Jump to content

Recommended Posts

Kuzynka dala mi do roboty tego pseudo laptopa. Co zrobic z tym fantem ???

Chodzi o to ze wyczyscia system i wszystkie parycje (do zera) . Czy mozna karte pamieci wykorzystac jako dodatkowy RAM ? No i jako ze jest tylko 2 Gb ramu mysle ze  jakis system 32 bitowy ? Jaakies mądre porady ....

Ktoś kto kupuje takiego laptopa musi ponieść karę. Z tego co piszesz jest to jeszcze najgorsza z możliwych fabrycznych konfiguracji: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Wlutowane 2GB RAM (co producent miał w głowie wyposażając laptopa w 2GB RAM jeszcze o obniżonym taktowaniu?), wlutowany dysk eMMC (pojemność już nie ma żadnego znaczenia) o wydajności karty pamięci. O tym że procesor jest lutowany, nawet nie wspomnę i ma wydajność kalkulatora.

Zdejmij dolną obudowę i sprawdź czy jest miejsce na dysk 2,5" - wtedy można włożyć najtańszy SSD o dowolnej pojemności.

Na stronie producenta są sterowniki do Win 8.1 i Win 10: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Co oznacza, że można na nim zainstalować również Win 7.

Znam tego typu konstrukcje i mają w biosie wymuszoną instalację w trybie UEFI czyli partycje GPT. Trzeba w tym trybie zainstalować system, co wyklucza Win 7 x86, ponieważ ten system obsługuje GPT tylko w wersji x64, a na 2GB RAM, to samobójstwo.

Moja dobra rada - z tym laptopem nie da się nic zrobić poza ewentualnym dołożeniem dysku SSD co poprawiłoby nieco responsywność i zwiększyło dostępne miejsce na dane. Instaluj czysty Win 10 x86 bez żadnych przeróbek. Tu żadne cuda i tricki nie pomogą. Będzie totalnie mulasty i koniec. Trzeba z tym żyć albo... otwórz szeroko okno i weź mocny zamach (dla pewności najpierw przez kolano na pół, żeby nie wrócił).

W recovery nic ciekawego, zależnie od rocznika jakaś nieaktualna 10 lub 8.

Robiłem takie samo padło 2 tygodnie temu  i najlepiej na tym działała wersja 8.1 z forum od Jakuba lub Sromotnika jak wolisz, po zainstalowaniu podstawowych programów zostaje jeszcze około 10 GB wolnego na tej karcie co udaje dysk.

Mam tylko zrobioną acronisem kopie z 10-ki jak przyszedł (v 1511 chyba), ale ja instalowałem sterowniki przez SDIO i chodził obrót normalnie.

Urządzenie już oddane więc nie sprawdzę, ale spróbuj poinstalować sterowniki chipsetu te od G-sensora z 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Tam nie było żadnego recovery poza 500mb partycją systemową bo i tak nie ma na to miejsca.

Tak dla pewności to robisz na czystym systemie czy jakimś modzie? Może po prostu jest w ustawieniach rotacja wyłączona.
Ja będąc nieusatysfakcjonowany działaniem 10-ki zainstalowałem czysty 8.1 + aktualizacja sterowników z SDIO (+może coś od lenovo, ale nie sądzę) i obrót chodził bez żadnych sztuczek.