Jump to content

Jaka wersja Win10 do domu? Mod czy Czysta Instalacja)

Recommended Posts

Stoje przed opcja,a raczej koniecznosci reinstalacji Win10,co polecacie aby zainstalować na domowym kompie? Ostatnia instalacja przetrwała 2 lata. Poszukuję systemu stabilnego ,z pewnościa nie potrzebuje aplikacji ms i telemetrii.

Specyfikacja komputera:

Komputer Ryzen 2600

24 GB Ram

2 x SSD i 1 HDD na dane

Instalować czystego Win10(a możę LTSC ?) czy skorzystać z jakiegoś moda ?

Pozdrawiam

demo84 likes this

Polecam LTSC. To system w założeniach do stosowania w urządzeniach przemysłowych, który ma być stabilny, bezpieczny i wydajny. Ten system w oryginale jest bardziej powycinany niż większość pozostałych zmodowanych 10. Z tego względu jest dobry pod starszy sprzęt. Z bezpieczeństwem, to tak nie do końca, bo jednak bazowo jakaś telemetria w nim zostaje.  Poza tym ma mniej działających procesów, smieciowych aplikacji, mniejsze zużycie pamięci, łatki do tej wersji Windowsa chyba nigdy nie spowodowały żadnych problemów itp. itd.

Po postawieniu Win10 1809 LTSC jak wygląda proces aktualizacji przez Windows Update ?Tak samo jak wypadku standardowych wersji ? Czy może LTSC dostaje jedynie niezbędne poprawki bezpieczeństwa ?

48 minut temu, mentoss napisał:

Po postawieniu Win10 1809 LTSC jak wygląda proces aktualizacji przez Windows Update ?Tak samo jak wypadku standardowych wersji ? Czy może LTSC dostaje jedynie niezbędne poprawki bezpieczeństwa ?

Dzięki modelowi obsługi LTSC klienci mogą opóźnić otrzymywanie aktualizacji funkcji i zamiast tego otrzymywać tylko miesięczne aktualizacje jakości na urządzeniach. Funkcje systemu Windows 10, które można zaktualizować o nowe funkcje, w tym Cortana, Edge i wszystkie dołączone do zestawu uniwersalne aplikacje systemu Windows, również nie są uwzględnione. Aktualizacje funkcji są oferowane w nowych wydaniach LTSC co 2–3 lata zamiast co 6 miesięcy, a organizacje mogą je instalować jako uaktualnienia w miejscu lub nawet pomijać wydania w ciągu 10-letniego cyklu życia. Firma Microsoft zobowiązuje się do dostarczania poprawek błędów i poprawek zabezpieczeń dla każdego wydania LTSC w ciągu tego 10-letniego okresu.

jorgusek likes this

Guest

Jeśli używasz PC do grania, to nie LTSC - to przestarzała kompilacja, ze starym WDDM, nieobsługująca nowych technologi kart graficznych, części funkcji  DX12 czy Vulkan. Nie polecam Ghosta modów bo to zapchane-śmietniki z dostępem do pirackiego oprogramowania (Ghost głównie skupia się na zabezpieczaniu Toolbox niż na optymalizacji systemu co niezbyt przekłada się na wydajność).
Jak coś to czysty Windows 10 lub inny mod, oparty o minimum 20H2.

Jeśli nie grasz. To LTSC jest ok wyborem. Pamiętaj tylko, że Microsoft wprowadził natywną obsługę CPU Ryzen od kompilacji 1909 - co daje lekki przyrost wydajności tak w grach, jak i programach użytkowych.

Jak jesteś bardzo uparty na LTSC ,to polecam tego czyściocha: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - jest to coś w stylu LTSC ale oparte o 20H2, nie stare 1809 (LTSC).

Slipciok, nie spodziewałem się, że ktoś robiący mody będzie takie głupotki wypisywał. LTSC obsługuje DX12 i Vulkana. I ta wiara, że nowe łatki W10 dają jakikolwiek przyrost wydajności. Same modowane Windowsy dają praktycznie zerowy boost wydajności komputera. chyba, że mówimy o jakichś zabytkowych konfiguracjach.

Guest
12 minut temu, Widzior napisał:

Co za brednie :OI

Brednie?
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

22 minuty temu, Sid007 napisał:

Slipciok, nie spodziewałem się, że ktoś robiący mody będzie takie głupotki wypisywał. LTSC obsługuje DX12 i Vulkana. I ta wiara, że nowe łatki W10 dają jakikolwiek przyrost wydajności. Same modowane Windowsy dają praktycznie zerowy boost wydajności komputera. chyba, że mówimy o jakichś zabytkowych konfiguracjach.

LOL. Oczywiście że obsługuje DX12 i Vulkan. Tyle że DX12 i Vulkan ma dostęp do różnych technologi względem WDDM.

Widzę że znawcy tematu tu tacy, jak z du*y trąbka :D

Napisałem FUNKCJI - funkcja to nie wsparcie technologii - to funkcje zawarte w pakiecie technologi. Szkoda sobie nawet klawiatury szczerbić na odpisywanie.

Tu macie ZNAWCY dokładny rozpis co wnosi każde WDDM: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

LTSC obsługuje max WDDM 2.5

Ilość kołków na tym forum jest przerażająca :D

Jak chodziło ci o DX12 Ultimate, Ray Tracing i DLSS 2.0, to trzeba było to sprecyzować, bo z twoje wpisu można wyciągnąć błędna wnioski.

Widzę edytowałeś posta, i zmieniona jedna fraza "części funkcji", a od razu lepiej to brzmi :E

48 minut temu, slipciok napisał:

części funkcji  DX12 czy Vulkan

Guest
10 minut temu, Widzior napisał:

Jak chodziło ci o DX12 Ultimate, Ray Tracing i DLSS 2.0, to trzeba było to sprecyzować, bo z twoje wpisu można wyciągnąć błędna wnioski.

LOL, spoko Sisior. Następnym razem zamieszczę dla ciebie w formie komiksu. Przy okazji: WDDM 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 3.0 to coś znacznie więcej niż DX12 Ultimate, Ray Tracing i DLSS 2.0 - ale ciężko z takim znawcą dyskutować :D

10 minut temu, Widzior napisał:

Widzę edytowałeś posta, i zmieniona jedna fraza "części funkcji", a od razu lepiej to brzmi :E

Tak, musiałem edytować  - nie każdy jest w stanie zrozumieć co znaczy FUNKCJE - czego twoje brednie są doskonałym przykładem.

24 minuty temu, slipciok napisał:

nie każdy jest w stanie zrozumieć co znaczy FUNKCJE - czego twoje brednie są doskonałym przykładem

Jakbyś nie rzucał w szkołę kamieniami, to może wiedziałbyś, że używając słowa "funkcje" bez sprecyzowanie, że chodzi ci o "niektóre", piszesz o wszystkich funkcjach. Ale czego się spodziewać po cwaniaczku mocnym w gębie, który nie potrafi poprawnego merytorycznie posta napisać.

Generalnie rozglądam się za obrazem LTSC, natomiast strikte zalezy mi na stabilnosci i lekkosci systemu,moze byc tez mod,moze byc tez nowa kompilacja. Nie jestem graczem,jedyne w co "siekne od czasu do czasu to stare Diablo2.

Guest
2 godziny temu, Widzior napisał:

Jakbyś nie rzucał w szkołę kamieniami, to może wiedziałbyś, że używając słowa "funkcje" bez sprecyzowanie, że chodzi ci o "niektóre", piszesz o wszystkich funkcjach. Ale czego się spodziewać po cwaniaczku mocnym w gębie, który nie potrafi poprawnego merytorycznie posta napisać.

Oj Sisior :) Funkcja, a technologia, wsparcie technologi to wiele różnych rzeczy. Widać że jak ja rzucałem w szkołe kamieniami, to ty nadal próbowałeś z drzewa zejść i się wyprostować. Kończ waćpan ten offtopic, bo nie o tym temat, a i wstydu oszczędź.

2 godziny temu, mentoss napisał:

Generalnie rozglądam się za obrazem LTSC, natomiast strikte zalezy mi na stabilnosci i lekkosci systemu,moze byc tez mod,moze byc tez nowa kompilacja. Nie jestem graczem,jedyne w co "siekne od czasu do czasu to stare Diablo2.

LTSC zwykły będzie idealny dla Ciebie. Nie baw się w mody, jak masz takie wymagania. Zwykły, czysty LTSC będzie dla Ciebie idealny. Możesz też spróbować LTSB, który jest jeszcze lżejszy od LTSC i ma jeszcze mniej śmieci - jeśli szukasz systemu do pracy, nauki  i starych gier.

Tu znajdziesz LTSB czysty (nie polecam modów LTSB): [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
Tu znajdziesz LTSC czysty (nie polecam modów LTSC): [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Tu masz wszystkie wersje: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Poniżej mała przysługa dla użytkowników forum.  Żeby wiedzieli z jakiego kalibru człowiekiem mają do czynienia.

Wiadomość od slipcioka:

Cytat

Hej,

Chcę ci tylko powiedzieć, że IDIOTA z ciebie WIELKI. Nie odpisuj mi więcej i nie używaj mojego imienia nadaremne bo to obciach straszny. Nie posiadasz żadnej wiedzy. Jesteś głupi. 

Guest
2 minuty temu, Sid007 napisał:

Poniżej mała przysługa dla użytkowników forum.  Żeby wiedzieli z jakiego kalibru człowiekiem mają do czynienia.

Wiadomość od slipcioka:

LOL - Czyli dobrze ci napisałem ;) 

Zresztą kogo to obchodzi - nie róbcie syfu z tematu.

6 minut temu, jorgusek napisał:

Jeżeli instalować to tylko oryginał. Każdy mod jest powycinany, i po pewnym czasie się rozsypuje i cały czas są z nim problemy, a oprócz tego ma sporo trojanów.

Każdy?

Każdy mój mod ma w  iso 1 lub osatnio 2 wersje nietknięte a jedynie tweakowanie. 

Więc nie każdy....

Trzeba odpowiedzialnie używać słów doradzając innym

P.S. I nie ma nigdy żadnych trojanów. 

roman59 and Franz Maurer like this

23 minuty temu, jorgusek napisał:

Każdy mod jest powycinany, i po pewnym czasie się rozsypuje i cały czas są z nim problemy, a oprócz tego ma sporo trojanów.

Kolejny genialny...inaczej, który nie potrafi jednego zdania z sensem napisać :22 Coś czuję, że ten temat wygra w rankingu najbardziej debilnego tematu roku 2021 :E

18 minut temu, jorgusek napisał:

Jeżeli instalować to tylko oryginał. Każdy mod jest powycinany, i po pewnym czasie się rozsypuje i cały czas są z nim problemy, a oprócz tego ma sporo trojanów.

Radzę uważać na to co się piszę nie ma Pan niestety wiedzy na ten temat, mody są niekiedy o wiele lepsze niż oryginalne systemy od microsoftu ;) trzeba mieć na uwadze to, że mody są raczej przeznaczone dla doświadczonej grupy użytkowników, a nie laików :D

srom-otnik and nudzija like this

Guest
1 godzinę temu, Widzior napisał:

Kolejny genialny...inaczej, który nie potrafi jednego zdania z sensem napisać :22 Coś czuję, że ten temat wygra w rankingu najbardziej debilnego tematu roku 2021 :E

Sisior nadal walczy i stara się błysnąć - póki co to twoje durne komentarze przodują w rankingu - a i wiedza twoja została zatrzymała się na 2010. Może w końcu uda ci się Sisior z tego drzewa zejść, bo banany już naprostowane :22

3 minuty temu, slipciok napisał:

Sisior nadal walczy i stara się błysnąć - póki co to twoje durne komentarze przodują w rankingu - a i wiedza twoja została zatrzymała się na 2010. Może w końcu uda ci się Sisior z tego drzewa zejść, bo bananu już proste

Skończ żałosny pajacu zaczepiać, bo zaraz się to inaczej skończy. Takich cwaniaczków jak ty było tu na pęczki i już żadnego nie ma. A o twoim żenującym intelekcie i gigantycznych kompleksach świadczy chociażby to: "Długość przyrodzenia 29cm". Chyba ci się z milimetrami pomyliło :L