Jump to content
WinClub
NiKKA.Labs

Modyfikacje NiKKA

Recommended Posts

- nic nie "wycięte" z oryginału, tzn. nie usuwam, to co dał MS w obrazie

- telemetry-spy crap (przeszczep z Win10) z Windows Update nie jest wrzucany

- dodane najważniejsze aktualizacje krytyczne i opcjonalne (clue - główny cel modyfikacji NiKKA)

- w przypadku integracji slipstream (poprzez dism offline) - plik setupcomplete.cmd instaluje resztę, można go wyedytować i samemu dostosować co ma się instalować na końcu po zainstalowaniu systemu

- Win7 x64 można instalować w trybie UEFI (wsparcie dla UEFI), dodany plik bootx64.efi, którego nie było oryginalnie

- żadnych z góry aktywacji/kluczem - systemy są "uniwersalne", wpisujesz swój oryginalny klucz

- wersja AIO lub AIO ESD - natenczas używam instalatora od Win10TH2 do instalowania wersji AIO Win7, Win8.1, aby obsłużyć dualbootinstall oraz kompresję do .esd

- znaleźć extra czas bezcenne

- stracić 1h aby dowiedzieć się, że łatka nie zostanie zintegrowana? :angry:

- jest to moje "hobby" więc nigdy nic nie obiecuję czy coś będzie

- systemy są modyfikowane w celach edukacyjnych, twoja sprawa co z tym zrobisz

Guest znaffca

tylko aktualizacje z whd (bez wu)

tam gdzie sie da tylko ldr zamiast gdr

ultimate,enterprise,home basic - wywalic (moze i starter tez, ale ktos pisal na forum, ze potrzebuje)

dodac net framework 4.5 z poprawkami lub 4.6

vc++ i dx (pomijam jave, flash bo szybko robia sie stare)

usb 3 przyda sie

czysty system

co miesiac nowe wydanie lub paczka z instalatorem nowych poprawek

Może jakiś download center by się przydał w systemie, ja osobiście coś takiego mam zamiar zrobić w Windows 10, gdy już wyjdzie oficjalny

Guest znaffca

w jakiej by to bylo formie ? program, skrypt ?

kazdy ma swoje programy

Plik bat/cmd + wget, coś na styl Centrum pobierania z modu [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

tylko że dosowo to nie za ładnie wygląda..

Panie, obcymi programikami (które nie do końca wiemy jak działają) to sobie Pan możesz integrować samemu.

Przypominam że to jest wątek o modyfikacjach NiKKA. "Nauczycielom" nakazujących korzystać z programów integracyjnych dziękuję; znam, przeglądam, wiem jak działają i szanuję ich twórczość, ale używam swoich skryptów, dla mnie prościej wg. mnie. Wyjątkiem był XP, używany był nlite.

Wasze własne wersje (czy tam za pomocą integratorów) możecie sobie robić jak się Wam to podoba, załóżcie swoje tematy na forum i jazda...

Bo wstawki są stworzone na zasadzie prostej logiki? ;P

P.S. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że ktoś "moje dokonania wykorzystuje"; jeśli jest to projekt uniwersalny; i np. coś dorzuci, albo przerobi ISO i gdzieś wstawia jako swoje. Podobno, doszły mnie słuchy, że krążą moje klony, ale mam na to wyj..... bo NiKKA jest tylko jedna :)

Pozdrawiam!

Dzięki. Nawzajem. :)

Win7 Pro VL i Ent? To nie kłopot, bo jak już mam "bazę" wypracowaną po swojemu i sprawdzoną, to tylko zintegrować (i sprawdzić).

Integracja jednego indexu (jednej wersji windowsa Win7, np. Pro to 1 godzina i 5min natenczas - Win7 64bit).

Samo "ustalenie bazy" po 3 miesiącach nie będąc w temacie to 2 dni namiętnego "rozminiania" :)

A jak jest błąd albo jakaś aktualizacja się nie chce zintegrować? Wczoraj "straciłem" 3 godziny na takich dwóch błędach (po prostu wyszły 2 nowe łatki, które tylko wchodzą online, nie przez slipstream.

Grudniowa wersja to slipstream, czyli wszystko co się da zintegrowane bezpośrednio do obrazu (scalone z SP1). Resztę załatwia setupcomplete.cmd

Czasami jak czegoś nie doczytam, w sensie że nie trafię na kogoś przypadki, to się uczę na własnych błędach. A to jest bezcenne.

Mam nadzieje, że "moje" uniwersalne obrazy systemowe będą przydatne, nie tylko mi, ale posłużą też tym którzy myślą podobnie jak ja :P

Dobra, koniec wywodów, Szczęśliwego Nowego Roku!

Niech Wam relki NiKKA służą :)

2 dni opóźnienia, NiKKA też sylwestrował :)

Edit1. Win7 (pewnie 8, 8.1, 10 też) może instalować system bezpośrednio z install*.swm (podzielonego install.wim). Zauważyłem to przypadkiem jak instalowałem takowy system na partycji 20GB (bo przeważnie mam partycje 60GB - połowa SSD 120GB), gdzie nie byłoby miejsca na skopiowanie 6GB (instalacja 64bit) i jeszcze z tego instalowanie, a system 64bit wymaga 16GB miejsca. Pytanie pozostaje, jak zmusić instalator aby to robił bezpośrednio, niezależnie od rozmiaru partycji? Rozwiązałoby to problem UEFI i limit 4GB na FAT32 i bezpośrednie instalowanie zarazem.

Edit2. W trakcie tworzenia Win7 2016.01 ENG natknąłem się na temat integracji sterowników do boot.wim (instalator), install.wim (system) i winRE.wim (recovery - znajduje się w install.wim w każdym z indexów/systemów/wersji) no i... postanowiłem wreszcie spróbować :)

Mam zamiar zrobić taką wersję Win7 2016.01 PL jeszcze przed Win8.1, więc cierpliwości.

Poszperałem  w skolekcjonowanych sterownikach oraz na station-drivers oraz na stronach producentów i wybrałem te "najnowsze" lub "optymalne" lub "podstawowe" dla NET, SATA, USB3.

Trochę szczegółów technicznych:

Tak to wygląda w czasie integrowania:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Aaa, sterowniki do NVM Express (NVMe) też wrzucone:

KB2990941-v3

KB3087873-v2

NVME Intel i Samsung (tylko dla wersji 64bit) dodane.

+ sterowniki, które były w aktualizacjach KB:

ctfnVfZ.png

OFC, żeby EN nie byli poszkodowani, to przy następnej okazji otrzymają ten sam lub większy/uaktualniony pakiet sterowników.

Guest fabulous!

adbej, to znowu ty? :D

Jak zrobi to zrobi, to jego "hobby" a nie źródło zarobku.

Edit. Udało się zbić to 1.2GB na 6 indexach przy dorzucaniu driverów do winRE.wim, bo zamiast oddzielnie każdy winRE.wim integrować osobno, zastosowałem ten sam do każdego indexu (tak jak w oryg. install.wim jest). Czyli wersja Win7 EN 2016.01 jest niezoptymalizowana pod tym względem (install.wim).

Edit2. Na Win7 - NET 4.6.1 pojawiło się na WU w opcjonalnych. Tak, że nie instalujcie wcześniej 4.5.2 ( i 10 łatek), a potem 4.6.1, jak macie zamiar mieć 4.6.1, bo 4.6.1 całkowicie zastępuje i całkowicie odinstalowuje 4.5.2 i wszystkie jego łatki.

Co było ostatnio:

- Win7 2015.12 PL - 3 wersje (x86, x64 i AIO ESD (instalator Win10TH2) - gotowe

- Win7 2016.01 EN - 3 wersje (x86, x64 i AIO ESD (instalator Win10TH2) - gotowe - pierwsza wersja EN z dodanymi sterownikami

- Win7 2016.01 PL - 3 wersje (x86, x64 i AIO ESD (instalator Win10TH2) - gotowe - pierwsza wersja PL z dodanymi sterownikami

- Office 2010 SP2+ 2016.07 PL - gotowe

- Office 2010 SP2+ 2016.07+08 PL - gotowe

- Win7 2016.07 PL - gotowe

- Win7 2016.08 PL i EN - gotowe

Co ma być niedługo:

- Win8.1 2016.09 PL (wiem, że długo obiecywany i są problemy, bo brak czasu)

- XXX być może Win8 2016.09 lub 10 PL (Win8 FINAL, bo od 2016.01 już nie ma łatek do Win8)

- Office 2007 PL+akt. najnowsze

- po drodze jeszcze WinXP_SP3

- XXX ???

- Win10 - nie ma w planach, zresztą MS co chwila wypuszcza nowe wersje (co 3-5 miesięcy).

P.S. Cierpliwości.

Powtarzam, nigdy nikomu nic nie obiecuję, jeśli coś będzie to się pojawi.

(Dosłownie, wstaję wcześnie rano i nie wiem jak będzie trwał i czy coś nie wyskoczy).

Czysta loteria. To co robię jest poza planem dnia, jako hobby, więc...

Gdzieś pisałeś o prawdopodobieństwie wypuszczenia W7 w wersji 2016.08 (z naprawionym WU)... Jak wysokie jest to prawdopodobieństwo?

//Edit:

Tu masz nowszą, z naprawionym WU: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Przepraszam. Nie doczytałem. ;)

Po za wszystkim, tylko pomyślałem:

Jak myślicie, jakbym założył np. patronite: NiKKA.Labs? Wpłacałby ktoś, aby np. miesięcznie uzyskać min. 200-300PLN?

Nie ukrywam, że jest co raz gorzej o pozyskanie nowego sprzętu, a robię to jako hobby, sam dokładam.

Nie ukrywam, bardzo pomogło by to rozwojowi tworzenia, bo sprzęt potrzeba, muszę niedługo zmienić, (a mam z 2010r).

P.S. Ktoś tam się deklarował, że skrzynkę wiskacza daje za to co robię miesięcznie; by dał :)

To tylko przemyślenia, ale jakby wypaliło, to i tak wszystkie dokumenty opublikuję zainteresowanym; to co bym kupił za ich wsparcie.

Jak nie wypali to też będzie; w miarę możliwości.

Pomysł fajny. Ale z tym Patronite to musisz się upublicznić chyba ?

Foto profilowe, numer buta, ilość bajtów na dysku C i D...

Wesprę osobiście, korzystam z Twoich obrazów - trzeba pomóc.