Jump to content

Win JG10 x64 21H1

Recommended Posts

Zauważyłem, że jak zrestartuje system odrazu po instalacji to nie mogę się zalogować do Usług XBOX. Testowałem na PC i laptopie i tak samo było. Instalowałem pare razy system. Przy 1 używałem optymalizacji a przy 2 nie i tak samo się kończyło. W czym może tkwić problem bo jak się zaloguje to po restarcie nie mogę się przelogować na inne konto ani wylogować. Wesrja Extreme, na Lite tak samo.

55 minut temu, enterprise2000 napisał:

Konkluzja?
Proponuję autorowi by usunął włączanie Dynami Ticks z optymalizacji, lub dodał jakieś zapytanie typu:
"Czy chcesz podnieść FPS w grach kosztem niestabilnośći dźwięku i innych mikroprzycięć w systemie?"

Tyle na dzisiaj.

Pozdrawiam.

Dziękuję za odzew, ale znam temat dokładnie i wiem w co się pakowałem dodając te linijki. W nowych edycjach rozważam ich usunięcie właśnie ze względu na pojedyncze uwagi Userów o ścinkach. Większość zadowolona, ale mimo to chyba to wyrzucę.

Takich Userów-Testerów NAJBARDZIEJ CENIĘ! Dziękuję za Twój głos!

PZDR!

3 godziny temu, Eiectam napisał:

tło ekranu blokady

wejdź do rejestru ( regedit ) i wklej w górną belkę :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Personalization

potem wyszukaj po prawej stronie nazwę klucza"  NoLockScreen  " ,wartość będzie domyślna (1)  

kliknij PPM na ten klucz " NoLockScreen "/ Modyfikuj / Zmień wartość 1 na 0 / ok / odśwież.  

janek917 and JanKo6 like this

10 godzin temu, tadziu123 napisał:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Personalization

Kiedy samodzielnie (czy raczej z pomocą google) próbowałem rozwiązać ten problem, to znalazłem ten wpis w rejestrze. Coś tam edytowałem,ale chyba na początku próbowałem zmienić domyślny obraz czy jakoś tak. W każdym razie nie udało mi się, ale teraz, na świeżej instalce (porównywałem różne wersje) działa. Dziękuję za pomoc.

Godzinę temu, lighterxking napisał:

co się pokazuje przy każdym włączeniu się pc 

uruchom  regedit i wklej w górną belkę :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

po prawej stronie okna szukaj klucza o nazwie:   DisplayLastLogonInfo   

jeśli go nie ma to utwórz ten klucz o tej nazwie . Na pustym polu PPM> Nowy>Wartość DWORD (32-bitowa) >nazwij ten klucz   DisplayLastLogonInfo 

Potem kliknij na ten klucz PPM >Modyfikuj > dane wartości na 0 > OK.

uruchom ponownie system 

Witam serdecznie. Czy pojawi się kolejna wersja Home 10 w przeciągu miesiąca ? Instaluje znajomym i teraz powoli przychodzi czas na mnie,  aby zrobić  tego systemu reinstalację. Zwłaszcza jak ogrom rzeczy był instalowany, aby tak znowu na czysto i od początku.  Pozdrawiam i wersja Home Lite śmiga, aż miło ;-)

3 godziny temu, Grzegorz83 napisał:

Witam serdecznie. Czy pojawi się kolejna wersja Home 10 w przeciągu miesiąca ? Instaluje znajomym i teraz powoli przychodzi czas na mnie,  aby zrobić  tego systemu reinstalację. Zwłaszcza jak ogrom rzeczy był instalowany, aby tak znowu na czysto i od początku.  Pozdrawiam i wersja Home Lite śmiga, aż miło ;-)

Może pod koniec roku, pod choinkę, ale czas pokaże. Na pewno nie wcześniej. Mam wstręt na samą myśl, że mam coś znów modować. Fujjj!

Będzie to raczej W11, bo W10 nie używam i mam na niego alergię, a W11 - nowe wyzwanie :g:

Tym samym chyba skończę zabawę ze Zdychą Home i Pro, a pozostanę jedynie przy LTSC na nowej podstawie, które niebawem się powinno ukazać.

Na nowo utworzonym lokalnym koncie użytkownika w starcie są skróty do folderów Obrazy i Muzyka. Oczywiście można je wyłączyć w ustawieniach StartIsBack.

przed.PNG.ef1d070a5c649236a036c375a97ce7c4.PNG

Po użyciu Optymalizatora usług te skróty znikają - również w ustawieniach. Konto utworzone podczas instalacji systemu nie ma tych skrótów od początku.

po.PNG.c1dcbd895dedeefe78db256c34f96938.PNG

Czy jest to celowe, aby poprawić wydajność systemu? Skutek uboczny innych optymalizacji?

Witam modzik świetny, super, fajny więc wielkie brawa jak zwykle dla ( srom-otnika :) jadę na wersji ( LITE jak zwykle )  ale mam pytanko, bo za każdym uruchomieniem systemu  wywala komunikat o włączeniu ( Centrum zabezpieczeń systemu Windows ) czy w tej wersji jest coś więcej wycięte niż w poprzednich? bo tego typu komunikatu nigdy nie miałem. Z góry wielkie dzięki za odpowiedź i jeszcze raz WIELKIE BRAWA DLA TWÓRCY POZDRAWIAM :)

W dniu 7.09.2021 o 17:26, srom-otnik napisał:

Tym samym chyba skończę zabawę ze Zdychą Home i Pro, a pozostanę jedynie przy LTSC na nowej podstawie, które niebawem się powinno ukazać.

Coś Ci wiadomo, kiedy ma się pojawić LTSC? Oficjalnej daty premiery chyba nie ma, a też czekam na ten system.

Godzinę temu, Sid007 napisał:

Coś Ci wiadomo, kiedy ma się pojawić LTSC? Oficjalnej daty premiery chyba nie ma, a też czekam na ten system.

A stary LTSC ci nie odpowiada? Przecież jest świetny jak każdy mod @srom-otnik. Dla działania programów nowy LTSC nic nie zmieni. Przecież mod nie udostępni ci firmowego wsparcia.

O wiele lepszy jest nowszy sprzęt niż nowszy windows. :)

Teraz, Wieniowaty napisał:

A stary LTSC ci nie odpowiada? Przecież jest świetny jak każdy mod @srom-otnik. Dla działania programów nowy LTSC nic nie zmieni.

O wiele lepszy jest nowszy sprzęt niż nowszy windows. :)

Długi czas siedziałem na LTSC 2019 i chce znowu wrócić do LTSC tylko, że zapowiadanego  2021, bo 2019 w pełni hardware mi nie obsługuje (RTX).