Jump to content

Aktywator Win Xp pro OEM

Recommended Posts

Panowie, ja mam pytanie dotyczace aktywacji XP OEM.

Pare lat temu, w 2009r. kupilem oryginalny Windows XP Pro SP3, oczywiscie OEM. Zainstalowalem na swoim kompie i zaktywowalem przy uzycia klucza CD znajdujacego sie na COA. Oczywiscie w momencie pojawienia sie Win7, XP przeszlo na emeryture. Jakis czas temu instalowalem ten sam XP ze swojej plytki na moim laptopie (z czystej ciekawosci i/lub sentymentu), uzywajac do tego wczesniej dostarczonego klucza na naklejce COA i nie zdziwil mnie o tyle fakt, ze instalacja zostala przyjeta i system zostal zainstalowany, co zaktywowanie systemu na innym sprzecie - w tym wypadku laptop - z inna konfiguracja sprzetowa, niz komputer na ktorym pierwotnie byl instalowany. To samo bylo pare tygodni temu, gdy na siostry netbooku, innego producenta zainstalowalem w/w system i tym samym kluczem dokonalem aktywacji systemu.

Czy OEM to nie powinna byc jednorazowa aktywacja, na jedno stanowisko, pod konfiguracje sprzetowa komputera, na ktorym OS jest zainstalowany ? ;)

Nie no chyba działają. Telefoniczna zawsze działa. A ja ostatnio się zabezpieczyłem i systemy oraz Office z powodzeniem aktywuję z kopii aktywacji, ale mogę potwierdzić z ostatnich dni, że zadziałała mi aktywacja online Office 2007, którą poprzednio musiałem aktywować telefonicznie, a z kolei jeden raz wcześniej też poszła online. Niezbadane są wyroki MS. ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information