Jump to content

Przeniesienie licencji ze starego laptopa

Recommended Posts

Witajcie

Mam takiego laptopa Toshiba Satellite C55-A-1GK i3-3110M/4GB/750/Win8 GF710M który był kupiony z oryginalnie zainstalowanym systemem Win 8.1

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Chciałbym zapytać, czy istnieje możliwość przeniesienia tej licencji na nowego laptopa i usunięcie ze starego (do sprzedania) oraz czy na nowym laptopie będzie możliwość zaktualizowania do Windows 10? Na starym laptopie Toshiby całyc zas jest Windows 8.1 i nie była robiona darmowa aktualizacja do Windows 10. W internecie znalazłem tylko szczątkową informację, że jest możliwość przypisania licencji do konta Microsoft, ale tylko po aktualizacji do Windows 10. Czy ktoś to może potwierdzić?

Z góry dziękuję za pomoc

Najprawdopodobniej musiałbyś uaktualnić do win 10,zapisać na koncie MS,odinstalować z laptopa i wtedy aktywować na nowym...zacytuję tu z innego forum odpowiedź jaką udzielili komuś z MS (przy czym on nie sprzedawał laptopa a miał go uszkodzonego,maił też system 8.1 zaktualizowany do 10 i konto MS) "Udało mi się wreszcie skontaktować z supportem MS. Pani stwierdziła, że to cyfrowa licencja i wystarczy, że zaloguję się na koncie MS, na nowym komputerze"

I następny...

"...System jest obecnie przypisywany do konta Microsoft, czyli konkretnego użytkownika, co ułatwia nam jego migrację pomiędzy komputerami. Dzięki temu rozwiązaniu możemy przenosić licencję, ale tylko w momencie jej dezaktywacji na poprzednim sprzęcie. Taki zabieg będzie trzeba również wykonać po wymianie płyty głównej w komputerze"

Znalazłem jeszcze taką informację

"Jeżeli system był fabrycznie instalowany, to licencji nie można przenieść (szczegóły w pkt 4 Postanowień licencyjnych Windows 10)."

Więc chyba jednak się nie da jeżeli system był fabrycznie preinstalowany i nie ma klucza

4 godziny temu, stens napisał:

klucz właściwy jest zaszyty w Biosie. Tym programikiem go odczytasz.

I co - poza znajomością tego klucza - to, z punktu widzenia prawa do migracji, da (nawet jeśli przyjąć, że

aktywacja dałaby się przeprowadzić bez zgrzytów)?

Tak, wyroki TSUE są mi znane. Nie, nie mają one w takim przypadku zastosowania.

Panie aszymbeher - proszę zajrzeć do pkt 4 Postanowień licencyjnych Windows 10.

Tam znajdzie Pan informacje czy i kiedy przeniesienie licencji jest dopuszczalne. 

I znów zaczyna się dyskusja nad legalnością...temat jaki opisałem dotyczył podobnych wątpliwości (choć tam laptop zostawał na miejscu,po awarii i chciał przenieść o dziwo na stacjonarkę),a skoro MS stwierdził że można to może i tak jest.Czekam czy piszący to potwierdzi bo też jestem ciekaw a wyraziłem tam co do tego wątpliwość (cytując to co poniżej) aby się to powiodło.

4. Przeniesienie. Postanowienia zawarte w niniejszym punkcie nie mają zastosowania w przypadku nabycia oprogramowania przez konsumenta w Niemczech lub innym kraju wymienionym na stronie (aka.ms/transfer); wówczas przeniesienie oprogramowania na osobę trzecią oraz prawa do używania oprogramowania muszą być zgodne z prawem właściwym.

a. Oprogramowanie wstępnie zainstalowane na urządzeniu. Jeśli Licencjobiorca nabył oprogramowanie wstępnie zainstalowane na urządzeniu (lub jeśli dokonał uaktualnienia na bazie oprogramowania wstępnie zainstalowanego na urządzeniu), może przenieść licencję na używanie tego oprogramowania bezpośrednio na innego użytkownika pod warunkiem jednoczesnego przekazania takiemu użytkownikowi licencjonowanego urządzenia. Musi to obejmować przeniesienie oprogramowania, jeśli takie zostało dostarczone z urządzeniem, a także oryginalnej etykiety systemu Windows z kluczem produktu. Przed otrzymaniem oprogramowania wspomniany użytkownik musi wyrazić zgodę na to, że postanowienia niniejszej umowy mają zastosowanie w przypadku przypisywania oprogramowania do innego użytkownika i korzystania z tego oprogramowania.

Z ciekawości spróbuję, jednakże dopiero po weekendzie bo potrzebuję stary laptop do pracy (nowy już czeka).

Proszę jedynie bardziej doświadczonych użytkowników o poradę w sprawie kolejności instalacji.  Przypomnę, że na starym laptopie mam wgrany fabrycznie Windows 8.1 OEM.

Stary laptop

Dokonać darmowego upgrade do Windows 10 i przypisać licencję do konta Microsoft ?

Nowy laptop

Opcja nr:

1) Wgrać najpierw 8.1, zalogować się na konto MS i dopiero potem Win 10

2) Wgrać od razu Win 10 i zalogować się kontem Microsoft

Z góry dzieki

Wgraj 10 na stary laptop, aktywuj kluczem z BIOSu dopiero po zainstalowaniu. Zaloguj się do konta i wtedy wyklikaj tam przenosiny licencji. Wtedy na nowym po zainstalowaniu 10 zaloguj się do swojego konta.

Dla jasności, już nie ma DARMOWEGO  upgradu. Możesz go zrobić. Nawet to aktywować na nowym lapku od razu kluczem ze starego. Tak czy tak, system będzie tylko aktywowany, nie będzie legalny. W domu pikuś, w firmie dociekliwa kontrolę może wlepić karę.

Czy zainstalujesz od razu 10 na starym, czy podniesiesz z 8.1 bez różnicy. On zostanie tylko aktywowany, w sumie to jak byś to zrobił wygenerowanym kluczem z allegro za 5zł.

A stary laptop sprzedawać z nielegalną licencją na system? Też pięknie.

A dlaczego nie? Laptopy można kupować bez systemu więc można zaznaczyć że nie posiada systemu i ma wykorzystaną licencję.Chętni pewnie będą zważając nawet na to za ile słynne portale oferują systemy.Tak swoją drogą to zastanawia mnie ta licencja cyfrowa którą można przenosić,jak rozumiem laptop po upie i założeniu konta przechodzi na taką właśnie licencję (przypisaną do konta) więc swoją drogą powinna poprzednia zostać deaktywowana (usunięta) pomijając wersje systemu jaką się posiada w sensie np.box.W sumie można by się pozbyć wszelkich wątpliwości jak by był zapis np. przechodząc z win 8,7 na win 10 zostajesz posiadaczem licencji przypisanej do konta a poprzednią (klucz) tracisz i wtedy albo się zgadzasz albo nie,albo możesz zrobić upa albo nie.Nie chce mi się wierzyć że nie można zablokować aktualizacji tylko trąbić że to już nielegalne i system aktywowany co prawda ale nie zgodny z licencją.Jak widać MS to zlewa,chyba że szykuje się do abonamentu i woła...chodźcie do mnie wszystkie dzieci te legalne i nielegalne (bo pewnie da się i z pirata aktywować) a my wam dobrze zrobimy naszym wspaniałym dziurawym systemem...a z czasem.....

5 godzin temu, BartAcid napisał:

Wgraj 10 na stary laptop, aktywuj kluczem z BIOSu dopiero po zainstalowaniu. Zaloguj się do konta i wtedy wyklikaj tam przenosiny licencji. Wtedy na nowym po zainstalowaniu 10 zaloguj się do swojego konta.

Wgrać poprzez upgrade? Czy może masz na myśli czystą instalację z pobranego obrazu? A może to nie ma znaczenia?

Stary lapek ma preinstalowany Win 8, klucz wyciagne z Bios.

Edit:

Wczoraj troszkę posiedziałem nad innym starym lapkiem który miał fabrycznie Windows 7 i klucz pod spodem obudowy.  Bez problemu udało się wgrać upgrade do Win 10, potem tylko trzeba było dzwonić na infolinię, aby aktywować system, bo klucz nie wchodził. Automat załatwił pozytywnie sprawę.  Utworzyłem konto MS i przypisałem klucz do konta i z jego poziomu jest możliwość usunięcia tego laptopa.