Jump to content

Problem z jakoscia dzwieku na Youtube i programach do odtwarzania filmow

rempom
 Share

Recommended Posts

Witam, może ktoś z was będzie wiedział jak to rozwiązać. Za każdym razem kiedy przerzucam sie z Win 7 na Win 10 odtwarzanie wideoklipów i muzyki jest tragiczne. Dźwięk brzmi ja z pudełka-bardzo mała ilość basów. Głownie chodzi o jakość na Youtubie. Początkowa wersja Win 10 jaka miałem bez aktualizacji brzmiała tak samo jak po aktualizacjach. Dźwięk jest z karty graficznej po kablu HDMI. Ta sama wersja i catalysta i adrenaline, różne sterowniki. Taki sam problem. Na Win 7 obojętnie jaki sterownik brałem brzmiało to tak jak powinno. Wiec problem leży w sterowniku systemowym. Dodam  ze na Win 7 wideoklipy najlepsza jakość miały w mikrosoft edge, trochę gorsza w chrome. Na Win 10 nie ma różnicy oba do d...y. Ktoś wie jak to naprawić. Bo w takim wypadku system jest dla mnie bezużyteczny. 80% służy do słuchania wideoklipów i muzyki. A nie chciał bym znowu przechodzić piekło instalacyjne win 7.  Jeśli chodzi o mnie to myślę ze Microsoft celowo obniżył jakość dźwięku

W biosie wylaczylem realteka. Dzwiek oczywiwcie 2.0. Jakosc tez przestawialem na 44 khz i 96 , itd. bez rezultatu. Na moje oko to sterownik microsoftu hdmi jest skopany. Da rady zainstalowac z win 7 ? Bo szukalem tego sterownika w necie i niema starszych jak 2018. Wydaje mi sie ze w win 7 mialem 2013. Dodam ze mimo ze mimo ze karta graficzna puszcza dzwiek to i tak przechodzi przez jakis durny kontroler hdmi microsoftu

Względnie załatwiłem problem. Wymusiłem instalacje sterownika Dolby Atmos  mimo ze japę win10 darł ze nie kompatybilny. Teraz przy połowie głośności rypie aż miło. Może ktoś ma podobny problem. To chyba najlepsze rozwiązanie. A i w kinie domowym musiałem ustawić bezpośrednie wyjście (Straight), nie żadne pro logic czy cos.

Pozdrawiam

w-g tego poradnika 

Tylko trzeba robić dokładnie tak jak na filmiku. Bo cos zrobiłem nie tak i nie poszło za 1 razem. Tez może być później problem jak grafa się zaktualizuje wyrzuci sterownik . Trzeba znowu tak zrobić. A i trzeba uważać na poziom wzmocnienia wtedy zebys se kina nie zjarał. Trzeba patrzec na mixer glosnosci czy caly czas wskaznik odbija przy odtwarzaniu muzyki czy czegos tam. Ale to tylko moje przemyslenia juz na ten temat.