Jump to content

Konwersja maszyny fizycznej do wirtualnej

Marcel1
 Share

Recommended Posts

Witam

Programem Disk2VHD przekonwertowałem swoją maszynę fizyczną na wirtualną i przeniosłem ją do VMware Workstation. W związku z tym mam pytanie.

Czy taką maszynę wirtualną z przekonwerowanym systemem operacyjnym można bezpiecznie podłączyć do internetu ? Czy nie wywoła to jakiś komplikacji typu problemów z licencją, z mac adresem karty sieciowej czy też jakichkolwiek innych niespodzianek ?

Będę wdzięczny za pomoc

Posted (edited)
2 minuty temu, stens napisał:

To jest pirat, jak nie masz innego klucza.

Nie. Ponieważ ten przekonwerowanym systemem nie jest aktywowany. 

Dlatego też chciałbym wiedzieć czy nie spowoduje to problemów z licencją na maszynie fizycznej.

Edited by Marcel1

1 minutę temu, stens napisał:

Każdy system nie aktywowany to jest pirat.

Tu się z kolegą nie zgodzę, bowiem na tym zwirtualizowanym systemie wyświetla mi się monit, iż mam ileś tam dni na jego aktywację. Poza tym opieram się też na tym

"Problem na który możemy się natknąć po wykonaniu maszyny wirtualnej to ponowna aktywacja systemu Windows. Ale po uporaniu się z tym drobnym nieudogodnieniem możemy w pełni korzystać z wirtualnego systemu będącego kopią naszej fizycznej maszyny."

Cytat z 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Oraz

"Uwaga: w takim systemie mogą pojawić się informacje o konieczności ponownej aktywacji, spowodowane znaczną zmianą sprzętu w stosunku do tego, na którym aktywacja była już przeprowadzona. Należy wziąć to pod uwagę, a takiego wirtualnego systemu używać jedynie w celach testowych, w wersji próbnej ograniczonej czasowo."

Cytat z

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

19 minut temu, BartAcid napisał:

System nie aktywowany, to system nie aktywowany. Piratem dopiero się staje jak się go aktywuje kluczem bez licencji.

Otóż to. Dlatego też ponawiam pytanie: czy przez ten czas - próbny -, że tak się wyrażę mogę bez żadnych problemów korzystać z internetu na tym zwirtualizowanym systemie czy nie ?

Godzinę temu, stens napisał:

Każdy system nie aktywowany to jest pirat.

Nie, nie każdy, tylko taki, na który użytkownik nie posiada licencji.

Dlatego też to twierdzenie: 

36 minut temu, BartAcid napisał:

System nie aktywowany, to system nie aktywowany. Piratem dopiero się staje jak się go aktywuje kluczem bez licencji.

Może być, ale w większości przypadków nie jest, prawdziwe.

"Limit dni" - pomijam jakieś wersje tego: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] typu  (to przykład) - nie legalizuje braku licencji. On tylko pozwala legalnie używać systemu w sytuacji "trzymania licencji w biurku".

Wracając do pytania: 

18 minut temu, Marcel1 napisał:

czy przez ten czas - próbny -, że tak się wyrażę mogę bez żadnych problemów korzystać z internetu na tym zwirtualizowanym systemie czy nie ?

Korzystać Pan może - ryzyko jakichś problemów legalnościowych w warunkach domowych jest bliskie zeru (co innego "w środowisku produkcyjnym" - tu nie zna się ani dnia, ani godziny, w której BSA może się objawić). 

Marcel1 likes this

Ok, kwestię legalny czy nie mamy już w zasadzie wyjaśniona, jednak co na przykład z mać adresem karty sieciowej czy innymi ustawieniami ? Jest coś na co należyaloby zwrócić jeszcze uwagę ?