Jump to content

Facebook`owe wirusy

Recommended Posts

Zakładam temat związany z wirusami na FB , ponieważ ostatnimi czasami sporo osób nawet nie świadomie złapie a potem ciężko jest usunąć bo nie ma źródła (Tak źródło to uruchomieni czegoś , włączenie , dodanie , kliknięcie czy nawet wyłączenie antywirusa i wyrażenie zgody).

1.Promocyjny wirus na zniżki 80% na okulary.
-Ten wirus tworzy albumy wraz z współlokatorami ale bez wyświetlania twórcy , dodaje ok. 30-40 zdjęć z promocję na okulary z linkami wyłudzającymi i podszywający się pod nieprawdziwy sklep zakupowy.
-Rozwiązanie : Narazie nie wiem 

Link strony , który jest dodawany : 
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
Blokowany :
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Osoba zakupiła ale do tej pory nie widzi pieniędzy ani okularów , które zamówił/kupil.

Wiecie może coś więcej na ten temat lub o tym wirusie ? - Na instagramie mój kolega miał też ten sam problem tylko jemu usunęli konto przez to.

@kitaro

Link , który sprawdziłeś jest prawdziwy natomiast link z zrzutu ekranu jest już podszywającym się , problem nie dotyczył mnie ale znajomej i kolegi którzy złapali.Koledze dezaktywowali konto a znajomej w pewnym stopniu mogłem pomóc , skanowałem i czyściłem wirusy , robaki itd. pozmieniała hasła i usunęła współlokatora , który dodawał albumy zdjęć promujące wyłudzanie.Dodałem jej antywirusa , który zastąpił Windows Defendera i avasta , wtyczki blokujące reklamy , netcraft , avast online i dałem poradę aby nie klikać nie wchodzić ani nie ignorować alarmu antywirusa ani nie wyłączać i wyrażać zgody przy instalowaniu z nieznanych źródeł cracków itd.

Nie rozumiem, po co zapodany zrzut ze strony, której nie ma w internecie, w kontekście  sponsorowanej reklamy okularów na FB, która jest.

8 godzin temu, M4T napisał:

Tak to jest jak cebula się rzuca na coś co jest "markowe" za absurdalnie niską cenę.

Większość ludzi widząc Rabat %%%% wyłącza myślenie :) 

Manipulacja ludźmi nie polega tylko na podrzuceniu promocji cenowej. Nie na tej zasadzie działa pepko, biedronka i wiele innych, że taniej.

Są sklepy, że drożej. Ceny wyższe, a pisze promocja i skreślone kilkaset zł większej ceny, niebotycznej, z x-com i tam takich. Normalnie towar można kupić taniej, zaś okazyjnie jeszcze dużo taniej, tylko się o tym nie trąbi.

Black Friday ma się dobrze i jest tradycją, i zdarza się zaszaleć. 

M4T napisał "Większość ludzi" i mało co, to bym się w kawie utopił. To oklepane powiedzonko, żaden argument, od czasu pierwszej kłótni Kaina i Abla. Teraz mamy pisów pięć i ośliczny trybunał.