Jump to content

Win JG7 x64 2021

Recommended Posts

Wgralem rano ten system. W sumie nic nie grzebałem w ustawieniach tyle co Wgralem steroniki ze strony producenta, do 17 wszystko było ok a potem wracam do domu i WiFi było "ograniczenia połączenia" to skasowałem steroniki i wgrałem od nowa. Niestety teraz już nawet nie widzi mi sieci WiFi, nie mogę włączyć karty. Po usb z telefonu też internet nie działa. Dodam że walczyłem z postawieniem diagboxa (program do diagnostyki citroena) nie chce znowu robic format, pomoże ktoś to naprawić?? 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

162084798_419932712400519_60217918418751

W dniu 20.06.2021 o 12:01, srom-otnik napisał:

Win JG7 x64 2021

HP&Pro

13.07.2021

I. Dodano:
IE11, NetFramework 4.8, wszystkie poprawki do końca czerwca 2021r (bez telemetrycznych), Bypass v11, Wufuc, Notepad2, HashChek, Dism++, 3 kompozycje graficzne, tryb pracy na dyskach SSD, udoskonalony Optymalizator Usług i wzmocnioną funkcję Czyszczenie.

II. Usunięto

Wersja pełna:

- telemetria;

Lite:

- telemetria;

- Windows Update;
- tablet z całą jego funkcjonalnością (w tym także klawiatura ekranowa);

- centrum powitalne;

- Windows Media Center;

- Windows DVD Maker;

- diagnostyka;

- "łatwy transfer";

- indeks wydajności;
- język naturalny, języki, większość układy klawiatur;

- pomoc;

- kopia zapasowa i przywracanie systemu;
- przykładowa muzyka, wideo i obrazy, wygaszacze ekranu, dźwięki systemowe;

- gadżety pulpitu;

- karty inteligentne;
- gry;
- podsystem UNIX;

- zdalne wsparcie, rejestr zdalny;
- ponadto extremalnie zredukowany został rozmiar magazynu winsxs.

Extreme:

- wszystko jak wyżej w Lite;

- centrum akcji;

- wszystkie układy klawiatur;

- przeglądarka XPS;

- Wordpad;

- systemowy ZIP;

- sterowniki tunerów TV oraz kart graficznych;

- rozpoznawanie mowy;

- kontrola rodzicielska;

- PowerShell;

- Internet Explorer;

- Windows Media Player.

III. Instalacja:

Po zbootowaniu nośnika, do wyboru jest 12 obrazów instalacyjnych: HP; HP (USB, NVMe); HP Lite; HP Lite (USB, NVMe); HP Extreme; HP Extreme (USB, NVMe); Pro; Pro (USB, NVMe); Pro Lite; Pro Lite (USB, NVMe); Pro Extreme; Pro Extreme (USB, NVMe). Jeśli nie ukazuje się ich pełna lista, należy dodać do folderu SOURCES na pendrive plik ei.cfg z linku [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Gdy ukaże się PULPIT należy krótką chwilkę poczekać i nic nie klikać aż pojawi się okno instalatora z pytaniem:
"Czy system został zainstalowany na dysku SSD?"
- przy poprawnej odpowiedzi zostanie wprowadzony cały pakiet stosownych ustawień.

Po instalacji zastosuj bardzo ważne wskazówki do końcowych ustawień systemu -> wszystko w INSTRUKCJI na pulpicie.

IV. Użytkowanie:

1. !!! INSTRUKCJA na pulpicie - to pierwsze co macie przeczytać !!!
Do instalacji nowo podpiętego sprzętu, ewentualnych przyszłych krytycznych aktualizacji z Windows Update, bezpiecznie jest włączyć w Optymalizatorze Usług na czas instalacji - konfigurację domyślną usług, a po udanej instalacji należy ustawić usługi wg własnych minimalnych potrzeb.

2. Polecam używać funkcji "Czyszczenie" z menu prawokliku, zawsze po instalacji nowych sterowników, programów i wtyczek do przeglądarek - wygasza on dodatkowe obciążające wpisy rozruchowe oraz głęboko oczyszcza system ze śmieci, redukując rozmiar zajmowanego miejsca na dysku.

3Nie używać ŻADNYCH dodatkowych optymalizatorów - programów/kombajnów ingerujących w usługi i rejestr, bo później będzie sporo Waszych pytań, ale bez żadnej mojej odpowiedzi. Wszystko co potrzebne do długotrwałego korzystania z systemu jest już w niego wbudowane. Jedyny możliwy do zaakceptowania soft dodatkowo czyszczący to CCleaner ustawiony domyślnie. Nie polecam również żadnych skryptów antyszpiegowskich, gdyż podobnie jak wspomniane programy - zmieniają dostarczone przeze mnie ustawienia.

4. Wersje pełne systemu można aktualizować. Po Wybraniu ustawień domyślnych w OU przejść do panelu sterowania, wyszukać łatki i uwaga! zaznaczyć i pobrać tylko:

- dużą comiesięczną łatę bezpieczeństwa;

- dużą comiesięczną łatę dla NET-a;

i ewentualnie:

- definicje dla Defendera;

- MRT (narzędzie odrobaczania).

Pozostałe małe łatki to czysta telemetria i narzędzie do sprawdzania legalności systemu. Należy je wszystkie odznaczyć i dodać do ukrytych, aby ich przypadkiem nie pobrało:

5. System nieaktywowany - należy podać swój klucz.

Wersja Extreme:

Rozmiar ISO: 2,50 GB - kompresja ESD
SHA-1: 0ff3cc92fbee0e4d7e54b97b8b12789d54c7ee77

OOO kolego tego szukałem, system idealny wersja extreme, pozdro !

8 godzin temu, plusik napisał:

Witam tu masz link do moich aktywatorów :

sam ich używam więc wiem że działają  

@plusik Niestety nie działa. Czy to ma związek że jest to wersja Windows 7 Home Premium a nie Pro? @srom-otnik czym aktywowałeś swój system?  Czy usunięcie PowerShell z wersji Extreme?

Godzinę temu, SPECIT napisał:

@plusik Niestety nie działa. Czy to ma związek że jest to wersja Windows 7 Home Premium a nie Pro? @srom-otnik czym aktywowałeś swój system?  Czy usunięcie PowerShell z wersji Extreme?

Ja zawsze używam  KMS-a i zawsze działa  a czy jest to Win Home czy PRO nie ma znaczenia . Prawdopodobnie robisz coś źle podczas aktywacji bo jestem pewien na 100% że on działa . Pozdrawiam i Wesołych Świąt

W dniu 25.12.2021 o 11:04, plusik napisał:

Ja zawsze używam  KMS-a i zawsze działa  a czy jest to Win Home czy PRO nie ma znaczenia . Prawdopodobnie robisz coś źle podczas aktywacji bo jestem pewien na 100% że on działa . Pozdrawiam i Wesołych Świąt

Również nie mogę aktywować systemu.

Pierwszy raz mam taki problem, systemy od SROMotnika instaluje już ponad 10 lat. Myślę, że spokojnie na 50 różnych komputerach już jego system zainstalowałem i nigdy nie było problemów.

System zainstalowałem na GPT, próbowałem aktywować metodami EZWindSLIC oraz KMSem. Niestety oba sposoby zawiodły.

Próbowałem na HP Extreme oraz na Pro Lite. Świeże instalki bez żadnych dodatkowych modów.

Używając Twojego programu KMS Online dostaje taki error:

An error occurred during activation: 0xC004F035

@srom-otnik  Wodzu najdroższy! Pomożecie? ;)

Laptop Lenovo ideapad 110-15ibr

12 godzin temu, Daviteusz napisał:

@szubert51 [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]- To powinno załatwić sprawę. Następnym razem zalecam instalować 7 na mbr i aktywacja loader daz. Czasem daz wykrywa złą wersje systemu, ale wklepanie poprawnego klucza z dołączonego pliku z kluczami załatwia sprawę.

Dzięki!

Spróbuje i dam znać 

Diabeł mnie podkusił z tym GPT :D

Pozdrawiam!

W dniu 20.06.2021 o 12:01, srom-otnik napisał:

Win JG7 x64 2021

HP&Pro

13.07.2021

I. Dodano:
IE11, NetFramework 4.8, wszystkie poprawki do końca czerwca 2021r (bez telemetrycznych), Bypass v11, Wufuc, Notepad2, HashChek, Dism++, 3 kompozycje graficzne, tryb pracy na dyskach SSD, udoskonalony Optymalizator Usług i wzmocnioną funkcję Czyszczenie.

II. Usunięto

Wersja pełna:

- telemetria;

Lite:

- telemetria;

- Windows Update;
- tablet z całą jego funkcjonalnością (w tym także klawiatura ekranowa);

- centrum powitalne;

- Windows Media Center;

- Windows DVD Maker;

- diagnostyka;

- "łatwy transfer";

- indeks wydajności;
- język naturalny, języki, większość układy klawiatur;

- pomoc;

- kopia zapasowa i przywracanie systemu;
- przykładowa muzyka, wideo i obrazy, wygaszacze ekranu, dźwięki systemowe;

- gadżety pulpitu;

- karty inteligentne;
- gry;
- podsystem UNIX;

- zdalne wsparcie, rejestr zdalny;
- ponadto extremalnie zredukowany został rozmiar magazynu winsxs.

Extreme:

- wszystko jak wyżej w Lite;

- centrum akcji;

- wszystkie układy klawiatur;

- przeglądarka XPS;

- Wordpad;

- systemowy ZIP;

- sterowniki tunerów TV oraz kart graficznych;

- rozpoznawanie mowy;

- kontrola rodzicielska;

- PowerShell;

- Internet Explorer;

- Windows Media Player.

III. Instalacja:

Po zbootowaniu nośnika, do wyboru jest 12 obrazów instalacyjnych: HP; HP (USB, NVMe); HP Lite; HP Lite (USB, NVMe); HP Extreme; HP Extreme (USB, NVMe); Pro; Pro (USB, NVMe); Pro Lite; Pro Lite (USB, NVMe); Pro Extreme; Pro Extreme (USB, NVMe). Jeśli nie ukazuje się ich pełna lista, należy dodać do folderu SOURCES na pendrive plik ei.cfg z linku [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Gdy ukaże się PULPIT należy krótką chwilkę poczekać i nic nie klikać aż pojawi się okno instalatora z pytaniem:
"Czy system został zainstalowany na dysku SSD?"
- przy poprawnej odpowiedzi zostanie wprowadzony cały pakiet stosownych ustawień.

Po instalacji zastosuj bardzo ważne wskazówki do końcowych ustawień systemu -> wszystko w INSTRUKCJI na pulpicie.

IV. Użytkowanie:

1. !!! INSTRUKCJA na pulpicie - to pierwsze co macie przeczytać !!!
Do instalacji nowo podpiętego sprzętu, ewentualnych przyszłych krytycznych aktualizacji z Windows Update, bezpiecznie jest włączyć w Optymalizatorze Usług na czas instalacji - konfigurację domyślną usług, a po udanej instalacji należy ustawić usługi wg własnych minimalnych potrzeb.

2. Polecam używać funkcji "Czyszczenie" z menu prawokliku, zawsze po instalacji nowych sterowników, programów i wtyczek do przeglądarek - wygasza on dodatkowe obciążające wpisy rozruchowe oraz głęboko oczyszcza system ze śmieci, redukując rozmiar zajmowanego miejsca na dysku.

3Nie używać ŻADNYCH dodatkowych optymalizatorów - programów/kombajnów ingerujących w usługi i rejestr, bo później będzie sporo Waszych pytań, ale bez żadnej mojej odpowiedzi. Wszystko co potrzebne do długotrwałego korzystania z systemu jest już w niego wbudowane. Jedyny możliwy do zaakceptowania soft dodatkowo czyszczący to CCleaner ustawiony domyślnie. Nie polecam również żadnych skryptów antyszpiegowskich, gdyż podobnie jak wspomniane programy - zmieniają dostarczone przeze mnie ustawienia.

4. Wersje pełne systemu można aktualizować. Po Wybraniu ustawień domyślnych w OU przejść do panelu sterowania, wyszukać łatki i uwaga! zaznaczyć i pobrać tylko:

- dużą comiesięczną łatę bezpieczeństwa;

- dużą comiesięczną łatę dla NET-a;

i ewentualnie:

- definicje dla Defendera;

- MRT (narzędzie odrobaczania).

Pozostałe małe łatki to czysta telemetria i narzędzie do sprawdzania legalności systemu. Należy je wszystkie odznaczyć i dodać do ukrytych, aby ich przypadkiem nie pobrało:

5. System nieaktywowany - należy podać swój klucz.

Wersja Extreme:

Rozmiar ISO: 2,50 GB - kompresja ESD
SHA-1: 0ff3cc92fbee0e4d7e54b97b8b12789d54c7ee77

Witam jeśli nie uruchomi się dowolna aplikacja EXE - to przez jaki tryb mam instalować Patch/ albo dodatek - który pozwala na uruchomienie się aplikacji exe - która wymaga Net Framework 4,5 ? Od dłuższego czasu męcze się z uruchomieniem aplikacji exe - która wymaga minimum Net Framework 4.0.3919 ? Na Windows 10 

Zainstalowany w wersji Extreme na i5/8GB + SSD 1TB Samsung EVO , śmiga jak szatan!

Wszystko poszło bezproblemowo, zgodnie z "procedurą". Stery, wiadomo, własne, ori ze strony producenta - bo golas. Driver Booster poprawił po swojemu i jest elegancko.

Aktywowany jak zwykle bezproblemowo Re-Loaderem bodajże v3 od R@in.

Jedyny problem, identycznie jak miałem w JG7 2020, to zaznaczanie myszą ikonek z trzymanym CTRL - zaznacza, odznacza, przeskakuje - czy ktoś się z tym spotkał?

Prześledziłem wątki, ale nie znalazłem podobnego problemu.

O, jeszcze jedna rzecz - czy OU mam włączone czy wyłączone, nie widzę ikony Windows Update w PS - ale być może coś przegapiłem czytając i Extreme nie ma WU?

Świetna robota od lat, @srom-otnik - tak trzymać!

1 godzinę temu, pepe132 napisał:

Win JG7 x64 2021 jak to zaistalowac

Zamiast pisać taką wielką czcionką opisał byś dokładnie swój problem - mamy zgadywać w którym miejscu "utknąłeś" ?

Poza tym sporo podobnych zapytań było już omówione i rozwiązane w poprzednich postach - przeczytałeś cały temat?

Witam.

Instalacja przebiegła gładko. Wersja Pro Extreme.

Dziwna rzecz którą zauważyłem - system nie trzyma ustawienia "pokaż zawartość okna podczas przeciągania" - trzeba co chwila ustawiać.

I jeszcze jedna rzecz która nie daje mi spokoju Malwarebytes i Zemana których używam wykrywają takie coś jako zagrożenie:

PUM.Optional.DisableMRT, HKLM\SOFTWARE\WOW6432NODE\POLICIES\MICROSOFT\MRT|DONTOFFERTHROUGHWUAU, Brak akcji, 6680, 676880, 1.0.50285, , ame, , ,
PUM.Optional.DisableMRT, HKLM\SOFTWARE\WOW6432NODE\POLICIES\MICROSOFT\MRT|DONTREPORTINFECTIONINFORMATION, Brak akcji, 6680, 676881, 1.0.50285, , ame, , ,
PUM.Optional.DisableMRT, HKLM\SOFTWARE\POLICIES\MICROSOFT\MRT|DONTOFFERTHROUGHWUAU, Brak akcji, 6680, 676880, 1.0.50285, , ame, , ,
PUM.Optional.DisableMRT, HKLM\SOFTWARE\POLICIES\MICROSOFT\MRT|DONTREPORTINFECTIONINFORMATION, Brak akcji, 6680, 676881, 1.0.50285, , ame, , ,

Obiekt    :  s-1-5-21-2637309012-3761155684-1720709778-1000\software\microsoft\windows\currentversion\policies\explorer

Pozdrawiam.

Z tą aktywacją na W7 HP coś rzeczywiście jest  nie tak, bo u mnie także kilka aktywatorów nie chciało aktywować systemu (przynajmniej na W7 HP Extreme). Dopiero kiedy zainstalowałem Pro Extreme,  udało się aktywować  Loaderem v.2.2. 2. 

Ale mam mały problem. Czy ktoś miał problem z otworzeniem  Oxenger  KeyShield w wersji free? Pojawia mi się coś takiego. Instalowałem bez zainstalowanego  antywirusa. 

Edit. 

Niestety, zainstalowałem wersję W7 Pro Lite i jest to samo. 

Z tego co wyczytałem, trzeba coś włączyć w wizualizacjach, ale chyba zostało to wycięte. 

Edited by morfeusz

Witam!

@srom-otnikŚwietna robota, system nie zamula, sporo tweaków itp.

Ale mam DUŻY problem, nie mogę zainstalować sterowników drukarki. Wyskakuje błąd jak na screenie:

Na normalnym, oryginalnym Win 7 hula. O co chodzi?

Bardzo potrzebuję tego "buforowania wydruku" czy co to tam jest.

Proszę, bądź wybawcą i uratuj :D 

Pozdrawiam :E

Ok, rozwiązane :D

@srom-otnik dołożyłem dzisiaj drugą kość ram do lapka, kość sprawna bo testowana na lubuntu i memtestem, ale po uruchomieniu windowsa jest napisane, że zainstalowana pamięć to 8 GB a dostępne 3.85 GB. Da się to jakoś ogarnąć bez reinstalacji systemu? 

Instalacja zatrzymuje się na ekranie startowym i nie rusza dalej komputer się resetuje co może być tego przyczyną (Windows.7.64bit-NiKKA zainstalowany poprawnie). Chciałem wypróbować tego moda i zatrzymałem się od razu na starcie.

Komputer leciwy CPU- Core 2 Quad Q9550 (4x 2,83 GHz) , płyta Intel DG31PR , RAM-4Gb_2x2Gb DDR2 Geil , grafika zintegrowana.

Polszabox likes this

Potwierdzam, że Wersji W7 HP Lite nie da się zarejestrować Loaderem 2.2.1. Nie przyjmował też oryginalnego klucza z laptopa. Nie pomagał też KMS. Dopiero po zainstalowaniu wersji W7 Pro Lite, rejestracja za pomocą Loader 2.2.1 poszła bez problemu.

W dniu 17.02.2022 o 19:24, bohf napisał:

Potwierdzam, że Wersji W7 HP Lite nie da się zarejestrować Loaderem 2.2.1. Nie przyjmował też oryginalnego klucza z laptopa. Nie pomagał też KMS. Dopiero po zainstalowaniu wersji W7 Pro Lite, rejestracja za pomocą Loader 2.2.1 poszła bez problemu.

W dniu 28.12.2021 o 08:34, Daviteusz napisał:

Czasem daz wykrywa złą wersje systemu, ale wklepanie poprawnego klucza z dołączonego pliku z kluczami załatwia sprawę.