Jump to content

Windows 8.1 x64 [PL] 2021.04-NiKKA]

Recommended Posts

NiKKA p r e s e n t s :    

Windows.8.1.PL.x64.2021.04-NiKKA

WvwWpqx.png
Win8.1 64bit: Core, Pro, Pro VL, Enterprise

NqT5L3v.png
--------------------------------------------------------------------------------
Opis systemu:

Info: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

--------------------------------------------------------------------------------
Info:

Source: Win8.1U3(IR5) ISO's

Type: System, x64 (64bit)
Language: Polish, Polski, PL
Volume: 1xDVD9, bootable ISO, bootable USB
Create Date: 2021.04.20
Release Date: 2021.04.22
By: NiKKA

Contents:

- Nic nie wycinane
- Zintegrowane latki wydane po U3 do 2021.04
- Zintegrowany NET 3.5 (zawiera NET 2.0 i 3.0)
- Zintegrowany NET 4.8 (zawiera wszystkie poprzednie NET 4.x.x)
- Zintegrowane kilka zaktualizowanych sterownikow dla: LAN
- DirectX i reszte instaluje setupcomplete.cmd
- Mozliwosc instalacji wersji Win8.1 64bit: Core, Pro, Pro VL, Enterprise

Instruction:

Wypalic ISO na DVD (DVD9) albo montowac w demonie albo VMware albo nagrac odpowiednio na pendrive:

[hide]Uzyc programu: Rufus, lub innego, lub przygotowac recznie USB:

Przygotowanie bootowalnego pendrive do instalacji Windows Vista, 7, 8, 8.1, 10:

UWAGA! Robisz to na wlasna odpowiedzialnosc! Dalsze czynnosci kasuja zawartosc wybranego napedu USB!
Zrób wczesniej kopie, jesli potrzeba!

konsola => cmd [enter]
diskpart [enter...]

list disk
select disk [wybierz_numer_dysku_USB - nie pomylic sie!]
clean
create partition primary
select partition 1
active [jesli ma byc bootowalny]
format fs=ntfs quick  [lub fs=fat32 dla UEFI]
assign

exit
exit

skopiowac zawartosc DVD/.ISO na USB
instalujemy system[/hide]

TYLKO CZYSTA INSTALACJA, NIE UAKTUALNIENIE!!!

Win8.1 OEM lub RETAIL lub VL

EXTRAS katalog:
- Rufus (tworzenie bootowalnego USB)
- Czyszczenie WinSxS - opcjonalnie (okresowo/co miesiac)
- DirectX Jun2010 v9.29.1974 (jak trzeba przeinstalowac)

Win10 compatibility check/telemetry (nie sa wrzucone, masz mozliwosc wyboru):
Mozna ukryc na WU Win8.1 2021.04:
KB2976978 - telemetry
KB3044374 - telemetry
KB3080149 - telemetry
KB3150513 - telemetry

P.S. Nie wyciagac pendrive/DVD podczas instalacji az do pelnego zainstalowania - uzyskania pulpitu roboczego.

Brak ingerencji w ustawienia systemowe. Integrowane via Slipstream. Mastering via skrypty CMD (DISM, IMAGEX, OSCDIMG).

POBIERANIE:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

P.S. Po ostatnim relase i słowach krytyki:

- nie wrzuciłem MS Edge, jak coś to jest na WU

- Flash systemowy jest, bo tak chcą aktualizacje, wasza decyzja o usunięciu to na WU

W dniu 24.04.2021 o 10:23, NiKKA.Labs napisał:

Jak skończę temat z Win8.1 - jeszcze wersja EN to biore się za Win7/Thin

Jak można prosić dziś mamy 26 kwietnia, rób to tak aby dodać majowe aktualizacje i dopiero wystaw. Drugi wtorek maja jest niedaleko poczekaj i dołóż z maja aktualizacje.

Drugi wtorek maja to 11 to już niebawem uwzględnij te poprawki majowe w win7 - proszę. Jeśli możesz wstaw to zaraz po tych poprawkach z którymi obraz zintegrujesz. A nie pół tygodnia przed poprawkami majowymi.

Spokojnie, ale @[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]do czego się spieszysz?

Nieważne kiedy wstawię, i tak będą nowe aktualizacje niedługo, jedynie nowy BYPASS będzie wymagany i SSU przy Win7.

Przeważnie się przygotowuję krótko przed aktualizacjami, "mniej więcej" wiem co jest grane. I wole poczekać, tydzień, dwa, bo M$ czasami robi "kwiatki" i wycofuje, lub poprawia aktualizacje.

P.S. Win8.1 z 2020.08 jest dalej aktualny, pobiera deltę (różnicę) aktualizacji, niewiele MB i się aktualizuje.

Miłej majóweczki życzę. Haha powiem tak. Jestem super zadowolona mam Twoją modyfikacje z 2014.04 i miałam zaszyfrowany dysk przez *.*.coos jakieś 3 miesiące temu. W linuksie porobiłam porządki, na szczęście większość miałam na płytach więc przepadło jakieś 1%  z czym się już pogodziłam. Ale po postawieniu systemu większość rzeczy nie działała poprawnie. Chodzi o programy, brakuje łatek od 2014.04. Np. antywirus na stronie producenta napis: obsługuje 7;8.1;10, ale jak się nie ma łatek to przy instalacji daje komunikat: zbyt stary system. Instalowanie łatek od 2014.04 to duży bałagan, wolę jako czystą instalacje z integracją wszystkiego, dla mnie MS Edge może być zintegrowany. :))) Raz a dobrze. Acha to chyba wiecie, lecz nie jestem w stanie bez BYPASS pobrać nawet tych łatek od 2014.04 do 2019.02. Odcięli nawet do nich prawo. :(( I wyczytałam że poprawki dla Win7 mają być aż do 10.2024 czy to prawda? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Dobrze to rozumiem?

@[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], trojan ransom zaszyfrował ci dysk? To nie wina systemu. Zainstaluj dobry program AV/IS.

Nie używaj tak starych systemów/modyfikacji co podajesz 2014.04. Ostatnia moja wersja to 2020.07 (Win7SP1) i 2020.08 (Win8.1).

Teraz już jest Win8.1 2021.04. Win7 czeka.

smyk83 likes this

Nie, no coś Ty. System tego nie zaszyfrował, to ja głupia gdzieś polazłam. System jest w porządku. A co do szyfrowania to: moje rady 1. nie łaźcie po byle jakich stronach jeśli nie macie odłączonych dysków od płyty głównej, a jedyny system to live na pendrive. Hmm nie szyfrował mi plików dll, resztę szyfrował. Nie zaszyfrował wszystkiego bo wyciągłam kabel z gniazdka - radykalnie, komputer odpowiadał i zachowywał sie normalnie w trakcie szyfrowania. Tylko dioda dysku ciągle świeciła i coś mnie podkusiło aby go wyłączyć na listwie.  Obok listu w każdym folderze o płatności 960$ za szybkie działanie 440$ nie mogłam niczego ściągnąć z sieci, tylko przeglądanie. Tam gdzie listu nie było folder ocalał. Nie miałam czystego systemu. Linux na penie zaszyfrowany. Strach o inne pliki przed włączeniem kompa. Odłączyłam magazyn od płyt głównej i weszłam na system normalnie. Zauważyłam że pyta o plik 119.exe który był na drugim dysku bo tam miałam folder tymczasowe oraz pulpit pobrane zmienne użytkownika i systemu (edycja rejestru) Z tej płytki sformatowałam dysk i postawiłam wine na 2014.04 gdyby nie ona musiałabym biegać po znajomych dlatego ci dziękuję. Sciągłam linux postawiłam go na penie podłączyłam tamten dysk i potraktowałam intruza jak się należy. Spod linuksa wywaliłam plik 119.exe. Gdy weszłam na system to win raczej ten wirus a nie win zapytał o brak pliku 119.exe. Dysk był już spokojny. Lecz na wszelki wypadek wolałam usuwać pliki spod linuxa.  Ta stara płytka z 04.2014 uratowała mi życie. Zastanawiam się jak teraz mogłabym wyjść z opresji bez tej płytki nie szukając płyt u znajomych.  Wymysliłam sciągnąć plik iso linuxa bo ma 400 MB na androida i kabelkiem podlączonym do pena w telefonie z jakims programem ze sklepu play wgrac boota i linuxa na ten pen a potem odpalic komp i ściągnąć winde i wypalić płytke z nią na linuxie. A spod linuxa rozprawić się z tym trojanem. Hmm... tylko czy jest taka apka, kabel mam, a czy apka jest?? nie wiem. Mniejsza z tym to nie to forum. ale taki pomysł i opis przebiegu mojej awarii i mojego zachowania. Tylko liczyłam na to że pobiorę zaktualizuje łatki a tu lipa nie da się. Sprawdziłam są takie apki. Czy działają to juz inna sprawa. Wyjdzie w praniu.

NiKKA.Labs likes this

W dniu 22.04.2021 o 18:06, NiKKA.Labs napisał:

Win10 compatibility check/telemetry (nie sa wrzucone, masz mozliwosc wyboru):
Mozna ukryc na WU Win8.1 2021.04:
KB2976978 - telemetry
KB3044374 - telemetry
KB3080149 - telemetry
KB3150513 - telemetry

O co tutaj chodzi bo ja trochę nie w temacie, rozumiem że gdy WU znajdzie te aktualizacje to ich nie pobierać/instalować?

NiKKA.Labs likes this

Mam dziwną kuchę. Po zamknięciu laptopa "z klapy",  po ponownym jej otwarciu, mam czarny ekran i system się nie wzbudza, nie nie pomaga czy to myszka czy klawiatura.  Ale,  przy normalnym zamknięciu systemu jest wszystko OK. Czym to może być spowodowane?

W dniu 22.05.2021 o 01:06, Darien napisał:

O co tutaj chodzi bo ja trochę nie w temacie, rozumiem że gdy WU znajdzie te aktualizacje to ich nie pobierać/instalować?

To są KB - "łatki" MS zawierające telemetrię, czyli poprostu szpieg MS, więc decyzja należy do Ciebie, albo instalujesz sam, albo ukrywasz i masz spokój.

W przyszłości mogą ale nie muszą (dawniej co kilka miesięcy pojawiały się nowe, odnowione ale takie same numerki KB na aktualizacjach dla zmylenia przeciwnika, a nuż użyszkodnik kliknie i zainstaluje - wtedy jak MS miał gorączkę na przejście z Win7 i Win8.1 na Win10). Najlepiej spisać sobie te KB na żółtą karteczkę i nakleić na monitorze i co miesiąc na aktualizacjach sprawdzić czy ich znowu nie ma :) Aktualizacje oczywiście ustawić ręcznie, aby był wybór.

W dniu 26.04.2021 o 23:58, LuizaNirasz napisał:

Nie, no coś Ty. System tego nie zaszyfrował, to ja głupia gdzieś polazłam. System jest w porządku. A co do szyfrowania to: moje rady 1. nie łaźcie po byle jakich stronach jeśli nie macie odłączonych dysków od płyty głównej, a jedyny system to live na pendrive. Hmm nie szyfrował mi plików dll, resztę szyfrował. Nie zaszyfrował wszystkiego bo wyciągłam kabel z gniazdka - radykalnie, komputer odpowiadał i zachowywał sie normalnie w trakcie szyfrowania. Tylko dioda dysku ciągle świeciła i coś mnie podkusiło aby go wyłączyć na listwie.  Obok listu w każdym folderze o płatności 960$ za szybkie działanie 440$ nie mogłam niczego ściągnąć z sieci, tylko przeglądanie. Tam gdzie listu nie było folder ocalał. Nie miałam czystego systemu. Linux na penie zaszyfrowany. Strach o inne pliki przed włączeniem kompa. Odłączyłam magazyn od płyt głównej i weszłam na system normalnie. Zauważyłam że pyta o plik 119.exe który był na drugim dysku bo tam miałam folder tymczasowe oraz pulpit pobrane zmienne użytkownika i systemu (edycja rejestru) Z tej płytki sformatowałam dysk i postawiłam wine na 2014.04 gdyby nie ona musiałabym biegać po znajomych dlatego ci dziękuję. Sciągłam linux postawiłam go na penie podłączyłam tamten dysk i potraktowałam intruza jak się należy. Spod linuksa wywaliłam plik 119.exe. Gdy weszłam na system to win raczej ten wirus a nie win zapytał o brak pliku 119.exe. Dysk był już spokojny. Lecz na wszelki wypadek wolałam usuwać pliki spod linuxa.  Ta stara płytka z 04.2014 uratowała mi życie. Zastanawiam się jak teraz mogłabym wyjść z opresji bez tej płytki nie szukając płyt u znajomych.  Wymysliłam sciągnąć plik iso linuxa bo ma 400 MB na androida i kabelkiem podlączonym do pena w telefonie z jakims programem ze sklepu play wgrac boota i linuxa na ten pen a potem odpalic komp i ściągnąć winde i wypalić płytke z nią na linuxie. A spod linuxa rozprawić się z tym trojanem. Hmm... tylko czy jest taka apka, kabel mam, a czy apka jest?? nie wiem. Mniejsza z tym to nie to forum. ale taki pomysł i opis przebiegu mojej awarii i mojego zachowania. Tylko liczyłam na to że pobiorę zaktualizuje łatki a tu lipa nie da się. Sprawdziłam są takie apki. Czy działają to juz inna sprawa. Wyjdzie w praniu.

Wystarczy na systemie/świeżym systemie zainstalować porządny AV/IS np. Kaspersky, Eset, Bitdefender, Avira i opcjonalnie np. raz na miesiąc skanować Malwarebytes i HitmanPro.

@NiKKA.Labs dzięki za system :), wszystko to co lubię, czysty OS plus zintegrowane poprawki, pozostałe aplikacje każdy instaluje we własnym zakresie to co chce i lubi.

Wcześniej preferowałem głównie systemy win8.1 od Jakub-a ale ostatni coś się popsuł i nie dało rady aktywować "NetFramework 3.5",  na Twoim jest już aktywny na starcie :good3:.

@Bronson, to już można samemu spolszczyć zrobić jako ciekawostkę ;)

Ale funkcja bardzo przydatna.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

im krócej, tym lepiej.

dodam  PL w następnej wersji...hmmm są krzaczki jak są polskie znaki. Jak to rozwiązać?

Bronson likes this