Jump to content

Tryb pasywny na karcie graficznej nie działa

Recommended Posts

Witam, mam karte Asus Rx 570 4GB Expedition i nagle tryb pasywny przestał działać, w programie pokazuje że wentylatory mają 0 RPM a w rzeczywistości kręcą się, sterownik karty zaktualizowany do wersji 21.5.2 (nic nie zmienił), wentylatory nie są orginalne, to 2x SPC Zephyr 120 które montowałem o wiele wcześniej niż tryb pasywny przestał działać. Temperatura karty w spoczynku to ~32 Stopni, wentylatory wcześniej uruchamiały się przy 40 Stopniach.

Pozdro

Zawsze zostaje ci użyć MSI Afterburner, którego sam używam, chociaż mam też tryb półpasywny w grafice, ale wg mnie za wcześnie włącza wentyle. Ustawiłem sobie start na 60*C i na pulpicie mi się nigdy nie włączają, a grafa ma max 54*C po wielu godzinach pracy bez wentyli.

aofr1kT.png

Wersja poprzedniego sterownika to właśnie 21.4.1 i na nim zaczęły się problemy (znaczy nie od jego zainstalowania ale gdy zauważyłem problem to akurat była ta wersja, dziwne że to tak nagle mogło się zrobić ale zainstaluje jeszcze starszy, może to coś zmieni, nie chce instalować zbytnio msi żeby mieć 2 programów do karty.

34 minuty temu, Birm napisał:

nie chce instalować zbytnio msi żeby mieć 2 programów do karty.

A kto ci każe instalować? Ja sobie zrobiłem repacka z exe i mam wersję portable. Włączam kiedy chcę, i nic mi nie zmienia i nie ingeruje w system. Sprawa druga - najnowsze sterowniki do starszej grafy wcale nie są najlepsze. Zobacz sobie na screen, jakie ja mam stare na moim GTX 1650S (to ostatnie, zanim dodali wsparcie do RTX 3000).