Jump to content

Win JG10 x64 21H1

Recommended Posts

System na 10-letnim komputerze chodzi jak marzenie, ale mam jeden problem: zainstalowałem wersję EXTREME, dodatkowo skorzystałem z katalogu TUNING, programu O&O ShutUp10, wyłączyłem całą telemetrię i chciałem się zabrać za oglądanie jakiegoś filmu/serialu na TV poprzez komputer, ale niestety Windows nie dekoduje zabezpieczenie HDCP i na amplitunerze nie ma dźwięku (dźwięk jest tylko z MP3/AAC, czy radia internetowego).:( Zainstalowałem oficjalne sterowniki od Realteka (kodek ALC892) i dalej jest to samo. Ma ktoś jakiś pomysł, gdzie szukać rozwiązania?:pomocy::pytajnik:

Godzinę temu, sudione napisał:

Ma ktoś jakiś pomysł, gdzie szukać rozwiązania?:pomocy::pytajnik:

Hej, jak zawsze w takiej sytuacji - gdy Extreme nie działa na jakimś odcinku, należy przejść na wersję mniej wyciętą, czyli Lite. Jeśli problem będzie nadal doskwierał, zainstaluj Full / Full (DEFENDER OFF) 

Zaraz po zainstalowaniu Lite i sterowników, sprawdź działanie dźwięku itp. Jeśli będzie działać, to wtedy dopiero baw się z pozostałą optymalizacją i jakimiś programami. 

22 godziny temu, babicz99 napisał:

Sromotniku, czy jest wbudowany w system jakiś addon, który wyłącza permanentnie wszelkie aktualizacje windowsa czy też należy użyć jakiegoś zewnetrzengo programu typu: StopWinUpdates ?

@srom-otnik

Powinien wystarczyć sam Optymalizator Usług - wyłączenie domyślnych ustawień u mnie na laptopie nie powoduje pobrania łatek z WU przez kilka miesięcy 

sudione likes this

@srom-otnik

Łapię, tak zrobiłem z optymalizatorem, zgodnie z instrukcję na pulpicie.

Sorki za zawracanie du*y, ale ostatnim razem update windy mi spieprzył system.

Czy mógłbyś potwierdzić, iż teraz jest okej z tymi updatami, tj. masz u siebie to samo.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Godzinę temu, babicz99 napisał:

@srom-otnik

Łapię, tak zrobiłem z optymalizatorem, zgodnie z instrukcję na pulpicie.

Sorki za zawracanie du*y, ale ostatnim razem update windy mi spieprzył system.

Czy mógłbyś potwierdzić, iż teraz jest okej z tymi updatami, tj. masz u siebie to samo.

Tak, mam tak samo. U mnie nic się nie pobiera od dawna. Może u kogoś być inaczej, nie mówię, że to sposób 100% skuteczny na każdej konfiguracji sprzętowej... 

A mam jeszcze jedno małe pytanie odnośnie softu Lenovo Vantage, gdzie mogę ustawić opcję oszczędzania akumulatora, tj. ładowanie do 60%.

Problem w tym, że po wyłączeniu komputera akumulator ładuje do 100%  i po włączeniu dany tryb jest na off.

Temat poruszałem na forum nhl w wątku o danym laptopie i nikt takiego problemu nie ma.

Sam próbowałem już kilku wersji softu z zerowym rezultatem

Czy potrafisz coś poradzić?

W dniu 15.07.2021 o 18:59, srom-otnik napisał:

Hmmm, zastanawiam się, czy nie uprościć systemu wydawania modyfikacji i nie pozostać tylko przy wersji Full. Widzę, że ta ilość (4 wersje) z jednego obrazu bazowego, stanowi dla wielu userów zbyt poważne wyzwanie intelektualne. :trollface:

W Extreme/Lite - litania lamentów, że coś nie działa, bo tego czegoś nie ma w systemie i jak to coś przywrócić??? :trollface:

W Defender Off - jak post wyżej :trollface:

itd, itp...

Najprościej byłoby nie ciąć systemu w ogóle tylko gnieść wersje Full i nie było by larum, że czegoś brak...

I byłby czysty błąd ja z jg korzystam z wersji full Ulimate i testowałem Enterprise 11 o ile ustawianie win7 to czysta przyjemność dzięki twojej pracy , to produkt nowy równa się pracy Tantala,jak tłumaczyłem synowi to: ustawiasz pierwsze nastawienia z win 10,potem z win 7,zakańczasz na win XP i masz jaki taki system by komunikować się ze szkołą czy światem

srom-otnik and jabirex like this

Czesc. Zainstalowalem wersje pro i mam problem z ustawieniami np. ekranu blokady.  Jest komunikat *niektore z tych ustawien sa ukryte lub zarzadza nimi twoja organizacja" . Jak to najszybciej ogarnac? Google pomaga tylko przy cywilnych wersjach i w tym wypadku nie pomoglo nic. Prosze o pomoc

11 godzin temu, Howard512 napisał:

Jest komunikat *niektore z tych ustawien sa ukryte lub zarzadza nimi twoja organizacja" . Jak to najszybciej ogarnac? Google pomaga tylko przy cywilnych wersjach i w tym wypadku nie pomoglo nic. Prosze o pomoc

wejdź do rejestru ( regedit ) i wklej w górną belkę :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Personalization

potem wyszukaj po prawej stronie nazwę klucza"  NoLockScreen  " ,wartość będzie domyślna (1)  

kliknij PPM na ten klucz " NoLockScreen "/ Modyfikuj / Zmień wartość 1 na 0 / ok / odśwież

Dorzucam się do prośby o wydanie W11 od Sromotnika. Te systemy to legenda, niektóre starsze laptopy byłyby już pewnie zutylizowane gdyby nie JG i kolejne wersje. Wielki szacunek. Co do przyszłego moda moja sugestia aby na pierwszym miejscu były wersje full i extreme i powinno wystarczyć. Inne pośrodku według uznania autora. A jak będzie finalnie - pewnie i tak o wiele lepiej niż cokolwiek innego.

srom-otnik likes this

@srom-otnik ja z takim krótkim pytaniem. Po zastosowaniu optymalizatora usług z prawokliku, po restarcie systemu w StartIsBack wyłącza mi się funkcja wyszukiwania (Zakładka Menu Start -> Szukaj), oczywiście manualne jej włączenie naprawia sytuację, ale przy kolejnym reboocie funkcja znów znika. Sprawdziłem, na domyślnych "Optymalizatora", wyszukiwanie ładuje się bez problemów :) Da się jakoś przełączyć ustawienia wyszukiwania bez konieczności używania "Domyślnego" trybu Optymalizatora Usług?

Poza tą małą pierdółką system jak na razie petarada, w końcu VLC nie dławi się na odtwarzaniu plików w 4K, gdzie na czystym obrazie dostawał czkawki po 3 sekundach :D

Siema

Słuchajcie zainstalowałem tego windowsa i niestety far cry 6 przez ubisoft connect nie działa. Jest plansza ładowania i wyłącza się.

Z ciekawości zainstalowałem czysty windows 10 i tu gra ruszyła bez problemu.

Coś powinienem włączyć? Ewentualnie wybrać inną wersję przy instalacji bo ta jest extreme?

System kapitalny zainstalowana wersja ( extreme ) chodzi już drugi tydzień  piknie, więc dla mnie bez żadnych wad dzięki wielce ( sromotniczku ) i oby tak dalej :)

Ps. Wyszła nowa wersja Dism++ którego codziennie używam czy można ją zaktualizować bez problemu? Z góry dzięki za jakąkolwiek odpowiedz POZDRAWIAM.

srom-otnik likes this

Mam pytanie, nie bijcie :D. Wymieniłem dysk SSD z SATA na m.2, więc pora na świeżą instalację, dlaczego by nie spróbować czegoś zoptymalizowanego ;). Ale... czy komuś przydarzyła się sytuacja, że po zainstalowaniu tego systemu ogólna wydajność była bardzo przeciętna, gorzej jak na czystym lub nawet zasyfionym kilkuletnim kompie? Niezależnie czy użyłem optymalizatora z domyślnymi usługami czy nie, losowy odczyt/zapis na dysku SSD m.2 poniżej połowy wydajności, w głównym menu gry Rocket League pokaz slajdów GDY poruszam myszką, ogólny brak płynności w systemie nawet przy przechodzeniu między katalogami. Bałem się, że może coś z dyskiem jest nie tak, albo pominąłem jakiś kluczowy sterownik, ale nie. Wrzuciłem oryginalny obraz i jest normalnie :huh: