piatej generacji itp...a Windows 10 ma problemy z zainstalowaniem się na czysto, na czysty dysk....proces aktualizacji z 8.1 do 10 przeszedł bez żadnego problemu ale...już instalacja z iso (pendrive) to było a było...podczas instalacji już na prawie sam koniec, przed wybraniem co ma być wysyłane przez Ms , zaczynają wyskakiwać niebieskie okienka z bledami m.in.."PNP detect error..." dopiero po kilku uruchomieniach....., załapuje i idzie dalej proces instalacji...od razu powiem ze próbowałem z rożnymi obrazami od Ms, rożnymi pendrivami...Bios najnowszy w laptopie...co najciekawsze ostatnie bety 10 instalowały się bez żadnego problemu...wiec skoro bety szły bez problemu to widać jest to wina tej oficjalnej wersji....

wiec nie borykajcie się czy brać nowy laptop czy stary..jak widać na moim przykładzie model z tego roku ma problemy z 10..a tak naprawdę prosty model który oprócz i5, karty graficznej intel5500, pamięci, plyty glownej, dysku ssd, matrycy dotykowej...nic a nic nie ma w sobie...z czym windows 10 moglby mieć problem..a jednak ma...8.1 instaluje się z iso bez problemu...

Nie chcę tworzyć nowego tematu, więc trochę odświeżę. Ruszyło się coś w kierunku driverów pod sandy bridge? Istnieją jakieś sprawdzone i działające modowane sterowniki, które umożliwiają działanie Nvidia Optimus? Pozdrawiam.

Do IB przynajmniej są oficjalnie wydane(a że przystosowane to inna sprawa) i w pełni działają samodzielnie i we współpracy z grafikami NV i AMD. Jak dobrze pamiętamy MS chciał uśmiercić również platformę IB, ale chyba zpomnieli, że to są te same sterowniki co cały czas produkowane i sprzedawane laptopy na platformie N. Na szczęście Intel wydał jednak najpierw sterowniki pod Win 10, a potem zaktualizował również te pod Win 7/8/8.1 unifikując je z Win 10.

image.jpg

image.jpg

Dla SB oraz wsparcie dla Win 8 na nowych platformach jednak umarło bezpowrotnie.

mówie 1155 jest i tak usmiercone, stery WHQL to fikcja, te same co z bety były z WU w10, żadna rewelacja chociaz z drugiej strony kto uzywa IGPU intelowego? iris lezy i kwiczy wydajnoscią tylko do netu w sumie a i z tym ma chwilami problem :P  smutne ale prawdziwe

Gdy patrzę na listę procesorów, które wstawił Wiktorynek to nie wiem czy śmiać się czy płakać...

3rd Generation Intel Core? To są więc wszystkie Ivy Bridge, zarówno Celezłomy, jak i i7...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information