Skocz do zawartości

Zapowiadana kompatybilność Windows 10 ze sprzętem obecnym na rynku


wiktorynek

Rekomendowane odpowiedzi

Z zapowiedzi na obecnym etapie można wywnioskować, że nie wygląda kolorowo Win 10 na starszym sprzęcie:

1. wparcie dla zintegrowanych grafik Intela: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

całkowity brak wsparcia dla Sandy Bridge(HD2000/3000) i wszystkiego poniżej, Ivy Bridge(HD2500/4000) tylko jako wbudowana w system "proteza" bez dedykowanych sterowników(tu jest szansa na pojawienie się modowanych wersji)

2. pełne efekty DX12 tylko na najnowszych i wybranych kartach NV i AMD oraz częściowe wsparcie na nieco starszych:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

NV - obsługa DX12 od serii 400, ale tylko seria 900 pokaże pełnię możliwości(nawet efekty DX12.1 - czysty marketing)

AMD - obsługa DX12 od Radeon HD 7000, R7 240, R7 250(X/E), R7 265, R9 270(X), R9 280(X), ale tylko w Radeon HD 7790, R7 260(X), R9 290(X), R9 295X2, R9 285 pełnia efektów

 

P.S. ciekawe jak będzie wyglądało wsparcie dla pozostałych podzespołów oraz urządzeń peryferyjnych?

 

Edit: czas udać sie do sklepów po nowy sprzęt i system ;) :E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest największy problem, bo może nie działać przełączanie grafiki Intel + NV i Intel + AMD - do Ivy Bridge na 99,9% pojawią się modowane - analogicznie do wcześniejszych systemów i wcześniejszych generacji grafik - o jeden stopień w dół raczej się da, natomiast do Sandy Bridge chyba przysłowiowa "d..a zbita".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się jest nadzieja dla użytkowników Sandy Bridge HD2000/3000 - wypróbujcie te modowane sterowniki(ponoć dodają wsparcie dla Win 10): [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

pochodzą stąd:  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu programowe.

 

Nie sądzę aby producentom chciało się "wspierać sprzętowo" stary sprzęt pod kątem windows 10.

 

Jeśli już to MS zrobi wiele aby ich najnowsze "dzieło" pracowało na jak największej liczbie komputerów.(mają wszak z tego pieniądze, prestiż itd.)

 

Na producentów nie ma co liczyć!

Masz kupić nowszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szkoda że tak mocno ufasz producentom.

Chyba wiesz że wiele firm już upadło, zostało przejętych itd.

O których już się zapomniało i nie ma komu pisać sterowników do nowszych systemów.

Szkoda że tak mocno ufasz MS, bo ja wcale.

 

P.S. Intel ma się dobrze, a wsparcia brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że mam zaufanie do MS w kwestii sterowników to jedna sprawa.

Ale to nie Intel zablokował wsparcie dla starszych grafik tylko MS wykastrował w systemie.

"Microsoft Windows 10 drivers for 3rd Generation Intel® Core™ Processors with Intel® HD Graphics 4000 and 3rd Generation Intel® Core™ Processors with Intel® HD Graphics 2500 (formerly codenamed Ivy Bridge) will include support for [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. For reference, WDDM 1.2 features are available on Microsoft’s Web site. This Windows 10 driver will not be [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] which means that it will not have been tested by Microsoft Windows Hardware Quality Labs (WHQL). Note that Windows will alert you with a message if a driver is not digitally signed but you can continue the installation." - a co z WDDM1.1 i starszymi - MS olał na amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh.

Szkoda zachodu myśl sobie co chcesz.

Twoja wola ;)

 

Edit.

A potrafisz nam przetłumaczyć to co nam zacytowałeś?

Bo z moim "kulawym" angielskim tam wyraźnie pisze że można te sterowniki zainstalować!

Więc o jakim olewaniu Ty piszesz :blink:

Edytowane przez nemo1960
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh.

Szkoda zachodu myśl sobie co chcesz.

Twoja wola ;)

Tu nie ma co myśleć - to są fakty, a poruszamy się tylko wokół jednego rodzaju sterowników - ile drukarek, skanerów, kart sieciowych itp itd nie zadziała?

 

P.S. może dla porównania jakiś linuksiarz sie wypowie czy najnowsze edycje linuxa zadziałają na sprzętach sprzed zaledwie kilku lat oraz sprzed kilkunastu lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, na początku zastrzegłem tylko ewentualną możliwość - rozumiem, że Ty bezgranicznie ufasz MS, że zależy im na jak największej kompatybilności wstecznej ze starym sprzętem, ja uważam dokładnie odwrotnie - celowo kastrują(są już pierwsze wytyczne co do Win 10, mam dobitne przykłady w postaci Win 8.1, wcześniej takim synonimem była Vista). Każdy ma prawo do swojego zdania.

 

P.S. Proponuję abyśmy oboje już nie zabierali głosu w dyskusji, dajmy szansę innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Aby zakończyć tą dyskusję to powiem tak:

Bezgranicznie to nikomu nie ufam.

Ale dopóki sam się nie przekonam to nie uwierzę w żadne proroctwa.

I zakładanie że coś mi nie będzie działać działa na mnie jak "czerwona płachta na byka" :D

 

Ps. celowe kastrowanie często nie ma na celu jakichś ograniczeń tylko z tego co "obiło mi się o uszy" min. bezpieczeństwo ale to już inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a co ze sterownikami rownie kluczowymi dla systemu jak chipset, kontroler sata, itp? Mam lapka Lenovo G500 (i3-3120m,intel HD4000 i AMD HD8750, Intel Chipset Series 7) i zastanawiam sie nad wsparciem sterownikow do windows 10 dla niego. Beda jakies dedykowane od producenta (chodzi mi tu przede wszystkim o Intela)? Czy Win 10 bedzie poprawnie dzialal na takiej konfiguracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie