Skocz do zawartości

Win JG7 x64 2021


srom-otnik

Rekomendowane odpowiedzi

MISTRZU! Panie mój!

 

Przesiadka z Z170 na Z390 - system wstał, wszystkie monitory, tv, głośniki du*erele chodzą ale mysz i klawiatura nie. Od 10 godzin robię przeróżne różne cuda z dism++ i innymi aż w końcu wylądowałem nawet na chińskich krzaczkach. Ostatnie co robiłem grzebanie w plikach iusb3xhc.inf dodawałem np. %IUsb3XhcDeviceDesc02% = IUsb3XhcModel, PCI\VEN_8086&CC_0C0330 według poradników, wgrywałem różne paczki sterowników, w biosie ustawiłem już wszystkie CMS, Legacy i inne wspomagacze nic nie pomaga, niestety żadnych zmian...

 

Pytanie jest następujące: czy można coś zrobić bym nie utracił "pulpitu" zapisanych haseł w programach, programów i mógł wciąż korzystać z 7 na nowszej platformie? Jest jakiś magiczny sposób by dograć w tamten już zainstalowany system te cholerne sterowniki usb? ostatnie co przychodzi mi do głowy to wrócić na Z170 i czekać na błogosławieństwo a poważniej to spróbować jeszcze kupić kontroler PCIe 2.0 USB i w niego podpiąć mysz oraz klawiaturę - ma to sens? Tak czy owak aby nawet skoczyć w 10 czy 11 (oj czekamy! czekamy niecierpliwie wszyscy 🤭) muszę najpierw zebrać wszystkie dane, profile, ustawienia programów, bla bla

 

ps. a wszystko zaczęło się od pamiętnej modyfikacji xp... 🥰

 

 

teka83 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2023 o 03:04, kamilo49 napisał(a):

MISTRZU! Panie mój!

 

Przesiadka z Z170 na Z390 - system wstał, wszystkie monitory, tv, głośniki du*erele chodzą ale mysz i klawiatura nie. Od 10 godzin robię przeróżne różne cuda z dism++ i innymi aż w końcu wylądowałem nawet na chińskich krzaczkach. Ostatnie co robiłem grzebanie w plikach iusb3xhc.inf dodawałem np. %IUsb3XhcDeviceDesc02% = IUsb3XhcModel, PCI\VEN_8086&CC_0C0330 według poradników, wgrywałem różne paczki sterowników, w biosie ustawiłem już wszystkie CMS, Legacy i inne wspomagacze nic nie pomaga, niestety żadnych zmian...

 

Pytanie jest następujące: czy można coś zrobić bym nie utracił "pulpitu" zapisanych haseł w programach, programów i mógł wciąż korzystać z 7 na nowszej platformie? Jest jakiś magiczny sposób by dograć w tamten już zainstalowany system te cholerne sterowniki usb? ostatnie co przychodzi mi do głowy to wrócić na Z170 i czekać na błogosławieństwo a poważniej to spróbować jeszcze kupić kontroler PCIe 2.0 USB i w niego podpiąć mysz oraz klawiaturę - ma to sens? Tak czy owak aby nawet skoczyć w 10 czy 11 (oj czekamy! czekamy niecierpliwie wszyscy 🤭) muszę najpierw zebrać wszystkie dane, profile, ustawienia programów, bla bla

 

ps. a wszystko zaczęło się od pamiętnej modyfikacji xp... 🥰

 

 

Ja Ci mogę polecić Windowsa 8.1 JG. Jest równie szybki jak nie szybszy od 7 JG. Powinno Ci wtedy wszystko działać poprawnie :)

teka83 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Franz Maurer napisał(a):

Ja Ci mogę polecić Windowsa 8.1 JG. Jest równie szybki jak nie szybszy od 7 JG. Powinno Ci wtedy wszystko działać poprawnie :)

Niestety nie chodzi tylko i wyłącznie o szybkość, a kompatybilność z aplikacjami pamiętającymi stare systemy, również gry. Kiedyś sprawdzałem te systemy pod kątem aplikacji których używam i nie bez powodu w 2023 jeszcze użytkuję 7. Jeśli już migrować i walczyć z przesiadką to najlepiej na 11 bo 10 która miała być ostatnim systemem... też niedługo skończy jak poprzednicy. Na dzień dzisiejszy wyczerpałem pule pomysłów jak wgrać skuteczne sterowniki do już zainstalowanego systemu bez dostępu do myszy... czekam na zamówiony kontroler nac usb pci liczę że dzięki niemu ręcznie będę mógł je wgrać i wszystko zostanie po staremu do czasu spokojnego znalezienia zamienników aplikacji i wydania 11 JG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2023 o 15:07, Franz Maurer napisał(a):

Jeżeli można wiedzieć to jakie aplikacje oraz gry, które używasz nie działały na windows 8.1, a działają na windows 7 ?

Kilka starych aplikacji z jeszcze xp w tym programy własne tzn. pisane lata temu przez programistów na zlecenie które i tak cudem chodzą na 7 w 64 bit, nie mam do nich teraz dostępu przez brak kontroli nad myszką więc konkretów nie podam jedna z aplikacji korzystała z już nie istniejącego silnika awesomium, inna częściowo pisana za pomocą Qt jak i C# po prostu różny mix starych technologii (mam też dwie takie zlecone aplikacje z xp które na 7 64 nie działają i się z nimi wiele lat temu pożegnałem) ale przykładowo znalazłem zrzut z taskera pamiętającego xp: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] ten akurat o ile mnie pamięć nie myli na 8 jeszcze chyba chodził bez zawieszania się.  Tam wykonywałem naprawdę bardzo krótkie testy, większość na 10 gdzie też są problemy stąd 2023 i 7... ale jak wspomniałem przesiadka na 8 nie ma sensu która chyba zresztą już traci lub utraciła wsparcie producentów? 🤔

 

Niestety stała się tragedia bo okazuje się że kontroler który zakupiłem nie pasuje do slotu pci... 😆

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wbak1102 napisał(a):

Takich dinozaurów jeszcze trochę jest na tym forum jak ty,warto się już obudzić jest 21 wiek. :clown

Domyślam się że dinozaury jeszcze nie umarły 😁 walka trwa... runda druga, zamówiony inny kontroler nac tym razem już pod prawidłowe gniazdo oraz mysz pod ps2 bez kulki 🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojna wygrana! mysz ps2 nie zadziałała... natomiast kontroler nac pcie usb 3.1 dwu slotowy firmy lanberg z zasilaniem molex od razu zaskoczył bez jakichkolwiek sterowników. System natychmiast go zainstalował sam przy czym mysz i klawiatura również zaczęły od razu działać. Wystarczyło wykonać 3 kliki na instalację sterowników dla USB i LAN wskazując folder z sterownikami... cała reszta działa, żadnych problemów. Jestem ponownie zniesmaczony ludźmi decydującymi w korporacjach którzy specjalnie utrudniają życie większości bo dosłownie wystarczyła minuta by pc wrócił do pełni funkcjonalności. Tak trudno producentowi pomimo braku wsparcia dodać notkę o sterownikach eksperymentalnych i po prostu rzucić coś co ogólnie na większości działa.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Zrzut ekranu, piękna sprawa 😍

 

Byc może komuś pomogę oto paczka sterowników USB oraz LAN których użyłem:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

LAN wersja 12.17.8.7

USB wersja 5.0.5.55

 

 

JanKo6 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lawa89pl nie denerwuj się na powyższą odpowiedź, ale zadane przez Ciebie pytanie było dyletanckie (zresztą nie raz i nie dwa zadawane na forum). Sam powinieneś wiedzieć, że linki do modów są zwykle w pierwszym poście autora moda/tematu, zaś sterowników szuka się na stronie producenta sprzętu lub wgrywa za pomocą programów typu Snappy Driver Installer. Do 2 GB RAM faktycznie wersja x32 byłaby lepsza, niestety mało takich modów jest na forum. Który mod będzie najlepszy/najszybszy - niestety musisz sam sprawdzić na swoim sprzęcie - wyniki u innych mogą, lecz nie muszą się pokrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na wstępie podziękowania dla twórcy za chęć podzielenia się owocami swojej pracy.  Zainstalowałem wersję Pro extreme (USB,NVME) - mój blaszak jeszcze nigdy nie działał tak szybko.

Jednakże malwarebytes wykrywa 4 zagrożenia  i pokazuje komunikaty jak poniżej (sys. świeżo postawiony na czystym dysku). Więc o co chodzi?

 

Wykryte zagrożenia: 4

Wartość rejestru: 4
PUM.Optional.DisableMRT, HKLM\SOFTWARE\POLICIES\MICROSOFT\MRT|DONTOFFERTHROUGHWUAU, Brak akcji, 6362, 676880, 1.0.65787, , ame, , ,
PUM.Optional.DisableMRT, HKLM\SOFTWARE\POLICIES\MICROSOFT\MRT|DONTREPORTINFECTIONINFORMATION, Brak akcji, 6362, 676881, 1.0.65787, , ame, , ,
PUM.Optional.DisableMRT, HKLM\SOFTWARE\WOW6432NODE\POLICIES\MICROSOFT\MRT|DONTOFFERTHROUGHWUAU, Brak akcji, 6362, 676880, 1.0.65787, , ame, , ,
PUM.Optional.DisableMRT, HKLM\SOFTWARE\WOW6432NODE\POLICIES\MICROSOFT\MRT|DONTREPORTINFECTIONINFORMATION, Brak akcji, 6362, 676881, 1.0.65787, , ame, , ,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2023 o 20:58, tadziu123 napisał(a):

Zerknij tutaj  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  odpowiedział na pytanie :)

 

Czekam z niecierpliwością bo mój stary ale jary MSI GT60  tylko na siódemce chce zostać. Wymieniona karta graficzna i problem ze sterownikami pod Win. 10/11 i 8.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

stawiałem sobie ten system na świeżo (pro lite) i mam problem z iobit driver bosterem w wersji portable do zaciągnięcia sterowników, mianowicie wyskakuje błąd, że brakuje pliku vcruntime140.dll, bo dociągnięciu pliku i wrzuceniu go do katalogu sysWOW64 wyskakuje błąd "Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc000007b)...", ktoś spotkał się z podobnym problemem i wie jak go rozwiązać?    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, pieklo napisał(a):

Witam,

 

stawiałem sobie ten system na świeżo (pro lite) i mam problem z iobit driver bosterem w wersji portable do zaciągnięcia sterowników, mianowicie wyskakuje błąd, że brakuje pliku vcruntime140.dll, bo dociągnięciu pliku i wrzuceniu go do katalogu sysWOW64 wyskakuje błąd "Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc000007b)...", ktoś spotkał się z podobnym problemem i wie jak go rozwiązać?    

Musisz zainstalować biblioteki Visual C++, to podstawa po zainstalowaniu nowego systemu, nawet jeśli owe biblioteki są w nim zawarte.

pieklo lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dzolo45 napisał(a):

Mistrzu [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  czy jest w planach finalna wersja ?

Niestety nie będzie. Taką odpowiedź dal w temacie swojej modyfikacji 10-tki, której też nie będzie modyfikował. Jedynie 11-tkę.

Ryzenek lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie