Jump to content
WinClub
wiktorynek

Zapowiadana kompatybilność Windows 10 ze sprzętem obecnym na rynku

Recommended Posts

Ok.

Aby zakończyć tą dyskusję to powiem tak:

Bezgranicznie to nikomu nie ufam.

Ale dopóki sam się nie przekonam to nie uwierzę w żadne proroctwa.

I zakładanie że coś mi nie będzie działać działa na mnie jak "czerwona płachta na byka" :D

Ps. celowe kastrowanie często nie ma na celu jakichś ograniczeń tylko z tego co "obiło mi się o uszy" min. bezpieczeństwo ale to już inna historia.

Hmm a co ze sterownikami rownie kluczowymi dla systemu jak chipset, kontroler sata, itp? Mam lapka Lenovo G500 (i3-3120m,intel HD4000 i AMD HD8750, Intel Chipset Series 7) i zastanawiam sie nad wsparciem sterownikow do windows 10 dla niego. Beda jakies dedykowane od producenta (chodzi mi tu przede wszystkim o Intela)? Czy Win 10 bedzie poprawnie dzialal na takiej konfiguracji?

Lenovo supported systems list for Windows 10 Upgrade

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

IB ma proteze juz od Intela... czyli nie ma wsparcia koniec tematu

@hapnik od kilku dni jestem "załamany" bo mojego G780 nie ma na liście. Żegnaj (chociaż wcale go nie przywitałem) Windows 10!

Nie ma co dramatyzować . Radzę poczekać do premiery W10 i zaktualizować laptop, uprzednio zbackupować wszystko np. Acronisem i potestowac lapka na W10 sprawdzajac funkconalnosc działania. Jak bedzie źle to można powrócić do wcześniejszego stanu.

Nie ma to jak samemu przetestować. Trzymając się ścisle specyfikacji MS-Intel to zgdonie z zapowiedziami pełne wsparcie do Win 10 tylko od platformy Haswell + chipset z serii 8 wzwyż, częściowe w postaci protezy od Ivy Bridge + chipset z serii 7, a całkowity brak wsparcia od Sandy Bridge + chipset z serii 6 i wszystko poniżej. Na chwilę obecną Lenovo udało się przeportować sterowniki dla Ivy Bridge w połączeniu z grafiką NV - natomiast brak takich rozwiazań dla grafiki AMD. Jeśli komuś wystarczą sterowniki wbudowane w system lub protezy z WU i wszystko będzie działać, to nie ma żadnych przeszkód, aby korzystać z Win 10.

Wiadomo coś o Intel Bay Trail?

EDIT: Chodzi mi o ten procesor: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Na chwilę obecną np Lenovo daje wsparcie dla tego typu laptopów - co prawda portowane sterowniki, ale są.

Nie ma to jak samemu przetestować. Trzymając się ścisle specyfikacji MS-Intel to zgdonie z zapowiedziami pełne wsparcie do Win 10 tylko od platformy Haswell + chipset z serii 8 wzwyż, częściowe w postaci protezy od Ivy Bridge + chipset z serii 7, a całkowity brak wsparcia od Sandy Bridge + chipset z serii 6 i wszystko poniżej. Na chwilę obecną Lenovo udało się przeportować sterowniki dla Ivy Bridge w połączeniu z grafiką NV - natomiast brak takich rozwiazań dla grafiki AMD. Jeśli komuś wystarczą sterowniki wbudowane w system lub protezy z WU i wszystko będzie działać, to nie ma żadnych przeszkód, aby korzystać z Win 10.

Na chwilę obecną np Lenovo daje wsparcie dla tego typu laptopów - co prawda portowane sterowniki, ale są.

Na Dellu nie wejdzie?

Wejdź na stronę Della.

Dobra już doczytałem. Dzięki za pomoc. Pytam się bo chce kupić Dell Inspiron 3147 i się pytam jak ze sterownikami do grafiki, bo pograłbym na nim w gry.

System operacyjny Windows 10 jest nieobsługiwany w przypadku tego urządzenia

Firma Dell nie oferuje obsługi systemu operacyjnego Windows 10 na tym urządzeniu. Niektóre sterowniki zgodne z systemem Windows 10 mogą być niedostępne na tej stronie. 

Zobacz [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] lub listę [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].

Oto co znalazłem na stronie tego laptopa. O kurde...

Kto kupuje sprzęt na platformie Intela w tej chwili, to tylko Haswell + chipset z serii 8 w górę - nic poniżej.

P.S. Na marginesie - nie kupuj laptopa z tego typu procesorem - tragedia wydajnościowa.

Kto kupuje sprzęt na platformie Intela w tej chwili, to tylko Haswell + chipset z serii 8 w górę - nic poniżej.

Wiesz. Miałem kiedyś HP NC6320. Na nim Windows 8.1 Preview działał bez problemów.

Działać, a działać wydajnie czy chociażby komfortowo, to 2 różne sprawy. Ten stary Pentium T2400 miał podobna wydajność do tego nowego Pentium Nxxxx. W tej cenie przecież kupisz lapka z dużo lepszym procesorem Pentium lub Core i3.

Działać, a działać wydajnie czy chociażby komfortowo, to 2 różne sprawy. Ten stary Pentium T2400 miał podobna wydajność do tego nowego Pentium Nxxxx. W tej cenie przecież kupisz lapka z dużo lepszym procesorem Pentium lub Core i3.

Wolałbym mieć lapka 2w1. Mam ograniczony budżet do +/- 2000 zł.

Ale to nie wyklucza duzo lepszego procesora.

Możesz podać co szukać?

EDIT: Może być? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

EDIT 2: Porównanie Pentium N3530 vs i3 4010u [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Możesz podać co szukać?

EDIT: Może być? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

EDIT 2: Porównanie Pentium N3530 vs i3 4010u [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Zawsze juz lepiej ten Core i3 z serii U niż Pentium czy Celeron z serii N. Oprócz lepszej wydajności procesora lepsza wydajnośc grafiki zintegrowanej oraz typowa platforma sprzętowa.

Posiadam laptopa Samsung NP300V5A-S08PL i3-2350 GT 520MX, 4 GB RAMu czy Windows 10 będzie normalnie działał na tym komputerze?

Działać powinien, ale brak natywnych i dedykowanych sterowników - tylko proteza z WU.

Jest światełko w tunelu(wiatr nadzieji ;) ) dla posiadaczy platformy Intela z procesorem Ivy Bridge + chipset z serii 7. Pojawiły się jedyne jak do tej pory sterowniki grafiki zintegrowanej HD4000/2500 pod Win 10. Co prawda są one przeportowane z tych dla Win 7/8.1, ale działają. Do pobrania stąd:

- x86: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- x64: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Niektórzy producenci laptopów wydali również portowane sterowniki chipsetu ze starszej serii 9.4.0.1026(od Win 7/8.1) pod Win 10 np: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Pozwala, to na działanie w technologii Optimus ze sterownikami NVidia, a to już wielki sukces - można normalnie korzystać z gier. Prawdopodobnie nie będą juz aktualizowane, ale do wymiany sprzętu od biedy wystarczy.

Niestety gorsza wiadomość dla uzytkowników technologii Enduro czyli połączenia kart Intel + AMD - póki co nie ma dedykowanych rozwiązań. Pozostaje samemu próbować zainstalowac te najnowsze sterowniki od integry Intela i najnowsze sterowniki grafiki AMD - 15.7: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

P.S. nie ma żadnej nadzieji dla posiadaczy sprzętów z procesorem Sandy Brigde + chipset z serii 6 oraz starszych generacji - pozostaje tylko korzystanie z kulawej protezy od MS z WU i pogodzenie się z małą wydajnością oraz problemami.

Poszukac samemu i porównać wersje z tymi proponowanymi z WU:

Najgorzej sytuacja wygląda z grafiką zintegrowaną.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information