Jump to content

Windows 11 - ogólna dyskusja

MarcinGX
 Share

Recommended Posts

Trzeba być głupim - by wywalac tyle kasy - mając już bardzo dobry sprzęt - dla niedopracowanego systemu win 11 - NA RAZIE W WERSJI INSIDER! 

Przecież nie wiadomo co będzie w wersji finalnej?

Już teraz można obejść te ograniczenia - może póżniej też będzie można?

Na razie microsoft osiąda to co sobie zaplanował - zakup nowych - drogich komputerów - przez takich panikarzy bez głębszej wiedzy na ten temat.

Sam go mam - win 11 - na innym dysku do testów - tylko - bo ma WIELE bugów - i na razie się chowa pod każdym względem do mojego - trochę obciętego 19044.1149

Ale co ja tam wiem - ja tu tylko sprzątam :D

A wygląd? - mogę sobie zainstalować dziesiątki themów - jakie mi się podobają - na wind 10.

Nawet theme win 11 - wstawiłem w temacie - Mój pulpit.

Przecież win 11 to pod maską w ponad 90% - a moze dużo więcej - win 10 - poczytajcie trochę na fachowych forach.

A swoją drogą - nie rozumiem tego owczego pędu - w skali swiatowej - do systemu który jest ciągle w wersji insider. To jakiś ewenement.

Na ogół zawsze większość była przeciw - nawet do systemów w wersji końcowej.

Franz Maurer likes this

Może i Microsoft bierze udział w "spisku światowym", ale na pewno warto rzucić okiem na jedną "lukę",

którą pozostawił użytkownikom (przedpremierowym) posiadającym sprzęty "zbyt niebezpieczne"  - proszę

spojrzeć na to co widać, a raczej czego nie widać, w winver  i sprawdzić jaki jest "termin

przydatności do spożycia" tej wersji systemu. 

Co prawda nie wiem jak to wygląda teraz w buildach insiderskich Windows 10, ale drzewiej były one

"ograniczone czasowo".

Może więc okazać się, że wystarczy się trwale uInsiderzyć (lub zostać przy jakimś buildzie sprzed RTM), by kwestie spełnienia wymogów sprzętowych

okazały się wcale nie takie niezbędne do szczęścia - czas pokaże. 

3 godziny temu, FILAGOL napisał:
[mention=57384]TediPower[/mention]  ja sprawdziłem Twe częsci (płyta główna procesor i pamięci Ram) bo tyle mi potrzeba resztę mam i sprawdziłem na stronie morele.net i za te częsci wyszło: 2 970,56 zł

Też chciałem płytę, procek, i pamięci i tego szukałem. Wszystko z osobna itp. Przeglądałem gloszenia od około 3 tyg na czymś podobnym do OLX. I trafiłem na ogłoszenie byłem chyba 3-6 osoba co widziało ogłoszenie i od razu pisałem, że po to jadę. W zestawie za te 420€ był procek, wentylator, płyta, pamięci aaa i grafika . Obudowa i zasilacz za drobna opłatą. A że jestem Polaczek to znaczy, cwaniaczek dostałem gratis. Zasilacz i obudowa + dodatkowe oświetlenie jakieś 200€. Fakt nie otrzymałem zednej śrubki by przykręcić płytę główną, stopek od obodowy nie było. Poprzedni właściciel widocznie próbował składać i mu nie wyszło. W ogłoszeniu pisał że się pozbywa całości na rzecz MAC.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Było jeszcze jedno czym się interesowałem w zasadzie nadal jest ale tu gość nie chciał negocjować

AMD Ryzen 5 3600
Chłodnica AIO von Azza 240 mm .
ASRock B 550 Steal Legend
16 GB dual Rank DDR4 3600 Ge-Skill Trident Z Neo RGB 150€ .
1 TB SSD
Zasilacz Sharkoon 80 Plus Gold 750 Watt.
obudowa Azza Storm 6000 Black
Brak grafiki i chce 500E

MarcinGX likes this

5 godzin temu, zbigniew59 napisał:

nie rozumiem tego owczego pędu

Dokładnie, przecież Win 10 wytrwa jeszcze kilka lat, a do tego czasu wyjdzie Win 12 i ci co teraz kupią nowy sprzęt spełniający wymogi Win 11, znowu zostaną z niczym. Od tego trendu nie ma już odwrotu. Będą Was naciągać na kasę bardziej, szybciej i mocniej. Wystarczy spojrzeć na Intela - co pół roku nowy procesor i nowa podstawka niekompatybilna ze starą. Powoli AMD robi to samo. Do tego dodajmy, że nowe funkcje dostępne tylko w nowych systemach, procesorach, kartach graficznych itp, itd.

Choćby nie wiem jak zaklinać i kombinować, wszystko sprowadza się do jednego - zamach na skarbonkę. :L

P.S. Zawsze można tak jak ja, pogodzić się z tym co mam i bazować dopóki się da. Na pewno ominę Win 11 i prawdopodobnie Win 12, a potem się zobaczy, czy dożyję w ogóle. :lol: Nie wzbogacam producentów gier, sprzętu i systemów. Jak przyjdzie czas i konieczność, to kupię sobie system po 2 latach od premiery z wyprzedaży. :)

Franz Maurer likes this

31 minut temu, wiktorynek napisał:

Dokładnie, przecież Win 10 wytrwa jeszcze kilka lat, a do tego czasu wyjdzie Win 12 i ci co teraz kupią nowy sprzęt spełniający wymogi Win 11, znowu zostaną z niczym. Od tego trendu nie ma już odwrotu. Będą Was naciągać na kasę bardziej, szybciej i mocniej. Wystarczy spojrzeć na Intela - co pół roku nowy procesor i nowa podstawka niekompatybilna ze starą. Powoli AMD robi to samo. Do tego dodajmy, że nowe funkcje dostępne tylko w nowych systemach, procesorach, kartach graficznych itp, itd.

Choćby nie wiem jak zaklinać i kombinować, wszystko sprowadza się do jednego - zamach na skarbonkę. :L

P.S. Zawsze można tak jak ja, pogodzić się z tym co mam i bazować dopóki się da. Na pewno ominę Win 11 i prawdopodobnie Win 12, a potem się zobaczy, czy dożyję w ogóle. :lol: Nie wzbogacam producentów gier, sprzętu i systemów. Jak przyjdzie czas i konieczność, to kupię sobie system po 2 latach od premiery z wyprzedaży. :)

Dlatego kupiłem Tableta tylko do internetu i nic więcej nie potrzeba. Zresztą mam wypasiony Ryzen z grafiką i gry aż szaleją starcza mi jeszcze na 5-8 lat, Windows 11 chodzi jak błyskawica i też spokojnie PC dożyje jeszcze 5-10 lat.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Obecnie wersję testową i tak, nawet na komputerze niespełniającym wymagań - da się zainstalować. Później ma być to niemożliwe.

Cytat

Zasady firmy nie pozwolą obejść użytkownikom kwestii wymagań sprzętowych niezbędnych do działania Windowsa 11. Nadal będziemy blokować możliwość uaktualnienia urządzenia, ponieważ chcemy mieć absolutną pewność, że urządzenia naszych użytkowników będą bezpieczne, a ich działanie odbywać się będzie w niezakłócony sposób. Naszym celem jest utrzymanie większej produktywności sprzętów oraz ciągła poprawa wrażenia z ich użytkowania. Chcemy również, aby były one chronione lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

12 godzin temu, MarcinGX napisał:

Żadna nowość, mówili o tym na pierwszej konferencji przedstawiającej w11.

9 godzin temu, MarcinGX napisał:

Obecnie wersję testową i tak, nawet na komputerze niespełniającym wymagań - da się zainstalować. Później ma być to niemożliwe.

Hahaha już to widzę. Z chęcią obalę tą teze.

9 godzin temu, perun napisał:

Wyszedł już w kanale BETA

Taa Ameryke odkryłeś.