Jump to content

Windows całkowicie ładujący się do pamięci RAM

Recommended Posts

Posiadam komputer bez dysku twardego. Zainstalowałem w nim 16GB pamięci RAM oraz usunąłem całkowicie dysk twardy. Na drugim komputerze chciałbym utworzyć bootowalnego pendrive USB, który pozwoliłby mi na załadowanie i uruchomienie systemu do pamięci RAM. Interesuje mnie Windows 7, lecz która jego wersja będzie prawidłowa? Interesują mnie obrazy które będę mógł w przyszłości edytować i dostosowywać do swoich potrzeb czyli np. dodać brakujące sterowniki.  Czy macie jakieś pomysły jak można zrealizować ten pomysł?

Ok to nakierowuje mnie do mojego pomysłu.
Teraz nasuwa mi się pytanie. W jaki sposób mogę załadować ten system do pamięci RAM a następnie usunąć pendrive i kontynuować działanie? Obecnie czytam na temat zainstalowania takiego systemu w maszynie wirtualnej, dogranie sterowników i interesujących mnie programów. Następnie zapisanie takiej maszyny i dorzucenie jej na pendrive z doinstalowanym GRUB4DOS a następnie załadowanie gotowego już obrazu do pamięci RAM przy pomocy tego narzędzia. Pomysł ten jest z 2011 roku i nie wiem czy jest on dalej aktualny.

Co myślicie na ten temat?

Chodzi mi głównie o to aby system mógł dalej kontynuować swoje działanie po usunięciu nośnika z którego się uruchomił.

Rozumiem i jestem w pełni tego świadom, chce osiągnąć właśnie system w takim wydaniu. Rozumiem też że system tak jakby wraca do stanu początkowego za każdym razem kiedy wystąpi przerwa w zasilaniu. Zatem jednak istnieje cień szansy że jest taka możliwość?

14 minut temu, kimono001 napisał:

Rozumiem też że system tak jakby wraca do stanu początkowego za każdym razem kiedy wystąpi przerwa w zasilaniu.

Tak.

14 minut temu, kimono001 napisał:

Zatem jednak istnieje cień szansy że jest taka możliwość?

Windows PE czysty. Nie wiem czy będą działać po wyjęciu pendrive systemy z dodanymi programami. Trzeba po prostu sprawdzić. Istnieją podobne edycje na bazie Linuksa.