Jump to content

Windows.7.SP1.IE11.PL.x64.2021.07-NiKKA

Recommended Posts

A ja mam problem tego typu że z dysku google ściągnąłem archiwum ale nie moge go otworzyć wyświetla informacje że archiwum jest uszkodzone albo ma nieodpowiedni format. Chodzi o wersje x64  PL.

UPDATE: Problem rozwiązała najnowsza wersja WinRar ;)

Dzień dobry. Chciałbym się zapytać czy jest możliwość dogrania do obrazu tego systemu brakujących aktualizacji:

Są to: kb890830, kb954430, kb3021917, kb5005088, kb4503548, kb2467173, kb2538243, kb3068708, kb973688, kb982670, kb954430, kb3021917, kb5005088

Dlaczego o to pytam, ponieważ na moim sprzęcie windows update wywala błędy podczas ich instalacji. Dało by radę zrobić zarówno wersję 32 i 64 bit. Pozdrawiam

NiKKA.Labs likes this

W dniu 11.09.2021 o 13:43, muchowiecki napisał:

Dzień dobry. Chciałbym się zapytać czy jest możliwość dogrania do obrazu tego systemu brakujących aktualizacji:

Są to: kb890830, kb954430, kb3021917, kb5005088, kb4503548, kb2467173, kb2538243, kb3068708, kb973688, kb982670, kb954430, kb3021917, kb5005088

Dlaczego o to pytam, ponieważ na moim sprzęcie windows update wywala błędy podczas ich instalacji. Dało by radę zrobić zarówno wersję 32 i 64 bit. Pozdrawiam

Moje obrazy są uniwersalne. Wszystkie łatki krytyczne i opcjonalne, ale nie specyficzne dla każdego sprzętu.

Nie integruję NET 4.8 do Win7. Jest oddzielny pakiet gotowy do zainstalowania nawet poza WU - patrz katalog EXTRAS. Zawsze go robię do wstawki na konkretny miesiąc - uaktualniony.

Podajesz NET4.8 - jak wyżej.

Podajesz 2xKB szpiegów (to jest opcjonalnie na WU i nie integruję tego) - czytaj opis releasu.

Podajesz MRT (Malicius Removal Tool) - skaner malware, też na WU - online, bez sensu to na czysty system.

Podajesz Runtime - to się instaluje jak potrzeba.

Podajesz 2xKB5005088 - to jest pakiet zbiorczy 2021.08 - a wstawka jest 2021.07.

Resztę co rzeczywiście potrzebujesz masz na WU, np. sterowniki do karty graficznej, sieciowych, specyficznych dla twojego systemu, etc.

W dniu 7.09.2021 o 21:36, LuizaNirasz napisał:

Wy też tak macie? Zainstalowany system W7U x64 no driver i mam problem z Office 2010. Jeśli Baypass v11 działa to nie można uruchomić Office 2010, ani żadnego pliku w nim otworzyć. Po wyłączeniu tego ustrojstwa wszystko hula. Też tak macie? I coś mi się zdaje że ja Baypass wyłączę wraz z aktualizacjami. No szkoda. Po prostu klikając w Word 2010 nie ma żadnej reakcji, nawet przez menu kontekstowe i polecenie Otwórz.

Po to jest katolog EXTRAS i tam jest ten Bypass co użyty w slipstreemingu/integracji, i można w razie W go użyć i wyłączyć. Ale nie mam wiedzy że Bypass działa żle na Office 2010, sprawdzę przy najbliższej okazji.

brygada69 likes this

Witam. Potwierdzam z Office 2010. System na czysto, potem pierwsza próba office 2010 i problem z osetup.dll.

Mam inny problem. Mam Goodram PX500 i ultra problem z zainstalowaniem 7ki.

Instalowałem na zmianę NiKKA 09,07, Final2, Wiktorynka ostatnie dwa i 90% prób powoduje, że nie ma dysku na liście partycji. 5% sam się pojawia (przez co dwa razy zainstalowałem NiKKA07 i wszystko działało poza Office2010), 5% jak dogrywam Phison nvme. Przyznam szczerze, że zainstalowałem już bardzo wiele kopii tego systemu w życiu ale z Ryzenami mam niesamowite jaja... Generalnie to Ryzen 2gen i B450. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tymi dyskami ? To NVME. Niby kontroller SMI 2263XT. Wcześniej robiłem na samsungu nvme i tam nie było problemów. Oczywiście próbowałem opcje z dogrywaniem sterowników, opcje z systemem bez sterowników i dograniem indywidualnie (mam myszke PS2 to obeszłem drivery USB) z pena, opcje z programem do integracji sterowników. O ile kontroler ASmedia działa, USB z procka działają tak tego cholernego dysku prawie zawsze nie widać. Nawet jak tych drugich 5% się uda to po zainstalowaniu systemu i pierwszym resecie system zaczyna się ładować i następuje samoczynny reset komputera. Jak dam tryb awaryjny (jest taka możliwość jeszcze w trakcie instalacji) to widzę, że zatrzymuje się na pliku w stylu drive.sys (nie pamiętam teraz dokładnie).

Męczyłem też bios. Tam można jedynie (ASUS Prime B450M-K) w opcji tools załączyć AMI Native NVME support. Nie zauważyłam różnicy. Opcji w tym biosie w ogóle jest jak na lekarstwo jeśli chodzi o dyski. Absolutne minimum.

Ktoś kto dotrwał do końca doradzi coś w kwestii diverów nvme do Goodram PX500 ? Coś źle kombinuje ? Generalnie około 10godzin poszło się ... bo nie da mi to spokoju póki nie przygotuje pena z wersją działającą.

NiKKA.Labs and crypt like this

3 godziny temu, lubang napisał:

Przyznam szczerze, że zainstalowałem już bardzo wiele kopii tego systemu w życiu ale z Ryzenami mam niesamowite jaja... Generalnie to Ryzen 2gen i B450

To chyba tylko ty masz jakieś problemy albo używasz badziewnych modów. Ryzen 2gen + mobo B450 = zero problemów, o ile dogra się stery USB i nie używa śmieciowych NVMe bez driverów pod Win7. A używając modowanych sterów z WinRaid, które mają certyfikat i można je dodać do obrazu, to nawet Ryzen 5000 + mobo B550/X570 hula bez problemu na Win7.

Miałem na myśli, że do momentu pojawienia się Ryzenów nie musiałem zbytnio kombinować z ISO a pierwszego Ryzena kupiłem zaraz na początku więc trochę kombinacji było. Teraz wiem, że to nie problem właśnie dzięki wkładowi tu ludzi z forum. Wielkie dzięki za to!

Na czuja to ten Phison (instalowany kiedy jest Silicon Motion w NVME) się z czymś jeszcze (sterownikiem) gryzie. Przypadkiem znalazłem inny temat i widzę dokładnie tą samą bolączkę 

Na razie skupie się tu na tym więc mam materiał do rozgryzania. Dzięki.

6 godzin temu, lubang napisał:

Witam. Potwierdzam z Office 2010. System na czysto, potem pierwsza próba office 2010 i problem z osetup.dll.

Mam inny problem. Mam Goodram PX500 i ultra problem z zainstalowaniem 7ki.

Instalowałem na zmianę NiKKA 09,07, Final2, Wiktorynka ostatnie dwa i 90% prób powoduje, że nie ma dysku na liście partycji. 5% sam się pojawia (przez co dwa razy zainstalowałem NiKKA07 i wszystko działało poza Office2010), 5% jak dogrywam Phison nvme. Przyznam szczerze, że zainstalowałem już bardzo wiele kopii tego systemu w życiu ale z Ryzenami mam niesamowite jaja... Generalnie to Ryzen 2gen i B450. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tymi dyskami ? To NVME. Niby kontroller SMI 2263XT. Wcześniej robiłem na samsungu nvme i tam nie było problemów. Oczywiście próbowałem opcje z dogrywaniem sterowników, opcje z systemem bez sterowników i dograniem indywidualnie (mam myszke PS2 to obeszłem drivery USB) z pena, opcje z programem do integracji sterowników. O ile kontroler ASmedia działa, USB z procka działają tak tego cholernego dysku prawie zawsze nie widać. Nawet jak tych drugich 5% się uda to po zainstalowaniu systemu i pierwszym resecie system zaczyna się ładować i następuje samoczynny reset komputera. Jak dam tryb awaryjny (jest taka możliwość jeszcze w trakcie instalacji) to widzę, że zatrzymuje się na pliku w stylu drive.sys (nie pamiętam teraz dokładnie).

Męczyłem też bios. Tam można jedynie (ASUS Prime B450M-K) w opcji tools załączyć AMI Native NVME support. Nie zauważyłam różnicy. Opcji w tym biosie w ogóle jest jak na lekarstwo jeśli chodzi o dyski. Absolutne minimum.

Ktoś kto dotrwał do końca doradzi coś w kwestii diverów nvme do Goodram PX500 ? Coś źle kombinuje ? Generalnie około 10godzin poszło się ... bo nie da mi to spokoju póki nie przygotuje pena z wersją działającą.

Miałem to samo ostatnio. Okazało się że dysk SSD co jest na taśmie sata coś nie kontaktował. To samo, brak znalezienia urządzeń, chociaż Win7 był bez sterów i sprzęt był pod native Win7, wieć nic nie wymaga. Nawet ruszeniem kablem pomogło po restercie, ale zmieniłem i jest ok. Drugoa przyczyna przy okazji, to żle nagrany USB, po ponownym nagraniu wszystko ok.

A instalowałes cokolwiek na tym dysku kiedyś? Nie ma błedów/nie wadliwy?

stornvme.sys to ten windowsowy dodatkowy sterownik, czyli 2xKB:

KB2990941-v3:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

KB3087873-v2:

Zainstaluj mod wiktorynka i napisz tu czy działa.

Może trzeba zrobić  wersję tylko ze sterami NVMe od MS. Czasami co za dużo sterów to niezdrowo dla systemu.

P.S. A na stronach supportu/download WD jest jakiś dedykowany sterownik dla tego twojego dysku NVMe WD BLUE SN550 pod Win7?

No to pozostaje sterownik MS only.

Jak nie pójdzie to nie i tyle. Albo zmienić dysk na inny, Samsung, Intel, Micron/Crucial - przynajmniej mają dedykowane stery do Win7.

Pozostaje Win8.1 jak nie lubisz Win10+. Instalowałeś Win8.1? Jestem ciekawy czy się zainstaluje.

Może coś w BIOS/UEFI trzeba zmienić?

Będę robił wersję Win7 2021.10 więc zrobię wersje opcjonalną, tylko ze sterem od MS.

W 2021.07 jest 5 driverów NVME - 4 firmowe i 5-ty od MS:

Ja też w końcu załatwiłem temat. Pomogła wersja bez sterów + stery jakie potrzebowałem czyli AMD USB pod Ryzen+AsMedia i sterowki phison ale z tematu 

dla dysku Goodram PX500 (pisze dla potomnych).

Przyznam się, że na wersji Wiktorynka bo chciałem dla odmiany spróbować jego ale wcześniej jego też nie działała.

Wg mnie i mojej logiki (nie wnikając we wcześniejsze wypisane posty) wziąłbym dowolną wersje instalacji i przygotował sobie pendrive ze sterami z postu wyżej i leciał po kolei nvme, które zadziała w ogóle. Potem tego dograł do wersji no drivers narzędziem

i rufus. U mnie załatwiło sprawę. Wcześniej żadna wersja nie potrafiła zainstalować poprawnie systemu. Ale wydaje mi się, że miałem phisona z tego wątku z programem (był już w nim dograny) i to nie działało (skasowałem wtedy resztę niepotrzebną a i tak bez powodzenia ale na wersji ze sterownikami...). Dopiero jak dograłem sam do wersji no_drivers to zadziałało za pierwszym razem.

Tu jakieś do WD

Latest WD/HGST NVMe drivers:

• [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] ([Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników])
  • [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] ([Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników])
  • The "pure" resp. included 64bit WD/HGST NVMe driver is dated 02/16/2021, WHQL certified and usable with all modern Windows Operating Systems from Win8.1 resp. W2k16 up. Supported are all currently available WD/HGST NVMe Controllers. Thanks to our Forum member zombiekil for the source files.

no i do intela coś trzeba po USB pewnie ale to tam też opisane.