Skocz do zawartości

Konwersja schematu partycji dysku z MBR na GPT


lukcio31

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawiłem problem z zamykaniem systemu oraz wyłączaniem komputera i nagłym powrotem na pulpit,który spowodowały takie jakby zaawansowane opcje zasilania dotyczące działania przycisków zasilania i po ich wyłączeniu w Panel sterowania/Opcje zasilania/Wybierz działanie przycisków zasilania i wyłączeniu niodostępnych ustawień, system Windows zamyka się,a komputer wyłącza się poprawnie i nie ma już powrotu na pulpit podczas wyłączania komputera.

Ostatecznie konwersja dysku  systemowego z MBR na GPT udana z pomocą pendrive ratunkowego programu Easeus Partition Master,jako boot mam: Windows Boot Manager dla dysku systemowego,uruchamianie: UEFI

Na razie wszytko jest dobrze. Teraz pozostaje tylko czekać na możliwość  darmowej aktualizacji  z Windows 10 21H1 do Windows 11 jeśli taka aktualizacja pojawi się w Windows Update.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, woj_ani217 napisał:

Zawsze ale to zawsze robi się to " od zera " tym bardziej w winzgrozie 10 .

 

A na jakieś słowa uzasadnienia skoro już zechciał Pan sam się dołożyć, by stworzyć ten 

Godzinę temu, woj_ani217 napisał:

kilometr  niepotrzebnych postów

można liczyć? Kwestię "śmieci poprzednich" pomijam, bo to żaden argument (nawet dla "przeciętnie uporządkowanego" użytkownika). 

Pytam, bo nie bardzo wiem dlaczego miałbym sobie pracę mnożyć, nad instalacjami "wszystkiego" godziny trawiąc , gdy mogę to zrobić w minuty (na podorędziu - w razie W - mając zawsze backup regularnie tworzony). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hannibal napisał:

A na jakieś słowa uzasadnienia skoro już zechciał Pan sam się dołożyć, by stworzyć ten 

Z racji   35-co  letniego doświadczenia.

2 godziny temu, Hannibal napisał:

Pytam, bo nie bardzo wiem dlaczego miałbym sobie pracę mnożyć, nad instalacjami "wszystkiego" godziny trawiąc , gdy mogę to zrobić w minuty (na podorędziu - w razie W - mając zawsze backup regularnie tworzony). 

Czytać uważnie  - trzecia linijka wcześniejszego postu.

Używa się programów  w 95%  Portable  i cała operacja to wyciągnięcie dla wygody ikonek na pulpit lub  do menu start.

Zrobię to szybciej niż Ty z tą kopią   ( może się założymy co ? )  zapasową .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko 95% programów portable używasz ty i inni zaawansowani użytkownicy. Dla nich to nie problem doinstalować dwie bzdurne aplikacje.

 

95% użytkowników nie ma o tym pojęcia i instaluje z instalatorów. Tak samo oprogramowanie w firmach nie ma opcji portable. Dodatkowo często jest skonfigurowane pod usera. Wtedy wyciąganie konfigów, przegrywanie ustawień, bloków, czy inny pierdoł już powoduje spore koszty czasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, brygada69 napisał:

A ja się zapytam z ciekawości jaki jest cel tej konwersji. Bo poza zmarnowanym czasem nic to nie daje

 

21 godzin temu, lukcio31 napisał:

Teraz pozostaje tylko czekać na możliwość  darmowej aktualizacji  z Windows 10 21H1 do Windows 11 jeśli taka aktualizacja pojawi się w Windows Update.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie