Skocz do zawartości

Legalne adware/spyware od M$ jak usunąć


NiKKA.Labs

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za poświęcony czas i pomoc.

Próbowałem rozwiązać sprawę wg. wskazówek, jednak do końca to nie rozwiązało problemów.

Metodą prób udało się. Na początek odłączyłem dysk zewnętrzny - WU już zaskrzeczał ale dalej nic. Po dniu, aktualizacje same się znalazły. Zapuściłem UUAWU na 2. Wystartował ale zwiesił się na pierwszym KB. Restart - poszedł, zwiesił się na trzecim KB. Restart - zwiesił się na trzecim. Powalczyłem jeszcze trochę w restart ale bez efektu. Postanowiłem zainstalować to co jest (najwyżej później usunę niepożądane). WU wystartowało ale zawsze zawieszało się. Niby żadna poprawka się nie zainstalowała, ale przy restarcie kompa pojawiała się informacja jak po zainstalowaniu KB. Sprawdzam w zainstalowanych KB - nic. Kilka prób i to samo. Zmieniam ustawienia WU na - pobierz aktualizacje ale pozwól bym zdecydował, czy je zainstaluję; podłączam dysk zewnętrzny. Wczoraj nie tylko pobrał ale i zainstalował 46 szt. KB, dzisiaj zanim zabrałem się za sprawdzenie kolejne 4 szt. KB.

Dobra, skoro tak, to zapuszczam 's' na UUAWU i zdziwienie - nic z tych KB na liście nie zainstalowane (wyjątek KB3138612 ale tego sam ręcznie dwa dni wcześniej wrzuciłem).

Summa summarum, łatki zainstalowane, tych których nie chciałem nie ma. Jak to się zrobiło - pojęcia nie mam ;) 

 

Jako bonus mam, nową porcję wiedzy oraz przywróconą wiarę w bezinteresowną ludzką pomoc. @m4s i @NiKKA.Labs dziękuję Wam. 

G77 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z WU (szukanie w nieskończoność) ale pomoglo KB3172605/restart.

Następnie odinstalowałem wszystkie z UUAWU (miałem tylko 2). Zaktualizowałem wszystko co mogłem za pierwszym razem (z wyłączeniem "nie polecanych") i po restarcie pojawiła się 1: KB3177467. Czy tą można śmiało instalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba chyba dopisać do listy KB4507456. Chociaż tak naprawdę wszystkie aktualizacje zbiorcze zawierają telemetrię i nie ma już sensu z tym walczyć.
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
Przecież masz w UUAWU opcja nr 3 usuwa całą telemetrię [emoji41].
Uruchamiasz po instalacji zbiorczej aktualizacji i widzisz na czerwono co u Ciebie jest nie tak.
Wybierz 3 + ENTER i po sprawie.
Tą opcję dodałem od początku istnienia aktualizacji zbiorczych.
Ktoś tu ma niezły zapłon [emoji33]


Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to uuawu. Google kieruje mnie do jakiegoś bloga który nawet nie ma linku do pobrania. Poza tym ostatnia wersja jest tam chyba z 2016, a wtedy nawet nie było łatek zbiorczych więc skąd mam wiedzieć jak skrypt poradzi sobie z nową wersją łatki upchniętą w innej łatce?

Na 1 stronie tego wątku nie widzę nic do pobrania, a nie będę wszystkich stron po kolei przeglądać. Widzę w tym jakieś stare daty pokroju maja tego roku więc informuję o nowym syfie.

 

Opcja 3 którą rekomendujesz to blokada w rejestrze - rozumiem, że zablokuje to pobieranie łatki KB2952664. Wszystko świetnie, tylko, że jak jest ona zawarta w łatce zbiorczej KB4507456 to przecież nie przedstawi się jako KB2952664 tylko podmieni które pliki uzna za stosowne legitymując się jako KB4507456 i możesz sobie pogwizdać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Usunął jedną starą aktualizację, reszta rzeczy zmieniła się z czerwonych na zielone, ale czy tą konkretną aktualizację usunął z systemu to nie wiem.

Korzystałem jednak z opcji 1 czyli wywal wszystko. Czy powinienem teraz oddzielnie użyć 3 czy była ona zintegrowana w 1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, agentix napisał:

Nie mam pojęcia. Usunął jedną starą aktualizację, reszta rzeczy zmieniła się z czerwonych na zielone, ale czy tą konkretną aktualizację usunął z systemu to nie wiem.

Skoro odinstalował to dobrze. Z czerwonych na zielono - to właśnie znak że telemetria z poprawki zbiorczej została unicestwiona !

 

Krótkie wyjaśnienie jak to usuwanie działa:

Instalując dowolną paczkę zbiorczą miesięczna - instalujesz pliki/usługi wymagane do telemetrii - czyi krótko cały pakiet serwowany przez M$

Po uruchomieniu UUAWU TRYBU 3 - te pliki/usługi wymagane do telemetrii są wyłączane i/lub kasowane - czyli reszta zbiorczej nietknięta a wyrwane tylko chwasty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za stworzenie tego skryptu i jego aktualizowanie ;) Ja kiedyś pobrałem taki prosty skrypcik który usuwał określone aktualizacje i potem ręcznie dopisywałem do niego kolejne aktualizacje, ale w końcu było ich tak dużo, że przestałem to śledzić, szczególnie w momencie utworzenia łatek zbiorczych stałem się bezbronny.

 

Czy ewentualne odpalenie sfc/ scannow lub DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth spowoduje przywrócenie usuniętej telemetrii w już zainstalowanych łatkach zbiorczych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, nie ma za co.

Starałem się zrobić proste w użyciu a do tego jak najbardziej funkcjonalne narzędzie.

Też tak robiłem na początku ale postanowiłem zautomatyzować na maksa działanie skryptu.

 

Na razie jeszcze udaje się obronić, co będzie dalej nie wiadomo.

agentix lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, agentix napisał:

Czy ewentualne odpalenie sfc/ scannow lub DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth spowoduje przywrócenie usuniętej telemetrii w już zainstalowanych łatkach zbiorczych?

 

spróbuj i sprawdź potem UUAWU czy jest na czerwono czy zielono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam ten sam problem co redford1974, brejq, diablo30 i Pitreq (zintegrowana poprawka 2976978 w obrazie win8.1 update 3, jedyna szpiegujaca poprawka w tym obrazie, ale co z tego skoro i tak nie da sie jej odinstalowac).

moze jestecie w stanie podpowiedziec gdzie bym znalazl wczesniejszy, wolny od tej poprawki obraz win8.1 update 2? moze ktos udostepnia tu na forum?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam ten sam problem co redford1974, brejq, diablo30 i Pitreq (zintegrowana poprawka 2976978 w obrazie win8.1 update 3, jedyna szpiegujaca poprawka w tym obrazie, ale co z tego skoro i tak nie da sie jej odinstalowac).
moze jestecie w stanie podpowiedziec gdzie bym znalazl wczesniejszy, wolny od tej poprawki obraz win8.1 update 2? moze ktos udostepnia tu na forum?
 
Pozdrawiam
Nie panikuj, da się z tym żyć.
Zanalizuje ja w przyszłym tygodniu co to dodaje.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarowno na tej stronie: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] , jak i na tej: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] , poprawka KB2976978 jest
wymieniona jako szpiegujaca, rowniez komentujacy Saphrii na stronie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] wskazuje ja jako szpiega, a tu jej opis na ms: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2019 o 16:28, stefan999 napisał:

zarowno na tej stronie: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] , jak i na tej: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] , poprawka KB2976978 jest
wymieniona jako szpiegujaca, rowniez komentujacy Saphrii na stronie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] wskazuje ja jako szpiega, a tu jej opis na ms: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Wszystko w tej aktualizacji (KB2976978) dodaje pliki śledzące.

 

Bardzo ładnie usuwa je UUAWU - opcja nr3 - usunięcie Diagtrack.

albo

RemoveSpy -  Menu 7 Narzędzia - opcja  - Usuń usługi, pliki, klucze rejestru usługi telemetrii - (D)iagTrack

 

Nie ma potrzeby siać paniki o tą poprawkę.

 

Zresztą uruchamiając UUAWU - pokaże Ci od razu na czerwono jak coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz mi podpowiedziec jak sie uzywa skrypt UUAWU (bo jestem kompletnie zielony jezeli o to chodzi) i skad go pobrac?

 

ps. Probowalem jeszcze usunac z obrazu ta felerna poprawke DISM'em, niestety nie da sie, dostalem komunikat: 'permanent package cannot be uninstalled. error: 0x800f0825'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@m4s, po pierwszym uruchomieniu uuawu na win8.1 pro up3 bez wykonywania jakiejkolwiek dodatkowej akcji skrypt wyswietlil kilka pozycji na czerwono jak widac na ponizszym zrzucie:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

po zastosowaniu opcji nr 3 kilka pozycji zmienilo kolor z czerwonego na zielony, kilka pozostalo czerwonych, co widac na ponizszym zrzucie:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

po zastosowaniu opcji nr 1 nic sie nie zmienilo - nadal obecne czerwone pozycje

 

czy da sie cos jeszcze z tym zrobic (z czerwonymi pozycjami)? czy tak juz zostanie na amen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok...

 

przed chwila probowalem pobrac i nie dziala, po wpisaniu hasla odblokowuje przycisk 'pobierz', po jego kliknieciu pojawia sie pasek postepu i po chwili wraca do strony z polem do wpisania hasla, i tak w kolko.. moze lepiej na gogla wrzucic?

 

co Twoim zdaniem jest nie tak ze czerwone pozycje nie zmieniaja koloru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat.. wersje v27.7.1.1 i v27.8.0.0 (ta druga z 27.11.2019) zadziałały mi na systemie ktory mial dointegrowane poprawki - w8.1 up3 + poprawki z listy wiktorynka, wynik - zero chwastow, wszystko na zielono, za to na czyszciochu - czystym w8.1 up3 już nie (wpisy dotyczące folderów 'appraiser(2)' i 'compatTel' pozostały czerwone).

 

@m4s, ściągnąłem wszystkie archiwalne wersje uuawu, która z nich będzie najbardziej odpowiednia do całkowitego usunięcia telemetrii z czystego w8.1 up3? Tak jak wspomniałem wersje v27.7.1.1 i v27.8.0.0 w przypadku czyszciocha się nie sprawdzają (akurat mam taką sytuację, że musze ogarnąć taką czysta instalacje w8.1 up3, nie mam możliwości przeinstalowania systemu ani dointegrowania  poprawek, pozostaje mi jedynie dzialanie na czystym w8.1 up3, ręczne lub za pomocą którejś z wersji uuawu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie