Jump to content

Lekki pakiet internet security: co polecacie?

negatyw
 Share

Recommended Posts

13 minut temu, wiktorynek napisał:

Czyli najcięższa znana kobyła i na dodatek bardzo słaba na tle wiodących antywirusów.

Znasz moją konfigurację i wcale nie jest to kobyła, testów nie czytam bo są stronnicze.

5 minut temu, wiktorynek napisał:

Lżejszy i skuteczniejszy jest wbudowany Defender.

I tu masz rację.

@ wiktorynek - ciągle dyskredytujesz eseta - w różnych tematach - nie wiem dlaczego - może masz złe doświadczenia?

Twója wypowiedż - Czyli najcięższa znana kobyła i na dodatek bardzo słaba na tle wiodących antywirusów.

Na znanym forum - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - ma nawet swój dział - i jest bardzo chwalony. To chyba dosyć miarodajne forum?

Jeszcze raz - dlaczego? Na czym opierasz swoją subiektywną opinię - ( powinieneś napisać że to twoja subiektywna opinia) - a nie pisać jako stwierdzony fakt.

Przepraszam - to nie jest atak na Ciebie.

Chociaż ja go nie używam - z różnych powodów - ogólnie prawie nie używam tych anty, security itp - chociaż testuję - jak napisałem z różnych powodów - i nie wiem dlaczego w różnych tematach tak go dyskredytujesz.

A jeśli chodzi o opinie - testy - itp - różnych zabezpieczeń - to polecam tą stronę - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Wystarczy poczytać i nie trzeba pytać o to na tym forum - to nie jest dedykowane forum do takich tematów -  tu zawsze będą sybiektywne opinie - bez szczegółowego wyjaśnienia - dlaczego?

@adonx - A Symantec Endpoint Protection - też masz na tej stronie - jest nawet wersja do pobrania za fre :D - 

- [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

To client niezarządzany - zarządzany to trochę inna bajka.

lysyn likes this

6 godzin temu, zbigniew59 napisał:

@ wiktorynek - ciągle dyskredytujesz eseta - w różnych tematach - nie wiem dlaczego - może masz złe doświadczenia?

Mam go od lat w pracy, więc wiem co robi i jak działa na najnowszych maszynach - po prostu strach się bać jak mieli godzinami, zamula i rozgrzewa kompa do czerwoności.

Defendera, MSE, Aviry, Pandy nawet nigdy nie zauważysz, że jest i działa.

6 godzin temu, zbigniew59 napisał:

Na znanym forum - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - ma nawet swój dział - i jest bardzo chwalony. To chyba dosyć miarodajne forum?

Jeszcze raz - dlaczego? Na czym opierasz swoją subiektywną opinię - ( powinieneś napisać że to twoja subiektywna opinia) - a nie pisać jako stwierdzony fakt.

Masz prawo do swoich sugestii, dlatego tematy z antywirem czy przeglądarkami sa tak gorące.

Opinię o skuteczności oraz wydajności opieram tylko i wyłącznie na jedynych miarodajnych organizacjach non profit testujących antywirusy:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Śledzę od lat. Tu był pewien okres, że Eset wycofał swój produkt z testowania ponieważ czuł się pokrzywdzony (czytaj słabe wyniki na tle innych).

Przejrzałem najnowsze wyniki i mogę z czystym sumieniem potrzymać swoje stanowisko nie tylko praktyczne jako przymusowego użytkownika - Eset to słaby zamulacz. Z resztą kult Eseta panuje tylko w Polsce co jest fenomenem. W skali świata nie jest popularny.

Z moich obserwacji oraz doświadczenia w branży powiem tak:
ESET który jest dostępny aktualnie to całkowicie inny produkt aniżeli ESET kilka lat temu zaczynamy wypisywanie zmian na gorsze: 
- Znaczny wzrost obciążenia dla systemu (nawet ekran powitalny nie jest perfekcyjnie płynny) wygląda jak źle zaprojektowana animacja
- zdecydowane osłabienie wykrywania aplikacji PUP/PUA
- Problemy z zaporą pracującą w trybie interaktywnym (potrafi wyrzucić komunikat niepowodzenia zapisania reguły)
- Mechanizm detekcji Ransomware jest dziurawy i nie opiera się o kontrolę zachowań (nie przerywa np. szyfrowania, mimo że sygnalizuje taką akcję) 
- Totalna utrata intuicyjności interfejsu
- Częste problemy z funkcją Banking Protection po zainstalowaniu nowej wersji aplikacji 

- Spadek wydajności skanera 
- Wydłużenie uruchomienia aplikacji 

@wiktorynek 
Nie jest też tak, że defender jest najlepszym antywirusem dla Windows 10/11 jako darmowy jest znośny, mimo że potrafi zabić wydajność systemu 

Tak zaraz napiszesz, że jestem z konkurencji i dlatego nie polecam Microsoft Defender, ale dla użytkownika przyda się więcej warstw ochrony  (bo defender potrafi nie wykrywać oczywistych wirusów nie wspominając o makrowirusach lub różnego typu wstrzykiwaniem złośliwego kodu do bezpiecznych programów)

53 minuty temu, kamiloxf napisał:

@wiktorynek 
Nie jest też tak, że defender jest najlepszym antywirusem dla Windows 10/11

Ja nigdy nie twierdziłem, że jest najlepszy, ale jest dobry, a wśród darmowych bardzo dobry i jak mamy zamieniać coś dobrego za darmo na gorsze płatne, to chyba coś poszło nie tak. :E

26 minut temu, negatyw napisał:

Powróćmy zatem do głównego pytania wątku. Co zatem polecacie na teraz.

Defender.

57 minut temu, kamiloxf napisał:

ESET który jest dostępny aktualnie to całkowicie inny produkt aniżeli ESET kilka lat temu zaczynamy wypisywanie zmian na gorsze: 
- Znaczny wzrost obciążenia dla systemu (nawet ekran powitalny nie jest perfekcyjnie płynny) wygląda jak źle zaprojektowana animacja
- zdecydowane osłabienie wykrywania aplikacji PUP/PUA
- Problemy z zaporą pracującą w trybie interaktywnym (potrafi wyrzucić komunikat niepowodzenia zapisania reguły)
- Mechanizm detekcji Ransomware jest dziurawy i nie opiera się o kontrolę zachowań (nie przerywa np. szyfrowania, mimo że sygnalizuje taką akcję) 
- Totalna utrata intuicyjności interfejsu
- Częste problemy z funkcją Banking Protection po zainstalowaniu nowej wersji aplikacji 

- Spadek wydajności skanera 
- Wydłużenie uruchomienia aplikacji 

Dodajmy jeszcze bardzo słabą integrację z wbudowaną w system zaporą.

Może być płatny. W darmówki nie wierzę.
Ma po prostu chronić. Być pakietem typu "all in one" - robić to, co Eset Internet Security.

A co sądzicie o produktach Norton, Kaspersky czy Dr. Web? Te szyldy mi coś mówią. Ponoć nowy silnik Norton już nie zamula?

@up ... a czego się spodziewałeś ? Temat wałkowany w sieci jak i na tym forum od lat. Pomijam samo zapytanie - lekki pakiet ? Mam być znowu zabawny ?

Antywirus ma robić to, do czego został stworzony ... jeśli nie daje rady lub zbyt obciąża system - zmieniamy soft lub sprzęt. Co się tyczy samego antywira to w myśl powiedzonka " każda sroka swój  ... itd" , sam widzisz jaką g...burzę można wywołać. 

ps. jak w cukierni ... spróbuj i wtedy zdecyduj (z reguły zawsze jest okres próbny)

Na 7-ce sam używam EISa i nie narzekam.

@ zdzisiek24:

Po to są fora, aby pytać.
Ale dam Ci dobrą radę. Jeśli nie masz nic rzeczowego do powiedzenia, to po prostu olej wątek. Bo największą "g...burzę" wprowadzasz sam...

Oczywiście nie wpadaj w focha. Na jałowe dyskusje też nie mam czasu.

jorg35 likes this

@negatyw ... pytasz, dajesz rady, nie masz czasu na dyskusje - niezły z Ciebie forumowicz.

Każdy choć trochę rozgarnięty znajdzie coś rzeczowego w moich wypocinach ... tak myślę.   :g:

" Miała być demokracja a tu każdy wygaduje co chce " - L.Wałęsa

▼  jorg35 ... ciebie już polubiłem ale na nic więcej nie licz    :rolleyes:  

TO forum to nie jest specjalistyczne forum na temat zabezpieczeń.

Specjalistyczne to jest to - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  - między  innymi.

TAM SZUKAJCIE! - TU - dostaniecie tylko SUBIEKTYWNE opinie.

I NIE ZAKŁADAJCIE WIĘCEJ TEMATÓW NA TYM FORUM - O ANTYWIRACH.

Ile TU już jest tematów o antywirach? - WIELE - NAPRAWDĘ SĄ POTRZEBNE ?

Przepraszam za duże litery - ale już trudno czytać podobne tematy - które nic nie wnoszą  - oprócz - a ja używam.... !!!

Bierz eseta nawet nie pytaj względnie masz jeszcze avg darmowe całkiem przyzwoity używałem pare lat temu problemu nie było a nie słuchaj tych inzynierów informatyki co się później zastanawiają jaki zasilacz pod dany zestaw dobrać.:blink:

Ja czytam że ktoś pisze że systemowy defender wystarczy to wiem od razu że ma zerowe pojęcie w tym temacie.

jorg35 and negatyw like this