Jump to content

Win JG10 x64 21H1

Recommended Posts

No to masz problem ! , do  sklepu  kupić kilof i łopatę i  bawić się w archeologa :D

Wklej sobie to do notatnika  :

cd C:\windows\system32
%SystemRoot%\System32\Cmd.exe /c Cleanmgr /sageset:65535 & Cleanmgr /sagerun:65535

zapisz na pulpicie np.  czyszczenie.bat 

uruchamiasz jako administrator ( przez prawo klik )

zaznaczasz  wszystkie " okienka "

i   sprzątasz  do białej kości  !.

Howard512 likes this

Witam, mam pytanko, czy po przeczytaniu opisu, że można aktualizować a potem przeczyścić to mam rozumieć, że można każdą wersję tak zrobić czy tylko full można updatować. Druga sprawa, ktoś się orientuje jak z aplikacją faceit na tym systemie, można grać z ac czy wywala błędy, że czegoś brakuje.

23 godziny temu, Settas napisał(a):

Witam, mam pytanko, czy po przeczytaniu opisu, że można aktualizować a potem przeczyścić to mam rozumieć, że można każdą wersję tak zrobić czy tylko full można updatować. Druga sprawa, ktoś się orientuje jak z aplikacją faceit na tym systemie, można grać z ac czy wywala błędy, że czegoś brakuje.

tylko aktualizować wersję "tylko full" a po aktualizacji do 22h2 bez ploblemu na faceit można grać bo na tym 21h1 nie instalują się aktualizacje o które właśnie wymagana AC od faceita 

Srom-otnik jedno pytanie WAZNE: dlaczego screeny z pomiarów predkosci, zuzycia ramu, ilosci procesow w wersjach H2 Extreme i 21H1 sa IDENTYCZNE ? masz dokladnie co do joty takie same zuzycie procesora, ramu, procesow itd w obu modach ? dziwne ze nawet oba screeny maja taka sama nazwe pliku....moglbys to wyjasnic ? 

Mam najnowszą aktualizację do 22H2 wszystko na bieżąco, nigdy nie było żadnych problemów z działaniem dodatkowych funkcji JG. Pytanie: co się stanie po aktualizacji do Win11 z poziomu Windows Update? Nigdy tego nie robiłem, co z ulepszeniami dodanymi przez sromotnika, czy ktoś próbował?

W dniu 11.10.2023 o 19:17, maarccinn napisał(a):

Mam najnowszą aktualizację do 22H2 wszystko na bieżąco, nigdy nie było żadnych problemów z działaniem dodatkowych funkcji JG. Pytanie: co się stanie po aktualizacji do Win11 z poziomu Windows Update? Nigdy tego nie robiłem, co z ulepszeniami dodanymi przez sromotnika, czy ktoś próbował?

musiałbyś na vitrualboxie sprawdzić czy to przejdzie 

Na wstępie chciałbym podziękować za fajny mod, z którego korzystam od dość krótkiego czasu, ale na chwilę obecną jest wszystko dobrze. 
Mam zainstalowaną wersję Home Lite win-jg10-x64-21h1 - Po wejsciu w Aktualizację są dwie aktualizacje, jedna z nich to aktualizacja do win 21h2  (kt orej nie chcemy bo zainstalowaliśmy 21h1 i całe szczeście nie chce się ona zrobić), a druga z tego co pamiętam, to aktualizacja 21h1 net framework, która też sie nie chce zrobić. Co do aktualizacji, to tak to ma wyglądać, że nie będzie już aktualizacji żadnych w windows update, bo zostały wgrany najważniejsze pod windows 10 i to wszystko?

Druga sprawa, to dlaczego niektóre wpisy, jak nie większość, są zaznaczone na czerwono i co mogę z tym zrobić ewentualnie?
Trzecia, to antywirus. Opłaca się instalwoać jakiegoś anty wira? Nie wchodzę na podejrzane strony, bo korzystam z komputera żeby pograć w jedną grę + youtube czy jakieś informacje z google (bez wchodzenia w podejrzane łącza).

Dzięki za odpowiedź.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jeszcze Jedna bardzo ważna rzecz, czym jest folder skrypty - Sterowniki?

Dziadek bazuje na zuchu wszech czasów co zamiast borowika zbierać muchomorki kocha a taki gość z lasu:). Ma 11 na drugiej partycji ale do niezastąpionego wraca i na poranek do kawy 7 włącza!Podziękowanie ,od czasów XP dziadek stosuje wersje Full i nie narzeka ,na straży Chińczyk i tak mu czas ucieka....

W dniu 25.08.2023 o 11:52, hawrisor napisał(a):

Wiecie może jak to usunąć? 

Oraz cortane i wszystkie pozostałości po niej 

Oraz ogólnie wszystkie takie śmieci 

Zainstalowałem ten system ale coś nie śmiga do końca jak miałem wcześniej 

Najprościej - zainstaluj wersję odchudzoną, bo ja w swojej Extreme nie mam takich rzeczy. Druga opcja to użycie DISM++ lub WinAero Tweaker, bo któryś z nich daje możliwość usuwania tych śmieci.

W dniu 24.09.2023 o 12:15, atlas napisał(a):

idzie jakos usunac ta informacje w prawym dolnym rogu pulpitu: Tryb testu Windows 10 Pro ?

Możesz to zrobić uruchamiając plik "Niepodpisane sterowniki - wyłącz", który znajduje się w folderze TUNING/SKRYPTY/STEROWNIKI albo skorzystać np. z  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] rozwiązania.

W dniu 24.09.2023 o 14:49, dantef napisał(a):

a wersja x86 taka jest dostepna ?? :D 

i pytanie  wersje extrime czym sie rozni ?

Nie jest dostępna.

Czym się różni, ale od czego? Od wersji Lite czy pełnej? W sumie to bez znaczenia, bo na pierwszej stronie tego tematu jest wszystko napisane...

W dniu 24.09.2023 o 16:14, MateuszCOMPANY napisał(a):

Wszystko fajnie, tylko do wersji Lite i Extreme przydałaby się opcja z Defenderem.

Siłą rzeczy i tak musimy zainstalować jakiś antywirus, a Defender nie był zły.

Ja nie używam żadnego antywirusa i wystarczał mi odpowiednio skonfigurowany Firefox z rozszerzeniami  uBlock Origin i NoScript, a od pewnego czasu korzystam z Brave, do którego tylko dodałem listy filtrów uBlock Annoyances oraz AdGuard. Oczywiście nie można zapominać o zdrowym rozsądku, bo to podstawa.

W dniu 16.10.2023 o 22:47, davidini napisał(a):

De facto ms wymusił i na mnie aktualizację, czy da się to jakoś zablokować?

Jak już ruszyła to musztarda po obiedzie, a pamiętam, że ja zostałem zaatakowany znienacka przy wyłączaniu komputera. Obecnie korzystam z Windows Update Blocker i mam święty spokój.

W dniu 29.10.2023 o 09:50, meff1992 napisał(a):

Na wstępie chciałbym podziękować za fajny mod, z którego korzystam od dość krótkiego czasu, ale na chwilę obecną jest wszystko dobrze. 
Mam zainstalowaną wersję Home Lite win-jg10-x64-21h1 - Po wejsciu w Aktualizację są dwie aktualizacje, jedna z nich to aktualizacja do win 21h2  (kt orej nie chcemy bo zainstalowaliśmy 21h1 i całe szczeście nie chce się ona zrobić), a druga z tego co pamiętam, to aktualizacja 21h1 net framework, która też sie nie chce zrobić. Co do aktualizacji, to tak to ma wyglądać, że nie będzie już aktualizacji żadnych w windows update, bo zostały wgrany najważniejsze pod windows 10 i to wszystko?

Nie pomogę, bo raz aktualizacja systemu zrobiła z niego zwykłą Dziesiątkę, więc obecnie go nie aktualizuję, a wręcz mam zablokowany Windows Update.

Druga sprawa, to dlaczego niektóre wpisy, jak nie większość, są zaznaczone na czerwono i co mogę z tym zrobić ewentualnie?

Wpisy zaznaczone na żółto oznaczają, że wpis w rejestrze istnieje, ale brakuje plików i jest to nawet napisane na Twoim screenie. Te na czerwono to z tego co pamiętam coś związane z podpisem cyfrowym sterowników i/lub wydawcą oprogramowania. Na pocieszenie dodam, że mam tak samo tzn. sporo czerwieni, a na żółto również mam dwa wpisy dotyczące przeglądarki (w moim przypadku Brave) i jeden od karty dźwiękowej, które też sam odhaczyłem. 

Trzecia, to antywirus. Opłaca się instalwoać jakiegoś anty wira? Nie wchodzę na podejrzane strony, bo korzystam z komputera żeby pograć w jedną grę + youtube czy jakieś informacje z google (bez wchodzenia w podejrzane łącza).

Moim zdaniem antywirus jest w tym wypadku totalnie zbędny. Na upartego możesz odpalić jakiś skaner (nawet online) na żądanie. Ja od kiedy się przesiadłem na W10 nie korzystam z antywirusa, firewalla czy programów typu anti-malware. Na W7 miałem pakiet Comodo Internet Security, który zresztą okazał się być w ostatnich latach niezbyt polecany, ale ja go wybrałem i zainstalowałem w 2014 r, a potem już nie śledziłem tematu.  Z tego co pamiętam to zdecydowana większość rzekomych wirusów to były jakieś moje programy, skrypty itp. Na telefonie z Androidem też od wielu lat nie instaluję antywirusów.

Jeszcze Jedna bardzo ważna rzecz, czym jest folder skrypty - Sterowniki?

Zobacz co odpisałem koledze @atlas.

Gdybyście tak jak ja mieli na tym systemie w wersji lite/extreme problem z instalacją niektórych aplikacji w formie instalatorów MSI lub sklepu Microsoft to podpowiem, że trzeba zmienić uprawnienia folderu temp. Po tej zmianie wszytko instaluje się prawidłowo. System ma już swoje lata i ma też problem z niektórymi aplikacjami w nowej wersji sklepu Microsoft i aplikacji XBOX po użyciu opcji optymalizacji usług. Usługa licencjonowania klienta ClipSVC zostaje wyłączona przez skrypt i nie można jej uruchomić z poziomu services.msc. Oczywiście można przywrócić usługi do domyślnych wartości ale rezygnujemy wtedy z optymalizacji... Jak znajdę chwilę wrzucę plik reg który to naprawia.  Generalnie po ręcznym połataniu, i aktualizacji aplikacji sklep i Xbox do wersji z Windows 11 wszytko śmiga nawet w maksymalnie okrojonym wydaniu. Jedynie nie udało mi się przywrócić funkcjonalności zarządzania miejscem do magazynowania w menu system/pamięć. Po kliknięciu wywala z menu. 

Asus K35E. Instalacja z pendrive. Instalator zażądał sterownika USB, lub DVD, lub dysku twardego. 

Aaaa, dysk SSD.

Nie potrafiłem znaleźć tego sterownika, ściągnąłem wszystko z strony Asusa.

Nic mu nie pasowało, żaden. 

instalka Win JG10x64 20H2 Extreme wszedł bez problemu.

pozdro

Edyta

Próba instalacji na Lenovo R61i dokładnie to samo.

18 godzin temu, melonmelon napisał(a):

Asus K35E. Instalacja z pendrive. Instalator zażądał sterownika USB, lub DVD, lub dysku twardego. 

Aaaa, dysk SSD.

Nie potrafiłem znaleźć tego sterownika, ściągnąłem wszystko z strony Asusa.

Nic mu nie pasowało, żaden. 

instalka Win JG10x64 20H2 Extreme wszedł bez problemu.

pozdro

Dziwna sprawa bo Sromotnik nic nie mieszał ze sterownikami do tych podzespołów. Obstawiam na jakiś błąd przy tworzeniu bootowalnego pendrive.

Przy okazji - jeśli ktoś planuje instalować tego moda i będzie korzystać ze sklepu Microsoft to instalujcie pełną nieokrojoną wersję. Jeśli będzie potrzeba to możecie zaktualizować system lub samą aplikacje sklepu (w starej brakuje wielu programów). Okrojone wersję mają z tym problem. Wersja full z wyłączonymi usługami ma praktycznie takie samo zużycie zasobów jak kastraty więc jeśli nie instalujecie systemu na dysku 40gb to wybór wersji lite nie ma sensu. 

boniek likes this

Hej,

dwa pytanka:

1. DISM obecnie posiada sporo więcej funkcji czyszczenia niż to pokazano w instrukcji pojawiającej się na pulpicie.

Czy dla systemów full/lite/extreme zaznaczać "wszystko" ?

2. Po zainstalowaniu Pro (Defender Off), zainstalowanie aktualizacji 22H2 i bieżące aktualizowanie mocno rozstraja/uszkadza wersję?

Lepiej Lite bez aktualizacji, czy Full (z ewentualnie Defender Off) i pełnym aktualizowaniem?

Cześć miał ktoś z was problem z łączeniem się z wifi?? Bo od kilku dni nie mogę się połączyć dziś robiłem kilka razy formata instalowałem sterowniki od karty wifi i za chiny nie chciało mi się połączyć sieć widzi i na tym się kończy wifi mam z telefonu teraz  ale drugi telefon się łączy bez problemu a laptop za chiny na tym Windowsie nie chce 

W dniu 22.11.2023 o 05:11, wbak1102 napisał(a):

@redbull89 co z twoją obietnicą >>

widać że czas masz więc ........ ??

Pozory mylą. Od dawna nie włączałem PC. W załączniku obiecany Fix. 

9 godzin temu, Ziggy napisał(a):

Hej,

dwa pytanka:

1. DISM obecnie posiada sporo więcej funkcji czyszczenia niż to pokazano w instrukcji pojawiającej się na pulpicie.

Czy dla systemów full/lite/extreme zaznaczać "wszystko" ?

2. Po zainstalowaniu Pro (Defender Off), zainstalowanie aktualizacji 22H2 i bieżące aktualizowanie mocno rozstraja/uszkadza wersję?

Lepiej Lite bez aktualizacji, czy Full (z ewentualnie Defender Off) i pełnym aktualizowaniem?

1. W zakładce oczyszczanie możesz zaznaczyć wszytko, nic nie zepsujesz. 

2.To zależy... Jeśli najważniejsze jest dla Ciebie bezpieczeństwo albo jakąś aplikacja/gra wymaga aktualizacji systemu to instaluj full. Jeśli zależy Ci na wydajności - instaluj full z wyłączonym defenderem (po konfiguracji usług masz to samo co w kastracie). Jeśli instalujesz na jakimś śmiesznie małym dysku to instaluj kastrata bo jedyny zysk to oszczędność miejsca. Po latach zabawy z okrajaniem systemów wyleczyłem się z nadmiernego pozbywania się usług systemowych. Jeśli czegoś nie używasz to lepiej poprostu to wyłączyć. Systemy Sromotnika były najbardziej dopracowane na tym forum ale i tak sypią błędami gdy próbuje się użyć jakiejś funkcji której zależność została usunięta. Beztroskie okradanie skończyło się na windowsie XP którego instalkę można było obciąć do 60mb (pozbywając się ikon, bitmap, większych plików tekstowych) pozostawiając główna funkcjonalność nietknięta. Gdzieś na dysku mam jeszcze takiego mega kastra który pomimo tak radykalnego cięcia miał funkcjonalność większą niż legendarny microxo od expir1ence - wrzucę kiedyś poglądowo jako ciekawostkę.

PS: absencja Sromotnika powoli przekonuje mnie żeby wrócić do modowania i zrobić wiedzcie jakiegoś porządnego customa Windowsa 11, bo od kiedy twórca NTLite skutecznie zabezpieczył swoją aplikację przed piratami to nie wyszło nic wartego uwagi.

Ziggy likes this

W dniu 26.11.2023 o 13:03, redbull89 napisał(a):

Pozory mylą. Od dawna nie włączałem PC. W załączniku obiecany Fix. 

1. W zakładce oczyszczanie możesz zaznaczyć wszytko, nic nie zepsujesz. 

2.To zależy... Jeśli najważniejsze jest dla Ciebie bezpieczeństwo albo jakąś aplikacja/gra wymaga aktualizacji systemu to instaluj full. Jeśli zależy Ci na wydajności - instaluj full z wyłączonym defenderem (po konfiguracji usług masz to samo co w kastracie). Jeśli instalujesz na jakimś śmiesznie małym dysku to instaluj kastrata bo jedyny zysk to oszczędność miejsca. Po latach zabawy z okrajaniem systemów wyleczyłem się z nadmiernego pozbywania się usług systemowych. Jeśli czegoś nie używasz to lepiej poprostu to wyłączyć. Systemy Sromotnika były najbardziej dopracowane na tym forum ale i tak sypią błędami gdy próbuje się użyć jakiejś funkcji której zależność została usunięta. Beztroskie okradanie skończyło się na windowsie XP którego instalkę można było obciąć do 60mb (pozbywając się ikon, bitmap, większych plików tekstowych) pozostawiając główna funkcjonalność nietknięta. Gdzieś na dysku mam jeszcze takiego mega kastra który pomimo tak radykalnego cięcia miał funkcjonalność większą niż legendarny microxo od expir1ence - wrzucę kiedyś poglądowo jako ciekawostkę.

PS: absencja Sromotnika powoli przekonuje mnie żeby wrócić do modowania i zrobić wiedzcie jakiegoś porządnego customa Windowsa 11, bo od kiedy twórca NTLite skutecznie zabezpieczył swoją aplikację przed piratami to nie wyszło nic wartego uwagi.

A co powiesz o tiny11?

6 godzin temu, davidini napisał(a):

A co powiesz o tiny11?

Dla mnie to najlepszy mod windows 11. Wszystko byłoby ok gdyby nie to że nie ufam zagranicznym moderom. Gość który to robi jest mega ogarnięty i gdyby tylko chciał to nie miałby problemu żeby zaszyć w systemie coś czego nie powinno tam być. Podobne objawy mam co do Ghost Spectre dlatego bazując na tych systemach zrobiłem swojego customa. 99% tego co zrobił NTDEV znajduje się w moim systemie z tą różnicą że zostawiłem obsługę strasznych kodeków mediaplayer w celu zachowania kompatybilności ze strasznymi grami. Zastosowane tweaki  częściowo pokrywają się z tym co można znaleźć u Ghost Spectre oraz Atlas OS. Resta w szczególności kwestie optymalizacji ssd, i wykorzystania cpu to moje dzieło.

W dniu 7.12.2023 o 05:46, redbull89 napisał(a):

Dla mnie to najlepszy mod windows 11. Wszystko byłoby ok gdyby nie to że nie ufam zagranicznym moderom. Gość który to robi jest mega ogarnięty i gdyby tylko chciał to nie miałby problemu żeby zaszyć w systemie coś czego nie powinno tam być. Podobne objawy mam co do Ghost Spectre dlatego bazując na tych systemach zrobiłem swojego customa. 99% tego co zrobił NTDEV znajduje się w moim systemie z tą różnicą że zostawiłem obsługę strasznych kodeków mediaplayer w celu zachowania kompatybilności ze strasznymi grami. Zastosowane tweaki  częściowo pokrywają się z tym co można znaleźć u Ghost Spectre oraz Atlas OS. Resta w szczególności kwestie optymalizacji ssd, i wykorzystania cpu to moje dzieło.

Co myślisz o modach Nexus? (The world of pc) Używam już od prawie roku ich modów 10, głównie LTSC i działają szybko z dodatkowymi tweakami. Na sromotnika już nie ma co liczyć, zaraz będzie rok jak coś tutaj napisał...