Jump to content

Windows 8.1 x64 [PL] 2021.04-NiKKA]


Recommended Posts

NiKKA p r e s e n t s :    
                   
Windows.8.1.PL.x64.2021.04-NiKKA

WvwWpqx.png
Win8.1 64bit: Core, Pro, Pro VL, Enterprise

NqT5L3v.png
--------------------------------------------------------------------------------
Opis systemu:

Info: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

--------------------------------------------------------------------------------
Info:

Source: Win8.1U3(IR5) ISO's

Type: System, x64 (64bit)
Language: Polish, Polski, PL
Volume: 1xDVD9, bootable ISO, bootable USB
Create Date: 2021.04.20
Release Date: 2021.04.22
By: NiKKA


Contents:

- Nic nie wycinane
- Zintegrowane latki wydane po U3 do 2021.04
- Zintegrowany NET 3.5 (zawiera NET 2.0 i 3.0)
- Zintegrowany NET 4.8 (zawiera wszystkie poprzednie NET 4.x.x)
- Zintegrowane kilka zaktualizowanych sterownikow dla: LAN
- DirectX i reszte instaluje setupcomplete.cmd
- Mozliwosc instalacji wersji Win8.1 64bit: Core, Pro, Pro VL, Enterprise


Instruction:

Wypalic ISO na DVD (DVD9) albo montowac w demonie albo VMware albo nagrac odpowiednio na pendrive:

[hide]Uzyc programu: Rufus, lub innego, lub przygotowac recznie USB:

Przygotowanie bootowalnego pendrive do instalacji Windows Vista, 7, 8, 8.1, 10:

UWAGA! Robisz to na wlasna odpowiedzialnosc! Dalsze czynnosci kasuja zawartosc wybranego napedu USB!
Zrób wczesniej kopie, jesli potrzeba!

konsola => cmd [enter]
diskpart [enter...]

list disk
select disk [wybierz_numer_dysku_USB - nie pomylic sie!]
clean
create partition primary
select partition 1
active [jesli ma byc bootowalny]
format fs=ntfs quick  [lub fs=fat32 dla UEFI]
assign

exit
exit

skopiowac zawartosc DVD/.ISO na USB
instalujemy system[/hide]


TYLKO CZYSTA INSTALACJA, NIE UAKTUALNIENIE!!!

Win8.1 OEM lub RETAIL lub VL

EXTRAS katalog:
- Rufus (tworzenie bootowalnego USB)
- Czyszczenie WinSxS - opcjonalnie (okresowo/co miesiac)
- DirectX Jun2010 v9.29.1974 (jak trzeba przeinstalowac)

Win10 compatibility check/telemetry (nie sa wrzucone, masz mozliwosc wyboru):
Mozna ukryc na WU Win8.1 2021.04:
KB2976978 - telemetry
KB3044374 - telemetry
KB3080149 - telemetry
KB3150513 - telemetry


P.S. Nie wyciagac pendrive/DVD podczas instalacji az do pelnego zainstalowania - uzyskania pulpitu roboczego.

Brak ingerencji w ustawienia systemowe. Integrowane via Slipstream. Mastering via skrypty CMD (DISM, IMAGEX, OSCDIMG).

 

POBIERANIE:

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

P.S. Po ostatnim relase i słowach krytyki:

- nie wrzuciłem MS Edge, jak coś to jest na WU

- Flash systemowy jest, bo tak chcą aktualizacje, wasza decyzja o usunięciu to na WU

Link to comment
Share on other sites

W dniu 24.04.2021 o 10:23, NiKKA.Labs napisał:

Jak skończę temat z Win8.1 - jeszcze wersja EN to biore się za Win7/Thin

Jak można prosić dziś mamy 26 kwietnia, rób to tak aby dodać majowe aktualizacje i dopiero wystaw. Drugi wtorek maja jest niedaleko poczekaj i dołóż z maja aktualizacje.

Drugi wtorek maja to 11 to już niebawem uwzględnij te poprawki majowe w win7 - proszę. Jeśli możesz wstaw to zaraz po tych poprawkach z którymi obraz zintegrujesz. A nie pół tygodnia przed poprawkami majowymi.

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie, ale @[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]do czego się spieszysz?

 

Nieważne kiedy wstawię, i tak będą nowe aktualizacje niedługo, jedynie nowy BYPASS będzie wymagany i SSU przy Win7.

 

Przeważnie się przygotowuję krótko przed aktualizacjami, "mniej więcej" wiem co jest grane. I wole poczekać, tydzień, dwa, bo M$ czasami robi "kwiatki" i wycofuje, lub poprawia aktualizacje.

 


P.S. Win8.1 z 2020.08 jest dalej aktualny, pobiera deltę (różnicę) aktualizacji, niewiele MB i się aktualizuje.

Link to comment
Share on other sites

Miłej majóweczki życzę. Haha powiem tak. Jestem super zadowolona mam Twoją modyfikacje z 2014.04 i miałam zaszyfrowany dysk przez *.*.coos jakieś 3 miesiące temu. W linuksie porobiłam porządki, na szczęście większość miałam na płytach więc przepadło jakieś 1%  z czym się już pogodziłam. Ale po postawieniu systemu większość rzeczy nie działała poprawnie. Chodzi o programy, brakuje łatek od 2014.04. Np. antywirus na stronie producenta napis: obsługuje 7;8.1;10, ale jak się nie ma łatek to przy instalacji daje komunikat: zbyt stary system. Instalowanie łatek od 2014.04 to duży bałagan, wolę jako czystą instalacje z integracją wszystkiego, dla mnie MS Edge może być zintegrowany. :))) Raz a dobrze. Acha to chyba wiecie, lecz nie jestem w stanie bez BYPASS pobrać nawet tych łatek od 2014.04 do 2019.02. Odcięli nawet do nich prawo. :(( I wyczytałam że poprawki dla Win7 mają być aż do 10.2024 czy to prawda? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Dobrze to rozumiem?

Link to comment
Share on other sites

@[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], trojan ransom zaszyfrował ci dysk? To nie wina systemu. Zainstaluj dobry program AV/IS.

 

Nie używaj tak starych systemów/modyfikacji co podajesz 2014.04. Ostatnia moja wersja to 2020.07 (Win7SP1) i 2020.08 (Win8.1).

 

Teraz już jest Win8.1 2021.04. Win7 czeka.

smyk83 likes this
Link to comment
Share on other sites

Nie, no coś Ty. System tego nie zaszyfrował, to ja głupia gdzieś polazłam. System jest w porządku. A co do szyfrowania to: moje rady 1. nie łaźcie po byle jakich stronach jeśli nie macie odłączonych dysków od płyty głównej, a jedyny system to live na pendrive. Hmm nie szyfrował mi plików dll, resztę szyfrował. Nie zaszyfrował wszystkiego bo wyciągłam kabel z gniazdka - radykalnie, komputer odpowiadał i zachowywał sie normalnie w trakcie szyfrowania. Tylko dioda dysku ciągle świeciła i coś mnie podkusiło aby go wyłączyć na listwie.  Obok listu w każdym folderze o płatności 960$ za szybkie działanie 440$ nie mogłam niczego ściągnąć z sieci, tylko przeglądanie. Tam gdzie listu nie było folder ocalał. Nie miałam czystego systemu. Linux na penie zaszyfrowany. Strach o inne pliki przed włączeniem kompa. Odłączyłam magazyn od płyt głównej i weszłam na system normalnie. Zauważyłam że pyta o plik 119.exe który był na drugim dysku bo tam miałam folder tymczasowe oraz pulpit pobrane zmienne użytkownika i systemu (edycja rejestru) Z tej płytki sformatowałam dysk i postawiłam wine na 2014.04 gdyby nie ona musiałabym biegać po znajomych dlatego ci dziękuję. Sciągłam linux postawiłam go na penie podłączyłam tamten dysk i potraktowałam intruza jak się należy. Spod linuksa wywaliłam plik 119.exe. Gdy weszłam na system to win raczej ten wirus a nie win zapytał o brak pliku 119.exe. Dysk był już spokojny. Lecz na wszelki wypadek wolałam usuwać pliki spod linuxa.  Ta stara płytka z 04.2014 uratowała mi życie. Zastanawiam się jak teraz mogłabym wyjść z opresji bez tej płytki nie szukając płyt u znajomych.  Wymysliłam sciągnąć plik iso linuxa bo ma 400 MB na androida i kabelkiem podlączonym do pena w telefonie z jakims programem ze sklepu play wgrac boota i linuxa na ten pen a potem odpalic komp i ściągnąć winde i wypalić płytke z nią na linuxie. A spod linuxa rozprawić się z tym trojanem. Hmm... tylko czy jest taka apka, kabel mam, a czy apka jest?? nie wiem. Mniejsza z tym to nie to forum. ale taki pomysł i opis przebiegu mojej awarii i mojego zachowania. Tylko liczyłam na to że pobiorę zaktualizuje łatki a tu lipa nie da się. Sprawdziłam są takie apki. Czy działają to juz inna sprawa. Wyjdzie w praniu.

NiKKA.Labs likes this
Link to comment
Share on other sites

W dniu 22.04.2021 o 18:06, NiKKA.Labs napisał:

Win10 compatibility check/telemetry (nie sa wrzucone, masz mozliwosc wyboru):
Mozna ukryc na WU Win8.1 2021.04:
KB2976978 - telemetry
KB3044374 - telemetry
KB3080149 - telemetry
KB3150513 - telemetry

 

O co tutaj chodzi bo ja trochę nie w temacie, rozumiem że gdy WU znajdzie te aktualizacje to ich nie pobierać/instalować?

NiKKA.Labs likes this
Link to comment
Share on other sites

Mam dziwną kuchę. Po zamknięciu laptopa "z klapy",  po ponownym jej otwarciu, mam czarny ekran i system się nie wzbudza, nie nie pomaga czy to myszka czy klawiatura.  Ale,  przy normalnym zamknięciu systemu jest wszystko OK. Czym to może być spowodowane?

 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 22.05.2021 o 01:06, Darien napisał:

 

O co tutaj chodzi bo ja trochę nie w temacie, rozumiem że gdy WU znajdzie te aktualizacje to ich nie pobierać/instalować?

 

To są KB - "łatki" MS zawierające telemetrię, czyli poprostu szpieg MS, więc decyzja należy do Ciebie, albo instalujesz sam, albo ukrywasz i masz spokój.

W przyszłości mogą ale nie muszą (dawniej co kilka miesięcy pojawiały się nowe, odnowione ale takie same numerki KB na aktualizacjach dla zmylenia przeciwnika, a nuż użyszkodnik kliknie i zainstaluje - wtedy jak MS miał gorączkę na przejście z Win7 i Win8.1 na Win10). Najlepiej spisać sobie te KB na żółtą karteczkę i nakleić na monitorze i co miesiąc na aktualizacjach sprawdzić czy ich znowu nie ma :) Aktualizacje oczywiście ustawić ręcznie, aby był wybór.

 

W dniu 26.04.2021 o 23:58, LuizaNirasz napisał:

Nie, no coś Ty. System tego nie zaszyfrował, to ja głupia gdzieś polazłam. System jest w porządku. A co do szyfrowania to: moje rady 1. nie łaźcie po byle jakich stronach jeśli nie macie odłączonych dysków od płyty głównej, a jedyny system to live na pendrive. Hmm nie szyfrował mi plików dll, resztę szyfrował. Nie zaszyfrował wszystkiego bo wyciągłam kabel z gniazdka - radykalnie, komputer odpowiadał i zachowywał sie normalnie w trakcie szyfrowania. Tylko dioda dysku ciągle świeciła i coś mnie podkusiło aby go wyłączyć na listwie.  Obok listu w każdym folderze o płatności 960$ za szybkie działanie 440$ nie mogłam niczego ściągnąć z sieci, tylko przeglądanie. Tam gdzie listu nie było folder ocalał. Nie miałam czystego systemu. Linux na penie zaszyfrowany. Strach o inne pliki przed włączeniem kompa. Odłączyłam magazyn od płyt głównej i weszłam na system normalnie. Zauważyłam że pyta o plik 119.exe który był na drugim dysku bo tam miałam folder tymczasowe oraz pulpit pobrane zmienne użytkownika i systemu (edycja rejestru) Z tej płytki sformatowałam dysk i postawiłam wine na 2014.04 gdyby nie ona musiałabym biegać po znajomych dlatego ci dziękuję. Sciągłam linux postawiłam go na penie podłączyłam tamten dysk i potraktowałam intruza jak się należy. Spod linuksa wywaliłam plik 119.exe. Gdy weszłam na system to win raczej ten wirus a nie win zapytał o brak pliku 119.exe. Dysk był już spokojny. Lecz na wszelki wypadek wolałam usuwać pliki spod linuxa.  Ta stara płytka z 04.2014 uratowała mi życie. Zastanawiam się jak teraz mogłabym wyjść z opresji bez tej płytki nie szukając płyt u znajomych.  Wymysliłam sciągnąć plik iso linuxa bo ma 400 MB na androida i kabelkiem podlączonym do pena w telefonie z jakims programem ze sklepu play wgrac boota i linuxa na ten pen a potem odpalic komp i ściągnąć winde i wypalić płytke z nią na linuxie. A spod linuxa rozprawić się z tym trojanem. Hmm... tylko czy jest taka apka, kabel mam, a czy apka jest?? nie wiem. Mniejsza z tym to nie to forum. ale taki pomysł i opis przebiegu mojej awarii i mojego zachowania. Tylko liczyłam na to że pobiorę zaktualizuje łatki a tu lipa nie da się. Sprawdziłam są takie apki. Czy działają to juz inna sprawa. Wyjdzie w praniu.

 

Wystarczy na systemie/świeżym systemie zainstalować porządny AV/IS np. Kaspersky, Eset, Bitdefender, Avira i opcjonalnie np. raz na miesiąc skanować Malwarebytes i HitmanPro.

Link to comment
Share on other sites

@NiKKA.Labs dzięki za system :), wszystko to co lubię, czysty OS plus zintegrowane poprawki, pozostałe aplikacje każdy instaluje we własnym zakresie to co chce i lubi.

Wcześniej preferowałem głównie systemy win8.1 od Jakub-a ale ostatni coś się popsuł i nie dało rady aktywować "NetFramework 3.5",  na Twoim jest już aktywny na starcie :good3:.

Link to comment
Share on other sites

@Bronson, to już można samemu spolszczyć zrobić jako ciekawostkę ;)

 

Ale funkcja bardzo przydatna.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

im krócej, tym lepiej.

dodam  PL w następnej wersji...hmmm są krzaczki jak są polskie znaki. Jak to rozwiązać?

Bronson likes this
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information