Skocz do zawartości

Instalacja SROM-otnikowej wersji Extreme na laptopie HP 255 G8 AMD3020e


ojciec123

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas instalacji uruchamia się instalator, grzyby, dalej nie widać w oknie systemu do instalacji z pendriva. Przygotowany Rufusem.

Lapek posiadał angielską wersję windy w wersji win10 Pro Edu,  usuniętą za pomocą HBCD.

 

Wskazówka: okno wyboru systemu pokazuje kilka wersji windowsa do wyboru, jeżeli zastosuję pendriva win7.

(przy wyborze którejś opcji instalator kopiuje pliki ale nie windows nie uruchamia się lecz leci wkółko instalacja)

 

Byłbym wdzięczny za jakieś pomysły lub wskazówki co z tym zrobić, aby przeprowadzić gładko instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tutaj ponieważ wiem niewiele w tej branży. Będąc specjalistą i biegłym sądowym w innej dziedzinie chętnie korzystam z opinii i wiedzy osób ją posiadających.

Słowem - dziękuję "kolego" za wskazówkę, miło mi że sprawiłem Ci tyle radości. Nieodmiennie będe wdzięczny za każdą informację która pozwoli mi uporać się z tematem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ojciec123 napisał:

Nieodmiennie będe wdzięczny za każdą informację która pozwoli mi uporać się z tematem.

 

7 godzin temu, ojciec123 napisał:

dziękuję "kolego" za wskazówkę, miło mi że sprawiłem Ci tyle radości.

Ale ja Tobie dobrze radzę i będziesz mi wdzięczny.

Win 7 + AMD Raven Ridge = gigantyczny problem, kompletnie nie wart zachodu z Twojej strony.

Nie będę Tobie odbierał szans: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Męcz się. Nawet jak uporasz się z instalacją, to nie znajdziesz pozostałych sterowników.

Jeśli koniecznie potrzebujesz Win 7, to masz 2 podstawowe opcje:

- kupno laptopa obsługującego Win 7

- instalacja Win 7 na maszynie wirtualnej np. Vbox - genialne w swojej prostocie

Tu znajdziesz odpowiedzi na wszelkie inne pojawiające się pytania i wątpliwości:

 

A tu nowszą wersję Win 7 ze sterownikami:

Nawet ja nie biorę się za takie rzeczy, bo po prostu szkoda czasu i efekt nie jest zadowalający. Czasu nie zatrzymasz. Wsparcie dla Win 7 skończyło się. Dobrze przemyśl moje rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie wyraziłem się dość precyzyjnie, za co przepraszam. Nie zamierzam docelowo instalować win7 na tym komputerze.

Próbowałem oczywiście instalować najpierw  posiadane wersje win10 z komunikatem - brak obrazów systemu po uruchomieniu się instalatora.

Wystąpiło to zarówno przy próbie instalacji z pendrive jak i zewnętrznego napędu DVD.

 

Podejście do win7 to raczej desperacka próba uruchomienia czegokolwiek - tutaj instalator zobaczył różne wersje win7 na nośniku.

Może zastosowanie 2 plików (niestety nie pamiętam nazwy) które stosuje się  wp przypadku rozbiezności klucza w UEFI a wersji instalowanej?

 

 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ojciec123 napisał:

ei.cfg

To jest od odblokowania wszystkich edycji w jednej instalace, niczego więcej. Nie ma nic wspólnego z jednym czy drugim problemem.

8 godzin temu, ojciec123 napisał:

Może nie wyraziłem się dość precyzyjnie, za co przepraszam. Nie zamierzam docelowo instalować win7 na tym komputerze.

Hmmm... specyficzne podejście do problemu.

8 godzin temu, ojciec123 napisał:

Próbowałem oczywiście instalować najpierw  posiadane wersje win10 z komunikatem - brak obrazów systemu po uruchomieniu się instalatora.

Wystąpiło to zarówno przy próbie instalacji z pendrive jak i zewnętrznego napędu DVD.

Ehhh... tak trudno opisać właściwy problem? Przecież, to jest wiadome, że chciało instalować tylko zgodną edycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie