Skocz do zawartości

Win JG10 x64 21H1


srom-otnik

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, tadziu123 napisał:

Pobierz plik ei.cfg i wklej do folderu SOURCES na pendrive z tego tematu [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] 

pan adonx udostępnił załącznik .

 

 

Niestety dalej nic...

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zaś mam inny problem zainstalowałem na zewnętrznym dysku i teraz jak zmieniam notowanie na dysk wbudowany żeby uruchomić normalnie nie z zew. to wyskakuje mi wybór klawiatury i system się nie uruchamia ,ten z zew dysku wstaje normalnie co to się stało? zawsze tak robiłem i nie było problemu mogę jakoś to uratować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bunio1 napisał:

a wypakowałeś najpierw plik :E

Wypakowałam, wrzuciłam. Dla odmiany przeformatowałam styczka usb na fat32 i wrzuciłam jeszcze raz - i o dziwo - odpalił. Instalacja poszła bezproblemowo, zrestartował się i już nie obudził. Właśnie skończyłam stawiać w11 od nowa. Ręce mi już opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PannaAnna napisał:

Wypakowałam, wrzuciłam. Dla odmiany przeformatowałam styczka usb na fat32 i wrzuciłam jeszcze raz - i o dziwo - odpalił. Instalacja poszła bezproblemowo, zrestartował się i już nie obudził. Właśnie skończyłam stawiać w11 od nowa. Ręce mi już opadają...

Ja zawsze robię obraz na pena przez ultraiso i zawsze odpalało, spróbuj, oczywiście potem dograj sobie ten plik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2021 o 10:15, srom-otnik napisał:

Win JG10 x64 21H1

Home & Pro

19.07.2021

 

Dlaczego warto zainstalować?

Wystarczy porównać wyniki pomiarów wydajności mojej modyfikacji na tej samej platformie testowej względem oryginalnego systemu Microsoftu.
Aby osiągnąć wyższą wydajność należy w systemie użyć udoskonalonego autorskiego narzędzia: Optymalizator Usług

Znajdziesz go w menu podręcznym pulpitu,  należy w nim wybrać każde inne ustawienia niż usługi domyślne

 

 [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  ==>Optymalizator Usług ==>  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Jak widać na załączonych screenach - potrafię uzyskać znacznie lepsze poziomy wydajności na testowanym sprzęcie od wartości standardowych.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

Jedynie przy czystej instalacji i bez żadnych programów. Dojdą sterowniki od grafiki, audio, sterownik od touchpada, sterowniki od wifi,  przeglądarka, antywirus, program do montowania wirtualnych obrazów i z 694 mb w stanie spoczynku zrobi się coś koło 3Gb ramu. Cudów nie ma oryginalny win 10 świeżo po instalacji bez żadnych działających programów w tle też nie całe 700 mb zajmuje :)

Ps... jak zrobisz tak że przy 160 procesach w tle system będzie pobierał tyle co na twoim screenie to wtedy cię pochwalę, a tym czasem to i nie ma za co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dudus2072 napisał:

 

Jedynie przy czystej instalacji i bez żadnych programów. Dojdą sterowniki od grafiki, audio, sterownik od touchpada, sterowniki od wifi,  przeglądarka, antywirus, program do montowania wirtualnych obrazów i z 694 mb w stanie spoczynku zrobi się coś koło 3Gb ramu. Cudów nie ma oryginalny win 10 świeżo po instalacji bez żadnych działających programów w tle też nie całe 700 mb zajmuje :)

Ps... jak zrobisz tak że przy 160 procesach w tle system będzie pobierał tyle co na twoim screenie to wtedy cię pochwalę, a tym czasem to i nie ma za co...

A to dziwne bo u siebie mam zainstalowane sterowniki programy i zjada mi tylko 1GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Dabronik napisał:

A to dziwne bo u siebie mam zainstalowane sterowniki programy i zjada mi tylko 1GB

 

Przy ilu procesach w tle?

Pewnie przy 100:)

Wiesz myślę, że po prostu masz mało ramu i system kompresuje Tobie pamięć w taki sposób byś mógł w miarę dobrze użytkować ten Pc .  Tak to działa w komputerach które to posiadają mało pamięci , że gdy pamieć ram jest bardziej obciążona niż powinna to wtedy włącza się kompresja. 

 

PS... włóż na pokład 32 Gb ramu a zobaczysz ile wtedy ramu w stanie spoczynku pociągnie ten ala mod od sromotnika :)

43 minuty temu, nudzija napisał:

@dudus2072 a po co ci program do montowania iso skoro windows 10 robi to bez żadnych programów?

 

Bo lubie ten program. 

Daemon Tools- mój faworyt

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2021 o 07:08, an95dy napisał:

@srom-otnik ja z takim krótkim pytaniem. Po zastosowaniu optymalizatora usług z prawokliku, po restarcie systemu w StartIsBack wyłącza mi się funkcja wyszukiwania (Zakładka Menu Start -> Szukaj), oczywiście manualne jej włączenie naprawia sytuację, ale przy kolejnym reboocie funkcja znów znika. Sprawdziłem, na domyślnych "Optymalizatora", wyszukiwanie ładuje się bez problemów :) Da się jakoś przełączyć ustawienia wyszukiwania bez konieczności używania "Domyślnego" trybu Optymalizatora Usług?

Poza tą małą pierdółką system jak na razie petarada, w końcu VLC nie dławi się na odtwarzaniu plików w 4K, gdzie na czystym obrazie dostawał czkawki po 3 sekundach :D

 

Sorki, że tak podbijam swój własny post, ale zależy mi na odzyskaniu tej funkcji, gdyż Windowsowa "Lupa" koło menu start jest nijak użyteczna w porównaniu do wyszukiwarki z Menu Start. 

Ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2021 o 09:45, dudus2072 napisał:

 

Przy ilu procesach w tle?

Pewnie przy 100:)

Wiesz myślę, że po prostu masz mało ramu i system kompresuje Tobie pamięć w taki sposób byś mógł w miarę dobrze użytkować ten Pc .  Tak to działa w komputerach które to posiadają mało pamięci , że gdy pamieć ram jest bardziej obciążona niż powinna to wtedy włącza się kompresja. 

 

PS... włóż na pokład 32 Gb ramu a zobaczysz ile wtedy ramu w stanie spoczynku pociągnie ten ala mod od sromotnika :)

Bo lubie ten program. 

Daemon Tools- mój faworyt

:P

Przy 16 gb bierze mi ten 1 GB więć o braku ramu nie ma co mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. System super po 2 tyg uzytkowania i czyszczenia i dism++,,,ale mam nadal problem.  Mianowicie uzywam pada od playa3 sixaxis. Znalazlem dobry soft, ktory działa , tj.ScpToolkit - w sumie jedyny, ktory działa, ale problem tkwi w tym, ze przy kazdym restarcie kompa muszę wywalać cale stery i wgrywac od nowa przez tę apkę. Ogolnie nie jest to trudne, ale za kazdym razem trzeba podlaczac pada pod usb , wywalac stery i wrzucac od nowa. Jutuby zapewniaja , ze wystarczy zrobic to 1 raz. Moze cos mam ustawione gdzies w tweekerach nie tak. Macie na to radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zapewne już windows 11 w głowie, lecz czy warto zrobic aktualizacje win 10 i wszystkie poprawki na dzień 20 Październik 2021, co daje na wyjściu wersję (19044.1319).

- Poprawiono integralność kodu, który mógł wpływać na nieoczekiwane wycieki pamięci operacyjnej.
- Poprawiono działanie procesu Isass.exe, powodującego nieoczekiwane wycieki pamięci operacyjnej.

- ...

Zmiany chyba warte uwagi od lipca, lecz nie chciałbym poprzez aktualizacje "popsuć" systemu.  Czy mimo wszystko jest cień szansy na chociaż małą aktualizację win 10 home ?? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem, po zainstalowaniu wersji Home Lite nie mogę korzystać z aplikacji Xbox.

A dokładnie nie mogę zalogować się przez konto Microsoft, przez sklep normalnie widnieje moja usługa GamePass

Próbowałem naprawić ten problem przy pomocy wujka Google ale nic to nie dało.

Druga sprawa gdy wchodzę do Menedżera zadań usługi Xbox widnieją ,a gdy klikam ( Otwórz Usługi jest tylko jedna pozycja ,zamiast 4 )

 

Proszę o Pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zadam głupie pytanie ale dlaczego aktualizacje z WU instalują się tylko częściowo ? Nie mogę zainstalować aktualizacji zabezpieczeń z października jak i aktualizacji skumulowanej. Sprawdzałem wszystkie wersje Pr, Pro Lite, Pro Extreme. Zawsze to samo. Kod błędu wskazuje na czyszczenie SxSa i dism ale wszystko zrobiłem. Czyszczenie, Dism++, optymalizator usług... bez rezultatu. Kod błedu 0x80073701. Chyba, że ma to związek z wycięciem tego i owego z systemu to nie było tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tokar33 napisał:

Panowie gdy probuje zainstalować sromotnika na hp omen nie widze zadnych opcji instalacji poza dwiema z datą modyfikacji 04.2020. Prawdopodobnie moj laptop ma w jakiś sposob zapisaną licencje na windowa 10 na stałe w biosie. Da sie to jakos usunąć?

Co do BIOSu masz racje. W nim jest "zaszyty"klucz licencyjny i wersja systemu. Co do obejścia masz odp kilka postów wyżej - plik cfg go folderu SOURCES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Bardzo lubię w jg. Jednak z mojej obserwacji,po dłuższym użytkowaniu zawiesza się explorer win. Czym to może być spowodowane?  Objawia się to zamarzaniem paska start, zawieszaniem chroma i brakiem prawego kliknięcia myszki. tylko reinstalacja pomaga. czy autor miał takie problemy?  restart explorera pomaga na krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie